forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal nicoleta 100 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=4327)

andra_aly 05 iul 2010 22:04:58

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Pai eu zic sa nu mai papai atatia cartofi si orez. nu zic nimic de dieta rina dar trebuie sa moderezi consumul decarbohidrati. asa o sa ii ai la maxim:)
si da, piersicile sunt multe... cate piersici ai? poti manca maxim 3-4 pe zi. si asa mi se pare mult. eu fructe papa cam 2 pe zi. si cateodata am zaharul prea mare si asa.:-s

nicoleta100 05 iul 2010 22:09:43

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 241951)
Pai eu zic sa nu mai papai atatia cartofi si orez. nu zic nimic de dieta rina dar trebuie sa moderezi consumul decarbohidrati. asa o sa ii ai la maxim:)
si da, piersicile sunt multe... cate piersici ai? poti manca maxim 3-4 pe zi. si asa mi se pare mult. eu fructe papa cam 2 pe zi. si cateodata am zaharul prea mare si asa.:-s

Am vreo 6 piersici mititele. nu stiam ca fructele au asa de multi carbohidrati!!!:-/:-/cred ca voi papa doar trei!
in legatura cu orezul si catofii :">:">asta pap eu de obicei la ziua de amidonuri! ma duc sa caut in carte altceva!? poate gasesc
Multumesc de sfaturi!

nicoleta100 05 iul 2010 22:12:24

Re: Jurnal nicoleta 100
 
PS :cred ca trebuie sa investesc niste bani intr-un cantar de bucatarie ,asa o sa stiu sigur cate grame pap sau are un produs(eu gramajul il scriu asa la ochi!):)

andra_aly 05 iul 2010 22:16:50

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Stiu ca e ziua de amidonuri. deci mare lucru nu prea poti face cu carbohidratii. asa ca incearca sa recuperezi a 2a zi si sa papi proteine. si tii carbo sub limita, ok?
pai gasesti cantar si de ala mecanic si nu costa mult. ziceau mai demult ca si cu 10 lei au gasit.
e bun si laa decat nimic. eu cu de ala m-am descurcat la inceput si am constatat ca nu greseam. cateva grame era diferenta:)

nicoleta100 05 iul 2010 22:24:36

Re: Jurnal nicoleta 100
 
ANDRA multumesc de sfaturi!
sunt binevenite!
eu stiam una si buna !:am patru zile ;proteine,amidonuri ,carbohidrati si vitamine.
si nici prin cap nu imi trecea ca orezul si cartofii au asa de multi carbohidrati!

inca o data multumesc pt.timpul acordat(incet,incet mai invat si eu!):-*

andra_aly 05 iul 2010 22:28:30

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Bine, ca eu ti-am spus asa in general. rina merge pe chestia asta ca alternezi zilele. ca si disociata. intr-o zi mananci prea multi carbo si in alta prea putini:) intelegi? dar e bine sa sti;)
acum oricum trebuie sa papi. ca tii diata asta. dar daca vreodata o sa te dai pe , personalizata, sa sti:)

nicoleta100 05 iul 2010 22:42:28

Re: Jurnal nicoleta 100
 
multumesc din suflet pt sfaturi!
este prima dieta pe care o tin asa serios ,am mai tinut diete si pana acum dar doar asa din povestile altora nu dupa o carte cum fac acum.
de aceea nu stiu multe despre aceste lucruri(dar promit sa imvat si sa tin minte!)
merg la somn noapte buna!:)

andra_aly 05 iul 2010 23:10:05

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Somnis pufos>:D<
lasa, caci cu timpul o sa inveti;)

pety 06 iul 2010 15:06:21

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Buna nicoleta?Ce mai faci astazi??nu te-am mai vizitat dar am venit sa vad ce mai zici cu dieta...ai mai scazut??>:D<

nicoleta100 06 iul 2010 20:40:18

Re: Jurnal nicoleta 100
 
Buna seara ,jurnalule!
programul de azi:
  • 8.00 trezirea;1 cana de apa+otet de mere si miere;mic dejun 400 g piersici
  • 9.00 iesire in parc cu bebe
  • 11.00 gustare 1 piersica
  • 12.00 hip hop abs no.1.......no.5 (44 minute);hip hop abs far burning cardio(30 minute)
  • 14.00 pranz:salata de cartofi fierti cu ceapa si ulei de masline alaturi de o garnitura formata din castraveti,rosii,ardei(nu salata)
  • 20.00 cina:salata de cartofi fierti cu ceapa si ulei de masline alaturi de aceeasi garnitura din castraveti si rosii(nu salata)
abatere pe ziua de azi ar fi ora tarzie la care s-a servit cina(dar abia atunci am venit cu bebe de afara
O SEARA PLACUTA!


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:58:49.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO