forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dupa sarcina (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Jurnalul mamicilor 2011 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10327)

MIRUTZA 03 ian 2013 10:12:18

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Neata.
Ieri printesa mi-a facut o supriza. Eram amandoua in dormitor, eu faceam curat la haine si ea era pe langa mine si se plimba.Si la un momentdat a vrut sa vina la mine si desi nu a avut deloc viteza, s-a trantit singura in fund si cand s-a aruncat in fund si-a muscat buza de jos:(
Azi cand m-am uitat la buza ei, arata mai bine dar are 2 basicute incolore mici.De durut nu o doare buza, dar ma tot gandesc daca trebuie facut ceva, dat cu ceva sau in timp trece ...

Daca ati mai avut pitici care si-au muscat /spart buza, mi-ar prinde bine un sfat.

nicoleta100 03 ian 2013 13:30:14

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de MIRUTZA (Post 1196048)
Neata.
Ieri printesa mi-a facut o supriza. Eram amandoua in dormitor, eu faceam curat la haine si ea era pe langa mine si se plimba.Si la un momentdat a vrut sa vina la mine si desi nu a avut deloc viteza, s-a trantit singura in fund si cand s-a aruncat in fund si-a muscat buza de jos:(
Azi cand m-am uitat la buza ei, arata mai bine dar are 2 basicute incolore mici.De durut nu o doare buza, dar ma tot gandesc daca trebuie facut ceva, dat cu ceva sau in timp trece ...

Daca ati mai avut pitici care si-au muscat /spart buza, mi-ar prinde bine un sfat.

eu am incercat sa ii pun compresa cu apa rece!(a dat Radu cu gurita de marginea patului si i s-a spart buza) atat! altceva nu prea ai ce pune ,orice crema ai pune el o linge/inghite! :(a trecut in cateva zile!:)

simonet 03 ian 2013 18:51:10

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Buna dragelor!

Noi ne-am intors de la buzau si am fost si la gineco astazi.
bebe e f bine, are 7 saptamani si 1 zi. sunt bucuroasa ca e bine si ca am aflat care e varsta lui.
Jess, in cazul acesta o sa ma obisnuiesc cu gandul ca voi avea 2 minunatii de fetite:) si cred ca se va numi Iris, asa cum imi doream de la sarcina trecuta:D

Mira, nu ai ce sa ii dai la buza, trece repede. am patit si noi.

Mihaela, cand mergi la medic?:D

simonet 03 ian 2013 18:54:11

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Mihaela, acum am citit din urma, cum a fost la gineco astazi?

Legat de greturi eu nu mai am, dar zilele trecute, cand gateam smteam ca mor, dupa ce am fost la mama si am mancat pui si peste chiar nu am mai avut greturi. deci lasa salamul si da-i bataie cu pui si chestii usoare si f putin mirositoare:)))

rainbow 03 ian 2013 20:42:19

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Buna seara fetele!!!
Simo ma bucur sa citesc vesti bune!!!Sarcina usoara sa ai in continuare!!!
Mihaaaaa!!!!astept vesti bune si de la tine!

simonet 03 ian 2013 21:26:01

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Eu nu stiu cum sa setez ticker-ul sa se modifice saptamanal .... :(

Prapadeala 04 ian 2013 09:31:42

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 1196384)
Buna dragelor!

Noi ne-am intors de la buzau si am fost si la gineco astazi.
bebe e f bine, are 7 saptamani si 1 zi. sunt bucuroasa ca e bine si ca am aflat care e varsta lui.
Jess, in cazul acesta o sa ma obisnuiesc cu gandul ca voi avea 2 minunatii de fetite:) si cred ca se va numi Iris, asa cum imi doream de la sarcina trecuta:D

Mira, nu ai ce sa ii dai la buza, trece repede. am patit si noi.

Mihaela, cand mergi la medic?:D

Citat:

Anterior postat de simonet (Post 1196387)
Mihaela, acum am citit din urma, cum a fost la gineco astazi?

Legat de greturi eu nu mai am, dar zilele trecute, cand gateam smteam ca mor, dupa ce am fost la mama si am mancat pui si peste chiar nu am mai avut greturi. deci lasa salamul si da-i bataie cu pui si chestii usoare si f putin mirositoare:)))

Mirosul e ok, restul sunt naspa...abia mai mananc

Citat:

Anterior postat de rainbow (Post 1196436)
Buna seara fetele!!!
Simo ma bucur sa citesc vesti bune!!!Sarcina usoara sa ai in continuare!!!
Mihaaaaa!!!!astept vesti bune si de la tine!

Neata :)

Scrisesem ieri la 9 month to go, am fost la doctor si am vazut inimioara. Suntem mai mici, la 6 sapt, dar stiam asta.

Acum imi fac niste analize si ma mai duc peste 2 saptamani la doctor

Citat:

Anterior postat de simonet (Post 1196474)
Eu nu stiu cum sa setez ticker-ul sa se modifice saptamanal .... :(

Nici eu nu am reusit unul automat cu saptamanile, asa ca m-am dus pe unul cu zile ;))

rainbow 04 ian 2013 09:47:59

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
neata mamici si burtici!!>:D<>:D<
eu am avut o noapte taaaaaaaaaare proasta!x-(x-(x-( dupa ce am umblat ieri toata ziua,am zis k o sa dorm bustean..de unde..ca m-a pacalit soarele de afara si m-am imbracat cam subtire,batea si vantul si capul meu il simt ca un balon acum:((,ma doare si gatul...3 ore cred ca am adomit adunate si acum o stare de nerviiiiii..nu ies azi din casa,imi fac si un ceai..iau din timp,nu vreau sa incep cu muci si alte chestii.
Miha am citit dupaia si la 9months..ma bucur pt vestile bune!sarcina usoara sa ai>:D<>:D<>:D<>:D<
aa...uitasem sa va zic,m-am programat si la 4D,morfologia fetala de trim2 cum se zice...pe 28 ianuarie merg,la noi costa 380 ron..prin orasele voastre cat este?sunt curioasa?:D

Prapadeala 04 ian 2013 09:54:48

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de rainbow (Post 1196785)
neata mamici si burtici!!>:D<>:D<
eu am avut o noapte taaaaaaaaaare proasta!x-(x-(x-( dupa ce am umblat ieri toata ziua,am zis k o sa dorm bustean..de unde..ca m-a pacalit soarele de afara si m-am imbracat cam subtire,batea si vantul si capul meu il simt ca un balon acum:((,ma doare si gatul...3 ore cred ca am adomit adunate si acum o stare de nerviiiiii..nu ies azi din casa,imi fac si un ceai..iau din timp,nu vreau sa incep cu muci si alte chestii.
Miha am citit dupaia si la 9months..ma bucur pt vestile bune!sarcina usoara sa ai>:D<>:D<>:D<>:D<
aa...uitasem sa va zic,m-am programat si la 4D,morfologia fetala de trim2 cum se zice...pe 28 ianuarie merg,la noi costa 380 ron..prin orasele voastre cat este?sunt curioasa?:D

Cris, ai grija de tine >:D<

Cred ca tot asa de scumpe sunt si prin Bucuresti, eu am abonament de la firma la o clinica privata si le fac pe astea gratis

rainbow 04 ian 2013 11:12:36

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Apropo de ticker...cel cu saptamani,,eu il modific in fiecare marti,cand implinim saptamana:))
Mi-am facut un ceai acum,astept sa se raceasca putin..am pus si un pliculet de tei,poate m-oi linisti si pleaca nervii care ii am acum:))
ASA...cam multe fete lipsa la apel...Dorutza,Nico,Porumbita,Costina,Laura,Anca,M adalina(ea cred ca este tot in vacanta in tara)...si atat imi aduc aminte acum[*16*][*16*][*16*][*16*]


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:41:26.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO