forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Alexik (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=8996)

Cassy 07 apr 2011 23:23:13

Re: Jurnal Julie-Slabit&Tonifiere
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 612084)
Btw ce-mi place citatul tau :x..
Cum ai reusit sa slabesti 15?:|

Aplicand acele reguli de baza pe care toata lumea le stie:D. Fara paine,dulciuri,prajeli,sucuri,fainoase si mult sport:) .

Alexik 13 apr 2011 23:07:46

Re: Jurnal Julie-Slabit&Tonifiere
 
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 06:40
Fulgi de ovaz integral, Morning Sun, 50g - 176 calorii, 6.8 proteine, 3.5 grasimi, 0 colesterol, 29.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Honey Wheat, Famili, 60g - 229 calorii, 4.8 proteine, 2 grasimi, 0 colesterol, 47.9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 25.6 zahar
Lapte de soia, 20ml - 7 calorii, 0.6 proteine, 0.4 grasimi, 0 colesterol, 0.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Prânz, ora 14:00
Pate vegetal, Mandy, 65g - 172 calorii, 1.6 proteine, 16.6 grasimi, 0 colesterol, 4.2 carbohidrati, 0 fibre, 455 sodiu, 0.6 zahar
Paine prajita, 60g - 180 calorii, 2.4 proteine, 3 grasimi, 0 colesterol, 35.9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Biscuiti cacao, Biscoteria, 65g - 312 calorii, 3.9 proteine, 13 grasimi, 0 colesterol, 44.9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Honey Wheat, Famili, 30g - 115 calorii, 2.4 proteine, 1 grasimi, 0 colesterol, 24 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 12.8 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1191 calorii, (mic)22.5 proteine, 39.5 grasimi, 0 colesterol, (mult)186.5 carbohidrati, 0 fibre, 455 sodiu, 39 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Mers, 15min/km, 30min - 52 calorii
Metabolism bazal - 1263 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1315 calorii

mvthebest 26 apr 2011 22:32:38

Re: Jurnal Julie-Slabit&Tonifiere
 
Buna Julie!
Ce mai faci?>:D<

Alexik 26 apr 2011 22:44:44

Re: Jurnal Julie-Slabit&Tonifiere
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 633324)
Buna Julie!
Ce mai faci?>:D<


Bine , :D tu?
[Maine imi fac un jurnal nou si astept sa se stearga asta ..:D]

Alexik 28 apr 2011 15:04:50

Jurnal Alexik
 
Buna ..sunt Alexik am 17 ani si 52 de kg.(la o inaltime de 1.59)
M-am ingrasat acum aproximativ ..2-3 ani mancand mult fast food + dulciuri..si seara :)).
De aproape o luna incerc sa ma incadrez intre 1000-1200 calorii dar pana acum am avut destule abateri mai ales ca a fost si pastele..M-am hotarat ca luna mai sa fie aceea luna in care chiar slabesc facand sport si respectand dieta.(tinta mea e de 4.5 kg pe luna)
Asta e a 2 incercare de jurnal a mea , primul l-am cam ratat(daca pot sa zic asa:)) ) .Mi-am facut jurnalul in speranta ca-mi va fi mai usor sa ma tin de dieta...si sa-mi fac meniurile cat de cat bine..asa ca voi avea nevoie de sfaturi:D
Vreau de la 52 sa ajung la 45 si sa ma pot mentine...:)

Mihaela1006 28 apr 2011 15:08:10

Re: Jurnal Alexik
 
Multa bafta Alexik :)

da-ne detalii despre meniuri ca sa te criticam ;) si spune-ne ce sport faci.

IMC 18 e putin, chiar iti trebuie 45 kg? Ce te face sa vrei sa fii subponderala?

Pentru incurajare :-*>:D<

Alexik 28 apr 2011 15:14:05

Re: Jurnal Alexik
 
Citat:

Anterior postat de Mihaela1006 (Post 634768)
Multa bafta Alexik :)

da-ne detalii despre meniuri ca sa te criticam ;) si spune-ne ce sport faci.

IMC 18 e putin, chiar iti trebuie 45 kg? Ce te face sa vrei sa fii subponderala?

Pentru incurajare :-*>:D<

Multum.>:D<
Pai meniul pentru maine il postez in seara asta.. dar pe ziua de astazi am mancat cam asa
Fulgi de ovaz-morning sun --dupa cum am calculat cam vreo 150calorii
Lapte de soia ..vreo -20 calorii
Si o felie subtire de cozonac
Gustare: Seminte:D
La pranz 2 oua + 2 felii de cozonac..(ultimele 2 .. ramase:)) n-am putut rezista)
Gustare:KIWI
Si seara voi manca salata din( salata verde , 1 rosie , 2 castravetzi , 1 ceapa verde + 100 gr de piept de pui):D
Sport: sarit coarda 25 min + hip hop abs.. si posibil insanity..sa vad cum ma simt dupa hip hop abs.

Pai ultima data cand am ratat bine aveam 45 de kg..:)) defapt.. nu ma intereseaza kg asa demult ..vreau sa am masurile mai potrivite..deoarece avand talia mica se vede cam ciudat sodurile si aripioarele..
Si as vrea sa am unde sa pun in caz ca ma voi ingrasa la mentinere:D

Mihaela1006 28 apr 2011 15:23:35

Re: Jurnal Alexik
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 634771)
Multum.>:D<
Pai meniul pentru maine il postez in seara asta.. dar pe ziua de astazi am mancat cam asa
Fulgi de ovaz-morning sun --dupa cum am calculat cam vreo 150calorii
Lapte de soia ..vreo -20 calorii
Si o felie subtire de cozonac
Gustare: Seminte:D
La pranz 2 oua + 2 felii de cozonac..(ultimele 2 .. ramase:)) n-am putut rezista)
Gustare:KIWI
Si seara voi manca salata din( salata verde , 1 rosie , 2 castravetzi , 1 ceapa verde + 100 gr de piept de pui):D
Sport: sarit coarda 25 min + hip hop abs.. si posibil insanity..sa vad cum ma simt dupa hip hop abs.

Pai ultima data cand am ratat bine aveam 45 de kg..:)) defapt.. nu ma intereseaza kg asa demult ..vreau sa am masurile mai potrivite..deoarece avand talia mica se vede cam ciudat sodurile si aripioarele..
Si as vrea sa am unde sa pun in caz ca ma voi ingrasa la mentinere:D

Noroc cu cozonacul ca mai vine si el cu ceva :P in rest pare putin... poti avea inspiratie in meniurile si jurnalele slabutelor prezentate in portal cu poze si detalii despre cum si cat a slabit fiecare, sau cautand slabute de varsta apropiata care mananca echilibrat pentru a construi un meniu mai potrivit pentru organismul tau.
Citeste pe forum despre dietele sanatoase si alege una care ti se pare apropiata de stilul tau.
E bine ca de fapt vrei doar sa arati bine, asta se va reglementa pe masura ce iti intri in forma prin sport si alimentatie sanatoasa.
Intreaba orice iti trece prin cap ca sa te poata ajuta cineva >:D<

Dio 28 apr 2011 16:00:47

Re: Jurnal Alexik
 
Initial am avut impresia ca esti baiat si ramasesem blocat. Tot ce pot sa te sfatuiesc este sa nu exagerezi cu sportul la inceput. Si renunta in prima perioada la un target nerealist pentru slabit. Nu o sa-l atingi decat prin metode extreme neproductive pe termen lung.

Faptul ca vrei sa slabesti pentru vara (altfel nu ai alege 4.5 kg pe luna) spune cate ceva despre targetul tau pe termen lung.

PS: sigur nu era 3.5 kg pe luna? (52-45)/2? Glumesc ...

Alexik 28 apr 2011 17:06:28

Re: Jurnal Alexik
 
Citat:

Anterior postat de Dio (Post 634813)
Initial am avut impresia ca esti baiat si ramasesem blocat. Tot ce pot sa te sfatuiesc este sa nu exagerezi cu sportul la inceput. Si renunta in prima perioada la un target nerealist pentru slabit. Nu o sa-l atingi decat prin metode extreme neproductive pe termen lung.

Faptul ca vrei sa slabesti pentru vara (altfel nu ai alege 4.5 kg pe luna) spune cate ceva despre targetul tau pe termen lung.

PS: sigur nu era 3.5 kg pe luna? (52-45)/2? Glumesc ...

De ce ai crezut ca sunt baiat?:-?
4.5 poate nu dar 4 in 4 saptamani ar fi perfect..
Pai deja fac de o luna sport la sala..si acasa..:)) am ceva antrenament


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:08:48.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO