forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 70 kg si 80 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=432)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3734)

cor 16 mai 2010 18:04:52

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Buna fetelor! ce faceti cum stati cu slabitul? Eu miine ma cintaresc si am emotii.Sper sa mai fi slabit un pic. Va pup si spor la slabit.

iulika97 16 mai 2010 21:17:12

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
imi place ideea cu graficul...abea astept

iulika97 16 mai 2010 21:35:47

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
cine se baga la intrecere cu mn???eu incep de maine...

supergirl18 16 mai 2010 22:19:36

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de iulika97 (Post 189529)
cine se baga la intrecere cu mn???eu incep de maine...

Ma intrec cu mare drag>:D<mai ales la slabit:D noi avem si aceeasi greutate:D si ar fi interesant sa vedem cum slabim:D
Ce dieta tii?adica ce papi ziua?
Eu incerc sa tin SB cei drept ieri am calcat stramb am papat o placinta cu branza iar in seara sta 2 pahare cu vin:(( DECI de maine suntem la intrecere FARA ABATERI:x

Pupici si succes>:D<>:D<

porumbita 17 mai 2010 07:29:08

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
slabuta....te rog spune-mi si mie care este ziua cand dam "raportul" cu cantaritul...si daca am sanse sa slabesc fara sa fac sport......nu prea am timp(am doi copii pe care ii cresc singura).....multumesc...

tone mariana 17 mai 2010 08:12:28

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
72.5:(
Mea culpa, cam putin ar ... asta este.
De la o vreme (varsta :(() merge mai greu.[*lacrimi*]
Sper ca celelalte slabute au fost mai drastice decat mine si au avut mai mult noroc.
Bafta tuturor.

babyangel 17 mai 2010 10:16:52

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
salut toate slabutele din gasca noastra,
ma alatur si eu voua . Sant o proaspata mamica de baietel scump foc, si fericita posesoare a 74 kg:D. Am plecat la lupta acum 2 saptamani cu 76.8, si am inceput sa tin Monti. Ajunsesem pe sarcina la venerabila greutate de 90kg, si nu am reusit mai mult de atat in 1 luna si 3 saptamani cat a trecut de la nastere.Dar vorba aia: cu rabdarea, trecem marea!;)

tone mariana 17 mai 2010 10:21:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Buna fetelor ati incercat asa ceva:

" Dieta Japoneza: Ziua 1
Se fierb 300gr de orez la foc mic; dupa ce s-a racit trebuie sa-l imparti in 3 portii egale si fiecarei portii sa-i adaugi cata zeama de lamaie doresti sau un mar ras, fara insa sa adaugi ulei,sare sau alte mirodenii;

Dieta Japoneza: Ziua 2
In cea de-a doua zi vei manca toata ziua peste fiert sau la gratar peste care poti sa storci lamaie.

Dieta Japoneza: Ziua 3
Vei fierbe ca si in prima zi 300 grame de orez, dupa racire trebuie sa-l imparti in 3 portii egale si ca si in prima zi sa adaugi, dupa gust, cata zeama de lamaie doresti sau un mar ras;

Tine minte ca pe parcusul acestei dieta nu ai voie sa consumi niciun alt aliment si este obligatoriu sa bei 2 litri de apa plata cu lamaie.

Rezultatul va fi vizibil dupa 3 zile, in aceste 3 zile vei da jos 3 kilograme si daca vei avea rabdare sa o tii mai mult timp vei pierde si mai multe kilograme, in functie de dorinta ta. Pe parcursul acestei diete nu vei avea senzatia de foame deoarece orezul este consistent, singura problema este reprezentata de faptul ca gama nu este una foarte mare, si ca nu ai voie sa consumi alte alimente, nici macar legume sau fructe.
Nu este o dieta usoara si nici sanatoasa daca este tinuta mai mult de o saptamana!"


Care sunt efectele, stie cineva?
Parca mi-ar surade.

ras_cristalin 17 mai 2010 10:25:36

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de tone mariana (Post 189794)
Buna fetelor ati incercat asa ceva:


Care sunt efectele, stie cineva?
Parca mi-ar surade.

Buna Mariana :D
Efectele sunt ca o sa te scarbesti de orez si n-o sa-l mai suporti nici in mancare.
In plus, exista un foarte mare risc de yo-yo cand termini.
De ce nu incerci SB? :) E pe val acum, toata lumea slabeste cu el :D
>:D<

ras_cristalin 17 mai 2010 10:28:51

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de babyangel (Post 189788)
salut toate slabutele din gasca noastra,
ma alatur si eu voua . Sant o proaspata mamica de baietel scump foc, si fericita posesoare a 74 kg:D. Am plecat la lupta acum 2 saptamani cu 76.8, si am inceput sa tin Monti. Ajunsesem pe sarcina la venerabila greutate de 90kg, si nu am reusit mai mult de atat in 1 luna si 3 saptamani cat a trecut de la nastere.Dar vorba aia: cu rabdarea, trecem marea!;)

Buna Baby ;;)
Sa-ti traiasca baietelul, sa creasca mare si sanatos :D
Bafta multa pe mai departe cu Monti ;)
>:D<
Citat:

Anterior postat de porumbita (Post 189611)
slabuta....te rog spune-mi si mie care este ziua cand dam "raportul" cu cantaritul...si daca am sanse sa slabesc fara sa fac sport......nu prea am timp(am doi copii pe care ii cresc singura).....multumesc...

Buna Porumbita :) pai e cel mai usor sa faci sport cu copiii :D dansati pe zumba, topaiti prin camera, va plimbati prin parc. Nu-ti face griji, o sa arzi destule calorii ;)
O sa slabesti mai frumos daca faci si sport, n-o sa se lase pielea si o sa fii in mare forma ;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:40:32.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO