forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dupa sarcina (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Jurnalul mamicilor 2011 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10327)

nicoleta100 13 oct 2011 21:59:09

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de claudiaolteanu (Post 816858)
buna fetelor,
din pacate bebe imi ocupa tot timpul si abia am apucat sa intru

Nicoleta 100, multumesc de primire :)
din pacate eu l-am alaptat pe Edi meu pana spre 4 luni...ca desi am sanii mari nu au fost productivi
acum suntem baiat mare si papam mancarica si laptic
va pup pe toate si mai trec pe aici :)

salutare!!!
stim si noi cum e sa nu ai timp de bebe!:D
>:D<>:D<>:D<esti binevenita oricand la noi in casuta!!!>:D<>:D<>:D<
daca nu mai alaptezi inseamna ca ai liber la dieta!:D
pupam si noi o mamica si pe bebe ei mare si papacios!:x:x:x:x

Gea 13 oct 2011 22:33:12

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Salutare fetele >:D<

Iarasi apuc sa intru numai pe la ore din astea :-s

Ce sa va zic, astazi am cutreierat iarasi jumate din oras sa gasesc cizmulite la Ana, marime mica. Mai, parca nu vor astia sa aduca pantofiori marimi mici, de parca toti copii care incep sa umble sunt mari :-o Dupa ce m-am enervat iar o tura sanatoasa x-( am gasit un magazin unde au ceva ok. Maine va mai aduce marfa noua si merg sa gasesc ceva pe marimea ei, dar care sa fie si ok.

Oricum, astazi am umblat de nebuna toata ziua #:-sacum apuc si eu sa ma intind si sa ma uit la ceva filme (maxim juma de ora, ca apoi pic rupta). Ana doarme de la 10 :D, sotul doarme de la 11, asa ca am ramas eu teleleu singura treaza pe aici :"> Dar merg acus la culcarica.

Anei cred ca ii vor iesi intr-un final dintisorii (are doi jos care i se vad foarte bine in gingie, dar nu au puscat inca), ca deja de o saptamana face figuri la mancare, mi se trezeste noaptea si trebuie sa ii dau ori apa ori lapte, e mai maraita si se enerveaza foarte repede. De doua zile incoace se trezeste de doua ori pe noapte :((:((:((. Saracuta :(( Maine o voi face cu Calgel pe gingii sa nu o mai doara asa. Oricum ea rodea tot ce apuca in mana, dar acum e si mai si :-o Vom vedea cand vor iesi.

Deja de doua zile ne ridicam in picioare :D singura (daca are de ce se tine pe margine):x Deja incepe sa fie un chin sa ii faci baita in cadita :)) Dar cel care se chinuie la baita e sotul ;)) eu sunt cu cremuitul si imbracatul :D.
Incet incet face progrese si vad ca vrea sa mearga de-a busilea :D Inca nu e sigura pe ea, se tranteste pe burtica si se taraste, dar deja se ajuta si de picioruse (pana acum se tara doar in maini). Se mai opreste, ridica fundicul, apoi iarasi se lasa jos si se taraste :)) E tare draguta :)

In week-end mergem la bunica mea la tara, si ne asteapta un drum lung, de 4-5 ore. Sper sa reziste Ana :-/. Bunicii mei sunt deja batrani, au energie si forta, dar deja incep sa fie coplesiti de boli. Iar dorinta lor cea mai mare e sa apuce sa o vada pe Ana inainte de.... clipa cea grea:-s Asa ca am zis ca mergem sa le facem o bucurie. Oricum le-am trimis poze cu ea, pe masura ce a crescut, dar vreau sa o vada si fata in fata (pozele deja sunt sterse la cat le-a tot pupat bunica mea :))). Plecam sambata si revenim duminica. Ne punem haine groase ca e zona de poalele muntelui si sa fim in siguranta. Nu cred ca ii ducem patul de voiaj, pentru ca sotul nu va veni si merg doar cu ai mei parinti, iar Ana va dormi cu mine in pat.

Va voi da amanunte si poate si poze pe cand revenim. Poate pana atunci mai intru si mai discutam diverse :D

Va pup si va doresc o noapte (pentru cele treze) si o zi minunate >:D<

P.S. Mi-am schimbat ticker-ul din nou :D Sunt asa happy :D:D:D

simonet 14 oct 2011 09:12:24

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
neata dragelor!
jess, 23 e duminica, luni e 24 ... deci? cand sa fie? spune-ne cand ajungi aici nu cand pleci de acolo:d

simonet 14 oct 2011 09:33:03

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Gea, felicitari pt kg in minus!! bravo!!!

nicoles23 14 oct 2011 09:49:08

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
2 ataşament(e)
neatza....

ce fac fetele azi?

noi ne-am trezit, trimis pusti la gradi...pus bebe la san am mai motait si eu putin si acuma imi beau cafa.
Nico, eu sunt asa de fericita ca am facut ieri start walking, vreau si sper sa ajung sa fac si azi plus ca voi merge la gradi dupa fiu-miu, drum care v-am zis ca dus intors sunt 3 km.
Aseara mi-am masat burta cu Relax&Tone, mi-am luat de mult aparatul asta si e ok ptr un rasfat si masaj bun. Asa ca m-am dat cu ulei si l-am pus pe burta.

Si eu sunt abonata la slabute voucher si e ok, doar ca nu am gasit prea multe oferte in timisoara ca asa de geaba sunt in alta parte :).

Dorutza, nu stiu ce sa zic, eu si la primul copil am fost foarte ok cu organizatul de papa si de iesit afara si tot. Nascusem in octombrie si la 2 saptamini am inceput sa ies afara dar mai sistematic, adica zilnic am iesit de pe la 2 luni. NU ieseam afara decat daca erau mai mult de -5 grade, si daca era asa il culcam pe sabi imbracat ca de mers afara dar cu geamul deschis...dormea 3 ore neintors. Pun o poza sa vezi cum il culcam.
Daca ieseam afara era de obicei de la 11-13 si cand veneam acasa incepeam papa, curat, papam si eu.
E adevarat ce zice nico, la al 2-lea sti altfel sa te organizezi. La mine era rau cu, curatenia ca eu vrioam sa fac toata casa dintr-un foc si era mai greu iarna cu toate geamurile deschise ptr bebe.

Gea felicitari ca se misca cantarul in jos...bravo, tine-o tot asa.

SImo, flore super ca va intilniti ...vrem poze cu voi de la intilnire .

pupici :-*

nicoleta100 14 oct 2011 09:49:51

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
salutare mamici!!!>:D<>:D<>:D<

Gea imi pare rau ca nu gasesti papucei pt Ana! sa aveti drum bun si asteptam poze !:)

Azi este sarbatoare ,fac o supa si sper sa reusesc sa fac start walking!:D

nicoleta100 14 oct 2011 09:56:44

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoles23 (Post 817240)
neatza....

ce fac fetele azi?

noi ne-am trezit, trimis pusti la gradi...pus bebe la san am mai motait si eu putin si acuma imi beau cafa.
Nico, eu sunt asa de fericita ca am facut ieri start walking, vreau si sper sa ajung sa fac si azi plus ca voi merge la gradi dupa fiu-miu, drum care v-am zis ca dus intors sunt 3 km.
Aseara mi-am masat burta cu Relax&Tone, mi-am luat de mult aparatul asta si e ok ptr un rasfat si masaj bun. Asa ca m-am dat cu ulei si l-am pus pe burta.

Si eu sunt abonata la slabute voucher si e ok, doar ca nu am gasit prea multe oferte in timisoara ca asa de geaba sunt in alta parte :).

Dorutza, nu stiu ce sa zic, eu si la primul copil am fost foarte ok cu organizatul de papa si de iesit afara si tot. Nascusem in octombrie si la 2 saptamini am inceput sa ies afara dar mai sistematic, adica zilnic am iesit de pe la 2 luni. NU ieseam afara decat daca erau mai mult de -5 grade, si daca era asa il culcam pe sabi imbracat ca de mers afara dar cu geamul deschis...dormea 3 ore neintors. Pun o poza sa vezi cum il culcam.
Daca ieseam afara era de obicei de la 11-13 si cand veneam acasa incepeam papa, curat, papam si eu.
E adevarat ce zice nico, la al 2-lea sti altfel sa te organizezi. La mine era rau cu, curatenia ca eu vrioam sa fac toata casa dintr-un foc si era mai greu iarna cu toate geamurile deschise ptr bebe.

Gea felicitari ca se misca cantarul in jos...bravo, tine-o tot asa.

SImo, flore super ca va intilniti ...vrem poze cu voi de la intilnire .

pupici :-*

vreau si eu relax&tone!:-s
a adormit bebe mic ,as putea sa incep statr walking dar vine o vecina la cafea! dupa ce pleaca ea ,se trezeste bebe! of!:-s

nicoles23 14 oct 2011 10:10:21

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 817249)

vreau si eu relax&tone!:-s
a adormit bebe mic ,as putea sa incep statr walking dar vine o vecina la cafea! dupa ce pleaca ea ,se trezeste bebe! of!:-s


nico mi l-am luat dupa nasterea lui sabian...atunci stateam mai bine cu banii :D.
E foarte bun, chiar simti ca te maseaza, si eu il puneam pe spate ca ala ma rupea.

Lasa ca ziua abia a inceput, rasfatate cu o cafa si faci sport dupa ;)

:-*

nicoleta100 14 oct 2011 10:24:54

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoles23 (Post 817264)
nico mi l-am luat dupa nasterea lui sabian...atunci stateam mai bine cu banii :D.
E foarte bun, chiar simti ca te maseaza, si eu il puneam pe spate ca ala ma rupea.

Lasa ca ziua abia a inceput, rasfatate cu o cafa si faci sport dupa ;)

:-*

deci vreau sa va spun ca ma omoara criza asta!!!!:-s:-s:-s:((:((:((si cum nu am luat banii inca sunt tot fara bani!:((:((:((si cand vin trebuie impartiti!!!x-(x-(x-(

simonet 14 oct 2011 10:36:48

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 817285)
deci vreau sa va spun ca ma omoara criza asta!!!!:-s:-s:-s:((:((:((si cum nu am luat banii inca sunt tot fara bani!:((:((:((si cand vin trebuie impartiti!!!x-(x-(x-(

Nico, pai tu nu iei bani acum? mie imi dadeau de la serviciu pana am inceput sa primesc indemnizatia pentru cresterea copilului!


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:07:49.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO