forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dupa sarcina (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Jurnalul mamicilor 2011 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10327)

dorutza 10 mai 2012 22:00:12

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
mama ce m-am enervat azi la alergat.
2 pipitze alergau. aveau si un catel in lesa dupa ele. bun. nimic ciudat. la un moment dat se opresc. si pe mijlocul pistei cutzu isi face treburile.. alea mari... PE PISTA!!!!!! :-o:-o:-o unde alearga o gramada de lume.. nu putea sa-l duca 1 metru mai incolo in padure???? :-/:-/:-/x-(x-(x-( mare e nesimtirea la unii!!! a facut cutzu kk si apoi si-au continuat alergarea..
am zis catre sotul "fii atent ce nesimtite" dar nu cred ca m-au auzit.
deci sa mor eu, unii dintre astia care au caini is in stare si sa-l stearga la fund (scuzati expresia) mi-s dragi si mie dar nici chiar asa!


jessik planuri marete ai :)
ce sa simt de la alergat??? nu stiu . nu m-am cantarit nu m-am masurat dar de mancat am mancat o gramada de prostii..
m-o intrebat sotul azi"ca dupa ce mergem la alergat daca mananci prostii?" raspunsul meu a fost " ca sa pot manca prostii" :)) sunt pe stop. probabil ca saptamana viitoare imi revin si o sa se vada si rezultatele

MIRUTZA 11 mai 2012 06:41:14

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Neata!
Am citit tot ce ati scris...noi azi mergem sa interpretam analizele.
Cantarul meu arata - 600:)

Intru sa va povestesc mai multe diseara, acuma ma duc la servici!.

Gea 11 mai 2012 08:15:29

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Buna dimineata mamici :D
Legat de concurs, eu am revenit (din nou, pt a nu stiu cata oara saptamana asta) la 74.5 kg :((

Gata, de luni incep iarasi Rina pentru ca nu imi place ca nu se mai schimba numarul :(

nicoles23 11 mai 2012 08:20:31

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
neatza fetele

felicitari miru ptr scadere. Cantarul meu arata la fel , sunt pe stop asa ca asteptam sa ne reglam.

wow, dorutza, nasoala experienta cu catelul :-o

noi ne pregatim sa iesim la cumparaturi putin, mi sa terminat laptele, o sa fac ceva treaba mai incolo, deci va pup si sper sa mai intru sa scriu si sa citesc cum sunte-ti.

:-*

Gea 11 mai 2012 08:21:58

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Nu cred ca v-am spus de noua reusita a Anei.... Mi-a pictat peretii de pe balcon cu ..... capsuni!!! :)) Am doi pereti rosii :P Si apoi a zis ca nu ii place culoarea. Si mi i-a colorat cu creion mov :-o Dar asa draguta a fost ca i-a scris cu creionul cerat, dupa care a dat cu manuta sa stearga ;)) si cand a vazut ca nu se curata, a stat in picioare in fata "operei de arta" si spunea intr-una " O -Oh" o-oh :)) Si taica-sau o filma :-o Asta e, stiam ca va veni si vremea asta, macar e balconul si nu in casa :P si peretele e lavabil
Oricum a fost o scumpa cum statea vinovata la perete si se vaita :)) :x

Gea 11 mai 2012 08:22:48

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de nicoles23 (Post 1036583)
neatza fetele

felicitari miru ptr scadere. Cantarul meu arata la fel , sunt pe stop asa ca asteptam sa ne reglam.

wow, dorutza, nasoala experienta cu catelul :-o

noi ne pregatim sa iesim la cumparaturi putin, mi sa terminat laptele, o sa fac ceva treaba mai incolo, deci va pup si sper sa mai intru sa scriu si sa citesc cum sunte-ti.

:-*

O zi minunata si tie Nicoles :D

Gea 11 mai 2012 08:24:12

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Si noi mergem azi la 4 la medic sa vedem cum sta Ana cu analizele, daca trebuie facut ceva, pentru ca am vazut unele valori sub limita si altele peste limita, dar nu stiu ce inseamna fiecare :-/
Voi incerca sa intru sa va spun ce si cum.

Gea 11 mai 2012 08:26:31

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Azi vom merge la o plimbarica cu caruciorul, asa ca voi combina placutul cu utilul, voi imparti in acelasi timp fluturasi de la firma, pentru a ne promova :D Ieri am acoperit vreo 10 strazi si stradute, dar mai am si azi inca cel putin tot atat .
Apoi mergem la medic (voi vedea daca cu masina sau pe jos :P), apoi voi merge la sala cat sta mama cu Ana, apoi va incepe week-endul :D
Saptamana asta am fost de 4 ori la sala si doar o data la aerobic :( dar am lucrat tot cate o ora jumate, doua ore , dar la kg degeaba. La masurat am vazut ca sunt alte valori ca cele de la inceputul concursului (de la 0.5cm pana la 3 cm lipsa :-o). Pielea imi e mai fina si mai ferma (celulita inca e tot acolo :">), sunt mai vioaie, dar in acelasi timp ma dor tendoanele, gleznele, genunchii si spatele uneori :-s Dar nu ma dau batuta :D
In plus, miercuri am iesit din casa si am mers la sala prima data cu un maieu pe corp :D Inca mai e burtica, dar e cu mult mai micuta ca acum o luna si a intrat in categoria normal si acceptat cat de cat :D
Deci sunt totusi rezultate si sunt multumita de mine, dar ma supara rau cantarul asta x-(

Gea 11 mai 2012 08:45:01

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de MIRUTZA (Post 1036450)
Neata!
Am citit tot ce ati scris...noi azi mergem sa interpretam analizele.
Cantarul meu arata - 600:)

Intru sa va povestesc mai multe diseara, acuma ma duc la servici!.

Felicitari Mirutza :D SUnt niste rezultate deloc de neglijat ;;)

Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 1036377)
mama ce m-am enervat azi la alergat.
2 pipitze alergau. aveau si un catel in lesa dupa ele. bun. nimic ciudat. la un moment dat se opresc. si pe mijlocul pistei cutzu isi face treburile.. alea mari... PE PISTA!!!!!! :-o:-o:-o unde alearga o gramada de lume.. nu putea sa-l duca 1 metru mai incolo in padure???? :-/:-/:-/x-(x-(x-( mare e nesimtirea la unii!!! a facut cutzu kk si apoi si-au continuat alergarea..
am zis catre sotul "fii atent ce nesimtite" dar nu cred ca m-au auzit.
deci sa mor eu, unii dintre astia care au caini is in stare si sa-l stearga la fund (scuzati expresia) mi-s dragi si mie dar nici chiar asa!


jessik planuri marete ai :)
ce sa simt de la alergat??? nu stiu . nu m-am cantarit nu m-am masurat dar de mancat am mancat o gramada de prostii..
m-o intrebat sotul azi"ca dupa ce mergem la alergat daca mananci prostii?" raspunsul meu a fost " ca sa pot manca prostii" :)) sunt pe stop. probabil ca saptamana viitoare imi revin si o sa se vada si rezultatele

Stiu Dora cum e x-(
S-or fi gandit domnisoarele ca oricum sunt in padure, dupa ce sa curete dupa ele (ma rog, dupa caine, care de altfel este responsabilitatea lor orice ar face cutzu). Asa sunt unii.

dorutza 11 mai 2012 12:03:19

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
ce fac mamicile?
david doarme si eu caut pe net ceva scaun de masina pt bebe, economisesc asa in jur de 100 ron ;;);;) am si gasit urmeaza sa ne hotaram pe care il comandam si ce culoare..
si incerc sa-mi instalez pe telefon ceva program cu functie de pedometru.. dar majoritatea programelor necesita conexiune la internet.. :(
un pedometru care masoara cati km ai parcurs si in cat timp e cam scump..

nicoles trimite-mi te rog link prin mesaj privat cu metoda aia de linistire a copilului prin plans.. azi am chef de informare :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:36:10.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO