forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dupa sarcina (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Jurnalul mamicilor 2011 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10327)

aleka008 09 mar 2012 11:41:24

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
La multi ani pentru ieri! Felicitari celor cu scadere la cantar, la mine e stagnare de vreo 2 saptamani... cu toate ca nu prea calc pe bec. Asta e :-<

Citat:

Anterior postat de MIRUTZA (Post 972860)
Antemergatorul ce e?:)) E un dispozitiv cu jucarii care o ajuta sa stea in picioare...se sustine de el ca sq mearga...?
Eu am vazut un jumperoo fain( cum parca avea nicoles) dar e 4,5 ml:((

Antepremergatorul e dupa premergator, cand stie deja sa mearga. Jobul meu e sa import jucarii si stiu despre ce zic :) Jumperul erecomandat pentru copii pana la 9 luni, maxim 82cm, am vrut sa-i iau si eu de pe Okazii dar mi-a zis o mamica ca fetita ei s-a obisnuit foarte greu sa mearga normal dupa aceea. Ea mereu sarea pe varfuri :))

nicoleta100 09 mar 2012 11:52:02

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de aleka008 (Post 974178)


Antepremergatorul e dupa premergator, cand stie deja sa mearga. Jobul meu e sa import jucarii si stiu despre ce zic :) Jumperul erecomandat pentru copii pana la 9 luni, maxim 82cm, am vrut sa-i iau si eu de pe Okazii dar mi-a zis o mamica ca fetita ei s-a obisnuit foarte greu sa mearga normal dupa aceea. Ea mereu sarea pe varfuri :))

cred ca ai un super job!:)

simonet 09 mar 2012 12:01:03

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Buna dragelor!!
Dora, am pus poze in albumul poze dupa sarcina, sau ceva de genul. sorry intarzierea!!
noua ne dau liber de la serviciu de acum de la ora 12 si ma duc la salon sa ma fac frumoasa:D
va pup!!

dorutza 09 mar 2012 12:02:10

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de aleka008 (Post 974178)
La multi ani pentru ieri! Felicitari celor cu scadere la cantar, la mine e stagnare de vreo 2 saptamani... cu toate ca nu prea calc pe bec. Asta e :-<



Antepremergatorul e dupa premergator, cand stie deja sa mearga. Jobul meu e sa import jucarii si stiu despre ce zic :) Jumperul erecomandat pentru copii pana la 9 luni, maxim 82cm, am vrut sa-i iau si eu de pe Okazii dar mi-a zis o mamica ca fetita ei s-a obisnuit foarte greu sa mearga normal dupa aceea. Ea mereu sarea pe varfuri :))

antemergatorul se poate folosi si pe post de jucarie.. de aia zic ca cine vrea antemergator poate sa-l cumpere de la 5-6 luni si sa-l folosseasca doar cand bebe sta in picioare singur si vrea sa uummble pe post de antemergator..
si eu astept pe okazii ceva oferta mai buna la antemergator.
la ideea de jumper am renuntat

dorutza 09 mar 2012 12:11:51

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 974219)
Buna dragelor!!
Dora, am pus poze in albumul poze dupa sarcina, sau ceva de genul. sorry intarzierea!!
noua ne dau liber de la serviciu de acum de la ora 12 si ma duc la salon sa ma fac frumoasa:D
va pup!!

pfoa simo ce slaba esti.. asa intoarsa nu se vede klumea, da daca intorci pozele devii tare sexy si slabuta..
si eu vreau.....:D
have fun la salon

dorutza 09 mar 2012 12:13:31

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de meapasarica (Post 974162)
fetelor, baietelul meu drag sta singurel in fundulet fara ajutor, se intinde si isi ia jucariile, isi revine inapoi si sta cu spatele drept ca un capitan, e ca un ursulet de scump :)

e tare viteaz ursuletul tau... bravo lui..

Gea 09 mar 2012 12:14:16

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 974219)
Buna dragelor!!
Dora, am pus poze in albumul poze dupa sarcina, sau ceva de genul. sorry intarzierea!!
noua ne dau liber de la serviciu de acum de la ora 12 si ma duc la salon sa ma fac frumoasa:D
va pup!!

Simo arati foarte foarte bine :-o Esti o mamica sexy rau ! ;;)

nicoles23 09 mar 2012 12:16:47

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 974160)

salutare!!!!
ce mai face mami Nicoles???:-/:-/:-/:-/

si mie imi place cand se joaca impreuna si rad ca doi purcelusi!:)):)):)):))dar trebuie supravegheati 100 % in perioada asta ca daca nu se mai lovesc se mai ating unul pe celalalt! :-oii ador!!!:x:x:x:x
o zi minunata!!!>:D<:x:-*


cum sa fiu nico, obosita, alerg toata ziua, mai fac una alta dar nu asa cum mi-as dori.....dinastea treburi domestice cum le zic eu :)).

tavi tot nu doarme bine noapte.....am vrut sa va intreb mamici care stiti ceva de ceaiul de noapte de la Humana ,daca e bun de ceva, l-as incerca.

Sa va zic ce am patit.....am ramas fara indemnizatie luna asta, ca am uitat sa platesc impozitul pe anul trecut...adica ma rog, eu eram convinsa ca l-am platit dar probabil ca , cum am avut probleme cu sarcina si nu am iesit prea mult din casa, si cum tot eu platesc facturi...eram convinsa ca am platit dar nu am platit.
Asa ca m-am plimbat si pana la AJPS sa le duc dovada ca am platit dar oricum doar in aprilie imi intra si restanta din martie....super nu :D.

:-*

Gea 09 mar 2012 12:17:53

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Anei ii curge de doua zile nasucul si stranuta :( A prins-o raceala, dar i-am dat tratament si acum isi revine, in schimb eu m-am racit bine de tot acum :(( Imi curge nasul, stranut, ma doare gatul :-s Asa ca am venit azi la birou si l-am lasat pe sot acasa, ca sa nu o racesc pe Ana mai rau decat e....
La noi aici e cam frig, stau imbracata bine si cu calorifelul langa mine :D si va scriu voua, ca am o pauza la lucru :P

aleka008 09 mar 2012 12:18:01

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
:D
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 974198)
cred ca ai un super job!:)

Am lucrat ca achizitor si in alte domenii, dar si asta e ok.


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:10:26.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO