forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10118)

lonely 09 nov 2011 07:27:18

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Buna dimineata >:D< :-*
Azi e dupa petrecere....... N-a mai ramas nimic de ieri, sper ;))
Cafeluta pentru slabuta pentru ca de restul (dieta si sport) te ocupi tu.
O zi frumoasa sa ai >:D< :-*

vio ce doreste sa slabeasca 09 nov 2011 22:03:54

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Raportez o zi cam stresanta ,am de reparat greseli de ale colegilor cat am fost eu si sotul in concediu .Lucrez cu sotul la acelasi compartiment ,daca nu am spus. In birouri diferite ,totusi ...era cred ca prea stresant !Nu?Ei bine cat am fost in concediu colegii nostrii au facut chestii cu repercusiuni la momentul acesta ,de ce spun asta ,sunt mai multe aspecte.....Pentru fiecare greseala de a lor trebuie sa fac cate o adresa prin care sa explic ce si cum ,poate sunt vorbe ,dar cei pe care ii ajut si le e de folos ce fac ma bombardeaza cu ciocolate,cutii cu bomboane,plus ca si colegii, cei cu musca pe caciula , imi promit tot una -doua :ciocolata! . E simplu si ieftin pentru toti dar eu muncesc ca sa-mi aduc ispita in casa ?Le mai refuz eu ,dar ei cred ca eu sunt modesta ! Iarasi spun : vreau in concediuuuuuu ! La capitolul sport ,pot spune ca am alergat azi prin curte si am facut curat,am strans din lucruri ca se anunta ploaie si cred ca de acum va da si zapada ,am facut bicicleta peste 30 minute si gantere cam 150 ori pe fiecare brat.... Dieta ...m-am incadrat in calorii ,poate mai putin un pic decat e normal pentru mine, ca am mancat multa salata azi .....si nu am prea avut pofta de mancare.....In rest ziua a trecut parca destul de repede si acum mi se face somn ! Noapte buna ,pe maine cu o noua zi dar cu aceleasi ganduri pentru o viata mai sanatoasa ....dac vrem si daca .....trebuie sa se poata !

lonely 09 nov 2011 22:18:28

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Citat:

Anterior postat de vio ce doreste sa slabeasca (Post 841094)
Raportez o zi cam stresanta ,am de reparat greseli de ale colegilor cat am fost eu si sotul in concediu .Lucrez cu sotul la acelasi compartiment ,daca nu am spus. In birouri diferite ,totusi ...era cred ca prea stresant !Nu?Ei bine cat am fost in concediu colegii nostrii au facut chestii cu repercusiuni la momentul acesta ,de ce spun asta ,sunt mai multe aspecte.....Pentru fiecare greseala de a lor trebuie sa fac cate o adresa prin care sa explic ce si cum ,poate sunt vorbe ,dar cei pe care ii ajut si le e de folos ce fac ma bombardeaza cu ciocolate,cutii cu bomboane,plus ca si colegii, cei cu musca pe caciula , imi promit tot una -doua :ciocolata! . E simplu si ieftin pentru toti dar eu muncesc ca sa-mi aduc ispita in casa ?Le mai refuz eu ,dar ei cred ca eu sunt modesta ! Iarasi spun : vreau in concediuuuuuu ! La capitolul sport ,pot spune ca am alergat azi prin curte si am facut curat,am strans din lucruri ca se anunta ploaie si cred ca de acum va da si zapada ,am facut bicicleta peste 30 minute si gantere cam 150 ori pe fiecare brat.... Dieta ...m-am incadrat in calorii ,poate mai putin un pic decat e normal pentru mine, ca am mancat multa salata azi .....si nu am prea avut pofta de mancare.....In rest ziua a trecut parca destul de repede si acum mi se face somn ! Noapte buna ,pe maine cu o noua zi dar cu aceleasi ganduri pentru o viata mai sanatoasa ....dac vrem si daca .....trebuie sa se poata !

Hello >:D<
Dragut din partea lor sa incerce sa te rasplateasca (nu colegii) dar cu dulciuri? ;))
Da-le si tu mai departe...... dar din dar se face raiul :))
Moaaaaaaa ce zi conforma ai avut azi. Dieta cu mancare putina, sport cat cuprinde..... o sa ai rezultate grozave la cantar.
Am mai spus asta........ n-as putea lucra cu sotul in acelasi loc. N-as putea sa vorbesc liber, sa rad cum si cand vreau eu, etc. Doamne fere, nu e el bau bau dar tot timpul cred ca l-as avea cu ochii pe mine si asta m-ar stresa. S-a ivit la un moment dat posibilitatea asta si i-am spus sa refuze categoric.
Seara placuta in continuare >:D< :-*

lonely 10 nov 2011 07:58:46

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Buna dimineata >:D< :-*
Alta zi buna, nu?
Azi vom fi cuminti, eu cel putin asa mi-am propus. Asa ca nu te las deloc, cuminte ca mine sa fii azi, maine am cantar si ingras si eu porcul in ajun :)))
O zi faina iti doresc >:D< :-* cu soaaaaaare mult in suflet

vio ce doreste sa slabeasca 10 nov 2011 19:23:30

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
A mai trecut o zi prin noi......Mi se pare mie sau prea repede trece timpul ? Azi am avut o foame controlata ......As fi mancat ceva nu stiu ce ...si spuneam peste tot ca mi-e foame ,i-am batut un apropo colegului Mihai daca nu mai repeta faza cu gratarul......cum spuneam as fi mancat ceva ,dar nimic din ce mi se propunea ,nu ma satisfacea ....pana la urma am baut un ceai foarte fierbinte si aromat ,apoi a fugit sotul pana acasa si a dus copii si mi-a adus mere din care am rontait unul cu pofta ......asta in afara pachetelelor de gustare si de pranz. Cand am ajuns acasa mi-a pierit foamea ,abia mi-am consumat mancarea de la ora 18.....Cu atat mai bine ca nu voi fi greoaie la miscare cand fac sportul ....de seara > Imediat merg la bicicleta,imi consum si ultima jumate de apa pe azi,...cu inghitituri mici in pauza -si gantere voi face din nou ......150 pe fiecare brat si cu diferite miscari.Hai ca m-a apucat harnicia ,sa vedeti voi cum dau eu jos cu bicicleta mea,am cam terminat din treburi si voi mari timpul ,cica se ard caloriile mai bine abia de la 30 minute in sus....asa faceam candva si sa stiti ca aveam rezultate bune ,.....am slabit si 300 gr.pe zi dar eram ahtiata ,nu discuta nimeni cu mine ......mancam numai vegetale,cruditati si bagam mult sport.....era gresit dar cine asculta atunci ?Organismului ii trebuie din toate cate putin .....si repercursiunile le traiesc acum !Bine ,m-am laudat,m-am autocriticat ,plec la bicicleta .by,by !

vio ce doreste sa slabeasca 10 nov 2011 21:35:41

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
http://Imagini.99K.org/images/flori/7.jpg
Noapte buna !

vera37 10 nov 2011 21:41:53

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
pa vio! sa ai spor la bicicleta :-*:-*>:D<>:D<
uite la capitolul asta te invidiez, in sensul bun, eu nu sunt asa sportiva :)

lonely 11 nov 2011 06:39:35

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Buna dimineata >:D< :-*
Vaad ca pofta vine facand sport, nu? :)
Ai sa devii slabuta model daca o tii tot asa :)
O zi frumoasa cu tot ce trebuie, sport, dieta..... stii tu de fapt >:D< :-*

vio ce doreste sa slabeasca 11 nov 2011 19:53:34

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Citat:

Anterior postat de lonely (Post 842240)
Buna dimineata >:D< :-*
Vaad ca pofta vine facand sport, nu? :)
Ai sa devii slabuta model daca o tii tot asa :)
O zi frumoasa cu tot ce trebuie, sport, dieta..... stii tu de fapt >:D< :-*

Salutare,cu intarziere ! Raportez si eu o zi plina ,stresanta ,am facut abuz de cafea ,am avut ameteli ,nu mai gust cafeaua pana uit ziua de azi......
Am mancat corect ,si fructe am mancat azi,apa cam 1,5 l, ceai din abundenta ,mi-e frica de raceala ,cam toti de la serviciu acuza dureri in piept,simptome de raceala ,eu ii dau batai cu ceaiuri,lamaie ,si mai nou mai rad si putin hrean in salata ce o consum seara .....mai mult mi-e frica de copii sa nu raceasca. Am catina in gradina si le dau sa manance cate 10 bobite pe zi ,si eu la fel ......Bicicleta am facut deja 30 minute ,am venit de la 2 de la serviciu,de acum mai fac gantere pana obosesc si ma intorc la bici inca 30 minute .Am o poza de vara asta in care mi se etaleaza cateva randuri de colacei ,o vad zilnic,intentionat asezata langa oglinda ,si ma provoc la mai mult sport,Cu mancarea am potrivit - o dar cu sportul am cam trisat in afara de ultimele zile ,cred ca am revenit pe linia de plutire si vreau sa vaslesc cu forta inainte !!!!!!

jeny2105 11 nov 2011 22:01:57

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Citat:

Anterior postat de vio ce doreste sa slabeasca (Post 843054)


Salutare,cu intarziere ! Raportez si eu o zi plina ,stresanta ,am facut abuz de cafea ,am avut ameteli ,nu mai gust cafeaua pana uit ziua de azi......
Am mancat corect ,si fructe am mancat azi,apa cam 1,5 l, ceai din abundenta ,mi-e frica de raceala ,cam toti de la serviciu acuza dureri in piept,simptome de raceala ,eu ii dau batai cu ceaiuri,lamaie ,si mai nou mai rad si putin hrean in salata ce o consum seara .....mai mult mi-e frica de copii sa nu raceasca. Am catina in gradina si le dau sa manance cate 10 bobite pe zi ,si eu la fel ......Bicicleta am facut deja 30 minute ,am venit de la 2 de la serviciu,de acum mai fac gantere pana obosesc si ma intorc la bici inca 30 minute .Am o poza de vara asta in care mi se etaleaza cateva randuri de colacei ,o vad zilnic,intentionat asezata langa oglinda ,si ma provoc la mai mult sport,Cu mancarea am potrivit - o dar cu sportul am cam trisat in afara de ultimele zile ,cred ca am revenit pe linia de plutire si vreau sa vaslesc cu forta inainte !!!!!!

seara buna Vio >:D<
maaama cata putere de vointa ai, si bici, si gantere ;) bravo tie :-*
eu sunt mai lenoasa :(
multa bafta si spor in continuare :-* :-* >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:53:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO