forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dupa sarcina (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Jurnalul mamicilor 2011 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10327)

lisha 09 ian 2013 13:34:37

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
doruta de unde iei tiparele?

costina89 09 ian 2013 13:37:17

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 1201016)
buna fetele..
eu nu-mi gasesc motivatia necesara sa am apuc iar de dieta..
deci mergea totul asa bine dar sarbatorile astea au dat totul peste cap.. momentan am 63,5 deci un plus de 3 kg.. si nu ma pot opri din mancat prostii..
partea proasta e ca sunt acasa la parintii mei prima parte a zilei, si aici mananc ce gasesc nu-mi aduc mancarea mea sanatoasa de acasa..
cred ca ma apuc de un fel de rina.. ca poti manca de toate in ea

aseara, (pentru ca sunt la partea in care il dezobisnuiesc pe david de pampi si am nevoie de multi pantalonasi) i-am facut o pereche de pantalonasi..
au iesit ok, dar pe urmatorii stiu cum sa-i fac ca sa iasa perfecti...
si apoi trec la body si salopetici...

costina pentru fete sunt o gramada de tipare cu tutoriale gratuite pe net...o minunatie.. 20 % pt baieti restul doar pt fetite...

cred ca o sa caut la noapte ca tot nu am somn pana la 2.
Am crezut ca sunt singura cu un plus mare dupa sarbatori,eu am inceput de de 2 zile "dieta" imi e foarte greu pt ca la fel ca si tine Dorutza m-am obisnuit sa mananc prosteste si mult,de fapt mult e putin spus.....mananc din ora in ora,de 2 zile incerc s aimi fac un program,azi vad ca mi-a iesit pana acum sa vedem dupa 2

Citat:

Anterior postat de madalinafrincu (Post 1201021)
si eu cu greu i-am gasit almei o pijama gen body, ca are aproape 4 ani, dar am tinut neaparat sa ii iau ca dormea cu spatele gol , si cu pantalonii ridicati pana la genunchi, acum mi se pare asa funny, ditamai fetita in body , parca e un bb gigant :))

si eu tot din motivul asta vreau sa le fac salopetele cand le vad c spatele gol innebunesc,sa nu mai zic ca Anisia nu doarme invelitax-(

costina89 09 ian 2013 13:38:14

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de lisha (Post 1201029)
doruta de unde iei tiparele?


da da,buna intrebare ca sa nu stau sa orbecai ca o nebuna diseara

lisha 09 ian 2013 13:49:04

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Acum hai sa ma plang.......sa ma descarc poate imi mai trece

Fata asta a mea ma terorizeaza.....nu pot face nimic de ea....

In bucatarie la mine e rece cand nu gatessc si dimineata (centrala noastra e impreuna cu vecinii ei ar vrea sa foloseaca caldura dar sa nu plateasca......si-au gasit nanasu) asa ca folosim centrala doar cand folosesc si ei in acelas timp sa nu ma am discutii in rest am calorifer electric in camera....deci dimineata nu o pot duce in bucatarie numai in camera
asta insemna ca nu pot sa ma misc din camera....deci urla daca ies si plec cu lacrimi......nici la baie nu pot merge...........:((:((

Se trezeste din somn plngand.....si daca nu sunt acolo se ineaca de atat aplans......chiar nu o inteleg ea nu era asa.....ma termina

Imi vien sa fac ca trenu ca nu reusesc s aimi fac treaba cum ar trebui....cred ca fiecare ati trecut pe aici....abea astept sa poata merge singura s anu mai casa sa nu mai fiu tot in spatele ei

simonet 09 ian 2013 14:04:15

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Buna dragelor!!

Eu am o stare de amorteala de abia scriu ... imi e somn, sunt molesita ...
Lisha, eu cred totusi ca fiica ta e mai importanta decat vecinii, iar ei ar trebui sa inteleaga ca atata timp cat este un copil mic implicat, nu pot tine caldura inchisa, ma gandesc ca pot inchide caloriferele si atunci nu vor plati ...
Stiu cum e sa nu te lase printesa sa faci nimic, raisa mea desi mai are putin si face 2 ani, tot legata de ea ar vrea sa ma tina, si chiar cand va incepe sa mearga, Lisha, te va lua de mana si te va duce unde vrea ea, sa te joci cu ea, deci nu te gandi ca va fi paradisul.

eu ii pun raisei pe ea un body obisnuit, ca sa ii tina la mijloc, apoi ii pun pijamalutele pe ea.

Eu de cateva zile am o stare permanenta de foame ... vai ... sper sa nu ma ingras rau in sarcina ... De greturi nu se mai pune problema, doar nu imi place usturoiul in rest e ok.
Sunt si ff balonata, eu care nu aveam burta deloc am o burta de parca sunt in 4 luni .... asa ma enerveaza ... la mine a fost la fel si la prima sarcina, m-am balonat de la inceput rau.

simonet 09 ian 2013 14:05:11

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Pufulet, ma tot gandesc la tine ... >:D<

simonet 09 ian 2013 14:08:18

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Ce tari sunteti fetelor, cu crosetatul de chestii pentru copii ...
Eu nu am mai facut nimic decand eram mica si faceam la scoala sau ma mai prosteam cu cate ceva minuscul.
De altfel, mie nu imi plac chestiile hand-made.

Spor la lucru si sa va iasa hainute minunate pt copilasi.

MIRUTZA 09 ian 2013 14:10:27

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 1201063)
Buna dragelor!!

Stiu cum e sa nu te lase printesa sa faci nimic, raisa mea desi mai are putin si face 2 ani, tot legata de ea ar vrea sa ma tina, si chiar cand va incepe sa mearga, Lisha, te va lua de mana si te va duce unde vrea ea, sa te joci cu ea, deci nu te gandi ca va fi paradisul.

.

Ai mare dreptate ! Foarte bine ai descris.
Noi suntem la etapa in care ea merge singura si noi dupa ea;;)

simonet 09 ian 2013 14:13:13

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
:))) m-am amuzat ... exact, Mira!!

Deci Lisha, niciodata in 1 an si 10 luni nu mi s-a parut ca devine ceva mai usor, se schimba unele lucruri, intr-adevar, insa mai simplu nu devine nimic.
Imi pare rau;)

lisha 09 ian 2013 14:13:29

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Simo....noi am ales varianta asta pt ca nu sunt de acord ca la ei sa merga caldura cand nu sunt ei acolo si ei sa plateasca doar o parte pe timpul cat au program...desi caldura mergea tot timpul cand veneau la munca era cald....si avem aceleas camere.
Anii trecuti plateam cate 1200-1300 pe luna.....anul asta m-am revoltat eu... cum eu platesc 3 parti si ei una....mai ii rabd eu cateva luni, ne vom muta cat de repede....nu vom sta pana ne terminam casa de tot si exterior si mobila de fite si....punem parchetul si ne mutam cu mobila pe care o avem....de 3 ani sunt terminata psihic de vecini carora le dai degetul si iti i-au mana....aici ma descrc si eu

La fel am fost si eu...eram balonata foarte tare in primele luni.....


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:10:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO