forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dupa sarcina (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Jurnalul mamicilor 2011 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10327)

dorutza 30 mar 2012 12:22:35

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de meapasarica (Post 1000904)
Viktor e tare mandru cand sta in picioare, toata fata ii e luminata...de tarat se taraste si el dar numai daca e motivat cu adevarat, la jucarii nu mai recationeaza ci daca ii pun de exemplu un ziar sau o lingura se lupta si ajunge repede la ea

cel mai incantata sunt de faptul ca a invatat sa ridice mainile sa il luam sus

david iubeste flacoanele din care beau eu apa... alea da motivatie.. sau telefonul

da da si eu sunt incantata cand dupa ce a stat cu taica-sau la bunici
si vine sus i se lumineaza fata cand ma vede si intinde mainile la mine..
drept ii ca dupa ce l-am luat ii cam brutal cu iubareala asa ma strange, ma pitiga ma prinde de numa, si in cele din urma imi suge de umar sau de unde apuca sa-i dau tzitzi... :D

nicoles23 30 mar 2012 13:07:54

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
dorutza, iar ai modificat tikerul in sus sau mi se pare mie :(


hai ca putem, trebuie sa putem, nu e usor dar vom reusi, asta sa iti spui mereu in gand si te inflacarezi imediat....la mine functioneaza :D...plus mai ajuta sa incerc haine in care nu intram acum 2 luni de exemplu si sa vad ca am unii blugi care abia intrau pe mine,acuma i si inchid doar ca sunt extrem de fixi.

:-*

nicoleta100 30 mar 2012 13:11:37

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
LA MULTI ANI RAISA(FETITA MIJLOCIE A LUI BOBO,SA NU O INCURCAM CU A SIMONEI)
SA CRESTI MARE ,SA FI SANATOASA SI CUMINTE!!!
http://www.bei.ro/blog/wp-content/up.../08/toys05.jpg

dorutza 30 mar 2012 13:22:49

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoles23 (Post 1000990)
dorutza, iar ai modificat tikerul in sus sau mi se pare mie :(


hai ca putem, trebuie sa putem, nu e usor dar vom reusi, asta sa iti spui mereu in gand si te inflacarezi imediat....la mine functioneaza :D...plus mai ajuta sa incerc haine in care nu intram acum 2 luni de exemplu si sa vad ca am unii blugi care abia intrau pe mine,acuma i si inchid doar ca sunt extrem de fixi.

:-*

da asa e
am modificat in sus :(

lulus07 30 mar 2012 13:38:14

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Fetelor, am patit o chestie tare nasoala in dimineata asta. Nu mi s-a mai intamplat, vroiam sa vad daca voi ati patit asa. Cand am vrut sa ies cu Ilinca afara nu ma simteam prea bine, eram cam ametita, dar am zis totusi sa ies. La usa, am ametit mai sa cad jos, dar mi-am revenit putin, Am iesit cu ea, dar am stat putin, 30 min, ca imi era tare rau. Cand am venit, eram si mai ametita, se invartea camera cu mine, imi era greata si imi venea sa vomit. M-am fortat sa mananc o banana si am luat calciu (lactic, ca altul nu aveam in casa). Apoi m-am intins in pat si am dormit putin (noroc ca si aia mica a dormit), iar acum sunt foarte bine. Eu m-am gandit ca e din cauza de oboseala, dupa atatea saptamani de nopti nedormite (sau partial dormite), basca azi mi-au venit rusii, cum le ziceti voi. Asa ceva eu nu am mai patit. Voua vi s-a intamplat? Ma gandesc ca o fi astenie de primavara? Anemie? Oboseala? Cadere de calciu? In orice caz, trebuie sa ma duc sa imi fac analizele.

lulus07 30 mar 2012 13:38:57

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 1000992)
LA MULTI ANI RAISA(FETITA MIJLOCIE A LUI BOBO,SA NU O INCURCAM CU A SIMONEI)
SA CRESTI MARE ,SA FI SANATOASA SI CUMINTE!!!
http://www.bei.ro/blog/wp-content/up.../08/toys05.jpg

La multi ani, scumpa! Sa cresti mare si sanatoasa! :x>:D<:-*

dorutza 30 mar 2012 13:52:48

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de lulus07 (Post 1001028)
Fetelor, am patit o chestie tare nasoala in dimineata asta. Nu mi s-a mai intamplat, vroiam sa vad daca voi ati patit asa. Cand am vrut sa ies cu Ilinca afara nu ma simteam prea bine, eram cam ametita, dar am zis totusi sa ies. La usa, am ametit mai sa cad jos, dar mi-am revenit putin, Am iesit cu ea, dar am stat putin, 30 min, ca imi era tare rau. Cand am venit, eram si mai ametita, se invartea camera cu mine, imi era greata si imi venea sa vomit. M-am fortat sa mananc o banana si am luat calciu (lactic, ca altul nu aveam in casa). Apoi m-am intins in pat si am dormit putin (noroc ca si aia mica a dormit), iar acum sunt foarte bine. Eu m-am gandit ca e din cauza de oboseala, dupa atatea saptamani de nopti nedormite (sau partial dormite), basca azi mi-au venit rusii, cum le ziceti voi. Asa ceva eu nu am mai patit. Voua vi s-a intamplat? Ma gandesc ca o fi astenie de primavara? Anemie? Oboseala? Cadere de calciu? In orice caz, trebuie sa ma duc sa imi fac analizele.

si eu am patit sa ametesc primavara asta noroc ca stateam jos cand mi s-a intamplat
nu am ajuns sa-mi fac analizele dar mi-am luat tablete cu magneziu, zinc si calciu.. acum sunt bine...
eu nu cred ca e oboseala ci doar niste lise de vitamine

dorutza 30 mar 2012 13:57:19

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoles23 (Post 1000859)
fetele multumesc de ganduri dar.....eu insist, stiu ca ei se mai schimba copii dar tavi a dormit, a fost linistit si dintr-o data nu ma inteleg cu el??????

si am fost mama de baiat si la primul si ala a dormit bustean de la 7 saptamini de la 9 seara la 9 dimi, stiu ca nu sunt la fel dar chiar asa unu sa doarma si altul deloc nici ziua nici noaptea????

eu am mai vb si cu alte mamici, au zis ca au tras cu dinti, cu colici dar nu mai mult de 1 luna si lucrurile s-au schimbat...pe cand noi deja avem 3 luni de cad e tot asa :-/:-/:-/.

i-am mai zis si sotului, poate exagerez , dar mai bine sa il caut sa ma asigur ca e ok, si daca medicul imi zice ca asa e el, o sa ma resemnez, dar pana atunci nu stiu ce sa zic.
Tot ma gindesc ca el a dormit, deci nu e un caz care asa a fost de mic, si nu doarme nici intre noi, ca as mai face un compromis, el nu doarme si punct.:((

:-*

sa ne spui ce zice medicul...
mai in gluma vroiam sa-ti zic sa-i dai iaurt de la Nestle de copii.. deci pe David il adoarme de miaza de numa.. nu stiu daca e coincidenta sau nu

dorutza 30 mar 2012 13:58:24

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de Gea (Post 1000775)
Bună dimineaţa mamici. La noi e tare urât afara si nici vorba de iesit. Oricum Ana e in a treia zi de raceala ... Draga de ea nu a mai fost niciodată asa bolnavioara... Si ma ia si pe mine raceala :(. Nasol rau. Ieri am stat tot cu ea în braţe că s-a simţit tare rau si de la dinţi (trebuie sa ii iada cei doi de sus. Azi pare mai bine si sper să oale si altceva nu doar lapte că ieri....
O zi frumoasă vă doresc

of saracutele de voi..
sa va treaca repede raceala!!!

nicoles23 30 mar 2012 14:09:28

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 1001041)


sa ne spui ce zice medicul...
mai in gluma vroiam sa-ti zic sa-i dai iaurt de la Nestle de copii.. deci pe David il adoarme de miaza de numa.. nu stiu daca e coincidenta sau nu


o sa va scriu dupa ce ma intorc, luni dimi la 10 jumate avem programare.

Eu sincer sper sa fie coincidenta ca iti doarme dupa iaurt, ptr ca daca doarme din cauza iaurtului, nu vreau sa stiu ce ar putea contine :P

sorry, dar eu nu sunt mare fan danone, tnuva, marci dinastea super mediatizate. Iaurt cu fructe nu am dat niciodata la sabi, eu i-am pus fructe in iaurtul simplu , acuma la 2 ani jumate mai papa cate 1 la 3 luni daca suntem la niste prieteni si aia se nimere sa de-a la copii.

:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:26:35.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO