forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 70 kg si 80 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=432)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3734)

rodica2010 10 aug 2010 11:28:45

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de tyra (Post 280621)
buna fetelor..sunt prima data pe un forum..e "pe bune"?

Bineinteles ca da!Trebuie doar sa te inarmezi cu rabdare si rezultatele or sa se vada imediat.Aici suntem toate prietene si ne ajutam si incurajam reciproc.Orice vrei sa stii, noi suntem aici sa-ti raspundem,sa-ti impartasim din experienta noastra.Iti spun doar atat:trebuie sa-ti doresti cu adevarat sa slabesti si deci sa ai ambitie.Au reusit o gramada de fete,tu de ce n-ai reusi?>:D<

rodica2010 10 aug 2010 11:33:41

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de soso (Post 281181)
Buna fetelor, nu am mai intrat de cateva zile pe forum (am crize de rinichi febra.....m-au vizitat si cei de pe salvare....) dar azi mi-am strans toate puterile sa vad ce mai e nou pe aici cum va mai descurcati......important e ca una peste alta asa incet toate ne indreptam spre reusita.....nu va ingrijorati ca ati mai trisat sau ca ati avut mom de renuntare si cei mai buni din cei mai buni au momente grele.......chiar si asa bolnava am papt sanatos problema e ca am mancat f putin si nu e ok dar pur si simplu imi e greu cu durerile astea sa inghit orice......dar am suplimentat cu compoturi ca altfel cred ca m-as usca pe picioare :) acum vedeam ca unele din voi ati inceput ore de zumba...doamne cat de mult imi doresc si eu....dar acum de abea ma ridic din pat.....dar si cand ma fac bine....nu am mai las :D........maine voi afla rezultatele analizelor imi e putin teama sa nu aflu tot felul de vrute si nevrute....dar ce sa facem ...asta este viata.....

Am auzit ca este f. bun pt. rinichi ceaiul din radacina de patrunjel. 4 radacini se fierb intr-un litru de apa pana raman 250 de ml.Sper sa-ti ajute si sanatate maxima!:-*>:D<

rodica2010 10 aug 2010 11:38:30

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de bathsheba20 (Post 280250)
da,e foarte adevarat...am mai incercat si eu de atatea ori...si tot de atatea ori m-am dat batuta..dar dupa cum am mai spus...nici sustinere nu am avut niciodata,..ba mai mult erau oameni care incercau sa ma convinga sa renunt pt ca "doar nu vreau sa tin regim toata viata,ca altfel nu reusesc"...dar as vrea sa cred ca nu este un regim ci un alt mod de viata...oricum de cand am scris ultima data am slabit 2 kilograme..yupiiii...sper sa mearga bine in continuare...si sa ne vedem toate in categoria 50-60 :D
P.S:eu nu prea stiu sa folosesc asa bine forumul si nu am vazut raspunsurile..dar de acum sper ca voi stii:D.pupici fetelor si spoooor!

Bravo sufletel! Cu ambitie vei reusi si le vei demonstra celor care te trageau inapoi ca se poate;).>:D<

rodica2010 10 aug 2010 11:57:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de bathsheba20 (Post 280332)
Neata slabutelor!stateam eu asa si ma gandeam...este f bine sa iti schimbi doar modul de viata si nu neaparat sa tii o dieta drastica...dar...pe de alta parte am probleme cu meniurile:))...adica nici nu stiu ce sa mananc...am si un program destul de incarcat..adica muncesc 12 ore pe zi si nu am timp sa-mi gatesc..si doar salate parca nu-mi surade:))idei,ceva?mai ales le cer sfatul slabutelor ceva mai experimentate care se regasesc oarecum:)pupici!

Daca ai unde sa-ti fierbi apa,poti sa-ti iei supe chinezesti la plic.Au putine calorii si iti umfla matzu':)).O conserva de peste cu lamaie, 2 sandwich-uri cu paine de secara,oua fierte,piept de pui la gratar.Ca si gustare:un baton de cereale sau susan,fructe,nuci,alune(un pumn).Hai ca daca vrei mai gasesti si tu variante;).>:D<

bathsheba20 10 aug 2010 15:57:30

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de rodica2010 (Post 283801)
Daca ai unde sa-ti fierbi apa,poti sa-ti iei supe chinezesti la plic.Au putine calorii si iti umfla matzu':)).O conserva de peste cu lamaie, 2 sandwich-uri cu paine de secara,oua fierte,piept de pui la gratar.Ca si gustare:un baton de cereale sau susan,fructe,nuci,alune(un pumn).Hai ca daca vrei mai gasesti si tu variante;).>:D<

mmmm,deja salivez,suna f bine...eu am norocul ca nici nu privesc mancatul acesta sanatos ca pe o "pedeapsa",sunt unele lucruri sanatoase pe care le-as alege imediat inaintea altora nesanatoase...

Irina Costas 10 aug 2010 16:00:21

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de bathsheba20 (Post 283364)
scuze irina,ieri nu am putut intra pe forum...am avut putina treaba si apoi a intrat mama in spital si...
pai ieri am mancar asa:pranz:salata(rosii,castraveti,ardei gras,ceapa,porumb,branza);Gustare:2 piersici,Cina:2 iaurtele
azi nu stiu ce voi manca ca eu sunt deja la munca..am papat niste musli de dimi inainte sa plec...
oricum m-am cantarit ieri si am mai slabit 700 gr:D...orice 100 de grame e o mica victorie pt mine;))..daaar avand in vedere ca am o mica problema cu...tranzitul intestinal..si ieri am si uitat sa-mi beau ceaiul,avand in vedere evenimentele...

bathsheba imi pare rau sa aud prin ce treci:(

bathsheba20 10 aug 2010 16:01:54

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de rodica2010 (Post 283778)
Bravo sufletel! Cu ambitie vei reusi si le vei demonstra celor care te trageau inapoi ca se poate;).>:D<

exact asta vreau si eu sa fac.,..sa-mi demonstrez mie si celor care nu credeau in mine,ca se poate...mai ales cand le aud pe unele..."da...e mai de talia ta asa..mai mare.."(asta am auzit-o chiar azi:( )...sau preferata mea:"dar tu nu esti grasa,au si barbatii pe ce sa puna mana"..si ele au 50 de kg si se plang ca sunt grase...poate ma afecteaza si pe mine orice e legat de marime dar..sincer eu vad rautate in asta...

bathsheba20 10 aug 2010 16:03:08

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de Irina Costas (Post 284297)
bathsheba imi pare rau sa aud prin ce treci:(

multumesc irina...trecem noi peste toate,nu?

Irina Costas 10 aug 2010 16:19:38

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de bathsheba20 (Post 284305)
multumesc irina...trecem noi peste toate,nu?


Asa e draguta!!:)

danielarot 10 aug 2010 20:41:20

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
buna buna slabutelor...
nu prea am avut timp sa va scriu in jurnal...dar v-am vizitat in fiecare zi..
sunt....multumita deocamdata...
am dat jos 9 kilograme in mai putin de o luna...
si nu m-am infometat deloc....
deci....cred ca daca vrei sa slabesti se poate...
oricum mai e munca...
deci....succes tuturor si sa auzim de bine....
o seara frumoasa tuturor :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:52:00.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO