forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dupa sarcina (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Jurnalul mamicilor 2011 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10327)

bobopuiu 13 oct 2011 14:22:50

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
:) apai eu mai nou...tot in priza sunt...
fac 2 ciorbe, de tarhon cu crane macra porc si ciorba de salata..
am spalat 2 ture
adunat si calcat 2 ture
culcat bebe
hrabit 2 copii
culcat 3 copii
:))
facut teme cu deni..
acum imi trag sufletul putin..apoi sa sterg un pic praful...offf..sa fug la mama sa bag varza n butoi, printu e la pescuit de azi noapte..si uite asa distractie maxima...

nicoles23 13 oct 2011 14:30:40

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
wow bobo tu cu ritmul tau si agenda incarcata nu cred ca mai ai nevoie de nici un start walking.

asa si eu alerg prin casa, gatesc aproape zilnic ca daca fac prea multa mancare de un fel se tot taraie prin frigider si ma enervez.
Dar oricum nu ma compar cu tine.

Ai grija de tine si cand poti mai aseazate si tu sa te odihnesti >:D<.

:-*

nicoleta100 13 oct 2011 15:42:08

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoles23 (Post 816479)
Buna fetele...

slaba activitate azi, nici eu nu am intrat pana acuma dar na am mai facut una alta prin casa printre care si start walking :).
Sunt asa de incantata de start walking, ca e destul de usor de facut dar totusi simti ca faci si iti ofera destula conditie fizica, ca atunci cand terminam cu alaptatul sa te poti apuca de ceva mai serios fara sa gafai la primul ridicat de picior sau mana :)

am pus de papa, la spalat, bebe doarme eu pap un mar si mai ma invart pe aici sa fac una alta.
Voi cum sunte-ti?

:-*

eu azi nu am reusit sa fac start walking!ce ciuda imi e! nici cum nu s-au sincronizat copiii astia ai mei!!:-s
am gatit si eu azi :varza calita si dovlacel pane,mai am in vedere o supa si daca vine mama mai repede de la munca poate fac si o prajitura cu mere !:D
Citat:

Anterior postat de bobopuiu (Post 816490)
:) apai eu mai nou...tot in priza sunt...
fac 2 ciorbe, de tarhon cu crane macra porc si ciorba de salata..
am spalat 2 ture
adunat si calcat 2 ture
culcat bebe
hrabit 2 copii
culcat 3 copii
:))
facut teme cu deni..
acum imi trag sufletul putin..apoi sa sterg un pic praful...offf..sa fug la mama sa bag varza n butoi, printu e la pescuit de azi noapte..si uite asa distractie maxima...

wow,wow,wow!!!!:-o:-o:-o:-o:-o
Citat:

Anterior postat de nicoles23 (Post 816494)
wow bobo tu cu ritmul tau si agenda incarcata nu cred ca mai ai nevoie de nici un start walking.

asa si eu alerg prin casa, gatesc aproape zilnic ca daca fac prea multa mancare de un fel se tot taraie prin frigider si ma enervez.
Dar oricum nu ma compar cu tine.

Ai grija de tine si cand poti mai aseazate si tu sa te odihnesti >:D<.

:-*

mi-ai luat-o inainte,nu mai are nevoie de start walking!:D:D:D:P

nicoleta100 13 oct 2011 15:48:26

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Mamici,
ce parere aveti de Slabute Voucher?:-/v-ati abonat sa primiti oferte?:-/ce oferte v-ar placea sa fie?:-/

eu am vazut ceva oferte pt revelion ,mi-ar placea sa merg undeva in afara tarii ,dar nu am banii necesari ,din pacate!!!!:-s:-s:((:((:((

simonet 13 oct 2011 16:10:42

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Nico eu m-am abonat la slabute voucher!
pe mine nu ma intereseaza o iesire in afara tarii acum. nici raisa nu are pasaport si cred ca e prea mica pt asta.
oferte sunt pe net cate vrei, tot de acest gen, cu rabdare din partea ta, va apare ceva:)

nicoleta100 13 oct 2011 16:14:48

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 816567)
Nico eu m-am abonat la slabute voucher!
pe mine nu ma intereseaza o iesire in afara tarii acum. nici raisa nu are pasaport si cred ca e prea mica pt asta.
oferte sunt pe net cate vrei, tot de acest gen, cu rabdare din partea ta, va apare ceva:)

nici copiii mei nu au ,nici eu!:">
dar tot mi-ar place sa merg undeva!
nu am iesit niciodata din tara ,de aici dorinta mea de plecare!:D

dorutza 13 oct 2011 16:21:40

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
buna fetele
ma tot mir cum reusiti sa faceti de mancare..
am reusit si eu azi sa fac niste spaghete cu ceva sos de rosii (ceapa , usturoi, ardei, si sos de rosii)..si o tura de cartofi pai ;;)
mi-a luat 3 ore cu mancat cu tot.. :-o:-o:-o:-o
si bebe tot miroase a mancare :D din cap pana in picioare..:( ca doar a fost in bucatarie cu mine

nicoleta100 13 oct 2011 16:23:11

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 816577)
buna fetele
ma tot mir cum reusiti sa faceti de mancare..
am reusit si eu azi sa fac niste spaghete cu ceva sos de rosii (ceapa , usturoi, ardei, si sos de rosii)..si o tura de cartofi pai ;;)
mi-a luat 3 ore cu mancat cu tot.. :-o:-o:-o:-o
si bebe tot miroase a mancare :D din cap pana in picioare..:( ca doar a fost in bucatarie cu mine

la al doilea copil vei putea si tu!!!:D

claudiaolteanu 13 oct 2011 21:37:43

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
buna fetelor,
din pacate bebe imi ocupa tot timpul si abia am apucat sa intru

Nicoleta 100, multumesc de primire :)
din pacate eu l-am alaptat pe Edi meu pana spre 4 luni...ca desi am sanii mari nu au fost productivi
acum suntem baiat mare si papam mancarica si laptic
va pup pe toate si mai trec pe aici :)

Fl0r3ntina 13 oct 2011 21:57:52

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 816275)
vai ce bine ar fi diana sa ne devem toate 3 ... mi-ar face mare placere sa ne vedem si in formula extinsa .... super
flori? vii si tu?:) cine mai e in bucureti?

ziceti k intalnirea e pe 23 oct (duminica viitoare), vin si eu si cu Mihaita, chiar daca o sa mergem la Alexandria in weekend ne intoarcem duminica dupa amiaza...ma aduce si sotul cu masina...deci toate sunt favorabile:) abia astept sa ne cunoastem, stabiliti voi unde...

ps: ma pun pe slabit:))))))))))))


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:49:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO