forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 50 kg si 60 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=430)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3732)

Anca77yvb 25 mai 2010 15:57:20

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
dieta cu varza? ar trebui totusi sa cauti cate ceva pe site despre aceasta dieta....... sunt sigura ca toate fetele te vor critica si iti vor impartasi experientele lor ...... cauta totusi alta dieta, aici ai de unde alege mult mai sanatoase......

lavydor 25 mai 2010 16:07:49

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Odette (Post 199926)
pff... ok fetelor...am 20 de ani locuiesc in italia impreuna cu iubitul...am 60 de kg fi...acum un an jumate aveam 52 si vreau sa ajung la 50 de kg pana pe1 iulie...:"> am emotii incepand de azi merg pe dieta cu supa de varza... destul de drastica timp de 2 sapt dupa o schimb cu ceva mai lejer...oricum ideea e sa dau jos aSTEA 10 KG. nu ma mai suport sunt oribila.Multumesc llui Dumnezeu nu am burtika in schimb am niste coapse si niste fese destul de rotunde...plus un rand gros gros....nu se ai poate continua asa...e momentul sa fac o schimbare;)
sper sa primesc cateva incurajari

Buna Odette! Usooooor...desi iti inteleg disperarea ce ne-a incercat poate pe multe la un moment dat. Dieta cu varza e un mit ca multe altele...nu iti face nici un serviciu, daca vrei sa te mentii la acele 50 de kg si nu sa te loveasca efectul yo-yo. Iti vor spune slabutele cu vechime cum sta mai bine treaba cu slabitul si mentinerea dar pentru inceput te pot sfatui ce m-au sfatuit si pe mine ele: 3 mese si 2 gustari obligatoriu pe zi, asta DACA vrei sa slabesti. Gasesti aici o groaza de diete , poti alege care ti se potriveste sau poti manca personalizat dar sa nu scazi sub 1000-1200 de kcalorii pe zi!Asteapta raspunsuri la intrebarile tale si nu te pripi cu infometari si alte diete fulger!:)

LicuriciColorat 25 mai 2010 17:26:49

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de Odette (Post 199926)
pff... ok fetelor...am 20 de ani locuiesc in italia impreuna cu iubitul...am 60 de kg fi...acum un an jumate aveam 52 si vreau sa ajung la 50 de kg pana pe1 iulie...:"> am emotii incepand de azi merg pe dieta cu supa de varza... destul de drastica timp de 2 sapt dupa o schimb cu ceva mai lejer...oricum ideea e sa dau jos aSTEA 10 KG. nu ma mai suport sunt oribila.Multumesc llui Dumnezeu nu am burtika in schimb am niste coapse si niste fese destul de rotunde...plus un rand gros gros....nu se ai poate continua asa...e momentul sa fac o schimbare;)
sper sa primesc cateva incurajari


buna si bine ai venit
dieta cu varza,cat o sa te tina?5 zile maxim?apoi nu vei mai suporta gustul si vei mancaa tot ce iti pica in fata,efectul?inapoi kg la fel de repede+altele cadou
e decizia ta,dar avand in vedere dieta,vei fii slaba,oki sa zicem ca rezisti,dar vei fii o slaba uratica,plina de vergeturi,piele lasata,10kg dintr-o data?....vei avea un organism la pamant,lipsa de vitamine si tot ce are nevoie corpul fiind 'biciuit',sa nu te miri daca ai ameteli
eu iti zic sincer,o dieta sanatoasa,adica legume,fructe,carnita la gratar/cuptor,lactate si cereale,fara prajeli,dulciuri si prostioare,vei slabii frumos,in timp ce-i drept,dar fara efecte adverse.neaprat 3mese si 3 gustari pe zi,si sport,neaparat sport
eu ti-as zice sa te mai gandesti
sanatatea e pe primul loc,ce vrei tu e infometare,iar infometarea ceva bun nu aduce:)

Red_Rose 25 mai 2010 17:49:36

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Am mai facut eu asa o prostioara,am mincat cu o zi inainte cit nu ma puteam rasufla ca a doua zi sa incep dieta cu varza si mi s-a scarbit de ea peste 2 zile.
Bine ca m-am trezit la realitate si am inceput a minca sanatos,am slabit greu dar in schimb ma mentin de citeva luni ,la mentinere mincind mult as spune,de ar fi asa mentinerea pe viata as fi multumita pt ca mananc pe rassaturate daca sincer.Sportul m-a ajutat cred ca la asa mentinere,cred ca fara el mincind atita m-as fi ingrasat.Eu acum sa ma apuc mai serios,sa pap iar in jur de 1000-1100 calorii as slabit cred ca,,ca eu acum pap in jur de 1300 sau mai mult chiar.Pur si simplu mi-e cam greu sa ma iau in maini odata mai serios :)

angelika516 25 mai 2010 19:58:01

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
sal slabutelor, am zis sa ma alatur si eu voua , am 51 kg sunt cam mica de statura cam 160cm dar vreau sa slabesc macar inca vreo 6 kg, si miam propus mai demult da o cam iau razna cu mincarurile preferate. mam apucat de aerobic si tin dieta cu cereala acuma si o s vad ce iasa.

Adella 25 mai 2010 20:06:43

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de angelika516 (Post 200185)
sal slabutelor, am zis sa ma alatur si eu voua , am 51 kg sunt cam mica de statura cam 160cm dar vreau sa slabesc macar inca vreo 6 kg, si miam propus mai demult da o cam iau razna cu mincarurile preferate. mam apucat de aerobic si tin dieta cu cereala acuma si o s vad ce iasa.

Buna Angelica si bine ai venit alaturi de noi:)!
In prmul rand ti-am calculat BMI-ul sau IMC-ul si la greutatea pe care ti-o doresti ajunge la 17.6 ..ceea ce inseamna subponderalitate...deci telul tau e din start nesanatos ..daca vrei sa mai slabesti eu te sfatuiesc sa faci sport si sa nu dai jos sub 48 kg:)..trebuie sa fii sanatoasa inainte de toate:)
Completeaza te rog toate datele la Preferinte-Editeaza detaliile mele:)
Te asteptam alaturi de noi cu meniul si activitatea fizica:)
Iti doresc mut succes si nu uita: "Sanatatea e mai importanta inainte de toate!"

UluceanuAnaMaria 25 mai 2010 20:29:34

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Fetelor, am si eu o intrebare. Cina cam cate calorii ar trebui sa aiba, pentru ca azi am mancat putinel mai mult la cina si ma ingrijorez sa nu fi abuzat :-s

LicuriciColorat 25 mai 2010 20:32:29

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de UluceanuAnaMaria (Post 200231)
Fetelor, am si eu o intrebare. Cina cam cate calorii ar trebui sa aiba, pentru ca azi am mancat putinel mai mult la cina si ma ingrijorez sa nu fi abuzat :-s


uu si eu am facut aceiasi prostie ca tine,am papat cam mult la cina:-s,dar asta e
poi depinde de cate calorii papi tu zilnic,o sa iti rasp fetele care numara caloriile
eu ma bazez asa:md cel mai caloric,apoi pranzu si cina cea mai slaba,adica mai usurica asa:D

UluceanuAnaMaria 25 mai 2010 20:34:35

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 200241)
uu si eu am facut aceiasi prostie ca tine,am papat cam mult la cina:-s,dar asta e
poi depinde de cate calorii papi tu zilnic,o sa iti rasp fetele care numara caloriile
eu ma bazez asa:md cel mai caloric,apoi pranzu si cina cea mai slaba,adica mai usurica asa:D

Pai cam asa e si ideal, mai ales micul dejun. La mine, azi a fost exact invers. Au fost din ce in ce mai calorice cu trecerea zilei :)) Uffff, maine ma fac cuminte!

Slabuta 25 mai 2010 20:39:02

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg
 
Citat:

Anterior postat de UluceanuAnaMaria (Post 200231)
Fetelor, am si eu o intrebare. Cina cam cate calorii ar trebui sa aiba, pentru ca azi am mancat putinel mai mult la cina si ma ingrijorez sa nu fi abuzat :-s

Cam ~20% din totalul de calorii pe acea zi. :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:42:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO