forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor. (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=2943)

drama queen 08 mar 2010 10:17:45

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
http://www.valimix.ro/wp-content/upl...ie-zambila.jpg

CezaraCezarului 08 mar 2010 11:18:01

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Neata tuturor! M-am trezit multumita, cu mult chef de sport si ce sa vezi. A disparut "Start Walking" de pe youtube. Am inceput bine ziua! :))

VentoFreddo 08 mar 2010 22:25:41

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
BUna seara, Diana, sper sa fi avut o zi frumoasa de 8 martie..
Eu am plans cand am vazut ca nu mai e walkingul pe youtube, de, era singurul sport cu care ma impacam si eu bine...si fetele au pus mana de la mana:)) si cu sotul meu, si am descarcat dvd intreg , acu tot sa fac walking, na, daca m-am plans, asa mi-a trebuit..:)):)):))

bebelusha 09 mar 2010 08:22:40

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
http://c.editingmyspace.com/files/en...orning_002.gif

bebelusha 09 mar 2010 08:23:21

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
am si eu start walking..dar numai 1,3,4,5..2 si 6 nu il am :((

CezaraCezarului 09 mar 2010 20:28:30

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Buna seara! Asta cu siguranta nu a fost o zi buna, o declar un esec total din punct de vedere al dispozitiei. De obicei mi se intampla asa, ba incep ziua bine si o termin prost, ba invers. Insa de data asta a fost proasta de la inceput pana la sfarsit. Ma afecteaza anumite lucruri care nu tin de mine deocamdata si nu stiu cum sa le opresc. Eram bucuroasa ca mi-au pus ai mei bani pe card si ca ma pot uita dupa vreo haina, ca bietele sunt ponosite si de vreun an sau doi nu am mai cumparat ceva nou, noroc cu cate-un second-hand. Si cand am ajuns acasa dupa ce-am scos banii, am facut calculul cu facturile de intretinere, net, lumina mi-am dat seama ca imi mai raman 80 de lei. Am fost sa imi mai iau niste legume. Si iar sunt in mana cu 30 de lei. Superb. Colac peste pupaza, ajung acasa la colega mea de 55 de kilograme la 1.75 care mananca enorm de mult, orice oricand fara sa puna un gram care imi arata o geaca de piele superba si o pereche de pantaloni la fel. Inutil de precizat ca ii vin bine. Ca de obicei, am zambit intelegator si-am plans pe dinauntru. Cand o sa pot sa port asa ceva? Cand o sa am bani sa port asa ceva? Nu prea curand. Culmea e ca nici nu sunt o persoana materialista care pune mult accentul pe aspect si pe aparenta. Insa cateodata imi mai doresc si eu rasfaturi de genul. Pe langa asta... mentruatia imi cam provoaca probleme. Trebuia sa imi vina pe 20 februarie si deja suntem la jumatatea lui martie. De obicei patesc asta cand incep o dieta, dar parca asta nu a fost stricta deloc. Cine stie... Oricum ma simt destul de rau. N-a murit speranta, dar saraca se zbate. Sper ca nu am intristat pe nimeni, dar parca simteam nevoia sa pun undeva gandurile astea, sa mi le mai scot din suflet.

VentoFreddo 09 mar 2010 20:43:46

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Buna, Diana.Am citit..e trist cand esti asa tanar si nu tot ce ar trebui...tre sa te lupti pt toate..greu da nu insuperabil..
Asa ca ai rabdare, continua dieta ca nu e drastica, ai dreptate, cu hainele te mai descurci tu cu ce ai...oricum cand o sa slabesti o sa-ti trebuiasca altele noi:D
Cat despre ciclu...parca am mai vorbit noi odata:-/Control urgent, pt studenti nu e gratis?:-/
Tine-ma si pe mine la curent cu ce mai faci>:D<>:D<>:D<:-*:-*

andra_aly 09 mar 2010 20:55:48

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
buna diana. cat te inteleg... eu totusi am cam ceea ce vreau ptr ca aici e alta viata totusi, dar de ceva timp(mai bine de un an) nu mai ii cer la mama bani de cheltuiaa ptr una alta. si imi greu. uneori imi doresc una-alta dar imi e nush cum sa ii zik la mama, asa ca rabd. si mai bine ma lipsesc. ca si ei ii greu avand in vedere ca m-a crescut singura:(
lasa, ca o sa ajungi si tu cand o sa ai un servici bun si o sa iti permiti unele "pofte":D
suntem alaturi de tine si in ale dietei si ptr a te sfatui/ sprijini . asa ca ai facut bine ca te-ai descarcat>:D<
fi tare si optimista ca o sa reusesti in viata:-*:-*>:D<>:D<
cat despre ciclu, ca si vento, iti recomand sa fugi la ginecolog:-s
te-am pupat. si ai grija de tine. si fi happy ca o sa vina si zile frumoase.>:D<>:D<:-*:-*

CezaraCezarului 09 mar 2010 21:46:19

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 112532)
Buna, Diana.Am citit..e trist cand esti asa tanar si nu tot ce ar trebui...tre sa te lupti pt toate..greu da nu insuperabil..
Asa ca ai rabdare, continua dieta ca nu e drastica, ai dreptate, cu hainele te mai descurci tu cu ce ai...oricum cand o sa slabesti o sa-ti trebuiasca altele noi:D
Cat despre ciclu...parca am mai vorbit noi odata:-/Control urgent, pt studenti nu e gratis?:-/
Tine-ma si pe mine la curent cu ce mai faci>:D<>:D<>:D<:-*:-*

Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 112549)
buna diana. cat te inteleg... eu totusi am cam ceea ce vreau ptr ca aici e alta viata totusi, dar de ceva timp(mai bine de un an) nu mai ii cer la mama bani de cheltuiaa ptr una alta. si imi greu. uneori imi doresc una-alta dar imi e nush cum sa ii zik la mama, asa ca rabd. si mai bine ma lipsesc. ca si ei ii greu avand in vedere ca m-a crescut singura:(
lasa, ca o sa ajungi si tu cand o sa ai un servici bun si o sa iti permiti unele "pofte":D
suntem alaturi de tine si in ale dietei si ptr a te sfatui/ sprijini . asa ca ai facut bine ca te-ai descarcat>:D<
fi tare si optimista ca o sa reusesti in viata:-*:-*>:D<>:D<
cat despre ciclu, ca si vento, iti recomand sa fugi la ginecolog:-s
te-am pupat. si ai grija de tine. si fi happy ca o sa vina si zile frumoase.>:D<>:D<:-*:-*

Multumesc pentru incurajari, fetelor! Andra, asa fac si eu cu ai mei. Mai bine stiu ca tac si ca ei raman linistiti acasa. Eh, daca am rezistat pana acum pot si de acum inainte. Mai cad, ma mai ridic, asta e. Iar in ceea ce priveste sfaturile cu ginecologul, deocamdata nu ma simt pregatita. Insa nu spun nu. Mereu am patit la fel cand incepeam o dieta. Se regulariza in timp. Si cred ca e oarecum normal, de la 3000 calorii sau mai mult la 1000 e un pas destul de mare, ceva dereglari apar.
Merg sa mai scriu pentru licenta. Ne mai auzim maine, cu vesti bune. >:D<

bebelusha 10 mar 2010 10:50:13

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
nu fi supi cezara..stim ca e greu..eu am servici si tot nu am bani...mai platesc facturile ca nu pot sa ii cer tot mamei..ca e greu..am de plata masteratu care ma rupe in 2...inutil sa-ti zic ca am invatat sa imi fac sg manichiura si pedichiura, epilat acasa(cu epilator primit cadou tot de la mama)....haine ce sa iti zic...astept sa slabesc si sa mai schimb cate ceva..dar e greu...nu dispera..erau nopti cand plangeam cand ma gandeam cate kg am si ce-mi auzeam urechile pe strada de la baieti...dar incet incet am slabit 10 kg si sunt pe drumul cel bun...m-am apucta iar de treaba..si nu tin dieta..ci o iau ca pe un mod de viata sanatos...adik pe termen lung..si asta ma ajuta mult...stai linistita..suntem langa tine....


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:23:25.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO