forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10118)

lonely 06 oct 2011 07:09:27

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Buna dimineata >:D< :-*
Bobarnace nu prea primesti pe-aici..... eu n-am primit decat pentru fumat ;)) (prietenii stiu de ce) dar sfaturi si cuvinte calde........ o gramada :) E un loc atat de placut ca n-ai cum sa fii hotarata sa slabesti si sa nu revii aici :)
O zi frumoasa draga mea, si fara dureri. Ai grija de tine >:D< :-*

lonely 07 oct 2011 07:16:26

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Buna dimineata >:D< :-*
Vad ca esti foarte ocupata dar eu tot trec pe la tine sa vad cum merg lucrurile in casuta ta. Aerisim, stergem praful si las floricele proaspete in vaza sa te intampine cu drag cand vii :)
O zi frumoasa, fara dureri si cu pofta de slabit >:D< :-*

vio ce doreste sa slabeasca 07 oct 2011 17:01:22

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Intr-adevar sunt mult prea ocupata, mai am de tras tare cateva zile ,am parte de mult efort si multe calorii arse,dar cu moralul stau cam rau ,am si eu orgoliul meu ...dar o rezolv pana la urma . Da ,am gasit casuta aerisita,floricele ,asta m-a bucurat si m-a inveselit, multumesc draga prietena .....noi sa fim sanatoase (daca putem) ca oameni care sa ne necajeasca se gasesc pe toate drumurile .Dar noua nu ne pasa ne vedem de viitor ,invatand de la trecut ....va salut si va doresc un sf. de sapt. util ,frumos,linistit,bogat e.t.c si a.m.d.La revedere!

lonely 08 oct 2011 15:36:27

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Hello >:D< :-*
Iti ghicesc niste nervisori din ce-ai scris.... nu te enerva ca n-ajuta, crede-ma...... sau am devenit eu mai imuna ca sa nu folosesc alt cuvant :)) la cei din jur. Stiu ca nu mereu pot sa fac asta dar..... sincer, imi fac mie rau....... ca eu ma enervez si pe respectivul il doare fix in paispe....
Iti doresc un sfarsit de saptamana cat mai linistit >:D< si cu munca putina :-*

vio ce doreste sa slabeasca 09 oct 2011 07:57:30

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 812682)
Hello >:D< :-*
Iti ghicesc niste nervisori din ce-ai scris.... nu te enerva ca n-ajuta, crede-ma...... sau am devenit eu mai imuna ca sa nu folosesc alt cuvant :)) la cei din jur. Stiu ca nu mereu pot sa fac asta dar..... sincer, imi fac mie rau....... ca eu ma enervez si pe respectivul il doare fix in paispe....
Iti doresc un sfarsit de saptamana cat mai linistit >:D< si cu munca putina :-*

De ajutat sigur nu ajuta,dar ....cand am un cuvant e spus trebuie sa-l ...spuuun!
Si uite asa dand vina pe una,adica pe musafiri;-pe alta ,adica pe medicamente ;-pe altul(!!!!!),am reusit sa mananc vrute si nevrute,am scapat la cornul abundentei,bine,bine ,in limita si a ce imi permite ficatelul, dar am mancat multe din ce m-am oprit o luna si ceva de la dieta inceputa,mi-e cam rau de la stomac,mi-e ciuda pe mine ...mai scriu mai tarziu....pa

aussie_girl 09 oct 2011 08:06:54

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
vio, citii p ela matale prin jurnal si vad ca nu iti e bine!! Treci inapoi la dieta draga mea si o sa iti revii cu siguranta. Iti tin pumnii sa reintrii pe lina de slabire. Stiu ca e greu al naibii, stiu ca o data ce pici de pe linia aia..e greu sa reintrii in lupta, dar se poate!! Iti tin pumnii!>:D<:-*

vio ce doreste sa slabeasca 09 oct 2011 08:14:20

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Totusi :mea culpa! Tin bine minte cand am vrut sa slabesc am slabit fara sa gasesc un motiv de abatere,faceam torturi, fel de fel de prajituri,placinte de tot neamul,nici nu-mi vine a crede ca nici macar miros nu aveau pentru mine ,eram inrait de convinsa,acum de ce sunt oare asa de ...slaba in fata lor...?Vreau sa cred ca am pierdut o mica batalie dar....poate voi castiga razboiul?!! Chiar daca vremea e mohorata si e frig ,doresc slabuteleor sa fie vesele ,sa astepte cu fruntea sus cantarul de maine si sa nu faca ca si mine sa cedeze ispitelor din banale motive...Duminica frumoasa va doresc!

aussie_girl 09 oct 2011 08:15:55

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Citat:

Anterior postat de vio ce doreste sa slabeasca (Post 812912)
Totusi :mea culpa! Tin bine minte cand am vrut sa slabesc am slabit fara sa gasesc un motiv de abatere,faceam torturi, fel de fel de prajituri,placinte de tot neamul,nici nu-mi vine a crede ca nici macar miros nu aveau pentru mine ,eram inrait de convinsa,acum de ce sunt oare asa de ...slaba in fata lor...?Vreau sa cred ca am pierdut o mica batalie dar....poate voi castiga razboiul?!! Chiar daca vremea e mohorata si e frig ,doresc slabuteleor sa fie vesele ,sa astepte cu fruntea sus cantarul de maine si sa nu faca ca si mine sa cedeze ispitelor din banale motive...Duminica frumoasa va doresc!

ok..si tie o duminica frumoasas si mai multa increder ein tine: hai ca poti!!>:D<

jeny2105 09 oct 2011 08:27:39

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Citat:

Anterior postat de vio ce doreste sa slabeasca (Post 812912)
Totusi :mea culpa! Tin bine minte cand am vrut sa slabesc am slabit fara sa gasesc un motiv de abatere,faceam torturi, fel de fel de prajituri,placinte de tot neamul,nici nu-mi vine a crede ca nici macar miros nu aveau pentru mine ,eram inrait de convinsa,acum de ce sunt oare asa de ...slaba in fata lor...?Vreau sa cred ca am pierdut o mica batalie dar....poate voi castiga razboiul?!! Chiar daca vremea e mohorata si e frig ,doresc slabuteleor sa fie vesele ,sa astepte cu fruntea sus cantarul de maine si sa nu faca ca si mine sa cedeze ispitelor din banale motive...Duminica frumoasa va doresc!


neataaaa vio >:D< >:D< >:D<
nu mai fi supi, toate sunt trecatoare in lumea asta >:D< cum ai spus si tu, fii vesela, plina de viata si nu ceda ispitelor, doar nu sunt ele mai tari ca tine :D
o duminica frumoasa sa ai :-* :-* :-*

vio ce doreste sa slabeasca 09 oct 2011 09:21:54

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Citat:

Anterior postat de jeny2105 (Post 812927)



neataaaa vio >:D< >:D< >:D<
nu mai fi supi, toate sunt trecatoare in lumea asta >:D< cum ai spus si tu, fii vesela, plina de viata si nu ceda ispitelor, doar nu sunt ele mai tari ca tine :D
o duminica frumoasa sa ai :-* :-* :-*

Ok!ok! Multumesc,foarte mult ! azi voi face lectura,teorie intr-ale slabitului si ale traiului sanatos. Punctul de inceput sa slabesc pentru mine a fost odata o carte in care scria Obezitate =
...Doamna ..aceea sumbra...si mi-a fost tare frica ....toate bolile incep cand au o gazda un om obez.... Si multe, multe exemple si incercari de a ne convinge sa luptam pentru a fi sanatosi....Ei dar de obicei cand am ,,musafiri'' ori sunt cam rea cu cei din jur ori ma inchid in mine si am ganduri un pic mai cenusii ....sunt momente si...momente ...de la agonie la extaz(!!!!) sau invers????TRECE GANDUL RAU ,SA VEDETI MAINE ,POIMAINE, CUM SUNT ALTA....


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:29:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO