Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinnef

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #731 (permalink)  
Vechi 26 apr 2015, 10:30:37
orhidee's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Smile Re: Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinnef

Citat:
Anterior postat de corinnef Vezi mesajul
Am avut 2 saptamani pline Joia trecuta a fost ziua de nastere a lui fiu-meu si vineri a fost ziua lui fica-mea , am sarbatorit cu o ieseala la plimbareala si in parc la Dumbravita unde au aparate pt fitness . Am pedalat toti 3 pana am picat lati . A fost minunat sa putem sarbatori evenimentele astea si sa nu punem accentul pe mancare ci pe timpul acordat unul celuilalt . Am avut un timp binecuvantat impreuna si ca toate sa fie in regula ieri am mai facut o ieseala la Timisoara pentru olimpiada de engleza a ficei mele si am sfarsit la Decathlon unde ne-am rasfatat cu stepper , trambulina , role , badminton , tenis de masa si nici nu stiu cate am mai facut pe acolo .

Sa-ti traiasca copilasii! La multi ani!
__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Acest membru apreciaza mesajul lui orhidee:
corinnef (27 apr 2015)
  #732 (permalink)  
Vechi 26 apr 2015, 11:03:29
Michelina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinnef

Citat:
Anterior postat de corinnef Vezi mesajul
Am avut 2 saptamani pline Joia trecuta a fost ziua de nastere a lui fiu-meu si vineri a fost ziua lui fica-mea , am sarbatorit cu o ieseala la plimbareala si in parc la Dumbravita unde au aparate pt fitness . Am pedalat toti 3 pana am picat lati . A fost minunat sa putem sarbatori evenimentele astea si sa nu punem accentul pe mancare ci pe timpul acordat unul celuilalt . Am avut un timp binecuvantat impreuna si ca toate sa fie in regula ieri am mai facut o ieseala la Timisoara pentru olimpiada de engleza a ficei mele si am sfarsit la Decathlon unde ne-am rasfatat cu stepper , trambulina , role , badminton , tenis de masa si nici nu stiu cate am mai facut pe acolo .

La multi ani copiilor! Faine iesiri!!
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Michelina:
corinnef (27 apr 2015)
  #733 (permalink)  
Vechi 27 apr 2015, 06:10:54
corinnef's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Raw vegan
Date: 167cm, 56kg
Mesaje: 1.045
Aprecieri acordate: 9.232
Am fost apreciat(a) de 1.773 ori in 871 mesaje
Implicit Re: Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinnef

Trebuie sa caut rodie sa ciocnim si noi ceva daca tot am vandut casa . Azi noapte nici nu am dormit de ganduri sau de nu stiu ce iar acum am inceput sa sortez haine ce iau si ce ramane , vasele , lucruri ............ Doamne cate se aduna la o casa . Din fericire am vandut-o mobilata si nu am prea multe dureri de cap dar tot nu este usor . Pana acum nu prea am realizat ce urmeaza dar acum parca imi fuge pamantul de sub picioare ...............of ....si sunt singura , daca era si sotul aici era mai usor Se pare ca sunt destul de puternica si pot trece si peste asta , altfel Dumnezeu nu ar fi ingaduit asa ceva.

__________________
Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinef
corinnef, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1330 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui corinnef:
orhidee (30 apr 2015), Pasy (26 mai 2015), rozica1965 (30 apr 2015)
  #734 (permalink)  
Vechi 27 apr 2015, 06:12:53
corinnef's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Raw vegan
Date: 167cm, 56kg
Mesaje: 1.045
Aprecieri acordate: 9.232
Am fost apreciat(a) de 1.773 ori in 871 mesaje
Implicit Re: Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinnef

Doamne ce intoarsa pe dos sunt : multumesc pentru urari


__________________
Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinef
corinnef, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1330 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui corinnef:
orhidee (30 apr 2015), rozica1965 (30 apr 2015)
  #735 (permalink)  
Vechi 30 apr 2015, 17:18:09
orhidee's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Smile Re: Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinnef

E firesc sa fii intoarsa pe dos...
Cred ca se bulucesc in capsorul tau 1000 de ganduri deodata... si-n inimioara ta, 1000 de sentimente deodata!
E o mare schimbare ce traiesti tu acum... Ai luat o hotarare foarte importanta! Din tot sufletul iti doresc sa nu regreti niciodata...
Cand am citit, acum ceva vreme, ca vei pleca definitiv din tara, sincer iti spun... m-am intristat...
Chiar ii spusesem sotului meu, acum cateva luni, ca imi doresc sa te cunosc... visam, ca la un sfarsit de saptamana, vara aceasta, sa vin la tine... sa stam de vorba cateva ore macar... Sa te vad la tine in gradina adunand verzituri... asa imi imaginam eu...
Tu ai fost cea care m-ai sustinut si m-ai povatuit atunci cand mi-am schimbat stilul de viata... si pentru asta iti multumesc din suflet...
Iti doresc sa ai parte o viata noua frumoasa... frumoasa ca sufletul tau !
__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui orhidee:
corinnef (01 mai 2015), Laura (30 apr 2015)
  #736 (permalink)  
Vechi 01 mai 2015, 04:58:05
corinnef's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Raw vegan
Date: 167cm, 56kg
Mesaje: 1.045
Aprecieri acordate: 9.232
Am fost apreciat(a) de 1.773 ori in 871 mesaje
Implicit Re: Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinnef

Citat:
Anterior postat de orhidee Vezi mesajul
E firesc sa fii intoarsa pe dos...
Cred ca se bulucesc in capsorul tau 1000 de ganduri deodata... si-n inimioara ta, 1000 de sentimente deodata!
E o mare schimbare ce traiesti tu acum... Ai luat o hotarare foarte importanta! Din tot sufletul iti doresc sa nu regreti niciodata...
Cand am citit, acum ceva vreme, ca vei pleca definitiv din tara, sincer iti spun... m-am intristat...
Chiar ii spusesem sotului meu, acum cateva luni, ca imi doresc sa te cunosc... visam, ca la un sfarsit de saptamana, vara aceasta, sa vin la tine... sa stam de vorba cateva ore macar... Sa te vad la tine in gradina adunand verzituri... asa imi imaginam eu...
Tu ai fost cea care m-ai sustinut si m-ai povatuit atunci cand mi-am schimbat stilul de viata... si pentru asta iti multumesc din suflet...
Iti doresc sa ai parte o viata noua frumoasa... frumoasa ca sufletul tau !
Pai mai avem timp inca 4 saptamani poate ne vedem ??? Era fain pe sfarsitul asta de saptamana . Dar in Germania ce are de nu poti veni ? Iei frumusel un avion si te dai jos in Munchen nu apuci nici sa bei un suc verde pana ajungi la mine si de acolo nu-i stres te luam noi si ....gata .
Multumesc pentru cuvintele frumoase , sunt nespus de bucuroasa ca nu am pierdut timpul degeaba pe aici pe slabute si ca mesajele astea scrise asa parca in gol nu au fost o pierdere de vreme . Acum ca mergi pe alt drum si vezi cat de bine te simti stiu ca intelegi cum este sa fi privit stramb pentru ca indraznesti sa fi altfel ( si nu ma refer neaparat aici pe slabute ci in viata de zi cu zi ) . Stii ca acum cand ma mai apuca cate o pofta pacatoasa ma gandesc la tine si nu pot intinde mana Ma gandesc oare traiesc eu ce vorbesc ? Daca m-ai vedea muscand din "aia" ce ai zice ? Cum mi-ar sta mie "mare raw vegana" cu o shaorma in mana ? Cum as putea sa te privesc in ochi si sa-ti explic ce cauta ea ( shaorma ) in mana mea sau si mai rau de ce o mestec cu pofta cand stiu cat rau imi face ? Si uite asa fara sa vrei sau stii ai fost de multe ori la Timisoara sau Arad si nu m-ai lasat sa gust si eu "bunatate" de pizza sau shaorma . Si totusi Germania este la doar cateva ore de Romania deci nu-i stres
__________________
Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinef
corinnef, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1330 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui corinnef:
orhidee (01 mai 2015), Pasy (01 mai 2015), rozica1965 (01 mai 2015)
  #737 (permalink)  
Vechi 01 mai 2015, 05:10:53
corinnef's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Raw vegan
Date: 167cm, 56kg
Mesaje: 1.045
Aprecieri acordate: 9.232
Am fost apreciat(a) de 1.773 ori in 871 mesaje
Implicit Re: Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinnef

Ieri am luat foarfeca si am fost in sera sa tund ceapa de tuns . Am taiat-o bucatele maruntele si am pus-o la deshidratat , apoi am tuns menta ,leusteanul ,telina , lalele si panselutele - toate la deshidratat si in pungulitze pregatite de plecare in tari straine Astept cu nerabdare capsunile cele multe si romanesti ca de astea fara gust ne-am facut plinul in Germania - erau la 70 de centi 500 gr si am mancat cat am putut .
Cand a fost acasa sotul meu a semanat in sera morcovi (12 ianuarie) iar acum au frunzele de peste 40 cm ,iar eu ii scot frumusel si-i spal bine (nu-i curat) si-i storc cu tot cu frunze sa gusti numai sa simti ce bunatate .
Tot ieri am stors o papadie mare de tot impreuna cu 2 grapefruit si 2 portocale - nebunie de gust amar si sanatos

__________________
Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinef
corinnef, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1330 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui corinnef:
orhidee (01 mai 2015), Pasy (01 mai 2015), rozica1965 (01 mai 2015)
  #738 (permalink)  
Vechi 01 mai 2015, 10:11:23
Pasy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 09 dec 2011
Locaţie: Tg. Mures, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Montignac, o combinatie personalizata pt vegetariene :)
Date: 173cm, 92kg
Mesaje: 687
Aprecieri acordate: 382
Am fost apreciat(a) de 350 ori in 182 mesaje
Implicit Re: Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinnef

Draga Corina

Azi bag si eu de seama ca ne parasesti Ce sa spun, sa ai zile senine acolo si totul sa fie asa cum iti doresti

Caut in urma sa vad ce si cum, nu prea am mai intrat

Te pup si sa ai un wekend minunat
Acest membru apreciaza mesajul lui Pasy:
corinnef (02 mai 2015)
  #739 (permalink)  
Vechi 01 mai 2015, 18:14:23
orhidee's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Smile Re: Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinnef

Citat:
Anterior postat de corinnef Vezi mesajul
Pai mai avem timp inca 4 saptamani poate ne vedem ??? Era fain pe sfarsitul asta de saptamana . Dar in Germania ce are de nu poti veni ? Iei frumusel un avion si te dai jos in Munchen nu apuci nici sa bei un suc verde pana ajungi la mine si de acolo nu-i stres te luam noi si ....gata .
Multumesc pentru cuvintele frumoase , sunt nespus de bucuroasa ca nu am pierdut timpul degeaba pe aici pe slabute si ca mesajele astea scrise asa parca in gol nu au fost o pierdere de vreme . Acum ca mergi pe alt drum si vezi cat de bine te simti stiu ca intelegi cum este sa fi privit stramb pentru ca indraznesti sa fi altfel ( si nu ma refer neaparat aici pe slabute ci in viata de zi cu zi ) . Stii ca acum cand ma mai apuca cate o pofta pacatoasa ma gandesc la tine si nu pot intinde mana Ma gandesc oare traiesc eu ce vorbesc ? Daca m-ai vedea muscand din "aia" ce ai zice ? Cum mi-ar sta mie "mare raw vegana" cu o shaorma in mana ? Cum as putea sa te privesc in ochi si sa-ti explic ce cauta ea ( shaorma ) in mana mea sau si mai rau de ce o mestec cu pofta cand stiu cat rau imi face ? Si uite asa fara sa vrei sau stii ai fost de multe ori la Timisoara sau Arad si nu m-ai lasat sa gust si eu "bunatate" de pizza sau shaorma . Si totusi Germania este la doar cateva ore de Romania deci nu-i stres
Habar nu am avut ca "am fost" la Timisoara si la Arad si te-am oprit de la interzise! Daca e asa... ma bucur mult!
In ceea ce priveste timpul meu in urmatoarea luna... nu-ti spun decat atat: ieri si azi mi-am umplut curtea de materiale... vreau sa schimb si sa modific acoperisul casei (are aproape 100 de ani... casa e construita de strabunicul sotului... ), sa o izolez, s-o tencuiesc si sa-i dau culoare noua... Nici nu stiu daca voi termina intr-o luna... sunt la mana meseriasilor... Frumusetea e ca incerc sa nu-mi iau concediu (pentru ca imi trebuie in august pentru casa de la tara... )... asa ca va fi tare "distractiv" si cu serviciu si cu meseriasii pe casa... problema mare va fi timpul...
In alta ordine de idei... te admir pentru curajul pe care il ai... acela de a lua totul de la capat... Am incercat sa empatizez cu tine in ceea ce priveste plecarea... nu stiu daca mi-a reusit prea bine (si din cauza ca eu nu mi-am dorit niciodata sa plec din tara)... cred ca ti-a trebuit mult curaj pentru hotararea aceasta...
Iti doresc tot binele din lume si iti mai doresc sa treci usor peste starile, gandurile, sentimentele pe care le ai acum...
Pupici verzi!
__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Acest membru apreciaza mesajul lui orhidee:
corinnef (02 mai 2015)
  #740 (permalink)  
Vechi 02 mai 2015, 17:52:49
corinnef's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Raw vegan
Date: 167cm, 56kg
Mesaje: 1.045
Aprecieri acordate: 9.232
Am fost apreciat(a) de 1.773 ori in 871 mesaje
Implicit Re: Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinnef

Citat:
Anterior postat de orhidee Vezi mesajul

Habar nu am avut ca "am fost" la Timisoara si la Arad si te-am oprit de la interzise! Daca e asa... ma bucur mult!
In ceea ce priveste timpul meu in urmatoarea luna... nu-ti spun decat atat: ieri si azi mi-am umplut curtea de materiale... vreau sa schimb si sa modific acoperisul casei (are aproape 100 de ani... casa e construita de strabunicul sotului... ), sa o izolez, s-o tencuiesc si sa-i dau culoare noua... Nici nu stiu daca voi termina intr-o luna... sunt la mana meseriasilor... Frumusetea e ca incerc sa nu-mi iau concediu (pentru ca imi trebuie in august pentru casa de la tara... )... asa ca va fi tare "distractiv" si cu serviciu si cu meseriasii pe casa... problema mare va fi timpul...
In alta ordine de idei... te admir pentru curajul pe care il ai... acela de a lua totul de la capat... Am incercat sa empatizez cu tine in ceea ce priveste plecarea... nu stiu daca mi-a reusit prea bine (si din cauza ca eu nu mi-am dorit niciodata sa plec din tara)... cred ca ti-a trebuit mult curaj pentru hotararea aceasta...
Iti doresc tot binele din lume si iti mai doresc sa treci usor peste starile, gandurile, sentimentele pe care le ai acum...
Pupici verzi!
Spor cu renovarea , nici nu vreau sa ma gandesc ce te asteapta . La noi la casa a lucrat totdeauna sotul cu echipa lui si tot a durat destul si nu a fost usor , la tine daca ai oameni angajati ..... nu vreau sa ma gandesc .
Sa stii ca eu nu imi doresc neaparat sa plec din tara ci singurul lucru pe care mi-l doresc este sa fiu cu sotul meu si as merge dupa el oriunde - cred ca asta se numeste dragoste ? Nu ? A durat un an ca eu si copii sa acceptam schimbarea si sa ne obisnuim cu ideea dar acum asteptam cu nerabdare sa plecam . Este cu adevarat greu faptul urmeaza sa iau din casa doar cateva lucruri ( cat sa pot duce cu un microbus ) iar casa are 4 camere mari (peste 30 mp fiecare)+bucatarie + baie = o groaza de lucruri pe care trebuie sa ma hotarasc ce fac cu ele (le iau sau le las ) Clar ca mai multe las decat iau dar sunt altii care nu au fost intrebati cate din lucruri vor sa tina din casele lor cand a venit o inundatie sau un cutremur - concluzia este ca ma simt binecuvantata sa pot alege ce iau si ce las si intens binecuvantata pentru ca peste 3 saptamani il voi revedea pe sotul meu si vom merge impreuna spre germania (vine sa-si sorteze sculele si sa ma ajute pe ultima suta de metri)
Am citit pe undeva ca pentru femei varsta de 40-50 de ani este cea mai potrivita pentru a face schimbari majore in viata lor - deci la facut schimbari - si uite asa schimb tot ce sa poate schimba invat inca o limba straina , fac cursuri de nutritie , schimb aproape tot . Nu vreau sa schimb optimismul pe pesimism , stilul de viata sanatos pe unul nesanatos si nici Dragostea sau Iertarea nu vreau sa le schimb in rest ..... negociem

__________________
Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinef
corinnef, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1330 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 6 membri au apreciat mesajul lui corinnef:
danuta (02 mai 2015), danyella2008 (02 mai 2015), diana87 (02 mai 2015), Laura (02 mai 2015), orhidee (02 mai 2015), rozica1965 (03 mai 2015)
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, jurnale, sanatos, slabit, traiesc, vreau

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal Ramo0215 - Gata...vreau sa slabesc sanatos! ramo0215 Arhiva jurnale slabit 461 29 iun 2012 21:43:08
Jurnal Vip3rina - vreau sa slabesc sanatos! vip3rina Arhiva jurnale slabit 63 09 mai 2011 21:32:22
Jurnal Madautza - Gata cu amanarea: vreau sa traiesc! madautza Arhiva jurnale slabit 50 17 mar 2011 16:52:32
Jurnal Geobz - Vreau sa slabesc sanatos Geobz Jurnale barbati 12 16 ian 2011 19:14:05
Vreau sa slabesc sanatos!!! Jurnal Cathleen cathleen Arhiva jurnale slabit 11 25 dec 2010 17:31:06

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole