forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 70 kg si 80 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=432)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3734)

Slabuta 13 iun 2010 11:43:07

Re: noua
 
Citat:

Anterior postat de Izzie (Post 217751)
nu le iau deloc ca pe niste critici, chiar va multumesc pentru pareri.

ar mai fi Scarsdale-ul .. ati incercat?

Eu am tinut dieta asta :)
Poti citi acest subiect. E despre Scarsdale Dieta Scarsdale

Slabuta 13 iun 2010 11:49:40

Re: noua
 
Citat:

Anterior postat de Ramonaky (Post 217779)
Buna seara fetelor! ma bucur tare mult ca am ajuns si eu pe aici..poate-poate o sa ma ambitionez pe langa voi sa scap de kg in plus:) Ma numesc Ramona si traiesc de 2 ani in Grecia...de aici am "castigat" si 10 kg in plus:( pastile nu am luat niciodata,dar decate ori zic ca incep o dieta...o si las balta.Adevarul este ca mi-e tare greu sa renunt la dulciuri...si in general sunt gurmanda,dar inainte sa vin aici nu aveam problema cu kg:( nu stiu ce sa mai zic acum,pt inceput...sper sa comunicam cat de mult,k poate asa,o sa pot face fata "chinurilor" :D va multumesc!!o seara buna

Bun venit printre noi din Grecia :)

Cam ce mananci tu zilnic? :)
Faci vreun sport?

Nu a inceput sezonul fructelor la voi? :)

Ramonaky 13 iun 2010 13:17:42

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Multumesc Slabuta!bine v-am gasit>:D<.m-ai intrebat de meniul meu zilnic...mananc normal,zic eu.Un mic dejun cu cereale si lapte,mancare gatita in casa ,pt pranz, de cele mai multe ori si seara ,de obicei, incerc sa nu mananc f mult,poate fructe,vreo salata ceva...dar mai mereu mananc si ceva dulce intre mese:D e "viciul" meu.si asta consta in inghetata,sau clatite sau biscuiti..cu ciocolata nu am probleme,f rar mananc si atunci putina.Uite,de ex,ieri am mancat la pranz ficatei la tigaie cu piure de cartofi si salata de ardei copti.seara am mancat 2 felii de pepene rosu si am luat 2 guritze de piure cu un ficatel.cam asa e meniul meu zilnic.fructele imi plac f mult,mai ales pepenele (acum vara).Sport,ca sa fiu sincera,nu prea fac.dar am vazut aici pe site ca aveti de toate,chiar si zumba,care sa fiu sincera,imi face cu ochiul si cred ca de asta o sa ma apuc si eu.in rest,nu stiu ce sa mai zic,nu aveam inainte probleme cu greutatea,niciodata..poate si de asta nu sunt obisnuita sa renunt la "ceva bun" si nici sa fac sport.insa de 1 an si ceva,tre sa recunosc ca am problema cu kg,am luat 10 kg in perioada asta si...mi-e tare greu sa le dau jos,in mare parte si pt ca neavand pana cum probleme,nu stiu cum sa fac sa scap de ele...oricum,aici,sper sa reusesc,printre voi:-*multumesc si sper sa mai vb.

Ramonaky 13 iun 2010 13:27:08

Re: noua
 
Buna Irina! nu zic ca sunt f garasa,dar ma deranjeaza kg in plus(fata de kg pe care le aveam eu in mod normal) si cel mai tare ma deranjeaza ca am facut celulita pe picioare:((.cu dulciurile incerc sa le las la o parte,dar nu pot sa renunt de tot la o inghetata sau la o caramea:Dinsa o sa incerc sa combin putin dieta cu sportul si un tratament pt noul meu dusman "celulita" si poate reusesc in vreo luna sa revin la infatisarea mea veche..sau cel putin sa ma apropii de ea:)multumesc de msj si sper sa mai vb!poop

Ramonaky 13 iun 2010 13:31:25

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Buna ziua fetelor!am si eu o intrebare : am vazut ca aveti toate calculat cate calorii trebuie sa consumi pt a te mentine si cate pt a slabi...cum ati facut asta?k as vrea si eu sa-l am si nu stiu ce tre sa fac(va apare langa "cantarul" cu kg pierdute).sper ca am explicat bine si ca puteti intelege la ce naume ma refer:D va multumesc

Slabuta 13 iun 2010 13:37:14

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de Ramonaky (Post 217992)
Multumesc Slabuta!bine v-am gasit>:D<.m-ai intrebat de meniul meu zilnic...mananc normal,zic eu.Un mic dejun cu cereale si lapte,mancare gatita in casa ,pt pranz, de cele mai multe ori si seara ,de obicei, incerc sa nu mananc f mult,poate fructe,vreo salata ceva...dar mai mereu mananc si ceva dulce intre mese:D e "viciul" meu.si asta consta in inghetata,sau clatite sau biscuiti..cu ciocolata nu am probleme,f rar mananc si atunci putina.Uite,de ex,ieri am mancat la pranz ficatei la tigaie cu piure de cartofi si salata de ardei copti.seara am mancat 2 felii de pepene rosu si am luat 2 guritze de piure cu un ficatel.cam asa e meniul meu zilnic.fructele imi plac f mult,mai ales pepenele (acum vara).Sport,ca sa fiu sincera,nu prea fac.dar am vazut aici pe site ca aveti de toate,chiar si zumba,care sa fiu sincera,imi face cu ochiul si cred ca de asta o sa ma apuc si eu.in rest,nu stiu ce sa mai zic,nu aveam inainte probleme cu greutatea,niciodata..poate si de asta nu sunt obisnuita sa renunt la "ceva bun" si nici sa fac sport.insa de 1 an si ceva,tre sa recunosc ca am problema cu kg,am luat 10 kg in perioada asta si...mi-e tare greu sa le dau jos,in mare parte si pt ca neavand pana cum probleme,nu stiu cum sa fac sa scap de ele...oricum,aici,sper sa reusesc,printre voi:-*multumesc si sper sa mai vb.

Pai ar trebui sa iti tratezi viciul :D
In loc de inghetata, biscuiti si clatite sa papi 1-2 patratele de ciocolata amara (peste 70% cacao) ;)

Ficateii nu se amesteca cu piure niciodata. :)
Puteai sa mananci doar ficatei cu ardei copti.;)
Fructele nu se amesteca cu alte alimente.
Se mananca doar la gustari. :)

Sport sigur trebuie sa faci, fara, e foarte complicat, iar pielii ii place sportul :)

Citat:

Anterior postat de Ramonaky (Post 217998)
Buna Irina! nu zic ca sunt f garasa,dar ma deranjeaza kg in plus(fata de kg pe care le aveam eu in mod normal) si cel mai tare ma deranjeaza ca am facut celulita pe picioare:((.cu dulciurile incerc sa le las la o parte,dar nu pot sa renunt de tot la o inghetata sau la o caramea:Dinsa o sa incerc sa combin putin dieta cu sportul si un tratament pt noul meu dusman "celulita" si poate reusesc in vreo luna sa revin la infatisarea mea veche..sau cel putin sa ma apropii de ea:)multumesc de msj si sper sa mai vb!poop

Celulita se va duce numai cu sport si alimentatie corecta, dulciuri mai putine, hidratare suficienta si activitate fizica :)

Citat:

Anterior postat de Ramonaky (Post 218005)
Buna ziua fetelor!am si eu o intrebare : am vazut ca aveti toate calculat cate calorii trebuie sa consumi pt a te mentine si cate pt a slabi...cum ati facut asta?k as vrea si eu sa-l am si nu stiu ce tre sa fac(va apare langa "cantarul" cu kg pierdute).sper ca am explicat bine si ca puteti intelege la ce naume ma refer:D va multumesc

Daca nu vrei sa iti apara al 2 ticjer si in locul lui sa apara aceste informatii te duci la profilul tau : http://forum.slabute.ro/slabuta/ramonaky.html (acolo faci clic pe "despre mine") si spui sa nu afiseze al doilea ticker. :)

Ramonaky 13 iun 2010 13:42:06

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
multumesc mult Slabuta>:D<:-* o sa ma pun pe treaba si o sa va tin la curent;) o zi buna>:D<>:D<

Slabuta 13 iun 2010 13:46:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de Ramonaky (Post 218013)
multumesc mult Slabuta>:D<:-* o sa ma pun pe treaba si o sa va tin la curent;) o zi buna>:D<>:D<

Pentru putin :)
Eu zic sa postezi meniurile tale pentru inceput, ca sa le discutam, si dupa sa stii singura cum sa faci combinatiile de alimente :)

rusalinda 13 iun 2010 14:03:13

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
M-am alaturat și eu grupului vostru. Eu de exemplu am mai multi ani si dau jos mai greu kg acumulate. Am devenit fan Dr. Oz si incerc sa respect regulile lui. Vreau sa imi stabilesc un regim pentru toata viata și sa fac sport. Acum merg la dans latino de 2 ori pe saptamina și in rest în fiecare zi fac ”Zumba” 60 minute. Regimul meu e simplu. Dimineata iaurt degresat cu cereale, la pranz un sandwich din lipie, salata, roși, castraveți și brânză degresata, iar cina, in jurul orei 17 salata de castraveți, roși, salara verde, ceapa, ardei, otet balsamic și ulei masline cu ficat la gratar, sau peste,ciuperci sau piept de pui și legume la WOK. Gustari 10 g de migdale de zi si un grapefruit. Nu stiu cat o sa slabesc, dar incerc. ;)

Slabuta 13 iun 2010 14:06:27

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de rusalinda (Post 218037)
M-am alaturat și eu grupului vostru. Eu de exemplu am mai multi ani si dau jos mai greu kg acumulate. Am devenit fan Dr. Oz si incerc sa respect regulile lui. Vreau sa imi stabilesc un regim pentru toata viata și sa fac sport. Acum merg la dans latino de 2 ori pe saptamina și in rest în fiecare zi fac ”Zumba” 60 minute. Regimul meu e simplu. Dimineata iaurt degresat cu cereale, la pranz un sandwich din lipie, salata, roși, castraveți și brânză degresata, iar cina, in jurul orei 17 salata de castraveți, roși, salara verde, ceapa, ardei, otet balsamic și ulei masline cu ficat la gratar, sau peste,ciuperci sau piept de pui și legume la WOK. Gustari 10 g de migdale de zi si un grapefruit. Nu stiu cat o sa slabesc, dar incerc. ;)

Bun venit printre noi Rusalinda :)

Foarte buna abordarea, cu regimul pe viata :)
Si mie imi plac zumba si dansurile latino :)

Suna bine meniul tau :)
Sa ai multa bafta in ceea ce ti-ai propus>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:11:03.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO