forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dupa sarcina (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Jurnalul mamicilor 2011 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10327)

Gea 17 apr 2012 09:42:44

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Bună dimineaţa mămici :D
Baftă multă cu mobilizarea, am:-s zis ca încep si eu dar să mai terminăm ceva din mâncarea din frigider că am făcut prea multă ... am picat si eu în groapa cu cozonaci, prajituri si sucuri cu sărbătorile astea , încă nu m-am cantarit dar cu minus sigur nu va fi :((
La noi plouă si e urât, nici la plimbare nu put:((em ieşi... Nasol...
Dar bine ca se adună gasca la slăbit si ne vom susţine împreună :D

nicoleta100 17 apr 2012 09:43:03

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nell4you (Post 1014700)
Salutare tuturor,

Si eu sunt mamica din 2011 , am ramas cu multe kg dupa sarcina, am alaptat un an si acum trebuie sa scap de multe kg. Am inceput cura de o luna si un pic....si sper sa o duc pana la capat.

Va doesc mult succes si voua!

salutare !
bine ai venit!!!>:D<>:D<>:D<
multa bafta in lupta cu kg!
trebuie sa reusim!:)

nicoleta100 17 apr 2012 09:49:24

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 1014666)
Buna dragelor!!
La multi ani, Nico, pentru Robert!!!
Mira, la multi ani pentru mami a ta!!!

Vad ca va mobilizati pentru slabit!! Bafta multa!!!

Eu am mancat ff putin de sarbatorile astea, le-am petrecut la buzau, ai mei parinti nu sunt gurmanzi asa ca nu am avut cu cine sa ma "antrenez" in mancat. Pana nu ajung acasa sa ma cantaresc pe cantarul meu nu ma pot pronunta in privinta kilogramelor.

multumesc frumos! >:D<:x:-*
asteptam sa vedem ce iti arata cantarul!:D

nicoleta100 17 apr 2012 09:50:12

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de meapasarica (Post 1014692)
Neata fetelor!

am avut un soc azi dimineata cand m-am trezit (nuu :)))) nu a fost cantarul)

afara era zapada de vreo 10 cm si ningea de mama focului, pe cand ieri a fost un soare si vreme frumoasa, am stat cu baiatul pe iarba si a fost asa frumos, oricum azi nu mai merge, tot in casa ne petrecem marea parte a zilei

duminica am avut musafiri, s-au strans la noi vreo 15 persoane, a pus al meu cort in curte si s-au facut gratare, mici etc...cu Viktor a fost tare greu, eu am stat mai mult in casa cu el si in dormitor...de indata ce se apropia cineva de el, incepea sa planga ca din gura de sarpe, nici nu am putut manca afara cu musafirii, am fost nevoita sa stau cu el in casa, au fost si doi copilasi, mai marisori ca Viktor dar nici de ei nu i-a placut deloc
...deci cam asa ne-am petrecut

va urez succes in mobilizare si sa auzim numai de minusuri ;)

wow!!! zapada?:-/:-/:-/
stati in zona de munte?:-/

aleka008 17 apr 2012 10:07:39

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 1014172)
Astazi (mai este un minut din ziua de azi ) este ziua lui Robert! a implinit 3 ani! (15.04.2012)
va pun cateva poze,am avut sambata si duminica musafiri destui de multi,in poze nasa cu copiii ,noi si niste vecini carora le plac copiii dar inca nu au )


(se pare ca pana am scris eu mesajul a inceput urmatoarea zi :P)

LA MULTI ANI! Sa creasca mare si voinic! Ce baieti blonzi ai, seamana cu tine la par dar cel mare mai mult cu tati, asa mi se pare mie.

Citat:

Anterior postat de meapasarica (Post 1014692)
Neata fetelor!

am avut un soc azi dimineata cand m-am trezit (nuu :)))) nu a fost cantarul)

afara era zapada de vreo 10 cm si ningea de mama focului, pe cand ieri a fost un soare si vreme frumoasa, am stat cu baiatul pe iarba si a fost asa frumos, oricum azi nu mai merge, tot in casa ne petrecem marea parte a zilei

duminica am avut musafiri, s-au strans la noi vreo 15 persoane, a pus al meu cort in curte si s-au facut gratare, mici etc...cu Viktor a fost tare greu, eu am stat mai mult in casa cu el si in dormitor...de indata ce se apropia cineva de el, incepea sa planga ca din gura de sarpe, nici nu am putut manca afara cu musafirii, am fost nevoita sa stau cu el in casa, au fost si doi copilasi, mai marisori ca Viktor dar nici de ei nu i-a placut deloc
...deci cam asa ne-am petrecut

va urez succes in mobilizare si sa auzim numai de minusuri ;)

Nasol cu vremea asta, parerea mea e ca mai rebuia sa incerci sa stai cu altii prin preajma, chiar daca plangea.

Citat:

Anterior postat de nell4you (Post 1014700)
Salutare tuturor,

Si eu sunt mamica din 2011 , am ramas cu multe kg dupa sarcina, am alaptat un an si acum trebuie sa scap de multe kg. Am inceput cura de o luna si un pic....si sper sa o duc pana la capat.

Va doesc mult succes si voua!

Bine ai venit si succes la dat jos kilogramele!

Eu dupa aceste 2 zile nu cred ca am pus ceva... am mancat numai putin cozonac si 1 lingura salata, in rest l-am respectat pe Monti (mi-am facut negresa si prajitura cu branza).
Sper sa accelerez slabitul, mai sunt 2 luni si ma intorc la servici! O sa am nevoie de garderoba noua si de ce sa nu mi-o fac cu o silueta noua!? :x:x:x

Maine ma duc sa iau actele pentru cresa sa pregatesc dosarul.. =((
Pupici la mamici si bebici!

meapasarica 17 apr 2012 10:10:33

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 1014715)

wow!!! zapada?:-/:-/:-/
stati in zona de munte?:-/

nuuu, stam la mare :))))dar no, suntem totusi in nordul Europei si e mai rece ca in Romania oricum

nicoleta100 17 apr 2012 10:57:31

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de meapasarica (Post 1014742)


nuuu, stam la mare :))))dar no, suntem totusi in nordul Europei si e mai rece ca in Romania oricum

oooo .........mareeeeeeeee ...........vreau si eu!:D
Citat:

Anterior postat de aleka008 (Post 1014735)
LA MULTI ANI! Sa creasca mare si voinic! Ce baieti blonzi ai, seamana cu tine la par dar cel mare mai mult cu tati, asa mi se pare mie.



Nasol cu vremea asta, parerea mea e ca mai rebuia sa incerci sa stai cu altii prin preajma, chiar daca plangea.



Bine ai venit si succes la dat jos kilogramele!

Eu dupa aceste 2 zile nu cred ca am pus ceva... am mancat numai putin cozonac si 1 lingura salata, in rest l-am respectat pe Monti (mi-am facut negresa si prajitura cu branza).
Sper sa accelerez slabitul, mai sunt 2 luni si ma intorc la servici! O sa am nevoie de garderoba noua si de ce sa nu mi-o fac cu o silueta noua!? :x:x:x

Maine ma duc sa iau actele pentru cresa sa pregatesc dosarul.. =((
Pupici la mamici si bebici!

multumesc frumos de urari!
spor la slabit!;;)

lulus07 17 apr 2012 11:16:05

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 1014618)
Buna dimineata tuturor mamicilor,si nu numai!:)
Deci de azi incepe 'mareamobilizare'! cine mai incepe azi?:-/:D

Eu incep timid :-) dar mai avem pasca si cozonac. Zilele astea insa ma bag si eu. Oricum, am avut grija la ce am mancat (mai mult pasca, altceva nu mi-a placut nimic din ce a gatit soacra mea. Nororcul meu!) Oricum, eu incep tot de la 65
Trebuie sa incepem sa ne tragem de urechi, ca nu se mai poate :D

Citat:

Anterior postat de nell4you (Post 1014700)
Salutare tuturor,

Si eu sunt mamica din 2011 , am ramas cu multe kg dupa sarcina, am alaptat un an si acum trebuie sa scap de multe kg. Am inceput cura de o luna si un pic....si sper sa o duc pana la capat.

Va doesc mult succes si voua!

Bine ai venit! Bafta multa

nicoleta100 17 apr 2012 11:28:06

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de lulus07 (Post 1014814)

Eu incep timid :-) dar mai avem pasca si cozonac. Zilele astea insa ma bag si eu. Oricum, am avut grija la ce am mancat (mai mult pasca, altceva nu mi-a placut nimic din ce a gatit soacra mea. Nororcul meu!) Oricum, eu incep tot de la 65
Trebuie sa incepem sa ne tragem de urechi, ca nu se mai poate :D


Bine ai venit! Bafta multa

corect!
trebuie mobilizare!
ii ziceam aseara sotului:chiar daca ma infometez ,tot ajung anul asta la 80 kg!;;)

lulus07 17 apr 2012 11:57:47

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 1014822)
corect!
trebuie mobilizare!
ii ziceam aseara sotului:chiar daca ma infometez ,tot ajung anul asta la 80 kg!;;)

Vezi ca incep cu urecheala chiar acum! Cum adica, infometare!??!?! :-q[*interzis*] Sport si mancare sanatoasa :-) Ati vazut si voi ca se poate. Cred ca ar fi bun un concurs cum a fost cel de Craciun. V-ati mobilizat foarte bine!


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:07:05.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO