forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnal_Mika. Here we go again (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12768)

mika_me 18 mar 2019 13:01:33

Re: Jurnal_Mika. Here we go again
 
Citat:

Anterior postat de Zoe (Post 1444042)
vezi că se face prânzul şi ar trebui să mănânci ceva mai consistent, totuşi. mă gândeam (şi n-am apucat să-ţi scriu) că s-ar putea să dai iama seara pentru că nu mănânci destul peste zi. my 2 cents :)

Da, da..e o ciorbita in plan:D. De infometat n o sa ma infometez, ca n am facut nimic!:)). De dat iama, daca o fac, e pentru ca sunt nesi.tita, nu neaparat pentru ca mi e foame. Sunt obiceiuri proaste pe care trebuie sa le corectez. Cu vointa! La asta trebuie sa lucrez!

Zoe 18 mar 2019 16:15:01

Re: Jurnal_Mika. Here we go again
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 1444045)


Da, da..e o ciorbita in plan:D. De infometat n o sa ma infometez, ca n am facut nimic!:)). De dat iama, daca o fac, e pentru ca sunt nesi.tita, nu neaparat pentru ca mi e foame. Sunt obiceiuri proaste pe care trebuie sa le corectez. Cu vointa! La asta trebuie sa lucrez!

la aia trebuie să lucrăm toate, fir-ar.
ştiu cu nesimţirea, că doar mă văd în oglindă.
pe de altă parte, mai bine bagi uneori gustarea de ora 4 şi apoi masa de ora 6-7, decât să rupi frigiderul după ce-ai postit de la prânz până la 8 seara

mika_me 19 mar 2019 09:36:08

Re: Jurnal_Mika. Here we go again
 
Neata!
Am reusit. Am trecut de o zi fara sa ma porcesc!:-bd

O noua zi, o noua provocare!

Micul dejun e acelasi. Baton proteic si 4 kiwi. Miscarea cred ca o fac dupa amiaza...ca am de umblat un pic in prima parte a zilei.

lidiuta 19 mar 2019 09:40:44

Re: Jurnal_Mika. Here we go again
 
Ma bucur pentru tine! Inseamna ca ti-a prins bine revenirea pe forum.:)

adinico 19 mar 2019 11:30:48

Re: Jurnal_Mika. Here we go again
 
bravooo...hai ca poti :x>:D<

mika_me 19 mar 2019 16:39:50

Re: Jurnal_Mika. Here we go again
 
Citat:

Anterior postat de lidiuta (Post 1444062)
Ma bucur pentru tine! Inseamna ca ti-a prins bine revenirea pe forum.:)

Citat:

Anterior postat de adinico (Post 1444070)
bravooo...hai ca poti :x>:D<

Multumesc pentru incurajari!!!
Sper sa fie de bun augur aceasta revenire..in forta!;;)

Axenya 19 mar 2019 17:10:32

Re: Jurnal_Mika. Here we go again
 
Buna, Mika !

Bine te-am regasit !

Si eu sunt in aceiasi situatie, am slabit.. m-am porcit si kg au revenit ..
De data asta poate ma tin de treaba cum trebuie..La mine e varianta - primavara slabesc- iarna pun la loc kg si dupa iar ma apuc primavara de slabit... cerc vicios...

Eu tot la hipocalorica am ramas, singura din toate cele incercate, care da rezultate si nu imi creaza frustrari...
Bravo pentru miscare!

mika_me 20 mar 2019 21:10:33

Re: Jurnal_Mika. Here we go again
 
Citat:

Anterior postat de Axenya (Post 1444080)
Buna, Mika !

Bine te-am regasit !

Si eu sunt in aceiasi situatie, am slabit.. m-am porcit si kg au revenit ..
De data asta poate ma tin de treaba cum trebuie..La mine e varianta - primavara slabesc- iarna pun la loc kg si dupa iar ma apuc primavara de slabit... cerc vicios...

Eu tot la hipocalorica am ramas, singura din toate cele incercate, care da rezultate si nu imi creaza frustrari...
Bravo pentru miscare!

Hei!!! Loooong time, no talk!:)))

Ei, nu te ai porcit chiar ca mine, deci e mai bine:))

Stiu cum e cu cercul asta vicios, cum naiba facem sa iesim din el, huh?

Ce metoda sa adoptam, sa ne iasa?

mika_me 20 mar 2019 21:11:54

Re: Jurnal_Mika. Here we go again
 
Pe azi raportez lipsa porceala si 43 de minute Turbo Jam Cardio Party 2 (workout ul meu preferat)

So far, so good!

Axenya 21 mar 2019 06:39:21

Re: Jurnal_Mika. Here we go again
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 1444108)


Hei!!! Loooong time, no talk!:)))

Ei, nu te ai porcit chiar ca mine, deci e mai bine:))

Stiu cum e cu cercul asta vicios, cum naiba facem sa iesim din el, huh?

Ce metoda sa adoptam, sa ne iasa?


Buna !
Deocamdata nu am descoperit nici eu cea mai buna metoda de a iesi din cerc

Bineinteles ca ar fi variante...de a ne mentine constant, macar ptr o perioada de timp, la aceiasi greutate...etc...dar tine de vointa si perseverenta...metoda de a imi mentine vointa ? nu stiu...am de lucrat mult la capitotul asta

Pana acum ziceam ca nu e greu sa slabesti, ci e mai greu sa te mentii.. din pacate acum imi e greu sa si slabesc... cantarul meu imi arata ba ca am slabit 0.8Kg, ba ca m-am ingrasat 1.2/1.5 kg.. ba ca iar am slabit 0.4 kg desi eu sunt atenta la alimentatie, nu calc stramb si nici nu sunt in perioada premenstruala... :-<

Am sa fiu perseverenta si poate se va misca si cantarul...desi e tare descurajator ...
>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:55:07.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO