forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dupa sarcina (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Jurnalul mamicilor 2011 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10327)

redeeadoo 04 ian 2013 11:21:05

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de rainbow (Post 1196785)
neata mamici si burtici!!>:D<>:D<
eu am avut o noapte taaaaaaaaaare proasta!x-(x-(x-( dupa ce am umblat ieri toata ziua,am zis k o sa dorm bustean..de unde..ca m-a pacalit soarele de afara si m-am imbracat cam subtire,batea si vantul si capul meu il simt ca un balon acum:((,ma doare si gatul...3 ore cred ca am adomit adunate si acum o stare de nerviiiiii..nu ies azi din casa,imi fac si un ceai..iau din timp,nu vreau sa incep cu muci si alte chestii.
Miha am citit dupaia si la 9months..ma bucur pt vestile bune!sarcina usoara sa ai>:D<>:D<>:D<>:D<
aa...uitasem sa va zic,m-am programat si la 4D,morfologia fetala de trim2 cum se zice...pe 28 ianuarie merg,la noi costa 380 ron..prin orasele voastre cat este?sunt curioasa?:D

Neata Cristinutza,

si eu am dormit cam naspa azi-noapte, de la 3 la 5 m-am jucat pe telefon ca sa ma i-a somnul...iar de dimineata nu aveam chef sa ma trezesc, eu am facut greseala sa pap niste ceapa aseara la ciorbita, si nu prea mi-a picat bine, astazi ma refac la munca ;)) de pe 1 ianuarie vad ca au inceput sa ma cam incerce greturile, sa vedem cat ma tin:P
eu am facut ecografie morfofetala - am dat cam 440 de lei-doar raportul si vreo 5 poze(fara CD-care era 80 de lei separat) , nu stiu daca sunt clinici unde gasesti mai ieftin in Bucuresti
bebelasul meu da din picioare intr-o fericire, deja vedem cum se misca burtica ;))

Miha iti urez multa sanatate si rabdare, sa treci cu bine de greturi, eu nu prea m-am confruntat pana acum cu ele decat dimineata:D
va pupic o zi minunanta sa aveti mamicilor

costina89 04 ian 2013 11:53:17

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
buna Dimineata si de la mine fetelor(la amiaza:D)
E prima oara cand intru pe anul asta asa ca av urez La multi ani!!!,sa aveti un an plin de realizari si tot ce va doriti.
Eu sunt obosita,derprimata,fara chef de nimic,nervoasa.....nu stiu ce am,sper sa imi treaca:( cat mai repede ca asa am o stare sa las totul balta si sa plec unde vad cu ochii:(,m-am saturat de lume rea,de miniciuni,barfe si multe multe.
Fetele mele stau prost cu somnul,se culca pe la 11-12 noaptea si se trezesc la 7:-o,cel mic e si el agitat:(,or fi din cauza mea:( ca am eu starea asta.
Voi cum stati cu kg luate dupa sarbatori?:Deu ma laudam ca nu iau decat 1 kg eeeee.....am luat vreo 3-4kg:(,Justina mi-a sp ca trebuie sa mai slabesc pt ca o sa ma fac de 100kg si o sa ii rup patul:))....rad eu rad dar nu prea e de ras....clar trebuie sa fac ceva,doar ca nu am nici o motivatie puternica.

jessik 04 ian 2013 22:40:51

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
vai costina asa ti-a zis fica-ta?
pai dc esti nervoasa? si la fete fa-le program de somn mai devreme..
eu nu stiu de unde tot pun kg..nu mananc exagerat, de sarbatori am mancat putin pe unde am mers ca acasa nu am gatit.. si inca am fost si mai sunt racita.. deci poate retin apa.. ca ma simt umflata. ma duc iar la sala sa ma mai dezamortesc.. ca ma dor oasele.. si spatele..
am pus poza pacat ca e intoarsa, nu o pot pune dreapta, sa vedeti ce bostanel am.
eu am iar arsuri, si iau niste pastilute.. dar in ritmul asta le termin repede..
eu ma plictisesc, asa am un somn.. si la servici mi-a scazut orele, nus tiu ce s afac, ca imi afecetaza banii pt bebe, ca aici se socotesc ultimile 6 luni, imi face 50 % din media pe luna. si daca acumultimile sapt imi scade scade si media.. oh ce nervi am.. si eu vroiam sa mai fac ceva bani.. sa stau pana la sf lu febr,.daca tot nasc in april..
si o sa treaca timpul mai greu daca nu lcurez deloc.. mrr..afara aceais vreme..

jessik 04 ian 2013 22:43:56

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
da simo, tu tre sa modific in fiecare saot.. mergi la modificare setari, la tiker.. si refaci datele, saptamanile.. etc.. eu practic fac 27 teoretic 30 haha, suna bine 30 de sapt muahah

costina89 05 ian 2013 00:11:18

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 1197331)
vai costina asa ti-a zis fica-ta?
pai dc esti nervoasa? si la fete fa-le program de somn mai devreme..
eu nu stiu de unde tot pun kg..nu mananc exagerat, de sarbatori am mancat putin pe unde am mers ca acasa nu am gatit.. si inca am fost si mai sunt racita.. deci poate retin apa.. ca ma simt umflata. ma duc iar la sala sa ma mai dezamortesc.. ca ma dor oasele.. si spatele..
am pus poza pacat ca e intoarsa, nu o pot pune dreapta, sa vedeti ce bostanel am.
eu am iar arsuri, si iau niste pastilute.. dar in ritmul asta le termin repede..
eu ma plictisesc, asa am un somn.. si la servici mi-a scazut orele, nus tiu ce s afac, ca imi afecetaza banii pt bebe, ca aici se socotesc ultimile 6 luni, imi face 50 % din media pe luna. si daca acumultimile sapt imi scade scade si media.. oh ce nervi am.. si eu vroiam sa mai fac ceva bani.. sa stau pana la sf lu febr,.daca tot nasc in april..
si o sa treaca timpul mai greu daca nu lcurez deloc.. mrr..afara aceais vreme..


da mai Jess :(,auzi tu ca sunt grasa si bulanoasa:(....copilu' spune adevarul dar parca fu prea dura :(....o sa ma apuc de sport de sapt viitoare ca nu vreau sa ajung la 100kg si sa ii rup patul:)).Cat despre program....vai deci imi e din ce in ce mai greu,nu le mai dau de cap deloc,le pun de pe la 9 sa se culce si abia la 12 adorm....din toamna le dau la gradi ca nu mai pot:(.Apropo de dezamortit oase ca tot spuneai Jess.....e posibil sa ma doar mijlocul de la greutate si de la lipsa de miscare?.....abia ma aplec dupa jucarii,azi am frecat un covor si am ramas intepenita:(,ma simt asa inchilozata:(.
Sigur mai retii si apa Jess,e bine ca tu inca te mai duci la sala,o sa ai o nastere usoara;),pe mine asta cred ca m-a salvat acum...daca nu faceam miscare inainte de sarcina era mai de mine la nastere.....la anisia a fost asa greu....mai greu ca prima oara:(....deci asa cu miscarea in sarcina si inainte e adevarata dupa parerea mea.

nicoles23 05 ian 2013 14:13:49

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
La multi ani dragelor !!!!! Un 2013 asa cum va doriti cu sanatate pentru voi si cei dragi.

Noi suntem bine voiosi, sanatosi dar tare ocupati.

Simo, ma bucur sa citesc ca vine bebe2....inseamana ca e super cu Octav. Cat despe Raisa, o sa se obijnuiasca cu un fratior sau o surioara. Ai mei ba seiubesc baisi smulg jucariil de la unu la altul, dar dimineta se cauta unu pe altul. Sunt adorabili. Cel mai bun lucru ce am putut sail fac a fost 2 copii unu dupa altul.

Va pup pe toate, mamici sau viitoare mamici, nasteri usoare, recuperare la fel si multa odihna noaptea .


:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

jessik 05 ian 2013 21:26:46

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
oh sper sa fie asa cum zici costina, cu miscarea..incerc sa merg mai des ca nu prea mergema numnai de 2 3 ori pe sapt.. incep s ama gandesc la nastere cum o sa fie, sa nu intru in panica.. ma gandesc la dureri, taiatura, etc.. am impresia ca am deja un hemoroid, ca m-am analizat, deocamdata nu ma doare.. dar nu stiu ce sa fac..
pai incearca s ale obosesti seara pe fete sa adoarma mai repede..
eu dorm asa de greu, ma trezesc de 4 5 ori pe noapte, ma sucesc de 100 de ori.. mor de somn..
am niste arsuri, stau numai cu pastile.. in ritmul asta le consum pe toate..
celelelate mamici ce mai fac ca nu au mai intrat.. ieri la sala, o tanti mi-a zis caand nasc, eu am zis ca la sf lu martie, cumvba s=a mirat am o burta, oricum a zis ca am burta cu baiat haha, se pricepea.. tu ai obs ca burta era diferita d ela fete la baiat?

bobopuiu 06 ian 2013 02:07:17

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de rainbow (Post 1196785)
neata mamici si burtici!!>:D<>:D<
eu am avut o noapte taaaaaaaaaare proasta!x-(x-(x-( dupa ce am umblat ieri toata ziua,am zis k o sa dorm bustean..de unde..ca m-a pacalit soarele de afara si m-am imbracat cam subtire,batea si vantul si capul meu il simt ca un balon acum:((,ma doare si gatul...3 ore cred ca am adomit adunate si acum o stare de nerviiiiii..nu ies azi din casa,imi fac si un ceai..iau din timp,nu vreau sa incep cu muci si alte chestii.
Miha am citit dupaia si la 9months..ma bucur pt vestile bune!sarcina usoara sa ai>:D<>:D<>:D<>:D<
aa...uitasem sa va zic,m-am programat si la 4D,morfologia fetala de trim2 cum se zice...pe 28 ianuarie merg,la noi costa 380 ron..prin orasele voastre cat este?sunt curioasa?:D

exagerat de mult, eu am dat 200 cu tot cu cd!
a doua oara cand am mers la acelasi medic, si mi a facut si 4d m-a luat 150, dar morfologia la 23 saptamani a fost 200, intre 200-250 e la noi, bine sigur si mia mult da cred ca un maxim de 300

dorutza 06 ian 2013 13:44:52

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
la multi ani si un an nou Fericit!
eu n-am apucat sa scriu saptamana asta nimic, dar v-am citit..
am primit o masina de cusut si am fost foarte ocupata cu ea.. si foarte incantata..
in alta ordine, trebuie sa pun la cale.. IAR.. planul de bataie pt slabit. ca e rau dat peste cap din pacate.
voi v-ati revenit cu mancarea dupa sarbatori???

Gea 06 ian 2013 17:18:29

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
La multi ani dragi mamici >:D<
Acum am reusit sa intru si eu putin ca doarme familia si am reusit sa pun mana pe laptop:P
Sper sa pot povesti mai mult maine de la birou, dar in doua cuvinte va spun cum am petrecut noi cele 2 saptamani de vacanta :D
Au fost doua saptamani pline, cu multe vizite primite, multa lume, multe cadouri (pentru Ana :P)In ajunul Craciunului a venit Mos Craciun pentru copii si nepoti la socrii, asa ca s-a adunat gasca acolo. A venit Mosul, cadouri in prostie, mancare cat incape, bucuria copiiilor fara limite :x Am fost racita de Craciun, eu mai rau, Ana mai usor. Au urmat vizite de la parinti, frati, surori, din toate partile :D Vineri am iesit cu Dorutza, David si sotul ei la un spatiu de joaca pentru copii iar seara ne-am adunat la noi la niste jocuri. Ne-am distrat pana dimineata, pe la 5-6 :D :-o A fost super :D
Revelionul l-am facut acasa la noi, insa am invitat niste prieteni si spre bucuria noastra, toti au reusit sa ajunga (un cuplu asteapta un bebe, doua cupluri au deja copilas - Dorutza si inca niste prieteni), desi era cu semnul intrebarii. A fost super, m-am simtit ca la petrecerile de pe vremea cand aveam 20-22 de ani :P De Revelion si in prima noapte de Craciun am lasat-o pe Ana la ai mei iar in week-endul acesta vineri a ramas la soacra, sa nu fie cu suparare :P Vineri am iesit cu sotul in oras la biliard, am stat vreo doua ore dar ne-am simtit tare bine, ne-am dat rugina la o parte si am reinceput sa cunoastem tehnicile biliardului :P :">

Vreau sa spun ca in astea doua saptamani am mancat in prostie, prajituri, ciocolata, pizza vreo 4 nopti la rand in prima saptamana si vreo 2 nopti la rand a doua saptamana, de la McDonalds la fel (m-am indragostit de salata Primavera :">) plus mancare de acasa. Cantarul nu s-a miscat foarte mult in sus, maxim 700g in prima saptamana iar in a doua mi-a aratat chiar si cu 300g mai putin ca inainte de sarbatori :-o:-o:-o Astazi aveam 70.6kg, deci cu 100g in plus fata de dinainte de vacanta. Sunt foarte multumita, mai ales ca imi propusesem sa iau aprox. 2kg perioada asta :-o Bine ca am scapat #:-s Voi vedea maine ce imi arata cantarul, cand voi reveni la dieta :D

Pentru noi aceste doua saptamani au trecut foarte repede si in acelasi timp foarte incet. Am profitat de fiecare minut petrecut cu Ana si imi va fi din nou foarte greu maine cand va trebui sa o duc la cresa :(( Dar voi face fata, sper.

Ana invata tot mai multe cuvinte, imita tot mai mult si ne intelegem foarte bine. Chiar purtam dialoguri :D :x
Ne-a innebunit cu Dumbo saptamanile astea, zilnic ne uitam la desene de cel putin doua ori :-o Dar deja stie toate actiunile, cartea o "citeste" singura si povesteste tot ce se intampla in fiecare imagine din carte :x:x E o scumpa :D

Si uite cum se facu din rezumatul meu un roman de week-end :P :)) Sa vad daca mai am ceva de povestit pe maine :P ;)

Un week-end minunat va doresc, cat a mai ramas din el, si un An Nou plin de realizari impliniri, fericire si sanatate va doresc! >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:49:44.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO