forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3093)

Rallara 13 mar 2012 19:06:34

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 979557)


Da....este bine...am locuit si cu ei si nu este tocmai ok:D....abia asteptam sa avem cuibusorul nostru:x...si am reusit... de un an si 2 luni ne-am mutat singuri:D...
Cred ca iti lipseste viata de la curte....eu am locuit la bloc pana sa-l intalnesc pe sot...si asa naspa era...acum este superb....:)

Gata te bagi la invatat?
Sa ai spor...
Pup dulce...o seara frumoasa!:-*>:D<

Da, imi lipseste, e adevarat, dar nu pot spune ca acum e chiar urat. E mai putin bine, sa zicem.:) Fiecare are avantaje si dezavantaje... depinde de ce are nevoie fiecare.

Da, ma duc sa iau cina, ma uit umpic la stiri intre timp, apoi bicicleta cred si pe urma mai invat. Sper sa nu ajung pe la 22:00 cu cartea sub nas ca atunci imi va servi drept perna:)):))

:-*:-*:-*

Niculae Roxana 13 mar 2012 19:45:58

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Rallara (Post 979570)
Da, imi lipseste, e adevarat, dar nu pot spune ca acum e chiar urat. E mai putin bine, sa zicem.:) Fiecare are avantaje si dezavantaje... depinde de ce are nevoie fiecare.

Da, ma duc sa iau cina, ma uit umpic la stiri intre timp, apoi bicicleta cred si pe urma mai invat. Sper sa nu ajung pe la 22:00 cu cartea sub nas ca atunci imi va servi drept perna:)):))

:-*:-*:-*

Imi imaginez...
Asa este...depinde de situatie...eu ma refer strict la ideea de aer liber...gratar...cafea dimineata la masuta...pomi infloriti etc...ideea de natura :x...eu iubesc natura...

Si eu am papat...ca imi era tare foame...acum deja m-a luat somnul...asta ca m-am trezit foarte devreme....
Spor la biciclit si invatat...daca mai apuci:D

Pup dulce!:-*>:D<

Niculae Roxana 13 mar 2012 21:00:11

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Draga jurnal,

Astazi a fost prima zi de munca dupa concediu...m-am trezit la 4 dimineata cam greuu..am fost "zombie" cateva ore....
Am descoperit ca nu ne-au mutat inca in locatia definitiva....ci intr-un birou provizoriu...mic....unde nu ne-au instalat decat 2 calculatoare din 3....si nu avem net decat pe stick....fara aprobare de folosire decat in interes de serviciu....
Probabil ca intr-o saptamana noul birou va fi gata....si vom avea si net...din nou...ca sa pot sta pe forum...la calculatorul meu in voie...pff...pana atunci...stau si rabd...
Urmatoarele 3 zile lucrez de la 14-22....deci...voi intra pe forum dimineata pana plec la munca si seara dupa ora 23...putin..asta este...sper sa treaca curand situatia asta...
Si ca sa fie treaba treaba....de ieri nu am mai avut net nici acasa...n-a platit socrele factura...abia maine o plateste...si..am imprumutat un stick pentru astazi..sa pot sa va scriu fetelor...
Atat de greu merge stick-ul asta...nu cred ca mai rezist mult in seara asta....m-a luat si somnul la cum se misca :))))))

alexandra123 13 mar 2012 22:37:26

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 979711)
Draga jurnal,

Astazi a fost prima zi de munca dupa concediu...m-am trezit la 4 dimineata cam greuu..am fost "zombie" cateva ore....
Am descoperit ca nu ne-au mutat inca in locatia definitiva....ci intr-un birou provizoriu...mic....unde nu ne-au instalat decat 2 calculatoare din 3....si nu avem net decat pe stick....fara aprobare de folosire decat in interes de serviciu....
Probabil ca intr-o saptamana noul birou va fi gata....si vom avea si net...din nou...ca sa pot sta pe forum...la calculatorul meu in voie...pff...pana atunci...stau si rabd...
Urmatoarele 3 zile lucrez de la 14-22....deci...voi intra pe forum dimineata pana plec la munca si seara dupa ora 23...putin..asta este...sper sa treaca curand situatia asta...
Si ca sa fie treaba treaba....de ieri nu am mai avut net nici acasa...n-a platit socrele factura...abia maine o plateste...si..am imprumutat un stick pentru astazi..sa pot sa va scriu fetelor...
Atat de greu merge stick-ul asta...nu cred ca mai rezist mult in seara asta....m-a luat si somnul la cum se misca :))))))

Hey scumpa mea :x

uff ai inceput la servici...naaasspa. cat se fataie lumea, acuma pana la urma unde esti la otopeni? Esti bine?>:D<

happygirldiana 13 mar 2012 22:41:42

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 979711)
Draga jurnal,

Astazi a fost prima zi de munca dupa concediu...m-am trezit la 4 dimineata cam greuu..am fost "zombie" cateva ore....
Am descoperit ca nu ne-au mutat inca in locatia definitiva....ci intr-un birou provizoriu...mic....unde nu ne-au instalat decat 2 calculatoare din 3....si nu avem net decat pe stick....fara aprobare de folosire decat in interes de serviciu....
Probabil ca intr-o saptamana noul birou va fi gata....si vom avea si net...din nou...ca sa pot sta pe forum...la calculatorul meu in voie...pff...pana atunci...stau si rabd...
Urmatoarele 3 zile lucrez de la 14-22....deci...voi intra pe forum dimineata pana plec la munca si seara dupa ora 23...putin..asta este...sper sa treaca curand situatia asta...
Si ca sa fie treaba treaba....de ieri nu am mai avut net nici acasa...n-a platit socrele factura...abia maine o plateste...si..am imprumutat un stick pentru astazi..sa pot sa va scriu fetelor...
Atat de greu merge stick-ul asta...nu cred ca mai rezist mult in seara asta....m-a luat si somnul la cum se misca :))))))

He heeee, gata odihna?Incepi scandalul?:))

gabi23oct 13 mar 2012 22:43:56

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 979711)
Draga jurnal,

Astazi a fost prima zi de munca dupa concediu...m-am trezit la 4 dimineata cam greuu..am fost "zombie" cateva ore....
Am descoperit ca nu ne-au mutat inca in locatia definitiva....ci intr-un birou provizoriu...mic....unde nu ne-au instalat decat 2 calculatoare din 3....si nu avem net decat pe stick....fara aprobare de folosire decat in interes de serviciu....
Probabil ca intr-o saptamana noul birou va fi gata....si vom avea si net...din nou...ca sa pot sta pe forum...la calculatorul meu in voie...pff...pana atunci...stau si rabd...
Urmatoarele 3 zile lucrez de la 14-22....deci...voi intra pe forum dimineata pana plec la munca si seara dupa ora 23...putin..asta este...sper sa treaca curand situatia asta...
Si ca sa fie treaba treaba....de ieri nu am mai avut net nici acasa...n-a platit socrele factura...abia maine o plateste...si..am imprumutat un stick pentru astazi..sa pot sa va scriu fetelor...
Atat de greu merge stick-ul asta...nu cred ca mai rezist mult in seara asta....m-a luat si somnul la cum se misca :))))))

buna scumpica
cu netul neplatit am patit-o si eu acum vreo 3 ani si eu si sormea eram asa nervoase ca nu stiam de ce nu mai aveam net si vroiam sa ma duc sa fac scandal si cand sa ies pe usa i s-a aprins beculetul la sormea:" dar noi am platit netul???":)):)):)) iti dai seama ca daca ma duceam ma faceam de c****:)):)):))
mult spor la munca si o seara frumoasa
pupici:-*:-*:-*>:D<>:D<>:D<

Rallara 14 mar 2012 00:21:01

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 979602)


Imi imaginez...
Asa este...depinde de situatie...eu ma refer strict la ideea de aer liber...gratar...cafea dimineata la masuta...pomi infloriti etc...ideea de natura :x...eu iubesc natura...

Si eu am papat...ca imi era tare foame...acum deja m-a luat somnul...asta ca m-am trezit foarte devreme....
Spor la biciclit si invatat...daca mai apuci:D

Pup dulce!:-*>:D<

Si eu ador natura... nimic nu imi place mai mult decat viata ce ne inconjoara si apreciez toate frumusetile lumii verzi:x Ce nu apreciez deloc e faptul ca oamenilor nu le mai pasa de ea, a ajuns prada marilor poluatori ai lumii, daca vorbim de natura de pe glob. Si stiu cum e sa iubesti copacii infloriti... sau gradinile pline de flori... si ciripitul pasarelelor:)

Sunt o fana adevarata de cand m-am "inrolat" la cercetasi. Am facut multa munca voluntara pentru natura. Si am si invatat sa o apreciez. Mi-e dor de drumetiile montane prin padure la 5 dimineata.:x

Mi-am instalat o aplicatie pe telefon si inainte sa ma pun la somn mi-o activez si imi sursura un izvor, un cip-cirip, un greieras... altfel adorm. Imi imaginez ca sunt in padure. Merge pentru umpic de linistire si pacalit zgomotul obositor al orasului.;)

Iar in ce priveste posibilitatile reale pentru care poate fi utilizata o gradina la adevaratele ei valori... cu piscina, foisoare, amenajari de experti in peisagistica.... sa nici nu mai vorbim.:x Eu nu prea sunt de principiul gratarului romanesc... stii? De multe ori, daca se face in curte, femeia face tot, barbatul berar de meserie vine si invarte carnea de pe o parte pe alta si zice ca el a facut masa... era un banc pe principiul asta.;)) Bine, nu e cazul nostru stiu, dar ma intristeaza ca am vazut asta des intamplandu-se.:-/ Iar daca se face pe ogoarele statului "la iarba verde" e aceeasi situatie + in urma lor... potopul de gunoaie. :-/ Mai rar cand e totul frumos, curat, organizat, eco si cu masura. Traiasca salbaticia, prostul gust si hamesealab-(X_X#-o:-<

Confesiune... nu am facut nici bicicleta, nu am bifat nici invatatul. Dar am rezolvat macar ceva, si am avut parte de o veste buna, ca eram suparata de ce s-a intamplat azi. Pe mine... stii tu.:D

Te pup scumpa Roxi:x:-*

bebelusha 14 mar 2012 09:49:15

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Rozi sa ai o zi super linistita, sorry de net, stiu cum e.pup dulce si sa ai grija de tine.miss u

Niculae Roxana 14 mar 2012 11:17:02

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de alexandra123 (Post 979881)

Hey scumpa mea :x

uff ai inceput la servici...naaasspa. cat se fataie lumea, acuma pana la urma unde esti la otopeni? Esti bine?>:D<

Buna Alex>:D<

Am inceput munca asa este...bine macar ca s-a incalzit afara si nu mor de frig pe drum....
Da...ne fataie astia...am crezut ca am scapat de mutare si cand vin din concediu este totul gata...dar de unde...iar ne muta....sper ca ala sa fie ultimul birou in care ne baga....
La Otopeni ne-a mutat...exact...
Sunt bine...doar ca am probleme cu netul si acasa si la munca....sper sa se rezolve curand....


Tu ce faci?....cum te simti?

O zi frumoasa!
Pup!:-*>:D<
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 979887)

He heeee, gata odihna?Incepi scandalul?:))

Buna Dia,>:D<

Da....am inceput scandalul de ieri:))....sper ca macar net sa avem...sa ne facem treaba cum trebuie...
Tu ce faci?

O zi frumoasa!
Pup!:-*>:D<
Citat:

Anterior postat de gabi23oct (Post 979892)
buna scumpica
cu netul neplatit am patit-o si eu acum vreo 3 ani si eu si sormea eram asa nervoase ca nu stiam de ce nu mai aveam net si vroiam sa ma duc sa fac scandal si cand sa ies pe usa i s-a aprins beculetul la sormea:" dar noi am platit netul???":)):)):)) iti dai seama ca daca ma duceam ma faceam de c****:)):)):))
mult spor la munca si o seara frumoasa
pupici:-*:-*:-*>:D<>:D<>:D<

Buna Gabita:-*

Ce tare:))....la noi nu a fost cazul...stia soacra mea ca nu este platit...doar ca nu a mai avut bani...cica azi il plateste:).....sper ca diseara cand vin acasa sa fie platit...sa nu mai stau cu stick-ul asta....ca merge tare greu....

O zi frumi!
Pup!:-*>:D<

Niculae Roxana 14 mar 2012 11:18:35

Re: Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii
 
Citat:

Anterior postat de bebelusha (Post 980304)
Rozi sa ai o zi super linistita, sorry de net, stiu cum e.pup dulce si sa ai grija de tine.miss u

Buna Bebe>:D<

Mersi scumpa...sper sa fie asa....
Toata lumea stie cum este cu netul...:))...nu ma panichez....sunt "zen" azi:))...
Tu ce faci?...cum merge dieta?

O zi frumoasa ca tine sa ai!
Pup dulce!:-*>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:45:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO