forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dupa sarcina (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Jurnalul mamicilor 2011 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10327)

nicoleta100 29 sep 2011 13:27:10

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
supa fierbe ,merele spalate/curatate /rase ,asteapta sa fie calite si dupa ce se trezesc copiii bat un blat si gata si prajitura!!!
ptiu,ptiu sa nu ma deocheati!:D

nicoles23 29 sep 2011 13:36:57

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
esti de vis nico, sincer....eu astept sa il dau pe asta mare la cresa sa fac si eu macar 50% din cate faci tu cu 2 copii.


:-*

nicoleta100 29 sep 2011 13:39:32

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoles23 (Post 805122)
esti de vis nico, sincer....eu astept sa il dau pe asta mare la cresa sa fac si eu macar 50% din cate faci tu cu 2 copii.
:-*

il dai pana la urma !? cat vei plati?
am eu o problema cu costurile! dar cu criza asta ,m-am dat peste cap!!!:-o:-o:-o

MIRUTZA 29 sep 2011 14:20:10

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Buna mamicutelor>:D<!
Eu azi am iesit cu pitica la plimbare si am mers pana la cel mai apropiat magazin de langa casuta mea...Carina a stat afara cu mama cat am facut eu ceva cumparaturi si eu eram tare fericita ca am dat iarasi de oameni, de civilizatie[*3*] Nu am mai iesit din casa de 2 saptamani si imi era tare dor,:x si ma simteam un pic aiurea si fata de sot ca mereu il trimiteam pe el la cumparaturi si ii ziceam sa i-a aia, apoi cealalta. Acuma o sa pot merge si eu la magazin:D

Imi venea sa cumpar de toate, am iesit cu o punga mare de acolo...parca imi faceam provizii pana data viitoare cand mai ajung pe acolo:P

Carina acuma doarme si asa as dormi si eu cu ea...dar imediat tre sa se trezeasca si sa ii dau sa pape.

AAAAAAAA, am uitat sa va zic....ieri ne-a cazut si noua buricul[*103*].
Simo, Gea,Nico, Nicoleta si Dorutza va trimit un pupic mare:-*.

De Bobu ce mai stiti, ca vad ca nu a mai intrat de ceva timp:-/

nicoles23 29 sep 2011 14:20:18

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
da nico, il dau am primit o mana salvatoare :)

firma la care lucrez deconteaza gradinita/cresa ptr copii in valoare de pana la 250ron/luna/copil....cresa lu sabi e 520/luna program lung deci si asa noi platim doar 270 ceea ce e ok altfel l-as fi tinut acasa ca nu imi permiteam.
Stiu ce zici si cu criza si la noi se va simti si faptul ca o sa iau mai putini bani acuma cu bebe2 in maternitate...dar ne-om descurca cumva :)

pupici

Gea 29 sep 2011 14:52:53

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoles23 (Post 805096)
buna fetele....

am primit analizele la tavi si sunt putin ingrijorata, ca are ceva valori prea mari si altele prea mici asa ca sunt curioasa ce ne va spune care e cauza.

cred ca are o anemie, si/sau ceva alergii gen astm, dermatita atopica. Si la cel mare am avut ca la noi cam toti barbatii din familie, ai mei sau a sotului sunt cu alergii sau astm.

dupa ce se trezeste, papa si fugim la medic.

in rest, incerc si eu sa mai fac prin casa cate ceva, mai o papa, curatenie pe rand.

maine iar plecam la sat, ca vine tata si sa i fac ceva de mancare.

gea tu mai ai putin si revi la kg-le de dinainte de sarcina ceea ce e super.

eu stiu asa....9 luni i ia unei femei sa devina mama si 9 lunii i ia unei mame sa redevina femeie. Eu zic ca si daca intr-un an imi revin frumos cu carnea tare pe mine si kg-le duse sunt multumita. Nu sunt la concurs cu nimeni si nici nu imi castig existenta din frumusetea trupului meu. Nu am de gand sa o taraganez mult cu kg-le dar nici sa ma stresez sa dau jos 10 kg intr-o luna ca apoi sa arat ca bunica cu pielea lasata pe mine sau sa pun la loc ce am dat jos.

E bine ca aici ne sustinem si ca mamici si ca femei si toate suntem pentru slabit sanatos :-* >:D<

Sper sa fie ok scumpul tau, sa nu fie nimic grav :(
Oho, Nico, mai am pana sa ajung ca inainte de sarcina.... mai am 20 de kg de dat jos :((

bobopuiu 29 sep 2011 15:28:00

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Aici si Bobo..prinsa n toate cele:)))
calc, spal, gatesc, spal 2 funduri cacaioase, hranesc 4 guri cu mine 5...duc copii afara..etc...
sambata avem botez, eu n am apucat sa mi cumpar nimic, asa ca ma imbrac ca anu trecut:)))
asta e..sper ca nu ma dezbraca nimeni:D
o s avim cu poze..
adevarul e..adevaraul motiv...pfff..voua va zic..ca mi sunteti dragi..mama a fost diagnosticata cu cancer metastazat grad 4b..si s tare daramata..trec prin diferite stari..de la neputinta, frustare, revolta..incerc sa nu ma gandesc prea mult..
va pupa Bobo..is aici:D..nu scapi voi de mine:)))

nicoleta100 29 sep 2011 15:30:41

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de MIRUTZA (Post 805165)
Buna mamicutelor>:D<!
Eu azi am iesit cu pitica la plimbare si am mers pana la cel mai apropiat magazin de langa casuta mea...Carina a stat afara cu mama cat am facut eu ceva cumparaturi si eu eram tare fericita ca am dat iarasi de oameni, de civilizatie[*3*] Nu am mai iesit din casa de 2 saptamani si imi era tare dor,:x si ma simteam un pic aiurea si fata de sot ca mereu il trimiteam pe el la cumparaturi si ii ziceam sa i-a aia, apoi cealalta. Acuma o sa pot merge si eu la magazin:D

Imi venea sa cumpar de toate, am iesit cu o punga mare de acolo...parca imi faceam provizii pana data viitoare cand mai ajung pe acolo:P

Carina acuma doarme si asa as dormi si eu cu ea...dar imediat tre sa se trezeasca si sa ii dau sa pape.

AAAAAAAA, am uitat sa va zic....ieri ne-a cazut si noua buricul[*103*].
Simo, Gea,Nico, Nicoleta si Dorutza va trimit un pupic mare:-*.

De Bobu ce mai stiti, ca vad ca nu a mai intrat de ceva timp:-/

ce bine ca ai reusit sa iesi !!!nici mie nu imi placea in casa ,sa depind de restul,parca nimik nu era bun din ce imi cumparau ei!!!:):)
bine ca v-a cazut buricul,o grija in minus!!!:):)
cred ca Bobo e tare ocupata!!! draga de ea are 3 fete de care trebuie sa aibe grija!!!cea mare a incepul scoala ,e greu!!! noi ne plangem care cu 1 care cu 2 dar ea ce sa mai zica???
Citat:

Anterior postat de nicoles23 (Post 805166)
da nico, il dau am primit o mana salvatoare :)

firma la care lucrez deconteaza gradinita/cresa ptr copii in valoare de pana la 250ron/luna/copil....cresa lu sabi e 520/luna program lung deci si asa noi platim doar 270 ceea ce e ok altfel l-as fi tinut acasa ca nu imi permiteam.
Stiu ce zici si cu criza si la noi se va simti si faptul ca o sa iau mai putini bani acuma cu bebe2 in maternitate...dar ne-om descurca cumva :)

pupici

ce noroc pe tine!!!:)
foarte bine,lasa sa mearga ca se invata cu copiii,cu un program de masa ,de somn,isi va face prieteni! super!!!>:D<
Citat:

Anterior postat de Gea (Post 805199)
Sper sa fie ok scumpul tau, sa nu fie nimic grav :(
Oho, Nico, mai am pana sa ajung ca inainte de sarcina.... mai am 20 de kg de dat jos :((

toate mai avem ,care mai mult ,care mai putin!!!:-s:-s:-s:-s

nicoleta100 29 sep 2011 15:34:03

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de bobopuiu (Post 805238)
Aici si Bobo..prinsa n toate cele:)))
calc, spal, gatesc, spal 2 funduri cacaioase, hranesc 4 guri cu mine 5...duc copii afara..etc...
sambata avem botez, eu n am apucat sa mi cumpar nimic, asa ca ma imbrac ca anu trecut:)))
asta e..sper ca nu ma dezbraca nimeni:D
o s avim cu poze..
adevarul e..adevaraul motiv...pfff..voua va zic..ca mi sunteti dragi..mama a fost diagnosticata cu cancer metastazat grad 4b..si s tare daramata..trec prin diferite stari..de la neputinta, frustare, revolta..incerc sa nu ma gandesc prea mult..
va pupa Bobo..is aici:D..nu scapi voi de mine:)))

of draga de tine,cat este de vrednica si fetele ma numesc pe mine cea mai harnica! cred ca eu fac doar jumatate din cate faci tu!iti urez mult spor!!! sa ai fete cuminti care sa pape tot ,sa doarma cand trebuie,sa se joace pana la ce ora trebuie,sa isi faca temele etc .......sa te lase si pe tine sa iti tragi sufletul!!!

imi pare sincer rau de mama ta!!! ii urez numai bine si multa sanatate ,fara dureri mari!!!:-s:-s:-s

simonet 29 sep 2011 17:06:30

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Bob, imi pare rau pentru mama ta.
E grav? vreti sa veniti in bucuresti la un consult? la medlife vine un medic din austria o data pe saptamana. vrei sa ma interesez de el?


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:34:04.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO