forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=346)
-   -   Raport la demachiat (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=2364)

Extasssy 22 ian 2010 00:17:24

Re: Raport la demachiat
 
Raport pt 20.01.2010

Curatat fata cu sapun lichid pt fata (singurul pe care il suport)
Curatat din nou fata cu lotiune astringenta importiva punctelor negre
Aplicat crema de fata


Raport 21.01.2010

Curatat fata cu sapun lichid pt fata
Curatat din nou fata cu lotiune astringenta de curatare
Aplicat crema de fata

Slabuta 22 ian 2010 00:21:57

Re: Raport la demachiat
 
Citat:

Anterior postat de Extasssy (Post 69444)
Raport pt 20.01.2010

Curatat fata cu sapun lichid pt fata (singurul pe care il suport)
Curatat din nou fata cu lotiune astringenta importiva punctelor negre
Aplicat crema de fata


Raport 21.01.2010

Curatat fata cu sapun lichid pt fata
Curatat din nou fata cu lotiune astringenta de curatare
Aplicat crema de fata

Uau, ce raport tehnic :D
Sa dau si eu :)

Azi
M-am spalat pe fata cu laptic demachiant.
M-am dat cu crema contur ochi cu Q10
M-am dat cu crema hidratanta pe fata

ras_cristalin 22 ian 2010 00:22:29

Re: Raport la demachiat
 
Demachiat cu crema demachianta romaneasca. Crema de fata n-am :D

Extasssy 22 ian 2010 00:24:20

Re: Raport la demachiat
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 69445)


Uau, ce raport tehnic :D
Sa dau si eu :)

Azi
M-am spalat pe fata cu laptic demachiant.
M-am dat cu crema contur ochi cu Q10
M-am dat cu crema hidratanta pe fata

Cand sunt obosita sunt foarte tehnica...
:D

lalita 22 ian 2010 00:49:11

Re: Raport la demachiat
 
Eu folosesc des servetele umede,pt ca sunt foarte comode.:) Si cand le termin,lapte demachiant. Mai folosesc un gel care purifica si curata mai bine fata,sa nu ramana ceva dupa demachiare..Apoi folosesc apa de fata din trandafiri,lasa pielea f catifelata si frumos mirositoare.:D si dupa o crema pt ochi,am citit ca zona ochilor e cea mai sensibila si trebuie ingrijita cat mai devreme. Crema de fata in schimb inca nu prea folosesc,dar daca as fi avut pielea uscata, da.

mishutza 22 ian 2010 00:52:08

Re: Raport la demachiat
 
Bravo harnicutelor.
Hai si eu
Dimineata sters fata cu servetelele umede ale puturosilor,uns fata cu crema de zi impotriva ridurilor,am ocolit ochii,am uitat sa ung ochii ca nu am vazut crema.
Mai pe seara asa am aplicat o masca cu scrub(faina rau,e noua si m-a uimit),apoi am mai dat si o tura de tonic pentru puncte negre si apoi m-am dat cu crema de zi/noapte(ce-o fi fost in capul meu cand am luat-o asa combinata) tot pentru pori deschisi.Uns si gatul tot cu crema asta,da pe gat nu am pori deschisi,da era la indemana.Gasit crema de ochi si uns si ochii.
Uitat in oglinda si admirat tenul curat si nelucios.Miracol.

Extasssy 22 ian 2010 00:54:41

Re: Raport la demachiat
 
Citat:

Anterior postat de lalita (Post 69452)
Eu folosesc des servetele umede,pt ca sunt foarte comode.:) Si cand le termin,lapte demachiant. Mai folosesc un gel care purifica si curata mai bine fata,sa nu ramana ceva dupa demachiare..Apoi folosesc apa de fata din trandafiri,lasa pielea f catifelata si frumos mirositoare.:D si dupa o crema pt ochi,am citit ca zona ochilor e cea mai sensibila si trebuie ingrijita cat mai devreme. Crema de fata in schimb inca nu prea folosesc,dar daca as fi avut pielea uscata, da.

Uite un exemplu fff clar cat de mult depinde de fiecare om!
  • servetele umede mie imi usuca tenu groaznic de rau de am impresia ca mi se sorojeste fata si ma strage...
  • crema de fata folosesc din cand in cand si numai dupa o curatare prealabila a tenului, iar eu am tenu gras si nu mi-l ingrase deloc ba parca chiar absoarbe din sebum...

Extasssy 22 ian 2010 00:55:52

Re: Raport la demachiat
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 69453)
Bravo harnicutelor.
Hai si eu
Dimineata sters fata cu servetelele umede ale puturosilor,uns fata cu crema de zi impotriva ridurilor,am ocolit ochii,am uitat sa ung ochii ca nu am vazut crema.
Mai pe seara asa am aplicat o masca cu scrub(faina rau,e noua si m-a uimit),apoi am mai dat si o tura de tonic pentru puncte negre si apoi m-am dat cu crema de zi/noapte(ce-o fi fost in capul meu cand am luat-o asa combinata) tot pentru pori deschisi.Uns si gatul tot cu crema asta,da pe gat nu am pori deschisi,da era la indemana.Gasit crema de ochi si uns si ochii.
Uitat in oglinda si admirat tenul curat si nelucios.Miracol.

Eh... in cazul asta Misule... la cat mai multe miracole... :D

Extasssy 22 ian 2010 00:59:13

Re: Raport la demachiat
 
Mi-am adus aminte ca vroiam sa va intreb o chestie...
Auzisem la un momentdat ca zona gatului si a decolteului se ingrijeste la fel ca si fata si cu aceleasi produse... Voi asa faceti? Si daca da... de ce e mai bine asa?
Asta sa inteleg si eu ideea, pentru ca eu nu am facut asa niciodata... gatul si decolteul le-am cremuit numai cu lotiune de corp asa cum fac si cu restu corpului... niciodata cu crema de fata...

Slabuta 22 ian 2010 01:02:36

Re: Raport la demachiat
 
Citat:

Anterior postat de Extasssy (Post 69456)
Mi-am adus aminte ca vroiam sa va intreb o chestie...
Auzisem la un momentdat ca zona gatului si a decolteului se ingrijeste la fel ca si fata si cu aceleasi produse... Voi asa faceti? Si daca da... de ce e mai bine asa?
Asta sa inteleg si eu ideea, pentru ca eu nu am facut asa niciodata... gatul si decolteul le-am cremuit numai cu lotiune de corp asa cum fac si cu restu corpului... niciodata cu crema de fata...

Eu ma dau cu crema de fata si pe gat.
Mama a avut surpriza neplacuta, si nu vreau sa o am si eu.
Ii este rusine cu gatul ei, nu cu fata, ci cu gatul.
Nu l-a dat niciodata cu nimic si are riduri tare multe si se vad foarte tare.
Mereu isi pune esarfe.


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:13:03.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO