forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10118)

vio ce doreste sa slabeasca 26 apr 2012 08:43:38

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Buna dimineata !
De azi am inceput din nou lupta !
Voi incerca si sper sa reusesc sa respect si sa pun in aplicare principiile dietei Dunkan !
Am considerat ca poate e mai usor de tinut avand in vedere si o sumedenie de retete ce le-am cules de pe la ,,practicantele ,, acestei diete !
Mai greu o sa fie cu meniul ,sau asa mi se pare mie din cauza timpului ....

Hei,dar tot timpul le rezolva pe toate si sa-mi dea Dumnezeu curaj si vointa dar si o sursa mai buna de ....bani ,ca aici e durerea mare !
Pup fetele ce ma viziteaza si le urez si lor bunavointa si bunadispozitie !

vio ce doreste sa slabeasca 27 apr 2012 21:18:11

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Buna seara !
Au trecut doua zile de dieta !
Pentru inceput e binisor dar mi-au venit mai repede musafirii rusi si cam am ameteli ,ofi de la ei ,o fi de la dieta care are asemenea simptome in primele trei zile ......cine stie ce e cu mine .....dar nu e chiar asa de rau mai ales ca am prins un pic la curaj...
Sunt f. obosita ,munca multa si extenuanta....Seara frumoasa in continuare si un sfarsit de saptamana pe placul fiecarei slabute !

vio ce doreste sa slabeasca 01 mai 2012 20:08:10

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Buna seara !
Sunt la a sasea zi de Dukan ,nu mi se pare foarte greu din punct de vedere al dietei ,nu mi-e foame ,nu poftesc dulciuri ,nu mananc paine ,deci se poate ......mai greu e cu bugetul care e deja redus ,si aici se cere multa cheltuiala.......astep sa trec la faza 2 unde mai combin cu alimente mai iefine sau le gasesc mai usor.....adica legumele ...abia astept....Se slabeste..sau mai bine zis se scade din greutatea corpului fie apa fie grasime ,eu am dat considerabil in aceste zile .....sa vad in faza 2
ce fac .......
Sunt obosita ,am muncit din greu azi ,de 1 Mai....nu am sarbatorit ..poate prin munca si cu gandul....
Merg la dus si la somn ......noapte buna !

rozica1965 03 mai 2012 18:17:18

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Vio,care este rezultatul cu cantarul?>:D<

vio ce doreste sa slabeasca 04 mai 2012 21:01:49

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Sal'tare !
Buna seara Si bine v-am gasit ,jurnalule singuratic si dragele mele slabute !
Nu am reusit sa intru pana acum,sunt suuuper aglomerata,copilul mic are varicela si e la debut si suntem panicati un pic,mancare ,curatenie ,uite-acusi imi da laptele in foooc!
ANUNT OFICIAL ca azi sunt 8 zile de cand tin dukan si cantarul imi arata cu minus 5 kg!
Nu mint ,ca nu-i frumos in primul rand si nici nu as avea nici un folos dar cauza scaderii e ca atunci cand am inceput era cu cateva zile innainte de perioada lunara si cum corpul meu retine serios apa cred ca vre-o 2 -3 kg scazute sunt apaaaaa !Dar e pe minus si m-a incurajat!
Modific tiker-ul si fug ca am multa treaba ! Paaa!Va puup !

rozica1965 04 mai 2012 21:26:56

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Citat:

Anterior postat de vio ce doreste sa slabeasca (Post 1030553)
Sal'tare !
Buna seara Si bine v-am gasit ,jurnalule singuratic si dragele mele slabute !
Nu am reusit sa intru pana acum,sunt suuuper aglomerata,copilul mic are varicela si e la debut si suntem panicati un pic,mancare ,curatenie ,uite-acusi imi da laptele in foooc!
ANUNT OFICIAL ca azi sunt 8 zile de cand tin dukan si cantarul imi arata cu minus 5 kg!
Nu mint ,ca nu-i frumos in primul rand si nici nu as avea nici un folos dar cauza scaderii e ca atunci cand am inceput era cu cateva zile innainte de perioada lunara si cum corpul meu retine serios apa cred ca vre-o 2 -3 kg scazute sunt apaaaaa !Dar e pe minus si m-a incurajat!
Modific tiker-ul si fug ca am multa treaba ! Paaa!Va puup !

Felicitari Vio!!!!!!!!![*76*][*76*][*76*][*76*][*76*]

rozica1965 04 mai 2012 21:28:08

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Hai Vio!!!!!!!!!!! Mai ai un pic si treci pragul de 100!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:-*

vio ce doreste sa slabeasca 04 mai 2012 21:52:27

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1030582)

Felicitari Vio!!!!!!!!![*76*][*76*][*76*][*76*][*76*]

Da,ma simt onorata !
Multumesc si iti urez Noapte buna !
Am o stare de somnolenta ...mamaaaa !
Te pup !

vio ce doreste sa slabeasca 09 mai 2012 08:35:10

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Buna dimineata ,dragul meu jurnal si dragele mele prietene .
Ma bucur ca pot sa notez aici faptul ca sunt mai curajoasa ca in alte perioade , sa mai spun ca niciodata in viata mea nu am mancat atat de mult si la ore fixe ca acum.
Niciodata nu am mancat atat de mult si sa slabesc-----am vrut sa subliniez...
In cartea Dukan se insista pe ideia de a ne cantari zilnic si eu asta fac si chiar imi notez scaderea sau cresterea si ma minunez .....
De cand am inceput dieta nu ma mai doare capul si ficatul,am mai spus-o si drept urmare nu am mai consumat vesnicele tranchilizante care ma ajutau si ele la ingrasat...(teoria mea )
Cat ma mai tine cureaua la banuti nustiu dar m-am acomodat si gatesc si pentru familie aproape ca mie, numai ca lor le ofer mai multe grasimi si dulciuri pe care momentan eu le urasc dar lor le trebuie ca toti sunt slabuti,numai eu am reusit sa -mi dublez greutatea ............o zi frumoasa tuturor slabutelor ce mai trec pe aici !

valeriaheres 09 mai 2012 21:44:42

Re: Jurnal vio - vreau sa slabesc incepand cu 1 septembrie
 
Bravo Vio!!!!! vad ca tie iti face bine, eu nu am mai putut tine din cauza ametelilor si a stomacului...desi sunt tentata sa mai incerc inca odata...poate voi avea mai mult succes...insa ma mai gandesc. Iti doresc mult succes si cat mai multe kilograme dizolvate! pe curand:-*>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:05:34.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO