forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Arhiva subiecte - Am intre 70 kg si 80 kg (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=432)
-   -   Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3734)

Irina Costas 09 iun 2010 08:26:32

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Buna Anda,bine ai venit printre noi!
Te asteptam mai des pe la noi!

Irina Costas 09 iun 2010 08:27:20

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Slabutele mele din concurs ce fac?
Nu v-am mai vazut! Sper ca nu calcati stramb!

Gabby 09 iun 2010 09:46:54

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Si eu vreauu!:(

porumbita 09 iun 2010 12:47:28

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de Gabby (Post 214150)
Si eu vreauu!:(

....unde ?....in concurs?.....se termina luni 14.06....dar incepem inca alte doua saptamani ....dupa "raport"....:D;;)...te terecem si pe tine pe lista.....

SLABUTELE!!!!!......rezistati....mai ales in wekend.....Satisfactia finala e mult mai "dulce " decat o prajitura!!!!!...:D>:D<

porumbita 09 iun 2010 12:53:38

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de Irina Costas (Post 214033)
Slabutele mele din concurs ce fac?
Nu v-am mai vazut! Sper ca nu calcati stramb!

...sunt aici!!!....deja am facut o luna de dieta....dar vad ca nu se mai cunoaste la cantar in schimb ...pierd in centimetri.....am inceput sa mai fac si putina miscare ....sa imi tonific un pic musculatura.....spre surprinderea mea ....nu obosesc repede ....inca mai am rezistenta fizica......desi ma consider o persoana cu o activitate sedentara ....(8 ore jumatate le petrec la birou pe scaun)......De cand fac miscare ma simt mult mai bine ....si am observat ca nici nu imi mai este asa greu sa nu mananca seara ....ca in orice lucru ....trebuie sa perseverezi......eu una ma simt foarte bine .....si a-si vrea sa pot schimba total ...stilul de viata ...si mai ales de alimentatie....

LuliL 09 iun 2010 13:39:41

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Fetele mele ... eu ma gandeam sa incep sa dau pe la bazinul de inot. Este vreuna dintre voi doritoare? Mi-as face abonament la Dinamo;;)

Zoe 09 iun 2010 13:59:14

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de yumyum (Post 214338)
Fetele mele ... eu ma gandeam sa incep sa dau pe la bazinul de inot. Este vreuna dintre voi doritoare? Mi-as face abonament la Dinamo;;)

daca afli amanunte despre pret, program etc., spune-ne si noua, te rog!

edvina 09 iun 2010 14:01:05

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
buna:)sunt noua pe aici(nu prea ma descurc:D)
de maine incep o dieta "personalizata"adica mananc pe cat posibil doar salata(rosi,castraveti etc.)si daca nu merge nici asa incerc ceva ce am vazut aici pe baza de orez si peste...sper sa reusesc ceva.pe langa kg in plus eu mai am o problema si cu vergeturile:((am reusit sa le diminuez dar nu foarte mult.va spun cum a mers cu dieta,daca a dat ceva rezultate:P...:-*

boteamaria 09 iun 2010 17:34:00

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 178353)
Eu am facut un excel, unde puteti nota pe oricine nou care se inscrie :)

Uitati primele slabute inscrise :)
De maine dati startul :)

Daca mai vin slabute noi sa se inscrie, nu e nici o problema le adaugam in excel si luptam impreuna :)

Buna Slabutelor, am 78-79 kg si asi dori sa slabesc si eu. Dar nu prea reusesc. Abia m-am inscris in concurs. Imi dati si mie detalii? Multumesc si astept raspuns.

cor 10 iun 2010 09:21:23

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Buna! N-am mai scris de mult si tin sa va spun ca acum am 68.6kg. Sunt tare mindra de mine.Mai am putin si ajung la greutatea dorita.Bafta multa!

Irina Costas 10 iun 2010 10:15:26

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Salutare Anamaria!
Bine ai venit in clubul nostru!Referitor la concurs,nu ai defacut mare lucru decat sa incerc sa slabesti,iar pe data de 14 venim la raport,apoi iar continuam asa 2 sapt si iar la raport pt a ne motiva!
Sper ca am fost pe intelesul tau si te asteptam cu mai multe detalii!

Irina Costas 10 iun 2010 10:45:54

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
=D>Felicitariiiiii!!!!!!!!!!!!!!

Irina Costas 10 iun 2010 10:47:33

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Salutare Cor!Impartaseste-ne si noua dieta cu care ai slabit!
Te pupam!:-*

anamaria1232 10 iun 2010 15:01:07

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Buna!Tocmai m-am inscris pe site si vreau sa ajung si eu slabuta.Am 78 de kg si vreau sa ajung undeva la 60-65.Am slabit anul trecut de la 80 la 71 insa in iarna am pus la loc..Vreau ca de data aceasta sa slabesc si sa ma mentin..

christala 10 iun 2010 17:25:03

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
salut anamaria, o problema mare ,dar nu intra in panica, eu am 76kg si crede-ma ca nu e prima data cind trec prin asta. la mine kg sunt de inteles, tocmai am nascut acum o luna. e a trea sarcina asa ca sa nu mai lungim vorba, eu am o dieta pe care am facut-o la adoua sarcina si am slabit 10kg in 10 zile, si acum o sa fac la fel, dar nu mai mult de 10 zile. daca esti interesata spune-mi.dieta nu e chiar asa de grea dar trbuie sa o faci intocmai

Amma 10 iun 2010 21:26:47

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
buna christala....ne poti spune si noua dieta ta miraculoasa???si dk are intradevar efect...mi se pare cam mult 10 kg in 10 zile......dar totusi sunt curioasa sa incerc.ar fi perfect.multumesc

LuliL 10 iun 2010 22:27:35

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de Zoe (Post 214357)
daca afli amanunte despre pret, program etc., spune-ne si noua, te rog!

Intre timp, mi-am achizitionat cantar ... si se pare ca nu am chiar 75 de kile. Cred ca am nimerit eu acum ceva timp un cantar prost care imi arata 77 ... sau poate am slabit eu, desi nu cred. Cert este ca de fapt ... am 70 de kile. Nu e un lucru deloc rau ... dar nu ma pot decide daca am de slabit 10 sau 15 kile. Ma tin minte pe la 19 ani, cand am terminat liceu si aveam 54 de kile. Eram ... prea slaba. Daca as slabi 15 kile, as avea cam .. 55, deci cam ca in liceu, lucru care nu stiu cat imi displace sau nu. Daca as slabi 10 kile, as ajunge pe la 60 ... deci teoretic as avea ceva forme. Greu sa ma deci pana unde vreau sa ajung. Problema majora la mine sunt ... soldurile, solduri care sunt imense 3:-O3:-O3:-O. Probabil la 55 de kile s-ar vedea mai putin decat la 60 ... dar pana la urma, i need help: care greutate ar fi ideala pentru o inaltime de 170?

Zoe 11 iun 2010 05:34:08

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de yumyum (Post 215979)
dar pana la urma, i need help: care greutate ar fi ideala pentru o inaltime de 170?

uite o formula data de slabuta

porumbita 11 iun 2010 06:58:38

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de yumyum (Post 215979)
Intre timp, mi-am achizitionat cantar ... si se pare ca nu am chiar 75 de kile. Cred ca am nimerit eu acum ceva timp un cantar prost care imi arata 77 ... sau poate am slabit eu, desi nu cred. Cert este ca de fapt ... am 70 de kile. Nu e un lucru deloc rau ... dar nu ma pot decide daca am de slabit 10 sau 15 kile. Ma tin minte pe la 19 ani, cand am terminat liceu si aveam 54 de kile. Eram ... prea slaba. Daca as slabi 15 kile, as avea cam .. 55, deci cam ca in liceu, lucru care nu stiu cat imi displace sau nu. Daca as slabi 10 kile, as ajunge pe la 60 ... deci teoretic as avea ceva forme. Greu sa ma deci pana unde vreau sa ajung. Problema majora la mine sunt ... soldurile, solduri care sunt imense 3:-O3:-O3:-O. Probabil la 55 de kile s-ar vedea mai putin decat la 60 ... dar pana la urma, i need help: care greutate ar fi ideala pentru o inaltime de 170?

...in jur de 60 dupa parerea mea....dar poti folosi calculatorul IMC....si vezi ce greutate ideala poti avea la inaltimea ta....

porumbita 11 iun 2010 07:08:52

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
buma slabutelor !!!!......AMR...3 zile......cum merge ?????.....tineti ritmul.....LUNI la raport ....aveti grije cum treceti de zilele astea calduriase .....multa APAAAAAA.....strand sau mare!!!!!.......distractie la maxim.....moralul si voia buna ajuta si ele foarte mult intr-o dieta.....deci nu uitati .....FITI VESELE si OPTIMISTE.....va pup....si va astept luni....

alina75 11 iun 2010 07:46:05

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Buna nu vam spus rezultatele mele in prima saptama de dieta am slabit 3kg, acum sunt in a doua saptamana si am mai slabit pana astazi 2kg sunt f mandra de realizare. trebuiesa tin regimul pana pe 11.07., am tastat gresit prima data ar trebui sa slabesc 15-18kg. 5kg in 2saptamani. ma simt mult mai usurata si mandra de mine ca am reusitsa slabesc. multa bafta si voua

kaylla 11 iun 2010 09:27:49

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
;;)cum ai facut? spune-ne si noua! poate ajungem si noi la kg dorite;)
succes in continuare la cat mai multe kg in minus!!!!:-*

weeps 11 iun 2010 09:39:11

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
neata fetelor >:D<
ma alatur voua la slabit! :D
mi-am propus ca de azi
* sa fac cate 3 serii a 20min (gen) de exercitii pt picioare/fund +piept
* sa beau 3- 4 l de apa
* sa pap 1000 calorii/zi (iaurt de dimi + fructe si legume crude restul zilei) -ultima masa la 8 seara
* raresc tigarile si cafeaua =((
* dusuri reci si masaje
* sa fiu fericita si sa-mi termin licenta (dar asta e irelevant:))

nota: nu stiu cum functioneaza la altii, dar mie imi este foarte bine daca mananc cam la fiecare juma de ora cate un (sau jumatate de) fruct/leguma, deci practic mesele mele sun numai gustari, fara mese principale.

abia astept :D
ma cunosc, daca ma tin de asta o sa slabesc in jur de 3 kg in prima saptamana, dupa o sa mai scada.. dar intr-o luna cred ca o sa incep sa fiu foarte multumita (:
deci ne intrecem? :D

mult spor! >:D<

inamina 11 iun 2010 11:35:57

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Vreau si eu sa slabesc 10 kg,sunt noua aici si nu prea ma descurc,vreau sa cunosc o fata de varstra mea(37 ani) care doreste sa slabeasca.>:D<Precizez ca am inceput din 01.06.dieta disociata dar ma descurajez foarte repede.Imi place sa gatesc pentru familia mea si mi-e foarte greu sa ma abtin.Ce sfat imi dati?Multumesc!

Irina Costas 11 iun 2010 11:37:52

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Buna christala!
Vrem si noi dieta ta!

christala 11 iun 2010 16:00:57

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de Irina Costas (Post 216415)
Buna christala!
Vrem si noi dieta ta!

am scris-o de 2 ori si nu-mi trimite mes

christala 11 iun 2010 16:02:21

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de christala (Post 216680)
am scris-o de 2 ori si nu-mi trimite mes

dieta: mic dejun ceai sau cafea fara zahar, e la fel in fiecare zi,

christala 11 iun 2010 16:07:24

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
prinz: 2 zile fruto-salata, 2 zile salata cu ton, o zi 2 oua tari cu o rosie si castravete, o zi 2 felii de cascaval light cu paine uscata, 4 zile carne 150g, piept de pui, peste slab, o zi cu o zi

christala 11 iun 2010 16:12:20

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de christala (Post 216680)
am scris-o de 2 ori si nu-mi trimite mes

taiati o rosie si castravete la prinz
seara: piept de pui , peste slab, filet vita , porc, totul se face gril sau la cuptor, nu se foloseste ulei sau sare, intotdeauna puteti asorta cu rosie sau castravete

christala 11 iun 2010 16:17:22

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de Irina Costas (Post 216415)
Buna christala!
Vrem si noi dieta ta!

nota: dupa fiecare masa se consuma un greifrut, de 3 ori pe zi , nu se accepta sucuri naturale sau alceva de genul, dieta nu se face mai mult de 10 zile, fara zahar, sare si ulei sa nu uitati, se consuma foarte multa apa sau ceai daca vreti de preferat cel verde.succes

christala 12 iun 2010 08:36:45

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
neata fetelor! vad ca toata lumea doarme, daca aveati si voi zdanganici ca mine acum luam frapeul in preuna. zdranganiciul meu are 5 saptamani si se trezeste din 3 in 3 ore. dar e un bebe asa de scump. haideti va invit la mine in Cipru unde nu e chiar asa de cald. azi 29 grade zic ei dar cred ca ajunge si la 32.

Fulguta 12 iun 2010 11:39:38

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de christala (Post 217180)
neata fetelor! vad ca toata lumea doarme, daca aveati si voi zdanganici ca mine acum luam frapeul in preuna. zdranganiciul meu are 5 saptamani si se trezeste din 3 in 3 ore. dar e un bebe asa de scump. haideti va invit la mine in Cipru unde nu e chiar asa de cald. azi 29 grade zic ei dar cred ca ajunge si la 32.

Buna Cristala :-*! Te-am gasit ! Va urez la toate fetele care scriu aici un weekend placut !
Sper ca esti bine ! Sa-ti traiasca ingerasul ! Pup dulce ! Bafta !

http://www.commentsgraphic.com/weeke...comment_06.gif

missiealkatraz 12 iun 2010 17:24:07

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Dragi colegi/colege de suferinta
am 78 de kg si vreau sa dau jos cel putin 10
va pup si multa bafta + vointa ;)

andra_aly 12 iun 2010 17:27:02

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de missiealkatraz (Post 217550)
Dragi colegi/colege de suferinta
am 78 de kg si vreau sa dau jos cel putin 10
va pup si multa bafta + vointa ;)

Bine ai venit printre noi:) sper ca vrei sa le dai jos incet incet. sti bine: graba strica treaba:( asa ca alege-ti o dieta sanatoasa si fa mult sport:)
mult succes>:D<

lucia ely 12 iun 2010 17:28:11

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de missiealkatraz (Post 217550)
Dragi colegi/colege de suferinta
am 78 de kg si vreau sa dau jos cel putin 10
va pup si multa bafta + vointa ;)

buna >:D< si bine ai venit printre noi!
ce dieta te-ai gandit sa urmezi?:)
suntem aici oricand ai nevoie>:D< sa te certam,incurajam si sa te sfatuim:*:*:*
bafta si tie

Slabuta 12 iun 2010 17:35:49

Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg
 
Citat:

Anterior postat de missiealkatraz (Post 217550)
Dragi colegi/colege de suferinta
am 78 de kg si vreau sa dau jos cel putin 10
va pup si multa bafta + vointa ;)

Bun venit printre noi tocmai din Israel :)
Ce plan de bataie ti-ai stabilit? :)

Izzie 12 iun 2010 21:07:42

noua
 
buna fetelor! sunt noua pe aici si tin sa spun ca imi place foarte mult acest forum. e chiar practic. sunt o nefericita "slabuta" deoarece am 75 kg la 1,54. de cand ma stiu am fost mai plinuta si chiar nu stiu ce sa mai fac. tin sa precizez ca am incercat herbalife, care nu a mers atat de bine si am incercat pastilele acelea chinezesti, SuperSlim. Am slabit vreo 10 kg cu ele, dar am pus la loc vreo 5-6. Acum m-am apucat de aerobic fiindca nu se mai poate! Fac acasa, pentru ca situatia financiara nu mai e atat de buna si chiar nu vreau sa dau un milion pe luna la sala. Chiar imi doresc sa slabesc, sunt foarte curioasa cum as arata. Ma simt atat de prost cand merg pe la petreceri si toate celelalte fete arata bine, iar eu sunt.. ditamai chestia. As vrea sa incep si o dieta impreuna cu mama mea. Puteti sa imi recomandati una, va rog? Cam atat am avut de zis si sper sa ma ajutati!

codynutza 12 iun 2010 21:12:27

Re: noua
 
Citat:

Anterior postat de Izzie (Post 217721)
buna fetelor! sunt noua pe aici si tin sa spun ca imi place foarte mult acest forum. e chiar practic. sunt o nefericita "slabuta" deoarece am 75 kg la 1,54. de cand ma stiu am fost mai plinuta si chiar nu stiu ce sa mai fac. tin sa precizez ca am incercat herbalife, care nu a mers atat de bine si am incercat pastilele acelea chinezesti, SuperSlim. Am slabit vreo 10 kg cu ele, dar am pus la loc vreo 5-6. Acum m-am apucat de aerobic fiindca nu se mai poate! Fac acasa, pentru ca situatia financiara nu mai e atat de buna si chiar nu vreau sa dau un milion pe luna la sala. Chiar imi doresc sa slabesc, sunt foarte curioasa cum as arata. Ma simt atat de prost cand merg pe la petreceri si toate celelalte fete arata bine, iar eu sunt.. ditamai chestia. As vrea sa incep si o dieta impreuna cu mama mea. Puteti sa imi recomandati una, va rog? Cam atat am avut de zis si sper sa ma ajutati!

bine ai venit printre noi! eu zic sa te apuci serios de sport si sa lasi tabletele minune sau orice ar fi acele herbalife:-* ca si dieta nu stiu ce a-ti recomand ca sunt o multime si trebuie sa gasesti una care sa ti se potriveasca. daca tii una stricta o sa cedezi tentatiei la un moment dat si se vor pune unele kilograme inapoi.
poti incerca un stil de viata sanatos, 3 mese plus 2 gustari. eu dupa principiul asta merg:D

hei, si nu esti o ditamai chestia si pur si simplu esti mai implinita. nu toti avem anatomia la fel:-*:-*

mult succes si sunt aici pentru orice sfatb-)

justbelieve 12 iun 2010 21:15:13

Re: noua
 
Citat:

Anterior postat de Izzie (Post 217721)
buna fetelor! sunt noua pe aici si tin sa spun ca imi place foarte mult acest forum. e chiar practic. sunt o nefericita "slabuta" deoarece am 75 kg la 1,54. de cand ma stiu am fost mai plinuta si chiar nu stiu ce sa mai fac. tin sa precizez ca am incercat herbalife, care nu a mers atat de bine si am incercat pastilele acelea chinezesti, SuperSlim. Am slabit vreo 10 kg cu ele, dar am pus la loc vreo 5-6. Acum m-am apucat de aerobic fiindca nu se mai poate! Fac acasa, pentru ca situatia financiara nu mai e atat de buna si chiar nu vreau sa dau un milion pe luna la sala. Chiar imi doresc sa slabesc, sunt foarte curioasa cum as arata. Ma simt atat de prost cand merg pe la petreceri si toate celelalte fete arata bine, iar eu sunt.. ditamai chestia. As vrea sa incep si o dieta impreuna cu mama mea. Puteti sa imi recomandati una, va rog? Cam atat am avut de zis si sper sa ma ajutati!

Buna si bine ai venit>:D<
Tu chiar ai incredere in pastilele astea de slabit?Nu sunt bune deloc.Ai vazut si tu ca ai pus la loc kg.
Pentru a slabi ai nevoie de o alimentatie sanatoasa,bazata pe cereale,fructe,legume,lactate.Pentru inceput trebuie sa mananci intre 1200-1300 kcal,si sub nici o forma sa nu scazi sub 1000 kcal.
Inlocuieste painea alba cu cea neagra,elimina prajelile,sucurile,redu cantitatea de dulciuri,evita alimentele bogate in grasimi nesanatoase.
Pentru a slabi frumos trebuie sa faci si sport,gasesti multe exercitii aici Sport.
Eu zic sa nu tii o dieta gen Monti,SB,Low Carb,Atkins,mai bine tii o dieta personalizata,asa iti va fi mai usor,dar faci cum stii tu.Poti sa tragi o privire aici daca vrei neaparat sa tii o dieta Diete.
Mult succes>:D<

LicuriciColorat 12 iun 2010 21:15:56

Re: noua
 
Hey bine ai venit
cum a zis si Cody lasa prostiile de pastile,fac numai rau
o alimentatie sanatoasa+ sport sunt calea spre o silueta de vis
axeazate mult pe furcte,legume,lactate si carne slaba la gratar/abur/cuptor
hidratarea e necesara,fa masaje cu crema pt piele ferma
mananca cu 4h inainte de somn dar nu dupa ora 9 seara
renunta la prajeli,sucuri,dulciuri,patiserii daca vrei din cand in cand te poti rasfata cu dulce dietetic,
cu multa rabdare si perseverenta vei reusii


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:28:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO