forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dupa sarcina (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Jurnalul mamicilor 2011 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10327)

Fl0r3ntina 06 ian 2013 17:46:01

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
fetelor ce diete ati mai testat?
am cam pus acum de sarbatori si as vrea sa intru la dieta, problema e ca la servici am ramas singurul operator la pers fizice, deci adio mutare in bucuresti...si nu am cum sa imi iau pauza de masa... mananc e la prima ora dimineata..si in rest grisine, un fruct...cand nu sunt clienti...

MIRUTZA 06 ian 2013 21:56:10

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Buna seara fete dragi>:D<
Eu abia acum am reusit sa mai intru pe net ca am fost plecati prin Bucuresti zilele astea.

Vineri seara ne-am intalnit cu Simona, cu Raisa si Octav.Ne-am simtit tare bine cu ei, fetele au fost foarte cuminti amandoua si Raisa e tare scumpa:x, seamana cu mamica ei.

Iar sambata dimineata ne-am intalnit cu Carla, fetita lui Diana ...care tot timpul cat am fost la ei era numa un zambet. Iar Diana face un tiramisu foarte, foarte bun:D

Aseara pe la 8 am plecat din Bucuresti, ca sa evitam aglomeratia de azi de pe DN1 si sa nu stam 5 ore pe drumuri, in loc de 3:) Doar ca la Busteni a inceput o ninsoare si ningea din ce in ce mai tare si aluneca, incat pe la Predeal de la
serpentine si cum aluneca pe jos, mi se facuse rau...:-s Dar am mers cu 30 de km/ora si am ajuns acasa cu bine:)

Si in conditiile alea, in care ningea foarte tare, aluneca si toti mergeau cu grija...mai erau nebuni care se bagau in depasirex-(. Noi mergeam incet cu 30km/ora si un nebun s-a apucat sa se bage in depasire...desi venea masina din fata :-o, mi-a fost tare frica...ca la un momentat mergea paralel cu noi si din fata se apropia masina....am avut noroc ca nu s-a intamplat ceva grav#:-s

Va pup si va urez sa aveti o saptamana faina.:-*
Eu de maine reincep serviciu.

Diana D 06 ian 2013 23:59:06

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de MIRUTZA (Post 1198582)
Buna seara fete dragi>:D<
Eu abia acum am reusit sa mai intru pe net ca am fost plecati prin Bucuresti zilele astea.

Vineri seara ne-am intalnit cu Simona, cu Raisa si Octav.Ne-am simtit tare bine cu ei, fetele au fost foarte cuminti amandoua si Raisa e tare scumpa:x, seamana cu mamica ei.

Iar sambata dimineata ne-am intalnit cu Carla, fetita lui Diana ...care tot timpul cat am fost la ei era numa un zambet. Iar Diana face un tiramisu foarte, foarte bun:D

Aseara pe la 8 am plecat din Bucuresti, ca sa evitam aglomeratia de azi de pe DN1 si sa nu stam 5 ore pe drumuri, in loc de 3:) Doar ca la Busteni a inceput o ninsoare si ningea din ce in ce mai tare si aluneca, incat pe la Predeal de la
serpentine si cum aluneca pe jos, mi se facuse rau...:-s Dar am mers cu 30 de km/ora si am ajuns acasa cu bine:)

Si in conditiile alea, in care ningea foarte tare, aluneca si toti mergeau cu grija...mai erau nebuni care se bagau in depasirex-(. Noi mergeam incet cu 30km/ora si un nebun s-a apucat sa se bage in depasire...desi venea masina din fata :-o, mi-a fost tare frica...ca la un momentat mergea paralel cu noi si din fata se apropia masina....am avut noroc ca nu s-a intamplat ceva grav#:-s

Va pup si va urez sa aveti o saptamana faina.:-*
Eu de maine reincep serviciu.

Si noi va pupam.
Ne bucuram mult ca ati venit sa ne vedeti.
Carina e o scumpa si o umblareata :) ma bucur tare ca ti-a placut tiramisu :) mereu knd fac rezista doar o zi >:D<
Off bine k ati ajuns cu bine, stiu ca sunt multi nebuni prin zonele alea..si mie mereu imi e frik de asta.
Spor la treaba de maine:-*>:D<

madalinafrincu 07 ian 2013 09:54:59

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Buna dimineata mamici si La multi ani!

De azi am inceput munca, aseara ne-am intors din concediu, bagajele sunt inca in hol :(( Noi ne-am petrecut minunat , chiar am simtit din plin sarbatorile (si vreo 2 kg in plus )
Dar de astazi suntem pe dieta si eu si sotul ....sa nu mai zic de Alma, care a mancat o gramada de dulciuri in vacanta...

Dar a fost bine, suntem plini de energie si bucurosi de noul an!

Va pup, mi-a fost dor de voi :D

costina89 07 ian 2013 13:45:32

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
buna fetelor>:D<
Intru si eu fugitiv ca sunt cu nervi la pamanat ,aseara l-am cantarit pe Simon,nu mi-a luat luna asta decat 300g.....imi vine sa plang ma tot gandesc sa il dau pe lapte praf,sau macar sa ii dau si lapte praf,nici nu stiu ce sa ii fac evolutia lui a fost cam asa sa nascut la 3300g in prima luna a luat 1200g;),in a doua 400g:( in a treia 900g;) si in a patra 300g:((,acum are 6100g....in a treia luna cand a luat 900g vreo 2 saptamani i-am dat seara un biberon de lapte praf,apoi am incetat pt ca nu prea mai aveam eu lapte....chiar nu stiu ce sa fac....voi ce spuneti?Ma gandeam sa ii dau seara la culcare un bibe cu lapte praf si de la 6 luni sa ii cresc la 2 mese,chiar nu stiu:((,sunt suparata rau,chiar nu ma asteptam sa imi ia asa putin in greutate.De mancat ....papa cam la 2 ore,maxim 2 ore si jumatate,chiar si noaptea se trezeste des,papa la 9jumate-10,la 12jum-1, la 3jum-4 si apoi la 5 ,dupa ce papa la 5 se trezeste din ora pana pe la 8 cand se trezeste de tot..........ce fac si eu?maine mergem la dr dar dr spune mereu ca daca ia in greutate e bine,e bine si 300g:(?doar 300g cand el trebuie sa ia macar 700g:-o

madalinafrincu 07 ian 2013 13:50:37

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
si eu am avut problema cu laptele si seara ii dadeam un bibe cu lapte praf si dormea si ea linistita toata noaptea, nu se mai trezea de foame si a luat in greutate ..eu am avut lapte pana la 4 luni dupa aceea i-am dat formula si o mai alaptam 1-2 ori pe zi pana la 6 luni.....

Poti sa incerci si asa sa vezi daca ia mai bine in greutate....

lisha 07 ian 2013 15:01:29

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Salutari fetele

Costina asa a fost si la noi nu imi lua deloc in greutate....cand o tineam la piept era linistita cand o luam plangea ca ea era flamnda....cat timp o puneam la piept nu accepta beberonul.....chin nu alta
Apoi cand am ajuns si eu al concluzia ca nu am lapte am luat-o de tot de la piept (a fost groaznic) si i-am dat formula apoi a inceput sa i-a in greutate
Apoi m-am mai muls 2 sapt...si ii dadeam la biberon....cand m-am mult prima data si am scos 100 ml de pe o zi sii o noapte din ambi sani am inteles ca ea era moarta de foame...incerca sa tragi cu pompa sa vezi cam cat lapte ai....nu opta imediat pt formula, mai intai convinge-te ca nu ai destul
Eu cand am renuntat la alaptat am inceput sa ma ingras....:( de la 64 pana la 70 si....eu am renuntat la o luna pt nu nu mai aveam de unde....poate la tine e altfel simon e mai marisor dar se merita sa ii mai dai chiar si putin daca ai de unde.... bafta

meapasarica 07 ian 2013 15:38:15

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Costina scumpo, Viktor al meu cand avea sa zic vreo 2 saptamani, statea la san si cate 2 ore si ceva si tot nu era satul, mi-a terminat sanii, atata a tras de ei incat am facut rani cu sange, pana la urma m-am muls cu pompa si am vazut ca aveam lapte suficient cat sa manance la o masa, scoteam cate 120 ml o data din ambii dar el nu se satura oricum...cu laptele praf se satura dar niciodata de tot, el ar fi mancat oricat de mult posibil :))
eu mai faceam si asa: il lasam sa suga si cand nu mai rezistam eu ii pregateam sticla si ii dadeam completare...pana la urma i-am dat doar din sticla ca eu eram distrusa si zi si noapte se trezea o data la 1 ora jumatate la mancare trebuia sa ii dau lui sticla, sa ma mulg eu, era haos, nu mai eram om, doar robot care il hranea pe Viktor...asa ca am renuntat la laptele meu si i-am dat doar din sticluta (din pacate :( )

costina89 07 ian 2013 16:33:10

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
acum e treaz,astazi a fost extrem de agitat,mai mult nu a dormit...sunt ametita rau....o s ma mulg de curiozitate,am uitat sa mentionez ca abia apuca de tetinax-(,azi l-am pus din ora in ora la san,manca cate 5min apoi zambea la mine si se juca cu sanul mai statea un pic mai papa 3 min si apoi adormea.off revin mai incolo ca tipa si nici nu pot sa gandesc ce scriu cand plange:(

meapasarica 07 ian 2013 16:54:59

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
nu renunta nici la san atat cat poti dar nici la tetina, e mai important sa nu fii tu terminata si epuizat complet , e mai bine si el si pentru fete sa nu te consumi, si sa il faci sa accepte si sticluta, pana la urma daca ii e foame tare iti promit ca o accepta pentru ca din ea vine mai mult si mai usor

in concluzie (sunt si eu cheauna de cap de somn, nu stiu daca ai inteles ce vroiam sa zic) nu functioneaza cu sanul, nu e satul copilul, lupta-te sa accepte sticla si tetina, chiar si suzeta decat sa cazi tu intr-o depresie, nu e sfarsitul lumii daca nu il mai poti alapta...eu nici acum nu pot accepta faptul ca nu l-am alaptat mai mult pe baiat dar lumea nu s-a sfarsit si totul merge inainte


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:30:43.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO