forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor. (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=2943)

CezaraCezarului 27 feb 2010 17:42:55

Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Sa incep cu o scurta prezentare. Ma numesc Diana, sunt studenta in Bucuresti (mi-au mai ramas cateva luni de studentie) si originile-mi sunt pe undeva prin Ardeal. Am inceput acest jurnal pentru a-mi concentra intr-un loc amaraciunea cauzata de kilograme si frustrarea pe care am dobandit-o dupa ani buni in care am tot refuzat sa accept ca am o problema. Cu kilogramele in plus ma lupt de ceva timp, ani in care am avut parte de tot felul de fluctuatii. De la 60 la 70, 70 la 80, 80 la 65 si tot asa. Din pacate mi-au lipsit atat ambitia, cat si devotamentul necesar unei schimbari de mod de viata, din moment ce am realizat ca nu prea exista diete, in sensul stric al cuvantului. O dieta, in momentul in care te vei lasa de ea si iti vei relua obiceiurile alimentare gresite, se va transforma intr-o greseala. Asadar acum 6 zile, pe 22 februarie am hotarat ca-mi voi schimba viata. Cum? Mancand sanatos si facand sport. Am mancat in fiecare zi in jur de 1000 de calorii si am facut sport zilnic. Asteptam cu nerabdare momentul cantaririi (azi-dimineata) pentru a ma felicita. Mare greseala. Imediat dupa ce m-am urcat pe cantar am realizat ca dupa 6 zile de chin aveam exact aceeasi greutate. Si de atunci zac ba prin pat, ba la calculator, ascultand cele mai triste melodii cu lacrimi in ochi. Nu reusesc sa pricep. Stiam ca am un metabolism groaznic, insa nu ma asteptam sa fie asa. Ca o saptamana sa nu insemne nimic. Sper totusi sa nu imi pierd speranta din cauza dezamagirii acesteia si sa gasesc cumva forta de a continua (o forta pe care speram sa o dobandesc dupa consultarea cantarului). Cam atat pentru 27 februarie. :(

karemina 27 feb 2010 18:25:58

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Citat:

Anterior postat de CezaraCezarului (Post 100693)
Sa incep cu o scurta prezentare. Ma numesc Diana, sunt studenta in Bucuresti (mi-au mai ramas cateva luni de studentie) si originile-mi sunt pe undeva prin Ardeal. Am inceput acest jurnal pentru a-mi concentra intr-un loc amaraciunea cauzata de kilograme si frustrarea pe care am dobandit-o dupa ani buni in care am tot refuzat sa accept ca am o problema. Cu kilogramele in plus ma lupt de ceva timp, ani in care am avut parte de tot felul de fluctuatii. De la 60 la 70, 70 la 80, 80 la 65 si tot asa. Din pacate mi-au lipsit atat ambitia, cat si devotamentul necesar unei schimbari de mod de viata, din moment ce am realizat ca nu prea exista diete, in sensul stric al cuvantului. O dieta, in momentul in care te vei lasa de ea si iti vei relua obiceiurile alimentare gresite, se va transforma intr-o greseala. Asadar acum 6 zile, pe 22 februarie am hotarat ca-mi voi schimba viata. Cum? Mancand sanatos si facand sport. Am mancat in fiecare zi in jur de 1000 de calorii si am facut sport zilnic. Asteptam cu nerabdare momentul cantaririi (azi-dimineata) pentru a ma felicita. Mare greseala. Imediat dupa ce m-am urcat pe cantar am realizat ca dupa 6 zile de chin aveam exact aceeasi greutate. Si de atunci zac ba prin pat, ba la calculator, ascultand cele mai triste melodii cu lacrimi in ochi. Nu reusesc sa pricep. Stiam ca am un metabolism groaznic, insa nu ma asteptam sa fie asa. Ca o saptamana sa nu insemne nimic. Sper totusi sa nu imi pierd speranta din cauza dezamagirii acesteia si sa gasesc cumva forta de a continua (o forta pe care speram sa o dobandesc dupa consultarea cantarului). Cam atat pentru 27 februarie. :(

Buna Diana . In primul rand felicitari pt ca ai acceptat ca totusi kg in plus nu sunt bune, nu sunt bune pentru sanatate si plus ca de cele mai multe ori scad si respectul de sinem in al doilea rand nu te debusola din cauza cantarului, fa-ti un set de analize cei care au probleme cu glanda tiroida dau mult mai greu jos kg daca nu asta e problema atunci au fost greseli in alimentatie chiar daca au fost doar 1000 calorii pe zi. Pentru ca iti doresti un stil de viata nou s nu o dieta te-as sfatui sa te informezi despre Monti sa vezi daca ti se potriveste eu zic ca aceea nu este o dieta ci un stil de viata care ajuta si la slabit prin asocierea corecta a alimentelor. Multa bafta iti doresc si nu fi trista noi suntem aici sa fiim alaturi de tine

CezaraCezarului 27 feb 2010 18:33:22

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Buna, karemina. Incep prin a-ti multumi pentru raspuns si prin a te felicita pentru kilogramele pierdute. Abia astept sa pot modifica si eu ticker-ul, sper sa vina si ziua aceea. Mi-ai vorbit despre glanda tiroida. Eu banuiam ca nu am probleme, mai ales din moment ce inainte (sa spunem ca in urma cu cateva luni) reuseam sa slabesc foarte usor. Nu stiu daca sunt pregatita pentru mers la doctor, desi sunt constienta ca e un gest destul de iresponsabil (e una dintre fobiile mele). Cunosc cate ceva despre toate dietele, problema nu e aceasta, problema e sa ma tin de ele. Insa de data asta sunt pregatita. Nu am stat niciodata prea bine la capitolul "optimism", insa am inteles ca fara o atitudine pozitiva nu am cum sa fac fata acestei "schimbari" (folosesc ghilimelele pentru ca am mai trecut prin asta de atat de multe ori incat mi-e si rusine ca dupa atatia ani m-am intors din nou la greutatea asta).
Iti urez o seara frumoasa!

ras_cristalin 27 feb 2010 22:09:27

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Buna, Di.
Nu te intreb ce dieta tii, ce sport faci sau daca planuiesti sa te infometezi. Ca te stiu :))
Tot ce vreau sa iti spun e sa tii cu dintii de Slabute si de jurnal si de sanatate.
Vorba unei slabute de aici, pe curand si pe mai slabute !
>:D<Welcome !

Liviutzza 27 feb 2010 22:38:04

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Cezara eu nu cred sa ai probleme cu glanda doar ptr ca in 6 zile nu ai avut rezultate...ce rezultate vroiai tu sa ai in 6 zile?sunt fete aici care slabesc si 2-3 kg pe luna si nici una nu are reactiile tale!Sa stii ca si eu slabesc mult mai greu decat inainte,si nu am decat 22 de ani!Totul inseamna RABDARE,PERSEVERENTA!Nu ai de ce sa plangi..eu zic ca in loc sa zaci si sa asculti muzica plangacioasa mai bine pui niste muzica antrenanta si mai faci niste sport!Pana la urma cantarul va ceda!Si sa te mai intreb ceva..ok n-am vazut nici o schimbare la cantar..dar asa pe tine nu te-ai vazut altfel?burtica mai supla?nu te-ai simtit mai usoara?

Suzume 28 feb 2010 10:53:46

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Citat:

Anterior postat de CezaraCezarului (Post 100693)
Sa incep cu o scurta prezentare. Ma numesc Diana, sunt studenta in Bucuresti (mi-au mai ramas cateva luni de studentie) si originile-mi sunt pe undeva prin Ardeal. Am inceput acest jurnal pentru a-mi concentra intr-un loc amaraciunea cauzata de kilograme si frustrarea pe care am dobandit-o dupa ani buni in care am tot refuzat sa accept ca am o problema. Cu kilogramele in plus ma lupt de ceva timp, ani in care am avut parte de tot felul de fluctuatii. De la 60 la 70, 70 la 80, 80 la 65 si tot asa. Din pacate mi-au lipsit atat ambitia, cat si devotamentul necesar unei schimbari de mod de viata, din moment ce am realizat ca nu prea exista diete, in sensul stric al cuvantului. O dieta, in momentul in care te vei lasa de ea si iti vei relua obiceiurile alimentare gresite, se va transforma intr-o greseala. Asadar acum 6 zile, pe 22 februarie am hotarat ca-mi voi schimba viata. Cum? Mancand sanatos si facand sport. Am mancat in fiecare zi in jur de 1000 de calorii si am facut sport zilnic. Asteptam cu nerabdare momentul cantaririi (azi-dimineata) pentru a ma felicita. Mare greseala. Imediat dupa ce m-am urcat pe cantar am realizat ca dupa 6 zile de chin aveam exact aceeasi greutate. Si de atunci zac ba prin pat, ba la calculator, ascultand cele mai triste melodii cu lacrimi in ochi. Nu reusesc sa pricep. Stiam ca am un metabolism groaznic, insa nu ma asteptam sa fie asa. Ca o saptamana sa nu insemne nimic. Sper totusi sa nu imi pierd speranta din cauza dezamagirii acesteia si sa gasesc cumva forta de a continua (o forta pe care speram sa o dobandesc dupa consultarea cantarului). Cam atat pentru 27 februarie. :(

Buna Diana si bine ai venit! :)
Eu am slabit de-abia dupa 2 saptamani de mancam sanatos, nu infometare, nu regim drastic. S-au dus 2kg doar si am fost foarte multumita.
Incearca sa bei ceai verde, cat poti de mult (2L maxim) si daca ai probleme cu digestia incearca si ceaiuri laxative (doar daca apare constipatie!!).

Multa bafta :)

ras_cristalin 28 feb 2010 13:23:23

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Neatza, Di !
Te salut si aici, chiar daca ai dormit la mine si acum bem cafeaua impreuna :))
Eu iti recomand sa incepi South Beach cu mine. De maine !
Ah? :>

CezaraCezarului 28 feb 2010 14:46:26

Re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertacinilor.
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 100797)
Buna, Di.
Nu te intreb ce dieta tii, ce sport faci sau daca planuiesti sa te infometezi. Ca te stiu :))
Tot ce vreau sa iti spun e sa tii cu dintii de Slabute si de jurnal si de sanatate.
Vorba unei slabute de aici, pe curand si pe mai slabute !
>:D<Welcome !

Ma stii prea bine, ce-i drept. :)) Ma voi tine de data asta, doar aici pot gasi sfaturi si incurajari personalizate, si acum de lucrurile acestea am cea mai mare nevoie. Merci ca ai fost alaturi de mine in ultimii ani si ca inca mai esti. Pe curand si pe... spanac. (Daca s-a facut).

Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 100800)
Cezara eu nu cred sa ai probleme cu glanda doar ptr ca in 6 zile nu ai avut rezultate...ce rezultate vroiai tu sa ai in 6 zile?sunt fete aici care slabesc si 2-3 kg pe luna si nici una nu are reactiile tale!Sa stii ca si eu slabesc mult mai greu decat inainte,si nu am decat 22 de ani!Totul inseamna RABDARE,PERSEVERENTA!Nu ai de ce sa plangi..eu zic ca in loc sa zaci si sa asculti muzica plangacioasa mai bine pui niste muzica antrenanta si mai faci niste sport!Pana la urma cantarul va ceda!Si sa te mai intreb ceva..ok n-am vazut nici o schimbare la cantar..dar asa pe tine nu te-ai vazut altfel?burtica mai supla?nu te-ai simtit mai usoara?

Liviutzzza, eu ma asteptam ca dupa 6 zile macar 500 de grame sa dau jos. Ma rog, ceva oi fi facut eu gresit. Iar in ceea ce-mi priveste reactiile, cred ca fiecare om este diferit si in consecinta reactioneaza diferit. Eu aveam in cap rezultatele de acum cativa ani, pe cand dadadeam jos macar 2 kilograme dupa o saptamana de regim si sport intens. Ce-i drept, m-am simtit mai usoara si asta ma bucura. Multumesc pentru sfaturi, o sa incerc sa nu ma mai intristez atat de usor.

Citat:

Anterior postat de Suzume (Post 100900)
Buna Diana si bine ai venit! :)
Eu am slabit de-abia dupa 2 saptamani de mancam sanatos, nu infometare, nu regim drastic. S-au dus 2kg doar si am fost foarte multumita.
Incearca sa bei ceai verde, cat poti de mult (2L maxim) si daca ai probleme cu digestia incearca si ceaiuri laxative (doar daca apare constipatie!!).

Multa bafta :)

Buna, Suzume. O sa beau si ceaiul verde, desi recunosc ca nu imi place, dar ce nu face baba pentru frumusete! Felicitari pentru kilogramele pierdute si pentru rabdare (o lectie pe care va trebui sa o invat si eu).

Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 101095)
Neatza, Di !
Te salut si aici, chiar daca ai dormit la mine si acum bem cafeaua impreuna :))
Eu iti recomand sa incepi South Beach cu mine. De maine !
Ah? :>

Si eu te salut, chiar daca am dormit la tine si inca mai simt gustul cafelei si al acelui shake minunat. Incepem, bineinteles. Am nevoie de ceva structurare, vad ca asa de capul meu nu fac bine. >:D<

ras_cristalin 28 feb 2010 14:58:14

Re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertacinilor.
 
Citat:

Anterior postat de CezaraCezarului (Post 101152)
Merci ca ai fost alaturi de mine in ultimii ani si ca inca mai esti. Pe curand si pe... spanac. (Daca s-a facut).

...

Si eu te salut, chiar daca am dormit la tine si inca mai simt gustul cafelei si al acelui shake minunat. Incepem, bineinteles. Am nevoie de ceva structurare, vad ca asa de capul meu nu fac bine. >:D<

S-a facut, tu. :) Si e si bun, pe deasupra !
>:D<>:D<>:D<
PS : Eu nu rezist azi toata ziua in camera de camin, ma duc in Cismigiu pe jos. Dupa care vin inapoi si mananc doua shaorma mari :)) (pentru celelalte slabute : nu o sa fac treaba asta cu mancatul)

CezaraCezarului 28 feb 2010 15:51:40

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 101162)


S-a facut, tu. :) Si e si bun, pe deasupra !
>:D<>:D<>:D<
PS : Eu nu rezist azi toata ziua in camera de camin, ma duc in Cismigiu pe jos. Dupa care vin inapoi si mananc doua shaorma mari :)) (pentru celelalte slabute : nu o sa fac treaba asta cu mancatul)

Imi place impartirea asta pe categorii, Diana si restul slabutelor. :)) Eu zic sa mananci trei, e duminica, ziua odihnei. Hi hi.
Sa-ti fie de bine, parca de aici miros spanacul. Si plimbare faina. Mai faci zumba 'ceea sau te-ai razgandit?[*danseaza*]

ras_cristalin 28 feb 2010 15:56:46

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Citat:

Anterior postat de CezaraCezarului (Post 101184)
Imi place impartirea asta pe categorii, Diana si restul slabutelor. :)) Eu zic sa mananci trei, e duminica, ziua odihnei. Hi hi.
Sa-ti fie de bine, parca de aici miros spanacul. Si plimbare faina. Mai faci zumba 'ceea sau te-ai razgandit?[*danseaza*]

Fac ! Faci si tu, sa ne mearga mai usor?
Hai facem un concurs, care face mai multe minute. Pe incredere. Ce zici?

Sabine_28 28 feb 2010 16:09:44

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Buna Diana,
Si bun venit in grup!>:D<
Imi pare rau sa aud despre problema cantarului dupa o saptamana de mancat sanatos ( nu m-am uitat inca pe meniul tau, dar verific imediat, daca nu te deranjeaza;)). Parerea mea este ca , dupa atatea cure de slabire, bietul organsim nu mai reactioneaza cum ne-am dori si intra in greva. Stii f bine ca are memorie, nu, si din nefericire pt. noi, inca una f buna:D Asa ca el te tine minte, stie cum l-ai adus la 60, si apoi ai ajuns iarasi la 80 si lai tinut tot asa..bietul de el.
Si eu am facut asa ( pana la 18 ani am avut 75 de kg, am ajuns la 56, apoi am mai pus, dar mai mult de 67-68 n-am mai avut, deci oscilatiile au fost mai mici) si acum , in doua luni, am dat jos aproape 6, in conditiile in care la 18 ani in doua luni am dat jos 10, si nici nu faceam atata miscare cum fac acum. Nu zic, e vb si de varsta, ca ma apropii de 30 si metabolismul mai incetineste, dar e vb si de memoria organismului ( in cartea lui Monti chiar vei gasi schema cu calvarul obezului care mananca din ce in ce mai putin s tot se ingrasa...pe mine sincer m-a speriat schema respectiva, pt ca o consider adevarata, si de-asta mi-am propus sa ajung la greutatea dorita si acolo sa stau, fara motive de genul e iarna, nu se vad sunculitele, sau mi-a fost pofta si am mancat ca o vacuta, etc. :D).
Si e adevarat ce zici, nu exista o dieta pe viata, singura dieta valabila e un stil de viata sanatos si cu miscare ( si abateri maxim de 2 ori pe saptamana:D).
Asadar: ce ti-ai propus sa mananci? Te orientezi dupa calculaorul de pe site in ceea ce priveste carbohidratii, proteinele si grasimile? Eu te sfatuiesc sa o faci, pt ca poti manca 1000 de calorii in care sa ai prea multi carbo, sau dulciuri si sa nu slabesti, ba chiar sa te ingrasi?
Si in privinta sportului, care sunt planurile?
Noi suntem aici sa te ajutam, pt ca stim toate cum este, asa ca fruntea sus, muzica antrenanta , de dans, nu cu plansete, ca asa nu rezolvi nimic!

>:D<>:D<>:D<

CezaraCezarului 28 feb 2010 16:21:11

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 101187)

Fac ! Faci si tu, sa ne mearga mai usor?
Hai facem un concurs, care face mai multe minute. Pe incredere. Ce zici?

Deocamdata nu am dispozitie de dansat, poate ma catar pe banda mea lenesa si fac vreo 20 de minute. Inca nu te-ai invatat minte sa nu ai incredere in mine? :))

Citat:

Anterior postat de Sabine_28 (Post 101193)
Buna Diana,
Si bun venit in grup!>:D<
Imi pare rau sa aud despre problema cantarului dupa o saptamana de mancat sanatos ( nu m-am uitat inca pe meniul tau, dar verific imediat, daca nu te deranjeaza;)). Parerea mea este ca , dupa atatea cure de slabire, bietul organsim nu mai reactioneaza cum ne-am dori si intra in greva. Stii f bine ca are memorie, nu, si din nefericire pt. noi, inca una f buna:D Asa ca el te tine minte, stie cum l-ai adus la 60, si apoi ai ajuns iarasi la 80 si lai tinut tot asa..bietul de el.
Si eu am facut asa ( pana la 18 ani am avut 75 de kg, am ajuns la 56, apoi am mai pus, dar mai mult de 67-68 n-am mai avut, deci oscilatiile au fost mai mici) si acum , in doua luni, am dat jos aproape 6, in conditiile in care la 18 ani in doua luni am dat jos 10, si nici nu faceam atata miscare cum fac acum. Nu zic, e vb si de varsta, ca ma apropii de 30 si metabolismul mai incetineste, dar e vb si de memoria organismului ( in cartea lui Monti chiar vei gasi schema cu calvarul obezului care mananca din ce in ce mai putin s tot se ingrasa...pe mine sincer m-a speriat schema respectiva, pt ca o consider adevarata, si de-asta mi-am propus sa ajung la greutatea dorita si acolo sa stau, fara motive de genul e iarna, nu se vad sunculitele, sau mi-a fost pofta si am mancat ca o vacuta, etc. :D).
Si e adevarat ce zici, nu exista o dieta pe viata, singura dieta valabila e un stil de viata sanatos si cu miscare ( si abateri maxim de 2 ori pe saptamana:D).
Asadar: ce ti-ai propus sa mananci? Te orientezi dupa calculaorul de pe site in ceea ce priveste carbohidratii, proteinele si grasimile? Eu te sfatuiesc sa o faci, pt ca poti manca 1000 de calorii in care sa ai prea multi carbo, sau dulciuri si sa nu slabesti, ba chiar sa te ingrasi?
Si in privinta sportului, care sunt planurile?
Noi suntem aici sa te ajutam, pt ca stim toate cum este, asa ca fruntea sus, muzica antrenanta , de dans, nu cu plansete, ca asa nu rezolvi nimic!

>:D<>:D<>:D<

Buna, Sabine si multumesc pentru mesajul lung si folositor. Asa e, de multe ori cautam pretexte si ne ascundem in spatele hainelor largi, in spatele anotimpului rece. Insa sunt hotarata sa nu mai fac asa. Ce-i drept, incetinirea metabolismului nu e ceva nou pentru mine, insa nu ma asteptam sa incetineasca in halul asta. Nici nu mi-am dat seama cum au trecut anii, parca doar acum aveam 16 si ma simteam (pe buna dreptate) cea mai grasa din curtea scolii. Cat despre meniurile mele... ei bine, crezusem ca ma descurc mai bine daca mananc sanatos si ce am prin casa. Cu meniurile organizate (de dieta) nu m-am prea inteles, ba nu am bani, ba nu am ce-mi trebuie, ba nu am timp sa gatesc. Dar cu multa disciplina le rezolv cumva. Cat de dulciuri... nu am mai mancat deloc deloc de o saptamana. Nici prajit, nimic cu zahar sau ulei. Probabil ca au fost prea multi carbohidrati, dupa cum mi-a spus si ras_cristalin. Nu am realizat ca pana si legumele si fructele au asa ceva. In privinta sportului.. planul e sa fac minim 3 zile pe saptamana, plan pe care l-am si respectat, in ultima saptamana am facut in fiecare zi. Ma inteleg bine cu tae-bo-ul deocamdata, si mai am in casa si o banda de "alergat", intre ghilimele pentru ca e facuta intr-un stil foarte ciudat, astfel incat nu poti decat sa mergi mai repejor pe ea. Merci frumos pentru toate cuvintele dulci! (macar cuvintele sa mai fie asa) :))

>:D<fetele.

Sabine_28 28 feb 2010 16:30:26

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Buna, Sabine si multumesc pentru mesajul lung si folositor. Asa e, de multe ori cautam pretexte si ne ascundem in spatele hainelor largi, in spatele anotimpului rece. Insa sunt hotarata sa nu mai fac asa. Ce-i drept, incetinirea metabolismului nu e ceva nou pentru mine, insa nu ma asteptam sa incetineasca in halul asta. Nici nu mi-am dat seama cum au trecut anii, parca doar acum aveam 16 si ma simteam (pe buna dreptate) cea mai grasa din curtea scolii. Cat despre meniurile mele... ei bine, crezusem ca ma descurc mai bine daca mananc sanatos si ce am prin casa. Cu meniurile organizate (de dieta) nu m-am prea inteles, ba nu am bani, ba nu am ce-mi trebuie, ba nu am timp sa gatesc. Dar cu multa disciplina le rezolv cumva. Cat de dulciuri... nu am mai mancat deloc deloc de o saptamana. Nici prajit, nimic cu zahar sau ulei. Probabil ca au fost prea multi carbohidrati, dupa cum mi-a spus si ras_cristalin. Nu am realizat ca pana si legumele si fructele au asa ceva. In privinta sportului.. planul e sa fac minim 3 zile pe saptamana, plan pe care l-am si respectat, in ultima saptamana am facut in fiecare zi. Ma inteleg bine cu tae-bo-ul deocamdata, si mai am in casa si o banda de "alergat", intre ghilimele pentru ca e facuta intr-un stil foarte ciudat, astfel incat nu poti decat sa mergi mai repejor pe ea. Merci frumos pentru toate cuvintele dulci! (macar cuvintele sa mai fie asa) :))

Da, acum am vazut meniul.
Carbo prea sus si proteinele f jos ( am vazut intr-o zi 26 cand minim la tine e 89:-s ) Deci, meniul de baza: peste,carne, branza, oua , iaurt...trebuie sa ai ceva din astea la fiecare masa,altfel n-ai cum sa ajungi la minim. O sa ti se para un chin, la mine minim e 58 si tot ajungeam greu la el , dar acum mi-am invatat lectia, sper .
Incearca sa-ti faci meniul cu o zi inainte si vezi unde dai gres, si apoi schimba alimentul respectiv. Incet incet iti vei da singura seama ce trebuie si ce nu trebuie sa papi. E bine ca te abtii de la dulciuri...bravo bravo! Cu sportul...macar 20 de minute pe zi si de trei-patru ori pe saptamana o ora, ok?:-*

Sigur vei fi o slabuta! Nu te lasam noi sa nu fii!>:D<

CezaraCezarului 28 feb 2010 16:35:43

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Citat:

Anterior postat de Sabine_28 (Post 101206)
Buna, Sabine si multumesc pentru mesajul lung si folositor. Asa e, de multe ori cautam pretexte si ne ascundem in spatele hainelor largi, in spatele anotimpului rece. Insa sunt hotarata sa nu mai fac asa. Ce-i drept, incetinirea metabolismului nu e ceva nou pentru mine, insa nu ma asteptam sa incetineasca in halul asta. Nici nu mi-am dat seama cum au trecut anii, parca doar acum aveam 16 si ma simteam (pe buna dreptate) cea mai grasa din curtea scolii. Cat despre meniurile mele... ei bine, crezusem ca ma descurc mai bine daca mananc sanatos si ce am prin casa. Cu meniurile organizate (de dieta) nu m-am prea inteles, ba nu am bani, ba nu am ce-mi trebuie, ba nu am timp sa gatesc. Dar cu multa disciplina le rezolv cumva. Cat de dulciuri... nu am mai mancat deloc deloc de o saptamana. Nici prajit, nimic cu zahar sau ulei. Probabil ca au fost prea multi carbohidrati, dupa cum mi-a spus si ras_cristalin. Nu am realizat ca pana si legumele si fructele au asa ceva. In privinta sportului.. planul e sa fac minim 3 zile pe saptamana, plan pe care l-am si respectat, in ultima saptamana am facut in fiecare zi. Ma inteleg bine cu tae-bo-ul deocamdata, si mai am in casa si o banda de "alergat", intre ghilimele pentru ca e facuta intr-un stil foarte ciudat, astfel incat nu poti decat sa mergi mai repejor pe ea. Merci frumos pentru toate cuvintele dulci! (macar cuvintele sa mai fie asa) :))

Da, acum am vazut meniul.
Carbo prea sus si proteinele f jos ( am vazut intr-o zi 26 cand minim la tine e 89:-s ) Deci, meniul de baza: peste,carne, branza, oua , iaurt...trebuie sa ai ceva din astea la fiecare masa,altfel n-ai cum sa ajungi la minim. O sa ti se para un chin, la mine minim e 58 si tot ajungeam greu la el , dar acum mi-am invatat lectia, sper .
Incearca sa-ti faci meniul cu o zi inainte si vezi unde dai gres, si apoi schimba alimentul respectiv. Incet incet iti vei da singura seama ce trebuie si ce nu trebuie sa papi. E bine ca te abtii de la dulciuri...bravo bravo! Cu sportul...macar 20 de minute pe zi si de trei-patru ori pe saptamana o ora, ok?:-*

Sigur vei fi o slabuta! Nu te lasam noi sa nu fii!>:D<

Iti raspund intr-un cuvant... AMIN! >:D<

Rusu Laura 28 feb 2010 23:12:51

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Bine ai venit printre slabute!!!!
iti doresc bafta si multa rabdare si perseverenta! ai nevoie!!! si oricand iti vine sa o lasi balta,intra aici si cere un sfat si descarca-te...ajuta enorm!!!!
nu te astepta la rezultate imediate! eu slabesc foarte greu....eu chiar am probleme cu tiroida, dar am depistat-o in urma cu ceva ani si am tratat-o, acum fiind la stadiul cel mai mic....daca nu slabesti in 2 sapt nu inseamna ca ai ceva probleme ...eu nu slabeam si 2 luni...dar incet, cu rabdare, sport, alimentatie sanatoasa vei da jos din kg care acum iti dau batai de cap!!!!!! si poate slabesti mai mult in cm decat kg ;)
hai capul sus si privirea inainte!

CezaraCezarului 28 feb 2010 23:37:28

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Citat:

Anterior postat de Rusu Laura (Post 101570)
Bine ai venit printre slabute!!!!
iti doresc bafta si multa rabdare si perseverenta! ai nevoie!!! si oricand iti vine sa o lasi balta,intra aici si cere un sfat si descarca-te...ajuta enorm!!!!
nu te astepta la rezultate imediate! eu slabesc foarte greu....eu chiar am probleme cu tiroida, dar am depistat-o in urma cu ceva ani si am tratat-o, acum fiind la stadiul cel mai mic....daca nu slabesti in 2 sapt nu inseamna ca ai ceva probleme ...eu nu slabeam si 2 luni...dar incet, cu rabdare, sport, alimentatie sanatoasa vei da jos din kg care acum iti dau batai de cap!!!!!! si poate slabesti mai mult in cm decat kg ;)
hai capul sus si privirea inainte!

Stiam eu ca aici voi gasi ceea ce cautam. Si anume persoane care sa ma sprijine si pe care sa le pot sprijini si eu. Felicitari pentru un corp frumos si sanatos (mi-am bagat nasul prin albumul tau :">). Imi pare rau sa aud de problemele cu tiroida, insa bine ca le-ai depistat si depasit la timp. Sper sa fie adevarata treaba cu centimetrii, desi deocamdata nu am cum sa ii masor.

Noapte buna si fara tentatii tuturor!

ras_cristalin 01 mar 2010 00:37:51

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
http://forum.slabute.ro/concursuri/c...ilie-2957.html
Vezi daca-ti place, e foarte motivant :)

CezaraCezarului 01 mar 2010 01:28:53

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 101632)
http://forum.slabute.ro/concursuri/c...ilie-2957.html
Vezi daca-ti place, e foarte motivant :)

Imi place ideea, insa niciodata nu mi-au placut concursurile si nu am reactionat bine in cadrul lor. Probabil imi lipseste gena competitiva. Insa va urez de pe acum succes!

mvthebest 01 mar 2010 08:25:38

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
http://felicitari.rol.ro/images/stor.../martisor4.jpg

CezaraCezarului 01 mar 2010 10:11:15

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 101716)

Multumesc din suflet pentru martisor! Daca m-as pricepe sa-ti trimit si eu unul, as face-o. Inca nu ma descurc cum as vrea eu pe site, dar voi invata. Sa ai si sa aveti o zi frumoasa de primavara, vad ca a iesit si soarele. [*130*]

Sabine_28 01 mar 2010 10:30:19

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
O primavara prin care sa treci doar cu zambetul pe buze!
>:D<
http://i.123g.us/c/emar_spring_wishes/card/110478.gif

ras_cristalin 01 mar 2010 13:12:26

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
http://poze.haios.ro/sim_images/poze...0836797652.jpg

CezaraCezarului 01 mar 2010 16:50:33

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Citat:

Anterior postat de Sabine_28 (Post 101879)
O primavara prin care sa treci doar cu zambetul pe buze!
>:D<
http://i.123g.us/c/emar_spring_wishes/card/110478.gif

Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 102035)

Multumesc fetelor pentru martisoarele nastrusnice. Va ofer cate un buchet de flori [*1*](oricare sunt preferatele voastre) si sa speram ca vara ne va gasi cantarind exact cat vrem. Eu una abia astept sa apara pepenele rosu!

CezaraCezarului 01 mar 2010 20:12:18

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
A mai trecut o zi. Una disciplinata de data asta, desi in urma unei discutii pe mess legata de bomboane de ciocolata cu martipan (slabiciunea mea, din fericire nu se prea gaseste ciocolata cu martipan in tara) am cam poftit dulciuri. Insa nu e loc de pofte acum. A inceput primavara, hainele se subtiaza, trupurile se descopera. Sper ca macar vara asta sa pot sa il descopar fara sa imi fie rusine si mila de ochii trecatorilor. Asadar azi am tinut un fel de Scarsdale, spun un fel pentru ca pe langa respectarea stricta a meniului unei zi tipice de luni, am mai adaugat si niste branza feta. Dupa cum am fost sfatuita de fete, am crescut numarul de proteine si l-am scazut pe cel de carbohidrati. E destul de greu sa mananci proteine cand nu iti prea place carnea, situatie in care ma aflu si eu. Dar ma lupt, o sarez, o condimentez, arunc niste legume pe ea si rezulta ceva comestibil, chiar delicios. Mi-am dat seama ca atata timp cat imi calculez caloriile si scriu aici ce mananc, nu mai am cum sa incalc regulile. Parca ma simt cumva indatorata acestui jurnal si acelui calculator de calorii si bineinteles... mie insami. Si daca nici dupa saptamana asta nu ma ajuta cantarul, ne suparam. :))

O seara/noapte frumoasa tuturor!

VentoFreddo 01 mar 2010 22:02:04

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
BUna, Diana, ti-am citit jurnalul si am inteles de ce -ul privirii triste..Lasa ca treci tu peste toate, ti trebuie doar un pic de..elan, si cred ca aici e locul potrivit sa-l gasesti:D>:D<
Chiar daca aproape a trecut ziua, iti urez un 1 martie care sa insemne pt tine exact ce insemna acum mii de ani:reinnoire, reinventare, un ciclu nou..
Daca ai nevoie de orice, nu ezita sa ma apelezi..>:D<>:D<>:D<

VentoFreddo 01 mar 2010 22:03:50

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
http://farm4.static.flickr.com/3219/...848a56.jpg?v=0

mvthebest 01 mar 2010 23:44:10

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Citat:

Anterior postat de CezaraCezarului (Post 102495)
A mai trecut o zi. Una disciplinata de data asta, desi in urma unei discutii pe mess legata de bomboane de ciocolata cu martipan (slabiciunea mea, din fericire nu se prea gaseste ciocolata cu martipan in tara) am cam poftit dulciuri. Insa nu e loc de pofte acum. A inceput primavara, hainele se subtiaza, trupurile se descopera. Sper ca macar vara asta sa pot sa il descopar fara sa imi fie rusine si mila de ochii trecatorilor. Asadar azi am tinut un fel de Scarsdale, spun un fel pentru ca pe langa respectarea stricta a meniului unei zi tipice de luni, am mai adaugat si niste branza feta. Dupa cum am fost sfatuita de fete, am crescut numarul de proteine si l-am scazut pe cel de carbohidrati. E destul de greu sa mananci proteine cand nu iti prea place carnea, situatie in care ma aflu si eu. Dar ma lupt, o sarez, o condimentez, arunc niste legume pe ea si rezulta ceva comestibil, chiar delicios. Mi-am dat seama ca atata timp cat imi calculez caloriile si scriu aici ce mananc, nu mai am cum sa incalc regulile. Parca ma simt cumva indatorata acestui jurnal si acelui calculator de calorii si bineinteles... mie insami. Si daca nici dupa saptamana asta nu ma ajuta cantarul, ne suparam. :))

O seara/noapte frumoasa tuturor!

Buna >:D<:-*:-*:-*

Acum este perioada cand vom purta haine mai lejere. Si de aceea ne si,,chinuim'' sa slabim..
Nu ceda,si daca calci intr-o zi stramb. Fai sport sau a doua zi treci iar la ,,dieta'' sau regim de viata cat mai sanatos..

Da nici eu nu sunt ,,fan'' carnuri.. :-s De mica nu am fost.. Dar cam trebuie sa papam din toate.
Si sa face muult sport. pentru a avea un corp frumos. Asta ne si dorim nuz?!! >:D<:P

Eu spun ca ai inceput bine,pentru ca primul pas este ca vrem sa facem ceva pentru noi. Si pentru a ne simti bine in pielea noastra.
Si date te ti de treaba sigur cantarul iti va arata in minus.. >:D<:-*

Esti o luptatoare si sigur e-i reusi.. Astept vesti bune :-*:-*:-*:-*:-*

O seara placuta!!! Noapte buna!!!http://s350.photobucket.com/albums/q...eams_kitty.jpg

CezaraCezarului 02 mar 2010 00:12:16

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 102608)
BUna, Diana, ti-am citit jurnalul si am inteles de ce -ul privirii triste..Lasa ca treci tu peste toate, ti trebuie doar un pic de..elan, si cred ca aici e locul potrivit sa-l gasesti:D>:D<
Chiar daca aproape a trecut ziua, iti urez un 1 martie care sa insemne pt tine exact ce insemna acum mii de ani:reinnoire, reinventare, un ciclu nou..
Daca ai nevoie de orice, nu ezita sa ma apelezi..>:D<>:D<>:D<

Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 102775)


Ai dreptate, aici e locul potrivit pentru a descoperi elanul si de ce nu, speranta. As fi vrut sa le gasesc doar in mine, insa nu am prea avut succes. Chiar azi ma intristatsem - probabil din cauza vremii, a fost destul de innorat in Bucuresti - si nu am prea facut sport. Dar maine va fi o noua zi, poate mi se va schimba dispozitia. Multumesc pentru tot ce mi-ai spus. Iti laud si aici casa si gradina, daca ai sti cat te invidiez. Tanjesc si eu dupa linistea si calmul rustic. Si daca as putea, as pleca si acum sa traiesc la o casa cat mai izolata in natura, de multe ori m-am gandit ca nu am cum sa fiu fericita printre atata asfalt.

Somn usor!

Buna >:D<:-*:-*:-*

Acum este perioada cand vom purta haine mai lejere. Si de aceea ne si,,chinuim'' sa slabim..
Nu ceda,si daca calci intr-o zi stramb. Fai sport sau a doua zi treci iar la ,,dieta'' sau regim de viata cat mai sanatos..

Da nici eu nu sunt ,,fan'' carnuri.. :-s De mica nu am fost.. Dar cam trebuie sa papam din toate.
Si sa face muult sport. pentru a avea un corp frumos. Asta ne si dorim nuz?!! >:D<:P

Eu spun ca ai inceput bine,pentru ca primul pas este ca vrem sa facem ceva pentru noi. Si pentru a ne simti bine in pielea noastra.
Si date te ti de treaba sigur cantarul iti va arata in minus.. >:D<:-*

Esti o luptatoare si sigur e-i reusi.. Astept vesti bune :-*:-*:-*:-*:-*

O seara placuta!!! Noapte buna!!!http://s350.photobucket.com/albums/q...eams_kitty.jpg

Nici macar nu e loc de ezitare. Mergem inainte, nu inapoi, ca racul. :)) Voi fi aici cu vestile, bune, proaste, cum o fi. Important e ca niciodata nu e prea tarziu pentru a o lua de la inceput. Desi de data asta vreau sa fie o treaba "pe viata".

Vise dulci de tot.

CezaraCezarului 02 mar 2010 22:21:41

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Buna seara, jurnalule si buna seara slabutelor.

Azi a fost o zi buna pentru dieta, daca nu luam in considerare si seara. Dupa ce am ajuns acasa la ora 21, in urma unei zi pline de cursuri, am simtit o oarecare pofta de dulcuri pe care mi-am statisfacut-o cu doua patratele de Heidi (85% cacao) si un iaurt mic cu visine. Insa urmeaza sa ma "pedepsesc pentru asta" si sa fac 40 de minute pe banda de alergat. Tocmai am terminat de savurat un ceai mate, desi cred ca savurat e cam mult spus. L-am cumparat pentru ca am inteles ca aduce multe beneficii corpului. Cu putina zaharina in el parca nu e groaznic. Maine urmeaza sa ma cantaresc si nu am deloc asteptari mari, dupa dezamagirea de ultima data. Insa de atunci am mai si facut destul modificari in dieta. Nu am mancat mai putin de 1000 de calorii, nu am mai neglijat proteinele, si am mancat un numar mic de carbohidrati. Poate macar un kilogram s-a decis sa ma paraseasca si sa mearga intr-un loc mai bun. Asadar... pe cai, deci pe banda!

O noapte minunata tuturor.

Sabine_28 02 mar 2010 22:33:28

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Citat:

Anterior postat de CezaraCezarului (Post 104018)
Buna seara, jurnalule si buna seara slabutelor.

Azi a fost o zi buna pentru dieta, daca nu luam in considerare si seara. Dupa ce am ajuns acasa la ora 21, in urma unei zi pline de cursuri, am simtit o oarecare pofta de dulcuri pe care mi-am statisfacut-o cu doua patratele de Heidi (85% cacao) si un iaurt mic cu visine. Insa urmeaza sa ma "pedepsesc pentru asta" si sa fac 40 de minute pe banda de alergat. Tocmai am terminat de savurat un ceai mate, desi cred ca savurat e cam mult spus. L-am cumparat pentru ca am inteles ca aduce multe beneficii corpului. Cu putina zaharina in el parca nu e groaznic. Maine urmeaza sa ma cantaresc si nu am deloc asteptari mari, dupa dezamagirea de ultima data. Insa de atunci am mai si facut destul modificari in dieta. Nu am mancat mai putin de 1000 de calorii, nu am mai neglijat proteinele, si am mancat un numar mic de carbohidrati. Poate macar un kilogram s-a decis sa ma paraseasca si sa mearga intr-un loc mai bun. Asadar... pe cai, deci pe banda!

O noapte minunata tuturor.

Lasa, ca vor pleca toate kg, usor usor!>:D<
Multa bafta maine la cantar! Si asigura-te ca n-ai probl. cu tranzitul, ca sa nu-ti faca surprize!
Cat despre rasfat, cioco e ok, cu iaurtul...mai bine papi un iaurt simplu si pui tu ce vrei in el, ca astea gata facute au o gramada de prostii, plus zahar:-s

>:D<>:D<>:D<

CezaraCezarului 03 mar 2010 12:33:28

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Sunt extrem de fericita. :D De la 89 de kilograme am ajuns la 85.7. Zece zile si 3 kilograme. Nici nu puteam sa cer mai mult de atat. Azi dimineata am fugit pana in Cora sa imi iau cantar electronic (inainte ma cantaream la iubitul meu). Voiam sa pot sa imi monitorizez greutatea de acasa. Din fericire, am scapat de ceea ce ma temeam. Si anume de refuzul cantarului de a se urni. Efortul zilelor trecute nu a fost in van. Si cu siguranta ca voi continua in acelasi ritm.

O zi frumoasa tuturor slabutelor!

bebelusha 03 mar 2010 12:37:50

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Buna..eram in vizita pe aici si m-am gandit sa te felicit pentru kg date jos si pentru vointa..te pup dulce si mult spor la pierdut kg,in continuare :)

VentoFreddo 03 mar 2010 12:40:53

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Citat:

Anterior postat de CezaraCezarului (Post 104551)
Sunt extrem de fericita. :D De la 89 de kilograme am ajuns la 85.7. Zece zile si 3 kilograme. Nici nu puteam sa cer mai mult de atat. Azi dimineata am fugit pana in Cora sa imi iau cantar electronic (inainte ma cantaream la iubitul meu). Voiam sa pot sa imi monitorizez greutatea de acasa. Din fericire, am scapat de ceea ce ma temeam. Si anume de refuzul cantarului de a se urni. Efortul zilelor trecute nu a fost in van. Si cu siguranta ca voi continua in acelasi ritm.

O zi frumoasa tuturor slabutelor!

Buna si felicitari pt rezultate>:D<>:D<:-*Ai vazut, tu te asteptai la unu sa dispara si ..surpriza!!:DBravo, continua asa.
O zi minunata sa ai>:D<>:D<

Suzume 03 mar 2010 12:51:07

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Citat:

Anterior postat de CezaraCezarului (Post 104551)
Sunt extrem de fericita. :D De la 89 de kilograme am ajuns la 85.7. Zece zile si 3 kilograme. Nici nu puteam sa cer mai mult de atat. Azi dimineata am fugit pana in Cora sa imi iau cantar electronic (inainte ma cantaream la iubitul meu). Voiam sa pot sa imi monitorizez greutatea de acasa. Din fericire, am scapat de ceea ce ma temeam. Si anume de refuzul cantarului de a se urni. Efortul zilelor trecute nu a fost in van. Si cu siguranta ca voi continua in acelasi ritm.

O zi frumoasa tuturor slabutelor!

Bravo Diana =D>, felicitari pentru kilogramele slabite >:D<. Tine-o tot asa si o sa fie foarte bine. :D

Sabine_28 03 mar 2010 12:51:49

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Citat:

Anterior postat de CezaraCezarului (Post 104551)
Sunt extrem de fericita. :D De la 89 de kilograme am ajuns la 85.7. Zece zile si 3 kilograme. Nici nu puteam sa cer mai mult de atat. Azi dimineata am fugit pana in Cora sa imi iau cantar electronic (inainte ma cantaream la iubitul meu). Voiam sa pot sa imi monitorizez greutatea de acasa. Din fericire, am scapat de ceea ce ma temeam. Si anume de refuzul cantarului de a se urni. Efortul zilelor trecute nu a fost in van. Si cu siguranta ca voi continua in acelasi ritm.

O zi frumoasa tuturor slabutelor!

[*66*][*117*][*117*][*117*]
Wooww..atat de mult intr-o sapatamana? Eu cred ca a fost si din saptamana precedenta, numai ca n-a vrut cantarul sa-ti dea de stire!
Ma bucur mult pentru tine!
De acum vrem sa vedem in poze numai zambete, nu ochisori tristi!;)
>:D<>:D<>:D<

innerfile 03 mar 2010 14:18:50

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Citat:

Anterior postat de CezaraCezarului (Post 104551)
Sunt extrem de fericita. :D De la 89 de kilograme am ajuns la 85.7. Zece zile si 3 kilograme. Nici nu puteam sa cer mai mult de atat. Azi dimineata am fugit pana in Cora sa imi iau cantar electronic (inainte ma cantaream la iubitul meu). Voiam sa pot sa imi monitorizez greutatea de acasa. Din fericire, am scapat de ceea ce ma temeam. Si anume de refuzul cantarului de a se urni. Efortul zilelor trecute nu a fost in van. Si cu siguranta ca voi continua in acelasi ritm.

O zi frumoasa tuturor slabutelor!

Hello, :D
Felicitari pentru reusita<:-P.io am inceput dieta de ceva vreme ...deja
s'au facut cateva saptamani...
insa inca nu am dat cu ochii d cantar:)) ar fi momentu'...
:-ss
Bafta in continuare:D

CezaraCezarului 03 mar 2010 17:11:02

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Citat:

Anterior postat de bebelusha (Post 104559)
Buna..eram in vizita pe aici si m-am gandit sa te felicit pentru kg date jos si pentru vointa..te pup dulce si mult spor la pierdut kg,in continuare :)

Buna, bebelusha si merci pentru vizita si felicitari. Spor si tie la tot ce iti propui. >:D<

Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 104562)
Buna si felicitari pt rezultate>:D<>:D<:-*Ai vazut, tu te asteptai la unu sa dispara si ..surpriza!!:DBravo, continua asa.
O zi minunata sa ai>:D<>:D<

VentoFreddo (presupun ca asta inseamna vant rece), multumesc pentru incurajari. De fiecare data ai o vorba buna de spus, si asta e ceva admirabil. Apropo, ti-am vazut si pozele si arati absolut minunat. Keep up the good work. >:D<

Citat:

Anterior postat de Suzume (Post 104581)


Bravo Diana =D>, felicitari pentru kilogramele slabite >:D<. Tine-o tot asa si o sa fie foarte bine. :D

Suzume, multumesc! Laudele voastre imi hranesc vointa. >:D<
Citat:

Anterior postat de Sabine_28 (Post 104584)
[*66*][*117*][*117*][*117*]
Wooww..atat de mult intr-o sapatamana? Eu cred ca a fost si din saptamana precedenta, numai ca n-a vrut cantarul sa-ti dea de stire!
Ma bucur mult pentru tine!
De acum vrem sa vedem in poze numai zambete, nu ochisori tristi!;)
>:D<>:D<>:D<

Sabine, se poate sa fi ramas si de data trecuta si sa fi fost stricat cantarul iubitului, e cam vechi, ce-i drept. Cat despre poze... nu prea zambesc de obicei in ele. Dar acum ca voi avea si motive, cine stie. >:D<

Citat:

Anterior postat de innerfile (Post 104701)
Hello, :D
Felicitari pentru reusita<:-P.io am inceput dieta de ceva vreme ...deja
s'au facut cateva saptamani...
insa inca nu am dat cu ochii d cantar:)) ar fi momentu'...
:-ss
Bafta in continuare:D

Innerfile, bafta si tie! De fapt nu numai bafta, ca nu ajunge. Bafta si disciplina. :D

CezaraCezarului 03 mar 2010 17:18:44

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Fetelor, va intreb pe voi, poate ma lamuresc mai repede. Am incercat sa caut in sectiunea cu intrebarile legate de forum, dar nu am gasit ce cautam. Aveti idee de unde pot sa setez, ce trebuie sa fac ca sa imi apara mesajele noi din forum intr-o fereastra pop-up? Stiu ca la un moment dat imi apareau, dar nu stiu ce am facut de au disparut.

Slabuta 03 mar 2010 17:22:26

re: Jurnalul Dianei, sau al desertaciunii desertaciunilor.
 
Citat:

Anterior postat de CezaraCezarului (Post 105010)
Fetelor, va intreb pe voi, poate ma lamuresc mai repede. Am incercat sa caut in sectiunea cu intrebarile legate de forum, dar nu am gasit ce cautam. Aveti idee de unde pot sa setez, ce trebuie sa fac ca sa imi apara mesajele noi din forum intr-o fereastra pop-up? Stiu ca la un moment dat imi apareau, dar nu stiu ce am facut de au disparut.

Vrei sa vezi mesajele care se scriu instant?
Ai casetuta de forum, in colt stanga-sus, faci clic pe ea si ea iti va arata toate mesajele noi :)

Daca vrei mesaje noi din ziua de azi, faci clic aici: Mesaje noi


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:49:30.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO