forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Detoxifiere (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=348)
-   -   Regimul de detoxifiere cu fructe si legume dauneaza? (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=9910)

aycha 01 aug 2011 22:19:52

Regimul de detoxifiere cu fructe si legume dauneaza?
 
Bună!:) Eu am decis să fac o cură de dezintoxificare cu fructe si legume!În fiecare zi mănânc un gen de fructe sau legume şi foarte multă apă!Problema este că regimul implică foarte putine calorii.Întrebarea este: poate apărea stagnarea sau dăuna sănătăţii?Precizez că îl voi ţine numai o săptămână şi apoi voi reveni incet la caloriile recomandate!:D

andra_aly 01 aug 2011 22:30:28

Re: Regimul de detoxifiere cu fructe si legume dauneaza?
 
Deci raspunsul meu este DA. Si normal ca dauneaza sanatatii:-s
nu este prea indicat. adica max 3 zile, parerea mea. dar ai sa vezi si tu ca te simti slabita, ametiota deja din prima zi. de aia si zic ca nu e ok. nu zic ca nu e buna detoxifierea, dar nu atatea zile.
eu max 2 zile as tine de ar fi dupa mine.
apoi mancare noprmala, cat mai sanatoasa.
ITI RECOMAND UN STIL DE VIATA SANATOS:) Sport si alimentatie coprecta. apoi din cand in cand o cura de asta cuim zici tu, da.;) dar sa ai grija.>:D<

aycha 01 aug 2011 22:36:44

Re: Regimul de detoxifiere cu fructe si legume dauneaza?
 
Eu consider că o săptămână nu este capăt de lume,sunt plină de toxine si nu este bine.Am mâncat nesănătos mult prea multi ani si am nevoie de asa ceva:D.După ce termin dieta de detoxifiere voi folosi si ceaiul antiadipos şi un regim cât se poate de sănătos.:)

andra_aly 01 aug 2011 22:40:42

Re: Regimul de detoxifiere cu fructe si legume dauneaza?
 
Pai vezi, ti-ai raspuns singura. Inseamna ca nu vroiai pareri, ci sa te sustinem, NU?
Acum ce sa zic.. eu ti-am zis parerea mea;) Nu o fi capat de lume, dar te asigur ca mai bine mananci cum trebuie (tot un del de cura detox este si asta). fara grasimi rele, fara mezeluri, fainoase, dulciuri...etc. numai mancare sanatoasa + sport.
cum vrei tu, te asigur ca se sport nu prea mai ai energie. de aia ziceam ca e mai bine asa:-/ acum tu stii;)
si cam ce si cat ai vrea sa mananci?

aycha 01 aug 2011 22:45:32

Re: Regimul de detoxifiere cu fructe si legume dauneaza?
 
Azi am avut energie de mers 6 ore pe jos,jumate ora de jogging + exercitii în casă având in vedere că azi este ziua fructelor/legumelor verzi care au extrem de puţine calorii!

PS: nu vreau doar susţinere,ci chiar păreri,fiecare cum ar fi mă ajută şi o apreciez>:D<

andra_aly 01 aug 2011 22:53:00

Re: Regimul de detoxifiere cu fructe si legume dauneaza?
 
Ai mers 6 ore pe jos?:-o cat ai mancat azi dpdv caloric? poti sa ne pui "meniul"?
Ma bucur >:D< atunci nu te superi daca iti zic parerea meab-)

aycha 01 aug 2011 23:03:10

Re: Regimul de detoxifiere cu fructe si legume dauneaza?
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 744500)
Ai mers 6 ore pe jos?:-o cat ai mancat azi dpdv caloric? poti sa ne pui "meniul"?
Ma bucur >:D< atunci nu te superi daca iti zic parerea meab-)

Prefer să nu pun meniul deoarece vă veţi speria:*:-s.Dar ma simt bine si energică şi nu mi-a prea fost astazi foame :-/.Mi-e doar frică ca după această săptămână să vină efectul yo-yo.De sfaturi in privinta asta am nevoie!:|

andra_aly 01 aug 2011 23:11:01

Re: Regimul de detoxifiere cu fructe si legume dauneaza?
 
Aycha , scuza-ma ca iti spun dar ce faci tu e infometare, nu cura detox:-s
Am vazut meniul. Si daca ce se v-a intampla, de ce nu lasi prostiile deoparte si tii o dieta sanatoasa:-/ b-):-s
Singurul sfat este sa mananci cum trebuie + sport!
asa o sa ti se faca rau. crede-ma, si o anorexica spune ca ii este bine si e chiar umflata cu o firmitura de paine. asa ca te rog eu fi cu capul pe umeri;) sa nu ajungi si tu in stadii mai rele:-s

aycha 01 aug 2011 23:14:17

Re: Regimul de detoxifiere cu fructe si legume dauneaza?
 
Ala nu e meniul pe astazi deoarece din greseala nu stiu cum am facut si am meniurile cu o zi inainte:)),cel pe astazi va arata ca va fi cel pe maine de exemplu.

andra_aly 01 aug 2011 23:24:10

Re: Regimul de detoxifiere cu fructe si legume dauneaza?
 
Le-am vazut si pe celalalte si sunt de aceasi parereb-):-s
Te rog frumos lasa prostiile deoparte. asta nu e cura detox. in nici un caz. se cheama infometare. si vrei sa stii daca faci bine? in nici un caz:-s vrei sa stii daca o sa te ingrasi? ba chiar pote nici macar nu o sa slabesti pe perioada dietei tale miraculoase. iti faci rau asa:-s


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:44:41.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO