forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dupa sarcina (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Jurnalul mamicilor 2011 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10327)

Fl0r3ntina 09 mai 2012 13:55:10

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 1034305)
e fain cand mai faci ceva bun asa macar dietetic.. am auzit o gramada de fete cand is pe stop le apuca pofta de dulce.. haha.. eu savurez inghetata din iaurt (ciocolata) hhaa ha,
si am si nervi in perioada asta si imi place ca sotul ma lasa in pace ca am scuza asta si cica vb cand imi trece hahah:D
florii felicitari pt dintuc.. asa imi plac bebelusii cand au 2 dintuci jos. sa ii fac poza cand ii mai cresc
ce faci la sala.. de maine merg si eu..la voi nu au aparut porumbi de fiert nu? eu o sa savurez indata.. desi de foame am mancat si mancare mrr..mi-e ciuda cand vin flamanda d ela servici nu stiu ce sa mananc mai repede.. x-(
cred ca vara asta o sa mananc pepene,porumb, inghetata.. si salate.. si carne la gratar..voi mergeti undeva in vacante?

fac fitness...30 min bicicleta, apoi cate 10 min pt picioare interior si exterior, abdomene, 10 min banda de alergat, stepper, ma rotesc pe un cerc...apoi e un aparat ridici o bara cu piciorul in lateral si in spate...nu stiu cum se cheama...si la final mergem la baieti sa lucram brate(nu de fiecare data) stau cam 1ora si jumatate 1 ora 45 min cam asa

Gea 09 mai 2012 14:01:05

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Vai ce ma enerveaza ca nu mai coboara kg astea x-( Adica, merg la sala, ma spetesc, mananc putin si ok si degeaba :-o Ce sa mai fac?:-/ Cred ca in curand ma apuc iarasi de Rina, daca nu vad nimic pana prin 20-25 ale lunii...

nicoles23 09 mai 2012 14:06:37

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de Gea (Post 1034970)
Vai ce ma enerveaza ca nu mai coboara kg astea x-( Adica, merg la sala, ma spetesc, mananc putin si ok si degeaba :-o Ce sa mai fac?:-/ Cred ca in curand ma apuc iarasi de Rina, daca nu vad nimic pana prin 20-25 ale lunii...


Anca vezi ca nu e neaparat ca nu slabesti, in loc de grasime faci muschi, care atarna mai mult la cantar decat grasimea. Fi optimista si vor cobora kg-le. Din experienta pot sa zic ca am momente in care la fel fac ce fac si nimic , nici un gram si apoi brusc se duc 500g sau 1 kg. Of daca am sta bine si cu rabdarea noi, tare multe am castiga. Vb despre mine in primul rand.

:-*

Citat:

Anterior postat de meapasarica (Post 1034473)
ce bine ca merge asa usor acum cu somnul lui Tavi...Viktor se linisteste singur, eu nu ii fac nimic si adoarme la loc, dar ma deranjeaza pe mine ca il aud fataindu-se in pat si nu mai pot dormi...si de pe la 4 si el a marait de numa i-am dat lapte si s-a linistit cateva minute apoi iarasi fataiala de numa, la 5 m-am dat eu jos din pat ca nu mai suportam sa il mai aud si m-am dus jos


Anca e bine ca se linistese singur. Doarme cu voi in camera sau separat? Daca doarme in camera lui cum il auzi? Incearca sa il ignori si sa te odihnesti.

:-*

nicoleta100 09 mai 2012 15:15:17

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de bobopuiu (Post 1034033)
Citit si eu tot:)

:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x
pup o trupa de fete frumoase si pe mamica lor!:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*
Citat:

Anterior postat de Fl0r3ntina (Post 1034284)
am trecut sa va salut si sa va dau vestea ca Mihaita e dintos..i-a aparut si lui intr-un final primul dinte:)
in rest am inceput rina...merg in continuare la sala..de cantarit ma cantaresc joi cand fac o sapt de mers la sala
va pup

felicitari pt primul dinte!
multa bafta cu Rina!
Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 1034290)
azi am mancat prima data naut.. l-am facut cu ceapa, ciuperci, cartofi, naut, putin bulion si multe condimente.. si l-am mancat cu mujdei cu iaurt. a iesit demential. i-a placut si sotului mult. a zis si sa-i pun pachet cu el la lucru..
am mai facut si un fel de tiramisu rapid ca mi-au venit problemele si as manca de toate (cu cremme olle de vanilie,lapte 0%, frisca light, piscoturi inmuiate in 3in1) bun si asta. am mancat o portie si restul l-am facut pachet la sotul sa- l manance la lucru :D:D

interesante retete!;);)
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 1034305)
e fain cand mai faci ceva bun asa macar dietetic.. am auzit o gramada de fete cand is pe stop le apuca pofta de dulce.. haha.. eu savurez inghetata din iaurt (ciocolata) hhaa ha,
si am si nervi in perioada asta si imi place ca sotul ma lasa in pace ca am scuza asta si cica vb cand imi trece hahah:D
florii felicitari pt dintuc.. asa imi plac bebelusii cand au 2 dintuci jos. sa ii fac poza cand ii mai cresc
ce faci la sala.. de maine merg si eu..la voi nu au aparut porumbi de fiert nu? eu o sa savurez indata.. desi de foame am mancat si mancare mrr..mi-e ciuda cand vin flamanda d ela servici nu stiu ce sa mananc mai repede.. x-(
cred ca vara asta o sa mananc pepene,porumb, inghetata.. si salate.. si carne la gratar..voi mergeti undeva in vacante?

anul acesta nu mergem nicaieri !:-s
Citat:

Anterior postat de meapasarica (Post 1034348)
Neata fetelor!

Am avut iarasi o noapte cu o gramada de fataiala si maraieli, asa de satula is de nu-i adevarat :(

Mai avem 9 zile si plecam spre casa, de-abia astept.

Voi cum ati dormit si ce faceti azi? La noi e vreme urata, rece de numa...aseara cand am fost afara cu baiatul ne-au inghetat mainile :S

offf ...noptile astea ! imi pare rau!:-s
noi am dormit bine,adica s-a trezit de cateva ori ,i-am dat sticla cu ceai si eu am dormit mai departe!:D

dorutza 09 mai 2012 15:25:06

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
avem rezultatele de la analize. urmeaza sa mergem maine la dr interpretare..
magneziu nu e bun.. o cauza ar fi deshidratarea
monocitele nu sunt bune-- asta iar cred ca din cauza ca avea rosu in gat
si mai e rdw-sd asta cred ca indica anemie..
in rest toate in limite normale..
calciu ok, fosfataza alcalina ok.. ma asteptam sa nu fie astea ok ca sa zic ca are rahitism si de asta e bai cu fontanela dar se pare ca astea sunt in limitele normale..

ioai cred ca urmeaza alte investigatii :((:((:((:((:((

nicoleta100 09 mai 2012 15:32:51

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 1035024)
avem rezultatele de la analize. urmeaza sa mergem maine la dr interpretare..
magneziu nu e bun.. o cauza ar fi deshidratarea
monocitele nu sunt bune-- asta iar cred ca din cauza ca avea rosu in gat
si mai e rdw-sd asta cred ca indica anemie..
in rest toate in limite normale..
calciu ok, fosfataza alcalina ok.. ma asteptam sa nu fie astea ok ca sa zic ca are rahitism si de asta e bai cu fontanela dar se pare ca astea sunt in limitele normale..

ioai cred ca urmeaza alte investigatii :((:((:((:((:((

sincer nu am prea pricep la interpretarea analizelor:-o(cred ca te-ar putea ajuta Bobo);)

meapasarica 09 mai 2012 16:00:44

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de dorutza (Post 1035024)
avem rezultatele de la analize. urmeaza sa mergem maine la dr interpretare..
magneziu nu e bun.. o cauza ar fi deshidratarea
monocitele nu sunt bune-- asta iar cred ca din cauza ca avea rosu in gat
si mai e rdw-sd asta cred ca indica anemie..
in rest toate in limite normale..
calciu ok, fosfataza alcalina ok.. ma asteptam sa nu fie astea ok ca sa zic ca are rahitism si de asta e bai cu fontanela dar se pare ca astea sunt in limitele normale..

ioai cred ca urmeaza alte investigatii :((:((:((:((:((

asa stiu si eu, rdw-sd ala are a face cu anemia, lipsa de fier in organism:(

jessik 09 mai 2012 19:17:25

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
gea... stagnezi.. nu te mai chinui.. o sa scazi dintr-o data.. sau ai pus muschi..
eu stiu ca nu tin perfect.. si cumva ma mentin.. sau scad 500 de grame. pun la loc.
o sa incerc sa nu mai mananc paine.. si chestii din astea..
chiar si dim mai mancam o felie de paine.. dar incerc sa elimin.. acum am creveti fierti, conopida.. si un ou fiert.. putin lapte.
vad eu ce mai mananc,
la sport iti sugerez sa faci mai mult cardio..
flori ce mult sport faci.. eu f rar rezistam (sau ma plicti) mai mult de o ora.:-o

jessik 09 mai 2012 19:37:18

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
vb cu o fata de pe mess.. asa faina era cand era slaba.. si acum zici ca e umflata cu pompaa..
88 la 168 e ceva..ca si cum as avea eu 83 pfff..
si zice ca nu ii place sportul., ca nu are timp.. ca pt dieta nu are bani.. dar ar vrea sa slabeasca..
nu stiu eu zic ca se poate cumva sa incerci..
eu si acasa slabeam. desi mama si tata faceau mancaruri grase.. le ziceam sa imi opreasca numai fierte.
aici e mai greu ca pot sa imi iau aproape de toate.. si mai multe tentatii, dulce, bla bla.. hahah vine vara ,totusi daca nici acum nu sunt legume si fructe,, salate.. atunci cand?
voi ce reguli de mancat sanatos mai aveti.. adica teoria ca teoreia, practica ne omoara haha
eu una daca nu as fi in anumita parte din zi flamnda altfel gandesc ce sa mananc dietetic..
dar la foame si oboseala.. atunci ma arunc in chestii nu prea dieteticeex-(
i-am zis si de slabute, dar nu are timp.. scoala si munca..

dorutza 09 mai 2012 21:43:25

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
am progresat cu alergatul.. am facut azi a-3 zi 2 ture de pista.. 2,25 km
mai puteam dar sunt pe stop si m-am temut sa alerg mai mult.. dar maine daca e vreme faina abia astept.. cu sotul alerg mult mai bine decat cu prietena..


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:53:35.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO