forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=346)
-   -   Raport la demachiat (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=2364)

Extasssy 22 ian 2010 01:04:17

Re: Raport la demachiat
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 69458)


Eu ma dau cu crema de fata si pe gat.
Mama a avut surpriza neplacuta, si nu vreau sa o am si eu.
Ii este rusine cu gatul ei, nu cu fata, ci cu gatul.
Nu l-a dat niciodata cu nimic si are riduri tare multe si se vad foarte tare.
Mereu isi pune esarfe.

Mare pacat...
Eu totusi imi dau cu crema... dar nu din cea de fata... ci cea de corp... Deci presupun ca si asta conteaza, nu?!

Slabuta 22 ian 2010 01:13:41

Re: Raport la demachiat
 
Citat:

Anterior postat de Extasssy (Post 69461)
Mare pacat...
Eu totusi imi dau cu crema... dar nu din cea de fata... ci cea de corp... Deci presupun ca si asta conteaza, nu?!

Tu practic trebuie sa il hidratezi, deci daca e din aia hidratanta atunci e bine.

lalita 22 ian 2010 01:14:46

Re: Raport la demachiat
 
Citat:

Anterior postat de Extasssy (Post 69454)
Uite un exemplu fff clar cat de mult depinde de fiecare om!
  • servetele umede mie imi usuca tenu groaznic de rau de am impresia ca mi se sorojeste fata si ma strage...
  • crema de fata folosesc din cand in cand si numai dupa o curatare prealabila a tenului, iar eu am tenu gras si nu mi-l ingrase deloc ba parca chiar absoarbe din sebum...

nu..mie chiar imi lasa pielea catifelata si imi absoarbe sebum:) de asta si imi plac asa mult. Oricum avantaju cu pielea grasa e ca se rideaza mult mai greu,vad asta la bunica,la mami.

madaEM 22 ian 2010 09:40:20

Re: Raport la demachiat
 
neatza fetelor...bun subiect ati deschis...e foarte importanta demachierea...eu cel putin daca nu ma demachiez o singura seara a doua zi dimineata imi apare nu 1 cos ....ci vreo 5...:(deci la mine e teroare daca nu ma demachiez:Dasa ca las lenea deoparte in fiecare seara ...si intru in baie si imi fac ritualul...:Dspalat pe fata ...lotiune tonica...lapte demachiant...si creme de fata ...cate odata daca chiar nu mai am chef de lotiune si lapte ma dau numai cu crema ....dar oricum in ultima perioada cam in fiecare seara si dimineata...ma demachiez si nu mai am pb cu tenul#:-s#:-s

mishutza 22 ian 2010 10:20:38

Re: Raport la demachiat
 
Ancule,eu stiu ca pielea de pe gat si decolteu este mai asemanatoare cu pielea fetei.De aceea este recomandat sa fie supusa la aceleasi tratamente,de la demachiare pana la cremuire.Eu stiu ca se recomanda crema de fata pt gat si decolteu,eventual o crema speciala pentru decolteu.Dar si crema de corp e buna,decat deloc.

ali_lumi 22 ian 2010 21:26:47

Re: Raport la demachiat
 
Gata si demachierea mea.
-demachiat cu crema demachianta
-aplicat lotiune tonica
-momentam n-am mai aplicat crema hidratanta ci o crema special pt unele cosulete care ma supara , n-or fi ele vizibile dar nici nu vor sa iasa nici nu vor sa plece :)) Asa

andra_aly 22 ian 2010 22:08:34

Re: Raport la demachiat
 
decii..... am venit si eu la raport.
m-am spalat pe fatza, adika mi-am spoit negreala vroiam sa zik. dupa aia m-am demachiat cu crema demachianta, am dat cu tonic ptr piele mai grasa, am dat cu lotiune cu extract de castravete... si dupa aia cu crema hiddratanta. vai ...ce greu a fost.#:-s
aa... si am urmat sfatul lui ali parka:-/ si mi-am dat cu ulei de ricin pe gene;))

madaEM 22 ian 2010 22:22:05

Re: Raport la demachiat
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 70041)
decii..... am venit si eu la raport.
m-am spalat pe fatza, adika mi-am spoit negreala vroiam sa zik. dupa aia m-am demachiat cu crema demachianta, am dat cu tonic ptr piele mai grasa, am dat cu lotiune cu extract de castravete... si dupa aia cu crema hiddratanta. vai ...ce greu a fost.#:-s
aa... si am urmat sfatul lui ali parka:-/ si mi-am dat cu ulei de ricin pe gene;))

andra stiam si eu de uleiul de ricin pt gene ...dar eu stiam ca in perioada cand te dai cu el ...ar trebui sa nu folosesti nici mascara:Dca sa aiba un efact mai bun ...am vrut sa incerc si eu ...dar fara mascara ....:))nu prea pot sta ...:))

andra_aly 22 ian 2010 22:27:37

Re: Raport la demachiat
 
Citat:

Anterior postat de mada_gabi2006 (Post 70048)
andra stiam si eu de uleiul de ricin pt gene ...dar eu stiam ca in perioada cand te dai cu el ...ar trebui sa nu folosesti nici mascara:Dca sa aiba un efact mai bun ...am vrut sa incerc si eu ...dar fara mascara ....:))nu prea pot sta ...:))

pai ..u si cand dormi iti pui mascara?:D eu nu ma machiez chiar toate zilele:P

ali_lumi 22 ian 2010 22:28:06

Re: Raport la demachiat
 
:)Andra si eu tocmai m-am dat cu ulei de ricin pe gene :D
Mada , poti sa te dai seara dupa demachiere , asa scrie si pe prospect.:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:10:50.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO