forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=353)
-   -   Un ras_cristalin mai suplu (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=991)

ras_cristalin 22 aug 2009 13:36:43

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Tzucu-v-as :-*:-* ca bine-i cand vede omul o vorba buna dupa niste ore de munca chinuita.
Ma duc sa mai inghit niste mancare si sa dorm vreo... un pic. Pe mai tarziu!

ras_cristalin 22 aug 2009 18:18:51

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Iaaaai, bine-am dormit. :) Acum, la sport cu noi.

ras_cristalin 22 aug 2009 20:59:48

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Legati-ma cu lanturi, ascundeti cantarul de mine... nu mai am rabdare pana luni. Am probat azi niste pantaloni scurti care crapau pe mine si imi erau largi. Conform etichetei, pantalonii sunt marimea 40, iar eu purtam 44. Nu ma incred in marimile astea, se poate ca pantalonii sa fie produsi pentru nu stiu ce tara cu alt sistem de marimi. Insa e clar ca acum pantalonii imi vin bine si nu ma strang sa-mi lase urme rosii pe piele.
Sunt cam trista, catelul pe care il am de 17 ani e bolnavior tare :( nu dau detalii, dar... am plans. Pana si cand faceam sport ma gandeam la el, ajungeam sa fac prea multe exercitii de acelasi fel pentru ca nu eram atenta.
Ciudat cum raman mereu fara optimism seara. Oboseala ma transforma in cea mai sceptica, resemnata si pesimista fiinta. Nu-i nimic, maine dimineata cand o sa beau cafeaua o sa imi revin. Pana maine seara...

mishutza 22 aug 2009 21:46:34

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Cristalinule,17 ani?Cat de norocoasaai fost sa il ai atata timp langa tine.Sper sa il mai ai langa tine mult timp de acum incolo.
Imi pare rau ca e bolnavior,sper sa aiva puterea sa isi revina.>:D<>:D<

meapasarica 23 aug 2009 10:49:27

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Neatza Neatza ras cristalin...de fapt la mine inca e dimineata ...la voi e deja pranz...cum te simti azi?>:D<

dienusha 23 aug 2009 13:28:03

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
`neata ras-cristalin, imi pare rau pt catelul tau :(

ras_cristalin 23 aug 2009 19:35:47

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Buna fetelor, merci ca ati trecut azi pe la mine. Catelul meu este mai bine, si-a tot lins rana si a inceput sa se micsoreze. Saliva asta de caini face minuni, astazi merge (ieri nu se ridica deloc) si mananca.

Cat despre regimul meu, azi am mancaaaat fara restrictii :)) mama ei de viata. M-au rapit niste prieteni de familie si m-au plimbat pe la munte, m-au hranit cu gratar si mancare buna. N-am mancat eu tare gras, n-am exagerat cu nimic, dar toate adunate dau cam multe calorii. Drept care ma arunc direct pe leg magic si apoi pe tae bo. Off si maine e zi de cantarit... inseamna ca fac si un ceai diuretic, sa curatam bine bine organismul. Nu-mi pare rau de ziua de azi, a fost frumoasa tare... m-am plimbat pe malul unui rau de munte, am ras cat pentru o saptamana, am respirat aer curat, am mancat bunatati. Am tot restul saptamanii viitoare sa stau in miros de fum de esapament si in mancare saraca in calorii. Si in sport!

Vorba lunga, sarcia omului. La sport, rasfatato! Si un :-* pentru voi!

ras_cristalin 23 aug 2009 22:30:53

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Am facut sport cat trebuie, de maine revin la mancatul normal. Mi-e somniiiic, m-a doborat aerul de munte. A, da, am fost la munte azi.
Maine ma cantareeeesc :D sper sa nu ma ascund de rusine.
Acuuum... noapte buna, rasule :)

meapasarica 24 aug 2009 07:21:51

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 20995)
Am facut sport cat trebuie, de maine revin la mancatul normal. Mi-e somniiiic, m-a doborat aerul de munte. A, da, am fost la munte azi.
Maine ma cantareeeesc :D sper sa nu ma ascund de rusine.
Acuuum... noapte buna, rasule :)

Neatza Neatza!

cantarul o sa iti arate dupa cat sport ai facut ...si dupacum spui tu....ai facut f mult deci probabil ai consumat ceea ce ai mancat, asa ca esti castigata!

Zi excelenta!:-*

ras_cristalin 24 aug 2009 09:08:46

Re: Un ras_cristalin mai suplu
 
Mi-a dat azi dimineata cantarul una peste ochi de nu m-am vazut bine. Tot ca saptamana trecuta sunt... 74 kg. Ziua de ieri a avut un cuvant de spus, sunt sigura. Poate ca era mai bine sa ma prefac ca lesin cand a venit momentul mesei :))
De azi incerc sa remediez situatia. Si mai putina paine, inlocuiesc carnea cu pestele pe cat posibil si... sport in continuare.
Sunt demoralizata un pic... si, colac peste pupaza, merg la dentist la ora 12. Perfect day.
Nu-i nimic, ~o) cafeaua sa curga in valuri, sa spele somnul de pe ochii vostri frumosi.
Neata!


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:51:33.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO