forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal_Mika. Here we go again (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12768)

mika_me 22 iul 2019 08:40:06

Re: Jurnal_Mika. Here we go again
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 1446299)
[COLOR="Purpl fructele sunt destul de bogate in fructoza si zahar.

*Fruxtoza si glucide:P[/COLOR]

mika_me 22 iul 2019 08:47:41

Re: Jurnal_Mika. Here we go again
 
Buna dimineata!

In primul rand vreau sa spun ca am mai slabit 500g[*103*]...ceea ce inseamna ca pana in acest moment sunt dovada clara ca dupa un post cu apa/lichide, poti sa nu pui niciun gram in plus, daca nu scapi in alimente bogate in glucide. Evident, sper ca aceasta sa imi fie traiectoria si pe mai departe[*28*]

In al doilea rand, vin cu raportul de sport
3 mile walking - 44 minute - 396 calorii si 14.5g grasime arse[*66*]

Un inceput de saptamana promitator...

Abia astept ciorbica[*11*]

Zoe 22 iul 2019 09:08:48

Re: Jurnal_Mika. Here we go again
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 1446312)


*Fruxtoza si glucide:P

fructoza e glucid ;)

Laura 22 iul 2019 09:20:15

Re: Jurnal_Mika. Here we go again
 
Grozave vesti! Asa ca mancarea are gust mai bun? Pentru mine pepenele galben si ciresele sunt fructele regale, la ele nu ma pot opri.
Am facut sambata cateva exerciții si un pic de cardio si am o febra musculara... cand plecati in vacanta?

lidiuta 22 iul 2019 09:35:10

Re: Jurnal_Mika. Here we go again
 
Citat:

Anterior postat de Zoe (Post 1446315)


fructoza e glucid ;)

Exact asta am vrut sa spun si eu, dar mai intai am verificat.:)

mika_me 22 iul 2019 11:36:32

Re: Jurnal_Mika. Here we go again
 
Citat:

Anterior postat de Zoe (Post 1446315)


fructoza e glucid ;)

Asa este...am corectat...si apoi am realizat ca tot gresit am corectat, dar nu am mai putut edita[*28*]..Nu i nimic, omul cat traieste, invata!

mika_me 22 iul 2019 11:48:33

Re: Jurnal_Mika. Here we go again
 
Citat:

Anterior postat de Laura (Post 1446316)
Grozave vesti! Asa ca mancarea are gust mai bun? Pentru mine pepenele galben si ciresele sunt fructele regale, la ele nu ma pot opri.
Am facut sambata cateva exerciții si un pic de cardio si am o febra musculara... cand plecati in vacanta?

Ehehe, si inca ce gust![*zambet-larg*] E adevarat, sunt de fel o mancacioasa. Nu traiesc ca sa mananc (desi asa ar indica greutatea mea de acum), dar cand mananc, ma bucur dom'le de fiecare imbucatura. Mananc cu pofta si mananc destul de repede. Nu lacom, dar repede.

Ei, acum...stau si numai nu descant mancarea[*73*]
Sa mananci un bol de ciorba in 20-25 de minute e ceva[*70*]

Pana una alta, sunt bine, bucuroasa nevoie mare ca vad rezultate bune pe cantar. Poate nu am reusit sa tin acel post cat mi as fi dorit, dar in mod cert, pentru mine este o reusita.
In dimineata zilei de dupa iesirea din post si dupa ce am mancat..mi amintesc ca am tras aer in piept si mi am spus: "Curaj! E ok, esti pregatita pentru asta! Oricat va arata in plus, nu e relevant. Nu e real" Si cand am pasit pe cantar si am vazut aceeasi greutate, nu mi venea sa cred. Evident, nu a facut decat sa ma motiveze si sa imi arate ca sunt pe drumul cel bun!

mika_me 22 iul 2019 11:58:57

Re: Jurnal_Mika. Here we go again
 
Citat:

Anterior postat de Laura (Post 1446316)
Pentru mine pepenele galben si ciresele sunt fructele regale, la ele nu ma pot opri.
Am facut sambata cateva exerciții si un pic de cardio si am o febra musculara... cand plecati in vacanta?

Si cu toate astea, stii ca ar trebui mancate si fructele astea cu masura, nu? Ca degeaba limitezi pe ici pe colo glucidele, daca nu ai control la fructe.

Chiar astazi ascultam un nutritionist si spunea ca fructele sunt cele care nu ofera satietate reala, de aceea suntem capabili sa mancam o cantitate mare de fructe, pana simtim ca pocnim. Si asta nu pentru ca ajungem sa ne saturam la un moment dat, ci din cauza cantitatii de apa pe care o contin multe dintre ele si mnah, evident ca la un moment dat ne umflam:))

Dar te inteleg perfect, pentru ca si eu la pepene rosu si cirese nu m am oprit niciodata la o mana, asa cum e recomandat a fi mancate fructele de fapt:-s.

Anul asta am mancat cirese o sg data, desi repet, sunt preferatele mele alaturi de pepenele rosu. Dar am zis, ok..nu sunt binevenite in meniul meu acum, nicio problema, vor fi 'acolo' si la anul...poate atunci imi voi permite sa le mananc iarasi.

Ma intrebai de vacanta. Abia la mijlocul lui septembrie plecam. Momentan n am trup de sirena, dar sper oricum sa ajung mai aproape in aceste mai putin de doua luni. Pana la urma, orice kg/cm in minus inseamna un pas mai aproape de un corp mai armonios si mai sanatos. Deci, orice e mai bine decat nimic, decat asa cum am fost:-o

Zoe 22 iul 2019 12:30:17

Re: Jurnal_Mika. Here we go again
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 1446319)


Asa este...am corectat...si apoi am realizat ca tot gresit am corectat, dar nu am mai putut edita[*28*]..Nu i nimic, omul cat traieste, invata!

:)) așa-i!

mika_me 23 iul 2019 11:51:44

Re: Jurnal_Mika. Here we go again
 
Well, hello, my dear, deear journal!;;)

Vin cu raportul la sport

Power Walk. 3 mile. 47 de minute in care am ars 473 de calorii si 14.6 g grasime[*3*][*103*]

Probabil o sa merg pe power walk o buna bucata de vreme. 3 mile pana scad sub 90, apoi 4 mile pana la 85 si apoi oi vedea daca merg tot pe power walk pana la 80 sau o sa incep usor usor sa incorporez si ceva weight lifting/functional training. Oricum, totul se poate schimba la 180 de grade, daca incep sa ma.plictisesc;;). Dar macar am un plan:))


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:06:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO