forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12065)

elene94 21 mar 2013 15:21:06

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Citat:

Anterior postat de stefy2009 (Post 1239478)
Buna:) Intr-adevar si mie mi se pare ca Jilian pune accent mai mult pe muschi ....dar eu nu fac miai mult de 1-2 antrenamente cu ea pe saptamana ca imi este frica sa nu se ingroase picioarele:(adica peste grasime se pun muschi si nu o sa se vada prea ok. cand o sa fiu slabuta atunci o sa pot face mai multe exercitii pentru dezoltarea muschilor;;)
Intr-un timp am facut si eu tae-bo...bine ca mi-ai adus aminte , ca nu l-am mai incercat de mult:D
Azi nu am timp de sport , am mult de scris + niste treaba prin oras , dar o sa merg pe jos:)
O zi frumoasa:-*

Si eu am foarte mult de scris, de invatat, si am un program asa de aiurea ca mi-e somn si sunt obosita tot timpul.
Tae bo e genial..face minuni la mine, voi fi mandra dupa prima sedinta.
Bafta, o zi productiva iti doresc:-*:-*

elene94 22 mar 2013 20:38:07

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Zi obositoare, dar superba!>:D<

Dona Clara 23 mar 2013 18:42:53

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Salut Elene,

Cum iti mai merge? Eu tot pe modul sedentar sunt si presupun ca o sa mai tina ceva vreme asa.

Fa sport cat poti de des, eu ma simt minunat dupa o ora or so de inot.. Pilates ma storc intr-adevar dar tot ma simt fericita si energica dupa!

Iti doresc duminica frumoasa,
DC

elene94 23 mar 2013 19:35:54

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Citat:

Anterior postat de Dona Clara (Post 1240772)
Salut Elene,

Cum iti mai merge? Eu tot pe modul sedentar sunt si presupun ca o sa mai tina ceva vreme asa.

Fa sport cat poti de des, eu ma simt minunat dupa o ora or so de inot.. Pilates ma storc intr-adevar dar tot ma simt fericita si energica dupa!

Iti doresc duminica frumoasa,
DC

Vai, dar imi doresc asa de tare sa am si eu unde alerga si innota, nu iti imaginezi! Abia astept sa vina vara, sa se deschida piscina..

Dona Clara 23 mar 2013 20:02:10

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Citat:

Anterior postat de elene94 (Post 1240785)
Vai, dar imi doresc asa de tare sa am si eu unde alerga si innota, nu iti imaginezi! Abia astept sa vina vara, sa se deschida piscina..


Poti incerca sa iti faci un abonament la un bazin sigur gasesti ceva. Daca nu cauta un bazin la care sa poti plati intrare si sa poti merge cand ai timp.

Eu acum zacand in pat imobilizata as vrea sa fac orice sport, pana si la aerobic m-as baga (fug de aerobic ca nu-s in stare sa tin ritmul niciodata). :D

elene94 23 mar 2013 20:15:56

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Citat:

Anterior postat de Dona Clara (Post 1240800)
Poti incerca sa iti faci un abonament la un bazin sigur gasesti ceva. Daca nu cauta un bazin la care sa poti plati intrare si sa poti merge cand ai timp.

Eu acum zacand in pat imobilizata as vrea sa fac orice sport, pana si la aerobic m-as baga (fug de aerobic ca nu-s in stare sa tin ritmul niciodata). :D

Bazin, piscina..faza e ca nu avem in oras decat pe timp de vara, ca e exterior:( Si trebuie sa astept..

Tu piciorusele le ai imobilizate, nu? Fa abdomene:D rotatii de trunchi

Dona Clara 23 mar 2013 21:48:01

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
As putea sa fac abdomene, piciorul drept e imobilizat si nu prea am voie sa ma sprijin pe el (adica nu am voie deloc).

elene94 23 mar 2013 23:09:21

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Citat:

Anterior postat de Dona Clara (Post 1240870)
As putea sa fac abdomene, piciorul drept e imobilizat si nu prea am voie sa ma sprijin pe el (adica nu am voie deloc).

Oricum, nu e cazul sa te fortezi, atata timp cat ifi poate afecta sanatatea! Cine stie cum te sprijini si te ranesti..
Oricum toti antrenorii sustin ca regimul alimentar face 8-% din procesul nde slabire. Asa ca tu papa curat si in rest nu te mai ingrijora. Si sa papi curat e o provocare mare!

elene94 24 mar 2013 12:03:45

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Hei, feteler!>:D<
Eu m-am trezit cu o pofta mare mare de sport!!
Stiti ca eu am probleme cu spatiul.. asa ca abia astept sa plece ai mei undeva sau sa se mute in bucatarie o ora:)):x aaaarumbba:x

Dona Clara 24 mar 2013 13:09:11

Re: Jurnal elene94 - sunt slabă-sunt slabă
 
Buna dimineata Elene,

Ma bucur ca te-ai trezit cu chef de sport, este foarte bine.

Am facut si eu azi ceva miscare, am coborat cele 3 etaje apoi pana la masina. De la masina 100. si inca cateva scari pana la mine acasa. Acasa m-am foit putin, apoi inapoi: scari / masina / 3 etaje (la socrii) / canapea.

Pot sa zic ca ma dor palmele de la carje si simt cum se dezvolta musculatura bratelor :))

>:D< si spor la treaba :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:40:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO