forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10118)

Animis23 03 oct 2011 17:26:01

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Citat:

Anterior postat de vio ce doreste sa slabeasca (Post 808376)
Am fost la medic , am primit un tratament pe 5 zile,am pietricele la rinichi care sunt agitate acum din cauza curei cu pepene rosu ,ei nu chiar cura ,mancam in fiece zi cate 3,4 felii dupa masa si din cauaza celor peste 2 litri de apa zilnic bauti :-?am voie sa continui cura si cu apa si cu pepene alternand cu medicatia prescrisa si cu ceai indicat tot de medic....durerile sunt mai calme acum ,iau si antiinflamatoare,in rest dieta merge bine,m-am cantarit din curiozitate la asistente si vad ca e cu ....minus,sport voi face azi numai cu ganterele ,imi voi forta , numai bratele vad ca nu ma supara ....felicitari tuturor pentru kg....pierdute(!!!!)Am plecat sa coc gogosari pentru zacusca...

Ma bucur ca e pe minus si ca e doar un tratament de 5 zile. Dar daca e de la cura cu pepene, de ce insisti?

vio ce doreste sa slabeasca 03 oct 2011 23:34:52

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Citat:

Anterior postat de Animis23 (Post 808394)
Ma bucur ca e pe minus si ca e doar un tratament de 5 zile. Dar daca e de la cura cu pepene, de ce insisti?

Am primit chiar sfat de la medic sa continui,o sa fie greu un pic dar cred ca m-am invatat sa sufar,zice ca ajuta bine la curatarea rinichilor....la un barbat i-a recomandat dupa tratament sa consume bere ,dar eu ,hai ca nici nu mi-a spus asa ceva ,eu prefer pepenele .Si nu mai am mult ...si-mi place asaa de tare....dar
iarasi zic...cand si-o face omul cu mana lui.....poti sa-l cotrazici ????[*ganditor*]

lonely 04 oct 2011 07:12:14

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Buna dimineata >:D< :-*
Ma bucur c-ai fost la medic si ca nu e nimic grav.... banuiesc ca prin tratamentul prescris vei rezolva si pietricelele..... O sa fie mai greu probabil o perioada :( cu dureri..... dar scapi tu de ele.
O zi frumoasa, cu sport - atat cat poti face - si dieta >:D< :-*

vio ce doreste sa slabeasca 05 oct 2011 07:07:42

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
[FONT="Arial Black"][B][COLOR="DarkOrchid"][QUOTE]E cam aiurea perioada aceasta cu medicatie,nici apa nu mai merge cum mergea ,prea putina beau,mancarea nu mai are gust,nici nu pot manca ,cand credeam ca voi intra in concediu si voi face marea cu sarea nu fac nimic din ce mi-am propus,totul merge anapoda,stagnez.Se stie ca medicamentele opresc slabitul,si la mine chiar functioneaza ,am antecedente din 2008,cand 3 luni nu am dat un gram jos ,luam mai tot timpul ba pentru dinti ba pentru cap,fiere si abia can m-au mai lasat durerile am reluat scaderea....Doamne, ce rau imi pare ca m-am delasat atunci cand reusisem sa slabesc sigur 21 kg.Cum le-am pus incet incet cu tot felul de prostioare.....! Ma rog, sa -mi dea Domnul minte si putere sa nu mai fac acele greseli ,,motivate'' ziceam eu pe atunci ......Salutare fetelor ce-si doresc sa slabeasca .... si chiar o fac!.......

lonely 05 oct 2011 07:17:43

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
[QUOTE=vio ce doreste sa slabeasca;809818][FONT="Arial Black"][B][COLOR="DarkOrchid"]
Citat:

E cam aiurea perioada aceasta cu medicatie,nici apa nu mai merge cum mergea ,prea putina beau,mancarea nu mai are gust,nici nu pot manca ,cand credeam ca voi intra in concediu si voi face marea cu sarea nu fac nimic din ce mi-am propus,totul merge anapoda,stagnez.Se stie ca medicamentele opresc slabitul,si la mine chiar functioneaza ,am antecedente din 2008,cand 3 luni nu am dat un gram jos ,luam mai tot timpul ba pentru dinti ba pentru cap,fiere si abia can m-au mai lasat durerile am reluat scaderea....Doamne, ce rau imi pare ca m-am delasat atunci cand reusisem sa slabesc sigur 21 kg.Cum le-am pus incet incet cu tot felul de prostioare.....! Ma rog, sa -mi dea Domnul minte si putere sa nu mai fac acele greseli ,,motivate'' ziceam eu pe atunci ......Salutare fetelor ce-si doresc sa slabeasca .... si chiar o fac!.......
Buna dimineata >:D<
Apa ar trebui sa bei chiar mai multa acum cand ai probleme la rinichi.... sau cel putin asa vad eu curatarea lor mai rapida...... tine sticla dupa tine oriunde mergi.... la mine a devenit reflex deja.... si cum o vad cum imi amintesc ca trebuie sa beau din ea... Hai....... e doar o perioada scurta in care vei lua medicamente...... apoi scapi, poate de data asta nu te va afecta la slabit >:D<
O zi frumoasa sa ai :-*

nicoleta100 05 oct 2011 07:58:47

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
http://j0.tagstat.com/image04/c/7930/005H052D7AM.jpg

vio ce doreste sa slabeasca 05 oct 2011 12:12:36

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
[QUOTE=lonely;809835][QUOTE=vio ce doreste sa slabeasca;809818][FONT="Arial Black"][B][COLOR="DarkOrchid"]

Buna dimineata >:D<
Apa ar trebui sa bei chiar mai multa acum cand ai probleme la rinichi.... sau cel putin asa vad eu curatarea lor mai rapida...... tine sticla dupa tine oriunde mergi.... la mine a devenit reflex deja.... si cum o vad cum imi amintesc ca trebuie sa beau din ea... Hai....... e doar o perioada scurta in care vei lua medicamente...... apoi scapi, poate de data asta nu te va afecta la slabit >:D<
O zi frumoasa sa ai :-*[/QUO

Da ,chiar e nevoie de apa ,si chiar medicamentele trebuie luate cu multa apa,mai ales ca si activitatea ce o fac zilele astea o solicita,dar si ceai am scris in ,,meniu'' ,si ma pregatesc de unul (ceai) menit sa curete rinichii pe care il voi lua 3 saptamani si care ajuta si la slabit,dar dupa ce termin tratamentul e recomandat....o zi frumoasa va doresc din nou!

vio ce doreste sa slabeasca 05 oct 2011 19:44:39

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Am fost la munca de rob azi,am facut miscare de am uitat de durerea din şale,a fost aşa de cald si am baut aşşşaaa de multa apa si am avut aşşaa de multe probleme cu mersul la baie!Dar a trecut si a doua zi de concediu,si treaba prea multa si antiinflamatoarele m-au facut sa las deoparte vaicareala si uite-ma vie si nevatamata.Cand am cate o zi in care imi merge bine totul ma si vad o supleţe ,cu ambitie si sfidand pe cei ce nu au crezut ca voi reusi vreodata,,dar pariul il pun cu mine in primul rand,ca eu am nevoie sa fiu sanatoasa si daca nu indraznesc prea mult si frumoasa macar dupa 40 de ani,daca pana acum mi-a fost mintea plecata cu sorcova .Imi aduc aminte un sfat dat de o slabuta ,numai dac intri o data in zi pe jurnal ,scrii ,citesti si.... te tine treaza la realitate ,primesti bobarnace,sfaturi si poate da Domnul sa nu te mai intorci la delasare si amageli desarte ,precum ..lasa ca nu ma mai marit odata ori cine ma iubeste ,ma iubeste si asa ....sau mai mananc cutarica siiii de luni ma apuc de slabit!

Asa ca azi am avut posibilitatea sa ma gandesc la toate ....va imbratisez ,noapte buna!

Animis23 05 oct 2011 20:37:28

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Citat:

Anterior postat de vio ce doreste sa slabeasca (Post 810464)
Am fost la munca de rob azi,am facut miscare de am uitat de durerea din şale,a fost aşa de cald si am baut aşşşaaa de multa apa si am avut aşşaa de multe probleme cu mersul la baie!Dar a trecut si a doua zi de concediu,si treaba prea multa si antiinflamatoarele m-au facut sa las deoparte vaicareala si uite-ma vie si nevatamata.Cand am cate o zi in care imi merge bine totul ma si vad o supleţe ,cu ambitie si sfidand pe cei ce nu au crezut ca voi reusi vreodata,,dar pariul il pun cu mine in primul rand,ca eu am nevoie sa fiu sanatoasa si daca nu indraznesc prea mult si frumoasa macar dupa 40 de ani,daca pana acum mi-a fost mintea plecata cu sorcova .Imi aduc aminte un sfat dat de o slabuta ,numai dac intri o data in zi pe jurnal ,scrii ,citesti si.... te tine treaza la realitate ,primesti bobarnace,sfaturi si poate da Domnul sa nu te mai intorci la delasare si amageli desarte ,precum ..lasa ca nu ma mai marit odata ori cine ma iubeste ,ma iubeste si asa ....sau mai mananc cutarica siiii de luni ma apuc de slabit!

Asa ca azi am avut posibilitatea sa ma gandesc la toate ....va imbratisez ,noapte buna!

Ma bucur ca ti-au mers toate bine si ca a fost una din zilele alea cand vrei pur si simplu sa mergi mai departe. E super, sa ai cat mai multe zile asa si de acum incolo!

jeny2105 05 oct 2011 23:09:28

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Citat:

Anterior postat de vio ce doreste sa slabeasca (Post 810464)
Am fost la munca de rob azi,am facut miscare de am uitat de durerea din şale,a fost aşa de cald si am baut aşşşaaa de multa apa si am avut aşşaa de multe probleme cu mersul la baie!Dar a trecut si a doua zi de concediu,si treaba prea multa si antiinflamatoarele m-au facut sa las deoparte vaicareala si uite-ma vie si nevatamata.Cand am cate o zi in care imi merge bine totul ma si vad o supleţe ,cu ambitie si sfidand pe cei ce nu au crezut ca voi reusi vreodata,,dar pariul il pun cu mine in primul rand,ca eu am nevoie sa fiu sanatoasa si daca nu indraznesc prea mult si frumoasa macar dupa 40 de ani,daca pana acum mi-a fost mintea plecata cu sorcova .Imi aduc aminte un sfat dat de o slabuta ,numai dac intri o data in zi pe jurnal ,scrii ,citesti si.... te tine treaza la realitate ,primesti bobarnace,sfaturi si poate da Domnul sa nu te mai intorci la delasare si amageli desarte ,precum ..lasa ca nu ma mai marit odata ori cine ma iubeste ,ma iubeste si asa ....sau mai mananc cutarica siiii de luni ma apuc de slabit!

Asa ca azi am avut posibilitatea sa ma gandesc la toate ....va imbratisez ,noapte buna!

ma bucur pt tine k ai puterea sa mergi inainte cu toate problemele de sanatate pe care le ai,>:D< eu chiar as avea nevoie de niste bobarnace, sau chiar un sut din ala sanatos sa ma trezesc la realitate :)):))
pupici si noapte buna :-* >:D< :-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:34:33.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO