forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Detoxifiere (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=348)
-   -   Regimul de detoxifiere cu fructe si legume dauneaza? (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=9910)

aycha 01 aug 2011 23:38:20

Re: Regimul de detoxifiere cu fructe si legume dauneaza?
 
Oricum eu sunt genul de persoana care,daca incepe ceva termină cu orice preţ.Am să mă cântăresc după această dietă şi am să văd ce fac:).Îţi multumesc oricum de sfat,deşi v-am spus sa nu-mi bagati de seama meniurile.Dar cred că nu am să le mai postez de acum!

PS: Dieta am inceput-o doar astazi.

happygirldiana 01 aug 2011 23:40:16

Re: Regimul de detoxifiere cu fructe si legume dauneaza?
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 744520)
Oricum eu sunt genul de persoana care,daca incepe ceva termină cu orice preţ.Am să mă cântăresc după această dietă şi am să văd ce fac:).Îţi multumesc oricum de sfat,deşi v-am spus sa nu-mi bagati de seama meniurile.Dar cred că nu am să le mai postez de acum!

PS: Dieta am inceput-o doar astazi.

Aycha,nu ai de ce sa te superi.Iti vrem binele,atat.Si ai cerut o parere si ai avut-o.Fiecare face ce crede ca e mai bine cu sanatatea si organismul lui.Dar tu nu faci bine.
O seara placutA!

Roxii 02 aug 2011 01:32:57

Re: Regimul de detoxifiere cu fructe si legume dauneaza?
 
De ce ceri pareri de care nu tii cont?Normal ca te vei ingrasa cand vei termina"detoxifierea" pentru ca vrei,nu vrei va trebui sa maresti nr de calorii la un nr rezonabil(cel putin 1000 de calorii) si atunci se va pune pe tn sau..mai exista varianta in care dupa detoxifiere/infometare vei reintroduce usor caloriile,insa chiar si asa e tot rau pentru ca iti vei chinui organismul cu f putine calorii pe termen mai lung,se va obisnui asa si clar nu vei slabi ever!Cum a zis si andra,vrei sa tii o detoxifiere,fa`o,dar nu mai mult de 2-3 zile si in acele zile mananca fructe si legume la greu,nu 2 mere+1 felie de pepene si o rosie si gata:)

laurra 02 aug 2011 08:50:39

Re: Regimul de detoxifiere cu fructe si legume dauneaza?
 
neata draguta.
Acum o saptamana am tinut si eu o zi cu fructe si legume si vreu sa stii ca abia asteptam sa se termine ziua:D...ma simteam slabita desi mancam cate un kg de pepene verde o data:D dupa 2 ore iar imi era foame.Am fost tentata in ziua aceea sa renunt dar m-am abtinut ....este mai greu dupa ora 14.A doua zi m-am simtit mai bine eram mai usoara...nu stiu daca o sa mai repet curand treaba asta.:P

Anycyk90 02 aug 2011 09:27:39

Re: Regimul de detoxifiere cu fructe si legume dauneaza?
 
In urma cu un an am avut si eu tentative de genu si mi-am propus sa fac asa numita"detoxifiere" dupa capul meu consumand doar pepene verde si vreo 3 piersici/nectarine=> un frumos efect yo-yo si stari de slabiciune.Decizia ta;)
Iar dak vei consuma si ceai antiadipos(depinde cate cani/zi) vei fi foarte slabita,vei elimina si picul de vitamine din fructele si legumele consumate.Consuma ceaiul dupa cura de detoxifiere...cum doresti tu.

deadcountess 02 aug 2011 10:16:28

Re: Regimul de detoxifiere cu fructe si legume dauneaza?
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 744485)
Eu consider că o săptămână nu este capăt de lume,sunt plină de toxine si nu este bine.Am mâncat nesănătos mult prea multi ani si am nevoie de asa ceva:D.După ce termin dieta de detoxifiere voi folosi si ceaiul antiadipos şi un regim cât se poate de sănătos.:)

Nu este un capat de lume nici daca nu dormi deloc cateva zile, dar cum te vei simti? N-a zis nimeni ca mori, doar ca iti dezechilibrezi organismul ;) Nu are rost sa tii mai mult de 3 zile, oricum o saptamana nu va compensa ce ai mancat ani de zile. Mai bine 3 zile si repeti luna viitoare.
Este de apreciat ca vrei sa incepi un regim sanatos dar ce rost are sa-l incepi cu un pas gresit?

aycha 02 aug 2011 15:06:58

Re: Regimul de detoxifiere cu fructe si legume dauneaza?
 
Vă multumesc epntru sfaturi.Am renuntat la acest "regim"până nu e prea târziu şi am să continui alimentatia sănătoasa!

deadcountess 03 aug 2011 08:59:10

Re: Regimul de detoxifiere cu fructe si legume dauneaza?
 
Sorry dar eu nu inteleg ce rost are sa scrii un meniu fictiv. :-o

aycha 03 aug 2011 12:30:25

Re: Regimul de detoxifiere cu fructe si legume dauneaza?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 745983)
Sorry dar eu nu inteleg ce rost are sa scrii un meniu fictiv. :-o

Este fictiv deoarece nu toate alimentele ce le mananc eu exista pe site-ul asta si inlocuiesc cu altele ce au calorii asemanatoare si care la continut nu au pic de legătură!În plus,de multe ori eu mănânc mai mult sau mai puţin sau mai mult decât arată meniul meu!De aceea este mai bine pentru cei ce nu ştiu,sa nu se uite...Acum intelegeti?

Adina14 03 aug 2011 12:33:10

Re: Regimul de detoxifiere cu fructe si legume dauneaza?
 
Citat:

Anterior postat de aycha (Post 746406)
Este fictiv deoarece nu toate alimentele ce le mananc eu exista pe site-ul asta si inlocuiesc cu altele ce au calorii asemanatoare si care la continut nu au pic de legătură!În plus,de multe ori eu mănânc mai mult sau mai puţin sau mai mult decât arată meniul meu!De aceea este mai bine pentru cei ce nu ştiu,sa nu se uite...Acum intelegeti?

Pai ce alimente papi tu de sunt asa de "rare"?:P


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:13:39.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO