forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3732)

Oana16 14 iul 2010 14:59:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 253601)

Cam cate calorii mananci pe zi? de ce nu incerci sa iti calculezi meniul? uite aici: Calculator calorii, calculator nutritional - Calorii.Slabute.ro

Pai am inceput de luni ceva ceva...nu depasesc 1200 de kal...ma bazez pe fructe si legume!

Furnica 14 iul 2010 15:24:36

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna!Sunt si eu gata sa intru in randul slabutelor:):).Am urmarit topicul vostru despre slabitul rapid care dauneaza.Cu toate acestea, sunt nevoita sa slabesc destul de mult intr-un timp cat mai scurt.Am plecat de la aproximativ 58 de kilograme si am ajuns la 51.Din pacate, am pus la loc 3 kilograme:(, iar scopul meu de 48 a ramas destul de departe.Oricum, am sa continui , mai ales ca vara este mult mai usor sa pierzi kilograme in plus.b-)Cateva sfaturi despre o dieta care mi-ar permite sa ajung intr-o luna la aceasta greutate?Sau macar la 50?:D

vickip 14 iul 2010 15:38:33

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Furnica (Post 253885)
Buna!Sunt si eu gata sa intru in randul slabutelor:):).Am urmarit topicul vostru despre slabitul rapid care dauneaza.Cu toate acestea, sunt nevoita sa slabesc destul de mult intr-un timp cat mai scurt.Am plecat de la aproximativ 58 de kilograme si am ajuns la 51.Din pacate, am pus la loc 3 kilograme:(, iar scopul meu de 48 a ramas destul de departe.Oricum, am sa continui , mai ales ca vara este mult mai usor sa pierzi kilograme in plus.b-)Cateva sfaturi despre o dieta care mi-ar permite sa ajung intr-o luna la aceasta greutate?Sau macar la 50?:D

Cam greu dar poti sa incerci sa aplici urmatoarele:
--fara paine/fainoase, cartofi, orez
--fara dulciuri
--fara grasimi
--f f multa apa
--fara mancat seara cu mai putin de 4-5 ore inainte de culcare, iar cina sa fie ceva f usor: salate, fructe,
--numarat calorii (de ex la inaltimea mea 1.55: ~1000 cal pe zi fara miscare, ~1200 calorii in zilele cu miscare)
--spirulina (eu iau 2buc cu 30 de min inainte de pranz si uneori cina)

Eu cu dieta asta am salbit 2.5 kg in 2.5 sapt.==> 1 kg pe sapt.

Prima saptamana a fost destul de grea dar acum m-am obisnuit si seara cand ma apuca foamea beau apa sau ceai neindulcit si e acceptabil.

Furnica 14 iul 2010 15:52:33

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Aaa...E in regula.Dieta mea includea inainte aprox. 1600 de calorii, doar ca mi se intampla uneori sa poftesc la dulciuri.Renuntam in ziua aia la gustari si la cina ca sa echivalez, dar merge mult mai repede fara "dusmanii cu zahar";).Multumesc mult.Am sa vad cum decurg lucrurile.Pana atunci, mult succes in continuare si multa ambitie!

vickip 14 iul 2010 16:00:20

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Furnica (Post 253932)
Aaa...E in regula.Dieta mea includea inainte aprox. 1600 de calorii, doar ca mi se intampla uneori sa poftesc la dulciuri.Renuntam in ziua aia la gustari si la cina ca sa echivalez, dar merge mult mai repede fara "dusmanii cu zahar";).Multumesc mult.Am sa vad cum decurg lucrurile.Pana atunci, mult succes in continuare si multa ambitie!

Multumesc...si tie multa ambitie ca sa poti renunta la dulciuri si bafta la slabit!

PS : si eu vreau sa ajung la 48 in 3 sapt...pana plec in concediu...dar nu stiu daca o sa imi reuseasca.

vickip 14 iul 2010 16:10:43

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Eu pt picioare am inceput sa fac exercitiila astea:

BORKED
BORKED
BORKED

Le-a mai facut cineva? au avut efect?

justbelieve 14 iul 2010 16:35:37

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de vickip (Post 253956)
Eu pt picioare am inceput sa fac exercitiila astea:

BORKED
BORKED
BORKED

Le-a mai facut cineva? au avut efect?

Si eu le fac:)
Sigur ca au efect daca sunt practicate cu regularitate si daca ai un stil de viata sanatos.

andutza 14 iul 2010 20:07:34

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
salut slabutelor am si eu o intrebare pe ziua de astazi am mancat pe la ora 11 salata de telina cu morcov si salata d evinete cu rosii si dupa aceea am baut dupa juma d h un pahar de cola si pe la 6 seara am mancat o felie de pepene ce as putea sa mananc acum seara oricum ma culc ppe la 2

sunshine 14 iul 2010 20:20:38

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de andutza (Post 254190)
salut slabutelor am si eu o intrebare pe ziua de astazi am mancat pe la ora 11 salata de telina cu morcov si salata d evinete cu rosii si dupa aceea am baut dupa juma d h un pahar de cola si pe la 6 seara am mancat o felie de pepene ce as putea sa mananc acum seara oricum ma culc ppe la 2

Numai atat ai mancat?:-o Nu ai nici 400 calorii. Pune mana si mananca normal daca vrei sa slabesti. Minim 1000!

sunshine 14 iul 2010 20:23:04

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Furnica (Post 253885)
Buna!Sunt si eu gata sa intru in randul slabutelor:):).Am urmarit topicul vostru despre slabitul rapid care dauneaza.Cu toate acestea, sunt nevoita sa slabesc destul de mult intr-un timp cat mai scurt.Am plecat de la aproximativ 58 de kilograme si am ajuns la 51.Din pacate, am pus la loc 3 kilograme:(, iar scopul meu de 48 a ramas destul de departe.Oricum, am sa continui , mai ales ca vara este mult mai usor sa pierzi kilograme in plus.b-)Cateva sfaturi despre o dieta care mi-ar permite sa ajung intr-o luna la aceasta greutate?Sau macar la 50?:D

Nu ti-a ajuns o data efectul de yo-yo? :-/ In momentul in care slabesti repede, pierzi cam 60% masa musculara, 40% grasime. Cand pui la loc kg, pui 100% grasime.
Tine- te de sport in continuare si cum ti s-a spus fara dulciri, prajeli etc. Vei slabi mai frumos asa.


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:12:56.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO