forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=346)
-   -   Raport la demachiat (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=2364)

Zoe 04 feb 2010 11:20:06

Re: Raport la demachiat
 
oamini buni, de unde luati voi faina de porumb? ca a mai pomenit careva aici pe forum ca e buna de scrub...

ras_cristalin 04 feb 2010 11:22:46

Re: Raport la demachiat
 
Citat:

Anterior postat de Zoe (Post 78330)
oamini buni, de unde luati voi faina de porumb? ca a mai pomenit careva aici pe forum ca e buna de scrub...

Faina de porumb e malaiul, Zoe. La mine acasa nimeni nu zice malai la faina de porumb, si aici in Bucuresti nimeni nu zice faina de porumb la malai... :))

Zoe 04 feb 2010 12:41:21

Re: Raport la demachiat
 
aaaaa, ma 'nervoshati! :)
pentru ca faina de porumb chiar exista, cica in mexic, romanii de-acolo erau turbati ca nu puteau sa-si faca mamaliga fin'ca n-aveau din ce, in patria porumbului :))

sarumina de luminare!

andra_aly 04 feb 2010 12:48:19

Re: Raport la demachiat
 
si eu imi fac scrub cu malai sau faina de porumb cum vret voi:D e f bun:)

andra_aly 04 feb 2010 12:49:05

Re: Raport la demachiat
 
dar cateodata mai adaug si sare si niste crema hidratanta.. fac o papika:)

Zoe 04 feb 2010 13:03:51

Re: Raport la demachiat
 
am sa probez si eu, peste wikent!

ali_lumi 02 iul 2010 10:14:41

Re: Raport la demachiat
 
M-am demachiat acum :)) ca aseara eram prea obosita:D
-lapte demachiant
-spalat pe fata
-crema hidratanta

yulyka 26 iul 2010 11:05:00

Re: Raport la demachiat
 
eu ma demachez;)

ali_lumi 05 oct 2010 11:51:46

Re: Raport la demachiat
 
Trebuie urgentus sa ma demachiez :)) ca sunt ne demachiata de ieri :">
Acusica fug sa iau un servetel demachiant.:)

moniq 05 oct 2010 12:25:10

Re: Raport la demachiat
 
Buna fetelor,

Majoritatea stim ca este foare imporatanta demacherea si tonifierea dimineata si seara, zi de zi, indiferent ca suntem sau nu suntem machiate,aceasta curatare este esentiala pentru piele deoarece permite activarea circulatiei sanguine si eliminarea bacteriilor, a secretiilor sebacee si a altor impuritati de la suprafata fetei.
Primul pas intr-o demachiere corecta este umezirea fetei si a gatului si apliarea de lapte demachiant, cu ajutorul unui tampon demachiant de vata si prin miscari circulare de la gat spre frunte iti vei curata fata, dupa demachiere, exfoliaza tenul cu ajutorul unui gomaj, care va indeparta celulele moarte.
Pielea din jurul ochilor este mai fina iar aici nu se gasesc glandele sebacee, dar pentru ca zona ochilor este fragila e necesar sa folosesti un produs special pentru a indeparta rimelul si fardurile.
Pentru rimelul rezistent la apa este necesar un demachiant special pentru a indeparta machiajul cu usurinta, fara ca pielea sa fie agresata.
Dar mai sunt zile, cand nu mai avem puteri pentru a face si aceasta treaba completa si atunci, eu mi-am gasit o soutie alternativa de moment, nu o folosesc zilnic, ci din cand in cand, mi-am cumparat un gel de curatare special pentru tipul meu de ten si il folosesc in unele dimineti cand sunt mai somnoroasa [*doarme*]sau cand sunt in criza de timp [*rostogolire*] sau cand sunt foarte obosita.
Ne mai pot fi de folos si acele servetele demachiante, sunt pentru toate tipurile de ten si sunt de ajutor in momentele cu criza de timp.


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:15:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO