forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3732)

LicuriciColorat 02 iun 2010 20:44:29

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de deea86 (Post 208048)
sunt noua pe aici.cine ma ajuta si pe mine????


hello deea
cu ce vrei sa fii ajutata?
:)

andra_aly 02 iun 2010 20:49:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de deea86 (Post 208048)
sunt noua pe aici.cine ma ajuta si pe mine????

Buna deea si bine ai venit>:D< cu ce te putem ajuta?;;)

deea86 02 iun 2010 20:53:42

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
buna fetelor!!pai...mi-e si rusine.e prima oara cand intru si nu stiu nimic decat ca vreau sa slabesc.ma puteti ajuta???voi ce diete tineti?va multumesc :*

LicuriciColorat 02 iun 2010 21:00:22

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de deea86 (Post 208075)
buna fetelor!!pai...mi-e si rusine.e prima oara cand intru si nu stiu nimic decat ca vreau sa slabesc.ma puteti ajuta???voi ce diete tineti?va multumesc :*


poi in primul rand nu-ti fie rusine
toate de pe site,avem sau am avut probeleme cu kg,asa ca esti pe un teriotoriu cunoscut de noi toate
te ajutam,poi dietele cele mai bune din punctul meu de vedere is:dieta personalizata(adica ti-o faci tu,cum crezi,te inspiri de ici de colo),dieta numaratului de calorii,Monti si South Beach:)
indiferent de ce dieta tii trebuie sa tii cont de anumite chestii:
slabit rapid fara efect yo-yo nu exista
infometarea nu e o solutie
fara dulciuri(ocazional.de preferat dietetice),fara prajeli,sucuri,paine alba,patiserii si toate prostiile astea
fara sport nu se prea poate face nimic
neaparat 2l apa/zi adica hidratare
o dieta presupune toate grupele de alimente:cereale,fructe si legume,carne slaba,branzeturi,grasimi bune:)

andra_aly 02 iun 2010 21:05:37

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Deea, nu ai de ce sa iti fie rusine. licuriciul nostru:) ti-a spus in mare ce si cum..deci nu ma repet, ok? eu am de adaugat ca trebuie sa ai grija cum si ce papi. mai ales sa ai grija sa nu scazi sub 1000 kcal. poti folosi calculatorul nostru. o sa fie mult mai usor.:) uite aici: Calorii, proteine, grasimi, fibre si alte valori nutritionale alimente
sport faci? daca nu, e cazul sa te apuci:D daca vrei rezultate bune, e bine in paralel cu dieta sa faci si miscarica. :) asa o sa iti modelezi corpul frumos si pielea nu o saramana urat daca slabesti;)

deea86 02 iun 2010 21:07:39

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
ms frumos.mai am o intrebare...deocamdata:cum imi activez si yo ticker-ul?am mai multa nevoie de ajutor decat ma asteptam(ce rusine)

Slabuta 02 iun 2010 21:09:08

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de deea86 (Post 208103)
ms frumos.mai am o intrebare...deocamdata:cum imi activez si yo ticker-ul?am mai multa nevoie de ajutor decat ma asteptam(ce rusine)

http://forum.slabute.ro/anunturi-leg...doua-3983.html

deea86 02 iun 2010 21:09:27

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 208101)
Deea, nu ai de ce sa iti fie rusine. licuriciul nostru:) ti-a spus in mare ce si cum..deci nu ma repet, ok? eu am de adaugat ca trebuie sa ai grija cum si ce papi. mai ales sa ai grija sa nu scazi sub 1000 kcal. poti folosi calculatorul nostru. o sa fie mult mai usor.:) uite aici: Calorii, proteine, grasimi, fibre si alte valori nutritionale alimente
sport faci? daca nu, e cazul sa te apuci:D daca vrei rezultate bune, e bine in paralel cu dieta sa faci si miscarica. :) asa o sa iti modelezi corpul frumos si pielea nu o saramana urat daca slabesti;)

sport nu prea fac doar turele de parc pe care le fac cu fetita mea.Oare e de ajuns??sotul face sport eu sunt praf ma oboseste destul ca sunt mamica

LicuriciColorat 02 iun 2010 21:11:11

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de deea86 (Post 208108)
sport nu prea fac doar turele de parc pe care le fac cu fetita mea.Oare e de ajuns??sotul face sport eu sunt praf ma oboseste destul ca sunt mamica


poi nu prea:D
un pic de sport te-ar ajuta mai mult
pt inceput ce zici sa dansezi 30min cu fetita ta?>
e si distractiv si consumi si calorii
macar de 4ori pe saptamana pana te obisnuiesti cu sportul:)

ella 02 iun 2010 21:11:18

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
mersi kiki, vad ca e o activitate destul de intensa pe aici :).

dorina21 - si eu beau 3 in 1 la tigara uneori, nu mi se pare un capat de tara ... sincera sa fiu nu te sfatuiesc sa bei pepsi in loc de 3 in 1 pt ca e posibil sa-ti faca mai multa pofta de mancare. eu am cateva chestii la care nu renunt nici in perioada in care incerc sa slabesc .. mi se pare ca daca tii un regim prea strict, o sa fii ingrozitor de prost dispusa in scurt timp si nu te vei mai putea tine de treaba.

deea86 02 iun 2010 21:18:50

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
nu reusesc sa activez....ma duc sa culc fata si voi mai incerca.sper sa reusesc

andra_aly 02 iun 2010 21:47:38

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de deea86 (Post 208108)
sport nu prea fac doar turele de parc pe care le fac cu fetita mea.Oare e de ajuns??sotul face sport eu sunt praf ma oboseste destul ca sunt mamica

pai este bine decat nimic. dar ar fi super daca ti-ai gasi macar jumatate de ora pentru sport;) ai avea rezultate si mai frumoase:) felicitari pentru bebe? e mic.. sau ?;;)

nicolle 03 iun 2010 09:28:56

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de deea86 (Post 208108)
sport nu prea fac doar turele de parc pe care le fac cu fetita mea.Oare e de ajuns??sotul face sport eu sunt praf ma oboseste destul ca sunt mamica


hei ma bucur sa vad inca o mamica de fetita pe aici.

bine ai venit deea si mult succes in ce ti-ai propus.

pupici.

deeya1987 03 iun 2010 10:25:56

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 177201)
Hello! Momentan am 54,6 kg si mi-as dori sa ajung la 50 de kg. Termenul? Sa zicem 11 iunie, dar daca nu se poate pana atunci, il mai aman pana in vara.

Dieta: South Beach, faza 1
Sport: in principal fitness, dar trag de mine sa fac si cardio. :-s Sper sa reusesc sa fac macar o jumatate de ora pe zi. Mai iau si L-Carinitina inainte de sport si de somn, sper sa fie buna de ceva.

La mentinere nu stiu ce plan o sa am. Probabil ca o sa reintroduc cate 50 de kcal/sapt si o sa fac in continuare fitness :x dar cardio mai deloc, sau cat mai putin, pt a imi mentine inima sanatoasa.

buna, am 57kg si 1,64 inaltime, vreau sa ajung momentan la 54kg... De o saptamana jumate am grija la calorii, imi calculez si imi notez in fiecare zi nr de calorii pe care le consum, nu mai mult de 1100 pe zi pentru a slabi intre 0,5- 1 kg pe saptamana -ex.: mananc dimineata 2 felii de paine neagra cu putina margarina si o cana de lapte dulce/acru(350 calorii) sau lapte cu cereale(350cal) ; intre mese , cam dupa doua ore mananc un mar sau un morcov(45cal) ; dupa alte 2-3 ore iau pranzul o salata bulgareasca/ salata ton/ salata pui/ fasole verde cu mamaliguta/ salata cartofi fierti cu un ou si masline/ piept pui la gratar cvu salata vara( fiecare in jur de 350- 400 cal) ; dupa alte 2 ore mananc iar un fruct(50 cal) iar la cina ( maxim 18:30) un iaurt/ salata vara/ dovlecel, sau orice altceva pana ajung la 1100 de cal maxim pe zi.... si binenteles fac cate 200 de genoflexiuni si 200 de abdomene pe zi. in prima saptamana am slabit 1 kg...mult succes!!!....PS: puteti sa mancati si cate o feliuta de sunca de pui sau de orice va este pofta dar important este sa va calculati caloriile, tineti un jurnal!

UluceanuAnaMaria 03 iun 2010 10:37:21

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de deeya1987 (Post 208470)
buna, am 57kg si 1,64 inaltime, vreau sa ajung momentan la 54kg... De o saptamana jumate am grija la calorii, imi calculez si imi notez in fiecare zi nr de calorii pe care le consum, nu mai mult de 1100 pe zi pentru a slabi intre 0,5- 1 kg pe saptamana -ex.: mananc dimineata 2 felii de paine neagra cu putina margarina si o cana de lapte dulce/acru(350 calorii) sau lapte cu cereale(350cal) ; intre mese , cam dupa doua ore mananc un mar sau un morcov(45cal) ; dupa alte 2-3 ore iau pranzul o salata bulgareasca/ salata ton/ salata pui/ fasole verde cu mamaliguta/ salata cartofi fierti cu un ou si masline/ piept pui la gratar cvu salata vara( fiecare in jur de 350- 400 cal) ; dupa alte 2 ore mananc iar un fruct(50 cal) iar la cina ( maxim 18:30) un iaurt/ salata vara/ dovlecel, sau orice altceva pana ajung la 1100 de cal maxim pe zi.... si binenteles fac cate 200 de genoflexiuni si 200 de abdomene pe zi. in prima saptamana am slabit 1 kg...mult succes!!!....PS: puteti sa mancati si cate o feliuta de sunca de pui sau de orice va este pofta dar important este sa va calculati caloriile, tineti un jurnal!

Buna deeya! Bine-ai venit si succes! >:D< Meniul tau pare ok, desi cam prea putin caloric, cred eu. Daca ceva e in neregula sunt sigura ca slabutele cu experienta iti vor explica ce si cum si de ce nu e bine sa micsorezi numarul zilnic de calorii sub 1000 :)
Ai putea incerca si alte tipuri de exercitii pe langa abdomene si genoflexiuni (care de-asemenea ajuta) care sa-ti lucreze talia, gambele, mainile etc.. Incearca pilates (e foarte relaxant) si dupa poate o sa iti surada si ideea de tae bo :)
Bafta in continuare >:D<

Slabuta 03 iun 2010 11:01:14

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de eirene21 (Post 207555)
Eu nu prea pot sa fac sport in perioada asta:((. Sa ma fortez? Ca n-as vrea sa pierd o saptamana...:-s

Nu, nicidecum, daca te simti rau nu trebuie sa faci supraefort.
Eu primele 3 zile nu am facut nimic dar dupa m-am apucat :)

Citat:

Anterior postat de dorina21 (Post 207776)
buna fetelor
am si eu o intrebare:eu sunt fumatoare dar nu pot fum dak nu beau ceva dulce in timp ce fumez
pana acum beam mereu 3in1 la tigara,cafeaua nu o pot suporta deloc...3in1 are multe calorii,grasimi,etc am vazut k pepsi nu are calorii multe as putea inlocui un 3in1pe zi cu 250ml pepsi?va multumesc

Dorina pe tine te intereseaza doar numarul de calorii sa fie mai mic sau sa fii si sanatoasa? :)
Te-ai uitat vreodata la ingredientele bauturilor carbogazoase?
Eu te sfatui sa o faci si daca nu intelegi vreun E, ca sunt multi si "colorati" :) cauta-i aici: E-uri (aditivi alimentari) :)

Nu doar caloriile sunt importante ci si de unde provin ele :)

lavydor 03 iun 2010 11:42:28

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 208495)


Nu, nicidecum, daca te simti rau nu trebuie sa faci supraefort.
Eu primele 3 zile nu am facut nimic dar dupa m-am apucat :)



Dorina pe tine te intereseaza doar numarul de calorii sa fie mai mic sau sa fii si sanatoasa? :)
Te-ai uitat vreodata la ingredientele bauturilor carbogazoase?
Eu te sfatui sa o faci si daca nu intelegi vreun E, ca sunt multi si "colorati" :) cauta-i aici: E-uri (aditivi alimentari) :)

Nu doar caloriile sunt importante ci si de unde provin ele :)

Da, perfect adevarat Slabuta, am citit si eu putin, m-am ingrozit:-o Gandesti de ce durata medie de viata a scazut...de ce rata mortalitatii a crescut...in conditiile astea cand vreodata o sa apucam varsta bunicilor nostri daca nu ne corectam in privinta alimentatiei!
Daca as putea sa am vointa de a ma lasa de fumat asa cum am in privinta dietei, as fi foarte mandra de mine, dar, desi la fiecare fum care il inhalez ma gandesc cat de mult ma nenorocesc, tot nu am puterea sa renunt la ele..sa nu mai spun de bani ...:-s:-s:-s

dorina21 03 iun 2010 11:43:11

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
ms de sfat slabuta.normal k ma intereaza sa fiu si sanatoasa dar uneori imi e foarte greu sa renunt la vechile obicee.din ce am observat pana acum degeaba am eu grija la calorii k nu reusesc sa dau nici un kg jos.cred k tre sa ma axez pe ceea ce e sanatos si nu doar pe cate calorii contine.

Slabuta 03 iun 2010 11:45:19

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de dorina21 (Post 208544)
ms de sfat slabuta.normal k ma intereaza sa fiu si sanatoasa dar uneori imi e foarte greu sa renunt la vechile obicee.din ce am observat pana acum degeaba am eu grija la calorii k nu reusesc sa dau nici un kg jos.cred k tre sa ma axez pe ceea ce e sanatos si nu doar pe cate calorii contine.

Foarte bine ai spus :)

alinutza656 03 iun 2010 11:47:28

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de ella (Post 208114)
mersi kiki, vad ca e o activitate destul de intensa pe aici :).

dorina21 - si eu beau 3 in 1 la tigara uneori, nu mi se pare un capat de tara ... sincera sa fiu nu te sfatuiesc sa bei pepsi in loc de 3 in 1 pt ca e posibil sa-ti faca mai multa pofta de mancare. eu am cateva chestii la care nu renunt nici in perioada in care incerc sa slabesc .. mi se pare ca daca tii un regim prea strict, o sa fii ingrozitor de prost dispusa in scurt timp si nu te vei mai putea tine de treaba.

Hello fetele..am vazut ca vorbiti despre 3 in 1.Eu il beau in fiecare dimineata, am incercat sa renunt la el insa nu pot...nu ma simt eu bine deci primul lucru pe care il fac cand ma trezesc e sa beau un 3 in 1.:)MMM e asa de bun:)

dorina21 03 iun 2010 12:05:48

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
stateam acum si ma uitam pe profilele voastre slabutelor si m-am gandit sa schimb cate ceva la mine...de obicei zic las k schimb de luni apoi lunea viitoare si asa mai departe,dar acum am zis k dak nu incep de azi nici nu ma voi mai gandi la asta.pt inceput am schimbat nr de kg kre vreau sa le pierd pana la sfarsitul lunii...la inceput voiam 8-10kg...cred k mult prea mult pt o singura luna....cred k ma multumesc doar cu 4kg in minus deocamdata si continui si luna viitoare cu ce a mai ramas...o sa scot din menui painea alba si toate dulciurile,sucurile si tot ce nu e sanatos.voi incerca mai multe salate si fructe....si sa nu uitam de sport 150de exercitii pt abdomen nu e destul o sa incep sa fac cel putin 30 min pilates sau tae-bo cel putin de 3-4ori pe sapt....ar mai fi ceva?asta sa imi spuneti voi...si ink ceva azi am incercat sa beau cafea in loc de 3in1 si spre surprinderea mea a fost bunuta dar indulcita cu putin zahar...ce ziceti?

alinutza656 03 iun 2010 12:21:45

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de dorina21 (Post 208582)
stateam acum si ma uitam pe profilele voastre slabutelor si m-am gandit sa schimb cate ceva la mine...de obicei zic las k schimb de luni apoi lunea viitoare si asa mai departe,dar acum am zis k dak nu incep de azi nici nu ma voi mai gandi la asta.pt inceput am schimbat nr de kg kre vreau sa le pierd pana la sfarsitul lunii...la inceput voiam 8-10kg...cred k mult prea mult pt o singura luna....cred k ma multumesc doar cu 4kg in minus deocamdata si continui si luna viitoare cu ce a mai ramas...o sa scot din menui painea alba si toate dulciurile,sucurile si tot ce nu e sanatos.voi incerca mai multe salate si fructe....si sa nu uitam de sport 150de exercitii pt abdomen nu e destul o sa incep sa fac cel putin 30 min pilates sau tae-bo cel putin de 3-4ori pe sapt....ar mai fi ceva?asta sa imi spuneti voi...si ink ceva azi am incercat sa beau cafea in loc de 3in1 si spre surprinderea mea a fost bunuta dar indulcita cu putin zahar...ce ziceti?

Buna Dorina.Uite asa am amanat si eu mult timp...lasa ca incep de luni...hai lasa lunia viitoare.
Insa ziua in care m-am hotarat sa schimb ceva a fost 1 februarie, luni.Inceput de luna si de saptamana.:)

eirene21 03 iun 2010 12:24:59

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 177201)
Hello! Momentan am 54,6 kg si mi-as dori sa ajung la 50 de kg. Termenul? Sa zicem 11 iunie, dar daca nu se poate pana atunci, il mai aman pana in vara.

Dieta: South Beach, faza 1
Sport: in principal fitness, dar trag de mine sa fac si cardio. :-s Sper sa reusesc sa fac macar o jumatate de ora pe zi. Mai iau si L-Carinitina inainte de sport si de somn, sper sa fie buna de ceva.


La mentinere nu stiu ce plan o sa am. Probabil ca o sa reintroduc cate 50 de kcal/sapt si o sa fac in continuare fitness :x dar cardio mai deloc, sau cat mai putin, pt a imi mentine inima sanatoasa.

Buna Anqutz,


Stiu ca primesti un raspuns destul de tarziu, dar dupa cum se spune niciodata nu e prea tarziu
Eu iti recomand sa nu mai iei L-carnitina inainte de somn ca nu ajuta decat atunci cand faci efort...si pierzi pastilutele degeaba.
Eu am L-carnitina efervescenta care o iau cu 30 de min inainte de sesiunea de hip hop abs.

eirene21 03 iun 2010 12:28:54

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
[QUOTE=slabuta;208495]

Nu, nicidecum, daca te simti rau nu trebuie sa faci supraefort.
Eu primele 3 zile nu am facut nimic dar dupa m-am apucat :)

Multumesc Slabuta:-*
N-am facut ca m-a durut burtica, dar azi sunt bine si mai am putin asa ca ma incumet:D, ca prietena mea are doua sedinte in plus fata de minex-(si trebuie sa o ajung;;)

eirene21 03 iun 2010 14:47:42

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de dorina21 (Post 207776)
buna fetelor
am si eu o intrebare:eu sunt fumatoare dar nu pot fum dak nu beau ceva dulce in timp ce fumez
pana acum beam mereu 3in1 la tigara,cafeaua nu o pot suporta deloc...3in1 are multe calorii,grasimi,etc am vazut k pepsi nu are calorii multe as putea inlocui un 3in1pe zi cu 250ml pepsi?va multumesc


Buna Dorina,

Eu iti recomand sa te lasi de fumat si sa pastrezi 3in1;). Asa e cel mai sanatos:D
Eu am 6 luni de cand nu mai fumez si ma simt excelent.N-am luat nimic, pur si simplu nu mi-am mai cumparat tigari si gata....bine asta daca vrei!

dorina21 03 iun 2010 15:03:28

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
;)) ms de sfat dar e cam greu sa le las....cred k imi e mult mai usor sa las dulciurile si orice altceva decat tigarile

ella 03 iun 2010 16:24:12

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
am mai scapat de 0.5 kg, am ajuns la 50, mai am doar 2 kg in principiu, sa vedem ce si cum :). eu o sa incerc si dupa asta sa pastrez acelasi stil de viata, cu mai multe calorii... pt ca nu vreau sa pun la loc ce am slabit si ar fi ft bine daca as continua cu ritmul asta la sport.

referitor la tigari ... si eu sunt fumatoare, cred ca in vreo 2-3 ani o sa ma las de obiceiul asta, dar o sa fie ciudat sa ma duc intr-un bar/club/terasa fara sa-mi aprind o tigara cand iau ceva de baut:P

Red_Rose 03 iun 2010 16:47:42

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna,fetelor :) eu azi m-am bucurat de dim. ca mi-a venit la timp menstra :D uhu,poate se va regla odata.
Cu alimentatie merge cit de cit ok dar oricum lasa de dorit ca am mincat cam multa mamaliga la pranz si multe cirese numaice...
la cina ccred ca imi fac o omleta cu branza dar doar un ou si castraveti cu rosii pe linga si imi ajunge pe azi,am 1100 calorii :) la voi cum mai merge?
Eu azi sport nu cred ca pot face,ma dor ovarele de la oaspeti.

deea86 03 iun 2010 17:15:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
bune fetelor!ce faceti?spuneti-mi si mie o dieta buna de slabit ca inca nu ma pot hotari(macar unele alimente pe care le pot manca fara probleme).multumesc

UluceanuAnaMaria 03 iun 2010 17:20:30

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Buna, fetelor! Am nevoie de un sfat din partea voastra :) Vreau sa tin o mica dieta care sa ajute la detoxifierea organismului. M-am informat in privinta unei astfel de diete si m-am gandit sa ma apuc de o detoxifiere care sa nu dureze prea mult (ma gandeam la ziua de maine - vineri - si sambata si daca ma simt bine in continuare, si duminica, de ce nu) si care sa se bazeze pe consumul de suc de fructe (proaspat si facut acasa).
De cateva zile, am renuntat la carne. Ma gandesc sa devina vegetariana (sau cel putin semi-vegetariana: singura carne pe care as manca-o ar proveni din curtea bunicii mele, si aceasta ar fi numai carnea de pui) deci ma gandesc ca trecerea asta de la un regim alimentar normal la o cura de toxifiere nu e asa brusca..
Voi ce ziceti? Ati mai incercat astfel de cure? Stiu ca sunt si acelea in care se bea numai apa, sau cele in care se bea mult ceai. Pentru inceput as vrea sa o incerc pe aceasta , ceva care sa nu fie prea drastic..

UluceanuAnaMaria 03 iun 2010 17:21:10

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de ella (Post 208870)
am mai scapat de 0.5 kg, am ajuns la 50, mai am doar 2 kg in principiu, sa vedem ce si cum :). eu o sa incerc si dupa asta sa pastrez acelasi stil de viata, cu mai multe calorii... pt ca nu vreau sa pun la loc ce am slabit si ar fi ft bine daca as continua cu ritmul asta la sport.

referitor la tigari ... si eu sunt fumatoare, cred ca in vreo 2-3 ani o sa ma las de obiceiul asta, dar o sa fie ciudat sa ma duc intr-un bar/club/terasa fara sa-mi aprind o tigara cand iau ceva de baut:P

Felicitari pentru kilogramele pierdute! :) >:D<
Recunosc sentimentul acela de care ai amintit (sa nu fumezi cand mergi undeva). Eu nu fumez, dar mai toti cunoscutii si apropiatii mei fumeaza si de fiecare data cand mergem undeva se intampla sa fiu printre putinii , sau uneori singura , care nu fumeaza. N-am avut niciodata complexul acesta, de a nu fi in randul lumii, dar ai dreptate, e ciudatel cand constientizezi ca toti cei din jurul tau fumeaza iar tu nu :D

dorina21 03 iun 2010 17:32:58

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
cine ma poate ajuta cu exemle bune in diete?de ceaiul verde stiu dar nu il pot bea dak nu e indulcit putin si presupun k indulcit nu mai are nici un efect....voi stiti si altul bun?

UluceanuAnaMaria 03 iun 2010 17:34:55

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de dorina21 (Post 208922)
cine ma poate ajuta cu exemle bune in diete?de ceaiul verde stiu dar nu il pot bea dak nu e indulcit putin si presupun k indulcit nu mai are nici un efect....voi stiti si altul bun?

Ceaiul verde e foarte foarte bun pentru sanatate! La fel si cel negru. Si indulcit cu o lingurita de miere nu cred ca devine mai putin benefic :) Mie mi se pare delicios cel negru indulcit cu miere (niciodata cu zahar) :)

diallo 03 iun 2010 20:16:27

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
BUNA,FETELOR ! CUM VA MAI DESCURCATI CU KG?:PEU MA LUPT ,MA LUPT......AM AJUNS LA 32 DE ANI SI ,INTR-ADEVAR AU INCEPUT SA APARA PRIMELE SEMNE ALE VARSTEI.CU KG E MAI GREU LA MINE. AM INCEPUT ACUM O LUNA DIETA PAWER SLIM - O DIETA PROTEICA SI AM SLABIT 3 KG. AM INCEPUT DE LA 62.5 . ,DAR AM 158CM.x-(MA BUCUR CA V-AM GASIT ! SUCCES !>:D<

LicuriciColorat 03 iun 2010 20:19:30

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de diallo (Post 209048)
BUNA,FETELOR ! CUM VA MAI DESCURCATI CU KG?:PEU MA LUPT ,MA LUPT......AM AJUNS LA 32 DE ANI SI ,INTR-ADEVAR AU INCEPUT SA APARA PRIMELE SEMNE ALE VARSTEI.CU KG E MAI GREU LA MINE. AM INCEPUT ACUM O LUNA DIETA PAWER SLIM - O DIETA PROTEICA SI AM SLABIT 3 KG. AM INCEPUT DE LA 62.5 . ,DAR AM 158CM.x-(MA BUCUR CA V-AM GASIT ! SUCCES !>:D<


noi ne descurcam cum putem:))
bine ai venit
felicitari pt kg pierdute:)

andra_aly 03 iun 2010 20:37:02

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de diallo (Post 209048)
BUNA,FETELOR ! CUM VA MAI DESCURCATI CU KG?:PEU MA LUPT ,MA LUPT......AM AJUNS LA 32 DE ANI SI ,INTR-ADEVAR AU INCEPUT SA APARA PRIMELE SEMNE ALE VARSTEI.CU KG E MAI GREU LA MINE. AM INCEPUT ACUM O LUNA DIETA PAWER SLIM - O DIETA PROTEICA SI AM SLABIT 3 KG. AM INCEPUT DE LA 62.5 . ,DAR AM 158CM.x-(MA BUCUR CA V-AM GASIT ! SUCCES !>:D<

Buna si bine ai venit:) ne descurcam si noi cum putem:P pai felicitari ca ai ambitie si te lupti cu ele>:D< bravo:) succes in continuare

deea86 03 iun 2010 20:55:11

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
:-*buna andra_aly!!!ce dieta ai tinut si cat timp?ms

andra_aly 03 iun 2010 21:01:58

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de deea86 (Post 209110)
:-*buna andra_aly!!!ce dieta ai tinut si cat timp?ms

buna deea.:) pai am inceput inainte cu o saptamana de a ma inscrie pe site.adica spre sfarsitul lui noiembrie. dar o luna cat am fost in tara nu am mai tinut cont de dieta.aveam 57 de kg cand am plecat pe 12 decembrie si cand m-am intors tot 57, cu toate ca am papat de toate:D dar din pacate la cm a fost mai naspa. ca acolo am pus. stiu, e tare ciudat :-/am venit inapoi aici in it, si am pornit de la 57 kg. pana acum am slabit pana la 53.4. e putin. dar vad ca slabesc foarte greu. si e si vina mea. important e ca s-au dus si nu se mai intorc:) sa speram.
mai am putin.. si parca tot mai greu e. nu mai am atata ambitie:(

ella 03 iun 2010 21:32:07

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de UluceanuAnaMaria (Post 208912)
Felicitari pentru kilogramele pierdute! :) >:D<
Recunosc sentimentul acela de care ai amintit (sa nu fumezi cand mergi undeva). Eu nu fumez, dar mai toti cunoscutii si apropiatii mei fumeaza si de fiecare data cand mergem undeva se intampla sa fiu printre putinii , sau uneori singura , care nu fumeaza. N-am avut niciodata complexul acesta, de a nu fi in randul lumii, dar ai dreptate, e ciudatel cand constientizezi ca toti cei din jurul tau fumeaza iar tu nu :D

la mine nu e atat ca cei din jurul meu ar fuma, insa acum cafeaua si tigara vin la pachet, ca si vodka si tigara :), e vb de obisnuinta. cand renunti la un obicei relativ comfortabil pt tine, e cam ciudat.

acum, despre a fi vegetariana :D, eu am fost lacto-vegetariana mai mult de 3 ani de zile, nu sunt probleme cu regimul asta alimentar, cand ai nevoie de proteine poti sa mananci alune sau soia, se gasesc inlocuitori pt carne, nu-i bai. cura de dezintoxicare mi se pare okay, in mare parte, in cazul in care te simti ametita sau obosita, bea un pahar de lapte 1,5 % grasime (nu total degresat) sau mananca un iaurt.

UluceanuAnaMaria 03 iun 2010 22:45:08

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de ella (Post 209158)
la mine nu e atat ca cei din jurul meu ar fuma, insa acum cafeaua si tigara vin la pachet, ca si vodka si tigara :), e vb de obisnuinta. cand renunti la un obicei relativ comfortabil pt tine, e cam ciudat.

acum, despre a fi vegetariana :D, eu am fost lacto-vegetariana mai mult de 3 ani de zile, nu sunt probleme cu regimul asta alimentar, cand ai nevoie de proteine poti sa mananci alune sau soia, se gasesc inlocuitori pt carne, nu-i bai. cura de dezintoxicare mi se pare okay, in mare parte, in cazul in care te simti ametita sau obosita, bea un pahar de lapte 1,5 % grasime (nu total degresat) sau mananca un iaurt.

Pai si ce anume te-a facut sa renunti la dieta asta vegetariana? :-s Sau esti si in prezent lacto-vegetariana?


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:09:21.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO