forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dupa sarcina (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Jurnalul mamicilor 2011 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10327)

bobopuiu 02 oct 2011 13:38:17

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de kika (Post 807151)
salutare mamici! si eu, mamica de doi pui, ma chinui cu slabitul ( deocamdata sunt la faza de "gandit" si nu de actionat)....alaptatul ma franeaza din a tine dieta.....


bine ai venit printr noi kika..cati au au puiutii tai?
nici noi nu facem deocamdata nimic, doar gandim:)))
alaptatul e mult mai important, la asta nu ne mai intoarcem, in schimb o viata o sa fim tot in diete si o sa ne privam de''bunatati'':P

Alesiana 02 oct 2011 15:05:01

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Ciao, Bobo! A trecut si botezul, sunteti mari ce sa mai zic..?!;)>:D<
Am citit de mama ta, nu stiu ce sa zic..orice as zice mi se pare ca e prea putin...Sa fii tare, cat poti...usor nu e....mi-am pierdut si eu mama de aceeasi boala, e crunt!!
Poze? si eu vreau sa vad, imi dai si mie adresa de face? Multumesc anticipat!:-*

dorutza 02 oct 2011 20:28:09

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de bobopuiu (Post 807177)
La multi ani!sa creasca mare , sa fie sanatos!
noi ieri am avut botezul, am pus poze pe face..
bine ca a trecut:)

bine ca a trecut ;;) frumosi ati fost.. se pare ca v-ati si distrat b-)
si eu am emotii mari pentru al nostru (30 octombrie) de la "nu stiu cu ce sa ma imbrac" ca inca imi curg sanii dar sper da nu mai am problema asta peste o luna, nu suport sutienu, plus ca tampoanele alea de san se vad daca nu am deasupra un bolero sau ceva, si trebe sa-l si pot alapta pe bebe
apoi imi fac griji ca o sa-i trebeasca la bebe sa pape din ora in ora sau sa nu planga rau...
etc, etc
mari batai de cap :D

sa ma laud si eu un pic: azi noapte a dormit puisorul de la 11:30 la 6:30 a papat pana la 7;30 s-a mai trezit la 8:30 a mai papat unpic si apoi a dormit pana la 11
noapte si dimineata de boier :D:D:D
in schimb azi i-a trebuit sa pape non stop .. adica cam la o ora dupa ce a terminat de papt iar vroia :-/ n-a dormit deloc azi. acuma doarme dus de vreo 3 ore.. il trezim la baita imediat si sper sa avem o noapte cat de cat ok...b-)

dorutza 02 oct 2011 20:37:05

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de Gea (Post 807148)
Buna dimineata mamici dragi>:D<
Ce mai faceti voi?

Noi numai ce am luat pranzul (pentru ca ne-am trezit toti trei pe la 10 jumate, 11) si mergem iarasi sa o culcam pe Ana. Dupa trezire vrem sa mergem sa ii luam sac de dormit si pantofi intregi pentru umblat, pentru ca ea are numai sandalute. O sa vedem ce gasim.

Cantarul mi-a facut o surpriza azi dimineata, mi-a aratat 84.8 kg, fata de 86.5 saptamana trecuta, vineri dimineata. Practic de sambata trecuta am inceput dieta, teoretic de miercurea trecuta :-s. Asa ca in 7 zile am dat jos 1.7kg :D Daca merg tot asa, ar fi super. Deja ma simt mai bine :))
Vreau ca pe Craciun sa am 75kg (+- 2 kg), sper eu. Ma gandeam zilele astea, ca poate nu voi apuca sa fiu la 65kg pe ziua Anei (in 11 ianuarie), dar macar la un 70 sa ajung pana atunci si tot e ok.

Merg ca maraie Ana de somnic, voi intra dupa cumparaturi si vizite, daca mai apuc (la socrii).

O duminica minunata va doresc :-*

yupi yei la kilograme.. bine ca se duc..
si eu ma simt mai bine ca si ale mele se duc incet incet incet..
ana doarme mai mult ca Edi..x-( b-)b-)b-)
azi a fost teroare.. mâraila mare..
bine ca m-a lasat sa fac o baie (n-am facut de cand am ramas insarcinata, numa dus)
ati gasit incaltaminte?

dorutza 02 oct 2011 20:38:24

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoles23 (Post 806839)
Super Nico de deal.....sa i porti sanatoasa si sa iti fie de folos.

Fetele,a zi e ziua puiutului meu cel mare are 2 ani si eu tot imi amintesc cand am venit acasa cu el si imi dau lacrimile.
E fericit ca ia dat mami si tati "dadou ciu-ciu" :) adica cadou o locomotiva.

Am ajuns de la sat, ne pregatimd e baie toti 4 si speram la o seara linistita.

Ah...cred ca ma mut la sat :p bebe meu a dormit azi-noapte de la 11 jumate la 5 dimi, dar acasa nu are nopti dinastea :)

va pup
:)

La multi ani cu intarziere!
va pup >:D<
cum v-ati sarbatorit?

dorutza 02 oct 2011 20:40:27

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
mamicilor? voi cat vreti sa alaptati? sa zicem ca laptic este din belsug deci nu s-ar intrerupe din cauza ca nu mai este..

nicoleta100 02 oct 2011 22:10:11

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de kika (Post 807151)
salutare mamici! si eu, mamica de doi pui, ma chinui cu slabitul ( deocamdata sunt la faza de "gandit" si nu de actionat)....alaptatul ma franeaza din a tine dieta.....

salutare!!!
bine ai venit!!!!:">:">:">
cat timp au puisorii tai!!!??:-/(eu am doi baieti:Robert-2 ani si 5 luni si Radu-3 luni)
nici noi nu tinem dieta ,doar incercam sa nu punem kg(am patit-o dupa prima nastere)
de maine incerc sa fac ceva miscare!!!:)
pupicei pt copilasi :x:x:x:xsi te mai asteptam pe la noi!!!>:D<>:D<>:D<
Citat:

Anterior postat de bobopuiu (Post 807181)
bine ai venit printr noi kika..cati au au puiutii tai?
nici noi nu facem deocamdata nimic, doar gandim:)))
alaptatul e mult mai important, la asta nu ne mai intoarcem, in schimb o viata o sa fim tot in diete si o sa ne privam de''bunatati'':P

de maine vreau sa fac start walking,sper sa reusesc ,sa nu ramana la stadiul de vreau!!!!:D
Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 807444)
bine ca a trecut ;;) frumosi ati fost.. se pare ca v-ati si distrat b-)
si eu am emotii mari pentru al nostru (30 octombrie) de la "nu stiu cu ce sa ma imbrac" ca inca imi curg sanii dar sper da nu mai am problema asta peste o luna, nu suport sutienu, plus ca tampoanele alea de san se vad daca nu am deasupra un bolero sau ceva, si trebe sa-l si pot alapta pe bebe
apoi imi fac griji ca o sa-i trebeasca la bebe sa pape din ora in ora sau sa nu planga rau...
etc, etc
mari batai de cap :D

sa ma laud si eu un pic: azi noapte a dormit puisorul de la 11:30 la 6:30 a papat pana la 7;30 s-a mai trezit la 8:30 a mai papat unpic si apoi a dormit pana la 11
noapte si dimineata de boier :D:D:D
in schimb azi i-a trebuit sa pape non stop .. adica cam la o ora dupa ce a terminat de papt iar vroia :-/ n-a dormit deloc azi. acuma doarme dus de vreo 3 ore.. il trezim la baita imediat si sper sa avem o noapte cat de cat ok...b-)

eu zic sa iti pui la botez sutien chiar daca nu il suporti ,asta pt a nu avea surprize!:)
felicitari pt bebe ca a lasat-o pe mami sa doarma!!! sa o tina tot asa!:)
Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 807448)
mamicilor? voi cat vreti sa alaptati? sa zicem ca laptic este din belsug deci nu s-ar intrerupe din cauza ca nu mai este..

eu cat mai mult!!!
la Robert i-am dat pana la un an si aproape doua luni!:)

nicoleta100 02 oct 2011 22:17:17

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
vad ca nu mai e nimeni!!!:-s:-s(eu am dormit azi de amiaza si nu am somn)
va doresc noapte buna!!!http://www.jappy-gb-bilder.com/bilde...te_nacht_2.gif

bobopuiu 03 oct 2011 07:19:02

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de Alesiana (Post 807213)
Ciao, Bobo! A trecut si botezul, sunteti mari ce sa mai zic..?!;)>:D<
Am citit de mama ta, nu stiu ce sa zic..orice as zice mi se pare ca e prea putin...Sa fii tare, cat poti...usor nu e....mi-am pierdut si eu mama de aceeasi boala, e crunt!!
Poze? si eu vreau sa vad, imi dai si mie adresa de face? Multumesc anticipat!:-*

gwendolen spitzer

simonet 03 oct 2011 08:21:43

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
neata dragelor!
noi am avut un week-end nebun, desi am ramas in bucuresti, am avut invitati, am iesit f mult, a fost super.
astazi se deschide la o lasa de sport un program -fitness cu bebe- si vreau sa merg, sper sa nu imi strice Raisa programul!! abia astept sa ma misc un pic:) si bebeilor le facem masaj si gimnastica, totul dureaza o ora si jumatate!

la multi ani Nicoles pt copilas!!! sa va traiasca!!!

anca, imi pare rau ca nu iti e bine, psihicul e f important, de la el pleaca toate ...
dragelor, va pup pe toate ...


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:49:06.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO