forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dupa sarcina (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Jurnalul mamicilor 2011 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10327)

jessik 16 ian 2012 02:35:04

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
da.. dar nu is sup.. ma gandeam eu ca nu am sanse prea mari.. dar acum stiu cand sa incerc.. i-am zis lu sot.. si el cica mai discutam ca ma enerveazax-( deja stie si el cu zilele de conceptie.. eu vreau sa incerc pt ca stiu sigur ca mai dureaza cateva luni.. ca depinde de mine nu de el.. el crede ca din prima luna..
doruta, am auzit ca la al doilea dureaza mai mult pana ramai insarcinata.. oricum.. ar fi fff fain sa faci al doilea mai apropiat de varsta, sa se joace impreuna.. dar totusi.. mai lasa corpul sa se refaca.. arati bine oricum..;;)
ciudat ca nu ma doare burta delooc..simo parca mai vroia al doilea bebe hahaha..

moni30 16 ian 2012 10:41:45

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 901977)
da.. dar nu is sup.. ma gandeam eu ca nu am sanse prea mari.. dar acum stiu cand sa incerc.. i-am zis lu sot.. si el cica mai discutam ca ma enerveazax-( deja stie si el cu zilele de conceptie.. eu vreau sa incerc pt ca stiu sigur ca mai dureaza cateva luni.. ca depinde de mine nu de el.. el crede ca din prima luna..
doruta, am auzit ca la al doilea dureaza mai mult pana ramai insarcinata.. oricum.. ar fi fff fain sa faci al doilea mai apropiat de varsta, sa se joace impreuna.. dar totusi.. mai lasa corpul sa se refaca.. arati bine oricum..;;)
ciudat ca nu ma doare burta delooc..simo parca mai vroia al doilea bebe hahaha..

daca vrei sa ramai , poti sa ti urmaresti ovulatia, ( daca nu sti cum te invat eu;;))...eu cu primul am ramas fff greu vreo 3 ani am incercat, au fost medici care mi au spus ca n o sa am copii niciodata, aveam menstre neregulate , aprox la 40 de zile aveam CM, iar dupa tratamentele lor....m a dat peste csp de tot ca....apoi aveam CM de 3 ori pe an....in sfarsit Doamne Doamne m a iubit sa am ramas din senin.....
iar cu a 2 a....am mers la dr, cel care m a urmarit prima sarcina si ma stia bine....si mi a zis ca eu n o sa raman fara tratament, pt ca mie doar un ovar imi functioneaza si...chiar si pe acel ovar e un singur folicul, care daca este matur poate sa produca ovule.....so...am venit acasa am urmarit ovulatia.....si....am ramas din prima...toti s au mirat...cum e posibil:P
succes...te asteptam cu vesti luna viitoare

moni30 16 ian 2012 11:05:53

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 901927)
pt Gea... a fost foarte foarte frumos azi la ziua lui Ana..
baloane,coifuri in cap, joculete- Flaviu a fost abonatul nr 1 la jocuri :)), filmulete si poze cu Ana, invitati copii , cel mai mic 1 luna jumate - cea mai mare 5 ani spre 6
a si sunt foarte incantata de magnetul de frigider cu Ana..primit la plecare
si ma bucur ca Anei i-a placut cadoul nostru. Ataşament 9537


pfoa stiti ce facut ana cu tortu/ tare dulce a fost.. si-a bagat mana in tort si in loc sa-l bage in guritza l-a pus la Gea pe haine si pe piept (gea o tinea in brate)
si mai lua o bucata de tort si pac la mami pe haine.. :)):))

foarte frumos cadou, sa creasca mare si sa se bucure de el... tare ne am amuzat de faza cu tortul...incepem sa visam si noi cum va fi la petrecerea de 1 anisor.>:D<

nicoleta100 16 ian 2012 11:24:23

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
salutare mamici!!!!
azi sunt tare fericita !b-)b-)b-)
cantarul a fost bland ,foarte bland :am 97,6!!!b-)b-)b-)b-)b-)

Diana D 16 ian 2012 12:34:32

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 902388)
salutare mamici!!!!
azi sunt tare fericita !b-)b-)b-)
cantarul a fost bland ,foarte bland :am 97,6!!!b-)b-)b-)b-)b-)


Felicitariiiii, sa se duca numai in jos acul cantarului >:D<:-*

Fl0r3ntina 16 ian 2012 12:55:12

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
diana cum merge sarcina? cum te simti?

Diana D 16 ian 2012 13:16:13

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de Fl0r3ntina (Post 902475)
diana cum merge sarcina? cum te simti?


Flori, mersi bine :) sunt in 14 saptamani, nu am avut greturi, doar mici pofte. De cand iau Elevit m-a bufnit pofta de mancare:D si incerc sa-mi fac toate poftele. Pana acum am pus doar 1 kg asa ca este bine. Saptamana trecuta am facut dublu test, s-a uitat dr si a zis k ar cam vede o putulica dar nu 100% sigur.
In rest suntem bine , sanatosi >:D<

Te pupacesc si pe tine si pe Mihaita:-*:-*>:D<

moni30 16 ian 2012 13:41:10

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 902388)
salutare mamici!!!!
azi sunt tare fericita !b-)b-)b-)
cantarul a fost bland ,foarte bland :am 97,6!!!b-)b-)b-)b-)b-)

oooo, felicitari[*26*]sarbatorim.....cu apa plata:D
succes in continuare

moni30 16 ian 2012 13:45:15

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
fetelor,
voi ce parEre aveti despre pastrarea mancarii lui bebe in frigider, de pe o zi pe alta? dar despre incalzitul in microunde?
eu....cam am rezerve, desi e mult mai simplu sa pasezi mancarica pt 2 zile
voi ce ziceti? cum faceti?

nicoles23 16 ian 2012 14:07:51

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de moni30 (Post 902512)
fetelor,
voi ce parEre aveti despre pastrarea mancarii lui bebe in frigider, de pe o zi pe alta? dar despre incalzitul in microunde?
eu....cam am rezerve, desi e mult mai simplu sa pasezi mancarica pt 2 zile
voi ce ziceti? cum faceti?


hello, hello greu dar apar si eu.....

pe linga intrebarile tale moni, mai intreb si eu in cate zile a-ti ajuns de la primele linguri de pireu de legume pana la a inlocui o masa.
Azi incepem primele lingurite de legume fierte: morcov+telina+pastarnac si cartof. Ma gandeam ca in 3-4 zile daca totul e ok sa scot o masa de lapte pentru legume.

moni eu la primul bebe cam pe la 8-10 luni stoi ca faceam papa pe 2 zile si tineam in frigider si a fost ok. Si am incalzit si la microunde :)

pupici
:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:53:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO