forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dupa sarcina (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Jurnalul mamicilor 2011 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10327)

nicoleta100 19 dec 2011 13:35:23

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de porumbita (Post 880262)


Neata , mamaica de baietei ...ce ma bucur pentru tine !!!...ai schimbat prefixul sa inteleg ...si la ani si la kg- me ....numai de bine sa auzim!!!!!>:D<

doamne ajuta!!!!
sa mearga kg tot in jos! :D:D
pt ca anii merg in sus!:-s:-s

nicoleta100 19 dec 2011 13:35:58

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de andrylici (Post 880339)
Felicitari! Yeeeeeeeeeeeee <:-P. Ai reusit! Mult spor pe mai departe!

multumesc!!!!>:D<>:D<>:D<

nicoleta100 19 dec 2011 13:37:29

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 880411)
buna dragelor!!

noi am avut un week-end ff frumos!! ne-am simtit f f bine la intalnirea cu voi, Mira, a fost o oaza de liniste in agitatia noastra:) Carina e superba!

ieri am fost la cumparaturi 2 centre comerciale si in al 2-lea a adormit Raisa asa ca am stat la sucuri si cafele pana s-a trezit, am fost plecati cam 5-6 ore de acasa, a fost asa bine, mai ales pt mine pt ca eu nu stau f mult cand iesim, insa m-am relaxat si ieri cu shopping-ul si statul la suc:)
azi la noi ploua asa ca nu iesim, cel putin nu iesim doar noi doua.
Raisa e iar in delir, trage de brad, de decoratiile din el, alearga pe aici ...

App, ieri a facut primul pas singurica, a fost f emotionant, eram toti 3 si ne-am bucurat impreuna!!!

ce ma bucur ca incepe sa faca primii pasi!!!
este o domnisorica deja!!! azi maine iti danseaza!:D
pupicei!!!:-*:-*:-*:-*:-*

simonet 19 dec 2011 16:50:37

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 880449)
ce ma bucur ca incepe sa faca primii pasi!!!
este o domnisorica deja!!! azi maine iti danseaza!:D
pupicei!!!:-*:-*:-*:-*:-*

Multumim!
Felicitari pt kg in minus!!! cum e? se simt la haine?

Fl0r3ntina 19 dec 2011 17:27:46

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
3 ataşament(e)
am fost cu mihaita la doctor pe 15 dec...mi-a zis sa ii dau piure de fructe cu branza dulce dimineata si suc de fructe...la pranz legume fierte(radacinoase), pana acum i-am dat doar branza cu piure de fructe(mere) si ii place...am primit scaun de masa si premergator de la soacramea...de craciun..maine incep sa ii fac si legume
mi-a facut un pic de febra de la vaccin si probabil si de la balamucul din casa..am schimbat geamurile...dar i-am bagat un supozitor paracetamol 125 si i-a scazut

si la mine a inceput sa se simta la haine...m-am probat cu o pereche de pantaloni pe care mi i-am luat din luna de miere si mi-au venit...dar mulati...deci daca ajung la 80kg(atat am avut cand am ramas gravida) am cu ce sa ma imbrac:))
acum ma imbrac cu pantalonii de gravida(cei din poza de concurs ..negrii) care imi cad in vine si cand merg tot timpul trag de pantaloni...

jessik 19 dec 2011 21:45:36

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
fff frumos scaunul si premergatorul.. sa le folositi sanatosi.. si bucurosi..
ce bine ca nu face mofturi la papica.. un scumpel..
trece timpul... si o sa creasca..
bv pt kg slabite.. eu inaintez cu viteza melcului hahah.. dar azi m-am trezit cu 65,5.. si am visat ca mancam prajituri,,, mereu cand visez asta slabesc haha.. eram nervoasa ca nu mai scadeam de 66.
o sa fac si eu hip hop abs.. mi-a descarcat sotul..:Dsi poate imi mai scade burta..

nicoleta100 19 dec 2011 21:54:38

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 880559)
Multumim!
Felicitari pt kg in minus!!! cum e? se simt la haine?

multumesc!!!>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<
e bineeeeeeee!!!!!
se simte ,se simte ,dar inca nu se vede tare !!! daca mai dau inca 4,5 kg se va vedea!!!:D
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 880716)
fff frumos scaunul si premergatorul.. sa le folositi sanatosi.. si bucurosi..
ce bine ca nu face mofturi la papica.. un scumpel..
trece timpul... si o sa creasca..
bv pt kg slabite.. eu inaintez cu viteza melcului hahah.. dar azi m-am trezit cu 65,5.. si am visat ca mancam prajituri,,, mereu cand visez asta slabesc haha.. eram nervoasa ca nu mai scadeam de 66.
o sa fac si eu hip hop abs.. mi-a descarcat sotul..:Dsi poate imi mai scade burta..

spor la treaba(ma refer la hip hop abs )!!!!
eu azi nu am facut ,am 3 zile de pauza ,dar maine fac sigur! bine ca am umblat pe la cumparaturi si am facut ceva efort si pe acolo ,nu e usor sa mergi cu un carucior si 2 copii in el!:D:D

nicoleta100 19 dec 2011 21:56:34

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de Fl0r3ntina (Post 880574)
am fost cu mihaita la doctor pe 15 dec...mi-a zis sa ii dau piure de fructe cu branza dulce dimineata si suc de fructe...la pranz legume fierte(radacinoase), pana acum i-am dat doar branza cu piure de fructe(mere) si ii place...am primit scaun de masa si premergator de la soacramea...de craciun..maine incep sa ii fac si legume
mi-a facut un pic de febra de la vaccin si probabil si de la balamucul din casa..am schimbat geamurile...dar i-am bagat un supozitor paracetamol 125 si i-a scazut

si la mine a inceput sa se simta la haine...m-am probat cu o pereche de pantaloni pe care mi i-am luat din luna de miere si mi-au venit...dar mulati...deci daca ajung la 80kg(atat am avut cand am ramas gravida) am cu ce sa ma imbrac:))
acum ma imbrac cu pantalonii de gravida(cei din poza de concurs ..negrii) care imi cad in vine si cand merg tot timpul trag de pantaloni...

noi mergem joi la vaccin!
si cu siguranta primim verde la a manca anumite chestii!(pireuri de fructe si supica ,cu asta am de gand sa incep ,adica pireu iam dat deja :D)
foarte frumoase cadourile ,sa le folositi sanatosi!!!:x:x:x:x:x

dorutza 19 dec 2011 22:19:34

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
florentina, frumoase cadouri
si noi vom primi un rotobil acuma de craciun dar inca nu il vom folosi decat dupa 6 luni..
ne-am luat pana la urma si interfon, si ceva jucarie mai maricica, si mai vrem sa luam un antemergator.

nico fain ca ai scazut sub 100.. eu nu am apucat sa ma cantaresc azi.. o las pe maine dimineata, dar nu cred ca e nici o schimbare, sper doar sa nu fii urcat cantarul,,

se pare ca ne vom vedea mai rar saptamanile astea cu Craciunul si Rev.

nicoleta100 19 dec 2011 22:36:30

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 880777)
florentina, frumoase cadouri
si noi vom primi un rotobil acuma de craciun dar inca nu il vom folosi decat dupa 6 luni..
ne-am luat pana la urma si interfon, si ceva jucarie mai maricica, si mai vrem sa luam un antemergator.

nico fain ca ai scazut sub 100.. eu nu am apucat sa ma cantaresc azi.. o las pe maine dimineata, dar nu cred ca e nici o schimbare, sper doar sa nu fii urcat cantarul,,

se pare ca ne vom vedea mai rar saptamanile astea cu Craciunul si Rev.

dar nu trebuie trecuta greutatea lunea?:-/:-/


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:18:12.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO