forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Dupa sarcina (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Jurnalul mamicilor 2011 (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=10327)

madalinafrincu 18 dec 2012 18:46:08

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Salut mamicile mele slabutze :P
Eu am facut cumparaturi astazi , m-am aranjat , am aranjat copilul(taiat unghii , tuns breton) am spalat haine, am dezghetat frigiderul, am facut curat si acum am deschis calculatorul....
maine imi fac bagajul, mai am decat sa calc hainele si sa le pun in bagaj....ufff
Alma nu mai are stare , ma intreaba de 100000 ori pe zi cand vine avionul , cand mergem ca ea "nu mai poate sa astepte" =))

In rest, suntem bine, optimisti si plini de energie pentru vacanta.....
Spor la curatenie , gatit , si ce mai faceti voi pe acasa :)

va pup si o sa mai intru sa va urez de sarbatori!

nicoleta100 18 dec 2012 20:15:18

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 1192029)
Buna dragi mamici/ viitoare mamici

Eu sunt posesoarea unui test pozitiv de duminica si am cateva intrebari - pe mine ma tot dor ovarele de duminica, ma mai lasa, ma mai ia si tot asa - cat de normal e asta?

Greturile cand v-au apucat? Eu as avea 5 sapt (calculate de la ultimul CM) si aseara am experimentat niste greturi, dar nu stiu dc e de la bebe

De acum inainte cred ca ne vom tot citi pe aici >:D<

felicitari!!!>:D<>:D<>:D<
Citat:

Anterior postat de lisha (Post 1192046)
Biuna dimineata fetelor!!!

felicitarii pt bebe!!
mie mi-a zis ca pana se fixeaza sarcina o sa ma doara.....da si m-a durut destul de mult....

Puff daca ti-a spus sa stai cuminte tr sa stai ca s afie bebe bine....trece mai greu dar sti ce te astepta la sf....:x
Azi nu mai am nervi.....aseara a venit sotul mai repede am mers la dentist apoi a stat cu Noemi si mi-am facut casa luna si bec....vai multumita sunt
Cand nu e curat cum vreau sunt tot nervoasa:))

La noi acum fac acum e la loc cel putin in camera unde se joaca noemi....acum strang acum e la loc, cand intind haine ea dupa mine la trage jos.....e tare urata perioada asta ca nu prea pricepe ce-i spun
Nici nu imi trec prin cap cate ii trec ei sa le ispraveasca

In camera am scos tot afara....am lasat un birou, patul si patutul.....am pus o patura mai groasa jos si jucariile pe acolo sa faca ce vrea ca nu o pot potoli,,,,

Voi ce dati pt tuse copiilor?

depinde de tuse!
in general merg pe homeopate ,doctorita mea recomanda Stodal ,care ar merge si pt tuse seaca si pt tuse ''care se rupe''!
Citat:

Anterior postat de MIRUTZA (Post 1192133)
Fetele nu am stare de servici:(...si cum nu aveam ce face, am facut un colaj....Am ramas uimita ce mult m-am schimbat intr-un an.:D

Colajul e atasat la poze...pentru cine vrea sa se uite.:)

merg sa vad ,dar stiu deja ca arati minunat acum !
felicitari inca o data pt scadere!
Citat:

Anterior postat de rainbow (Post 1192121)

:)) mamaliga cu branza si smantana imi place si mie.doar asa mananc branza,ca altfel ma uit in scarba la ea!Paine cu unt e cah cah pt noi:))la fel si ouale ,cascavalul,salamul,rosiile,piureul,cartofii la cuptor,fierti,carnea mai ales aia de pui,frigaruiile...si lista e lunga cu ce nu ne place:))
ce mai mananc..cartofi prajiti,pilaf..rar o supa/ciorba,varza ..a..si prajitura choux-a-la-crem noua pofta:))

cam multe nu ii place la burtica!:)
Citat:

Anterior postat de simonet (Post 1192165)
Si al meu sot a cumparat astazi brad, era f incantat, abia astept sa il impodobim diseara, sa ascultam colinde si sa bem vin fiert:)

trebuie sa mergem si la cumparaturi sa iau ingredientele pt programul meu de gatit de joi si vineri:)

Mada, tu astazi faci bagaje, nu?:D spor:)

ce frumos! :x:x:x
Citat:

Anterior postat de madalinafrincu (Post 1192263)
Salut mamicile mele slabutze :P
Eu am facut cumparaturi astazi , m-am aranjat , am aranjat copilul(taiat unghii , tuns breton) am spalat haine, am dezghetat frigiderul, am facut curat si acum am deschis calculatorul....
maine imi fac bagajul, mai am decat sa calc hainele si sa le pun in bagaj....ufff
Alma nu mai are stare , ma intreaba de 100000 ori pe zi cand vine avionul , cand mergem ca ea "nu mai poate sa astepte" =))

In rest, suntem bine, optimisti si plini de energie pentru vacanta.....
Spor la curatenie , gatit , si ce mai faceti voi pe acasa :)

va pup si o sa mai intru sa va urez de sarbatori!

drum lin>:D<>:D<(asa se zice cand mergi cu avionul ? sau ramanem la varianta de de drum bun?:-/)
vacanta placuta alaturi de cei dragi!

dorutza 18 dec 2012 20:24:03

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de rainbow (Post 1192252)
Am revenit si eu de la medicul de familie.!reteta nu a mai putut sa imi dea,de abia in ianuarie,cand iau si concediul din nou.Tensiunea a zis ca e mica: 10 cu 7.la kg stau bine,in 16 sapt am pus 2,5kg#:-s#:-s#:-s,a zis ca e f bine..si la burtica am pus cam 4-5 cm.
Pt tensiune mica..ciocolata,cafea,nu? exact ce nu ne place:(( dar de maine o sa incerc sa imi fac lapte cu un pliculet de capuccino..Alte remedii?

si eu am avut tensiunea mica tot timpul, si nu au fost probleme
n-am baut nimic pt asta
mai beam din cand in cand Cola. dar nu recomand
eu nu cred ca e asa mare problema cu tensiunea mica, daca nu ai alte simptome gen ameteli, mai rau e cu tensiunea mare.


dar am citit ca ai ameteli.. nu stiu ce sa-ti zic dar cafea ciocolata si cola eu zic sa nu servesti..

rainbow 18 dec 2012 20:53:28

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Mada drum bun.Sarbatori fericite! :*
Doruta,nu servesc dastea,mai ales cioco,nu ne place.O sa vad ce zice dr., cel mai bine.Nu iau nimic de capul meu,dupaia sa fac mai rau.

rainbow 19 dec 2012 08:03:34

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Neata!!
Doamne ce vreme e la noi...bate un vantttttttt..cica ar fi un ciclon din Bulgaria care afecteaza si Zona de SE a Romaniei!
Au avut dreptate cu vantul,sunt curioasa daca au si cu ninsoarea:))
Va las si MD..Noi o sa mergem la cumparaturi!
http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphoto...93002971_n.jpg

nicoleta100 19 dec 2012 08:48:21

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de rainbow (Post 1192389)
Neata!!
Doamne ce vreme e la noi...bate un vantttttttt..cica ar fi un ciclon din Bulgaria care afecteaza si Zona de SE a Romaniei!
Au avut dreptate cu vantul,sunt curioasa daca au si cu ninsoarea:))
Va las si MD..Noi o sa mergem la cumparaturi!

buna dimineata!>:D<:x:-*
eu mai fac ceva curatenie,bag haine la spalat ,cumparaturi mari nu fac !:-s
o zi minunata!>:D<:x:-*

rainbow 19 dec 2012 08:54:48

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Neata Nico!nici noi nu facem mari cumparaturi,dar tre sa luam ceva,o sa avem musafiri de Craciun.
Nu mai mergem azi,ca s-a facut polei afara..si mi-e frica ca tot tre sa ies din casa:((,merg la pensat.
Spor la treburi sa ai Nico!>:D<

MIRUTZA 19 dec 2012 08:57:03

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Neata!
Se zice ca fazele lunii influenteaza slabitul.

Nu cred 100% in asa ceva, dar cred ca fazele lunii ne influenteaza.Pe mine una, Luna Plina ma agita,nu ma lasa sa dorm si ma apuca toate poftele.:-s
Se zice ca atunci cand e luna in crestere, creste si cantarul:(....iar cand e luna in scadere...scadem cel mai bine :Dsi cand ne apropiam de Luna Plina devenim nervosi,stresati si ne apuca poftele de interzise.:(

Si dimineata m-am uitat pe net si am citit ca incepand din 13 decembrie si pana de Revelion, luna e in crestere...ceea ce inseamna ca in perioada asta cantarul nu ne va fi prieten:(( si odata cu apropierea de Revelion, vom fi asaltati de pofte :P(asta se intampla la Luna Plina-de Rev)...deci vom mai slabi usor si repede, doar dupa Revelion;;)...deci mai avem ceve de asteptat pana atunci.

MIRUTZA 19 dec 2012 09:16:01

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Si ca sa verificam informatia:D....sa vedem cat reusim sa slabim saptamana asta...pana sambata sau duminica (zic eu) si daca toate dam jos mult mai putin decat in saptamanile anterioare, inseamna ca e adevarata treaba cu fazele lunii;;)

nicoleta100 19 dec 2012 09:22:03

Re: Jurnalul mamicilor 2011
 
Citat:

Anterior postat de rainbow (Post 1192414)
Neata Nico!nici noi nu facem mari cumparaturi,dar tre sa luam ceva,o sa avem musafiri de Craciun.
Nu mai mergem azi,ca s-a facut polei afara..si mi-e frica ca tot tre sa ies din casa:((,merg la pensat.
Spor la treburi sa ai Nico!>:D<

noi nu avem musafiri!:)cel putin pana acum nu s-a anuntat nimeni!:)
mersi la fel!>:D<
Citat:

Anterior postat de MIRUTZA (Post 1192415)
Neata!
Se zice ca fazele lunii influenteaza slabitul.

Nu cred 100% in asa ceva, dar cred ca fazele lunii ne influenteaza.Pe mine una, Luna Plina ma agita,nu ma lasa sa dorm si ma apuca toate poftele.:-s
Se zice ca atunci cand e luna in crestere, creste si cantarul:(....iar cand e luna in scadere...scadem cel mai bine :Dsi cand ne apropiam de Luna Plina devenim nervosi,stresati si ne apuca poftele de interzise.:(

Si dimineata m-am uitat pe net si am citit ca incepand din 13 decembrie si pana de Revelion, luna e in crestere...ceea ce inseamna ca in perioada asta cantarul nu ne va fi prieten:(( si odata cu apropierea de Revelion, vom fi asaltati de pofte :P(asta se intampla la Luna Plina-de Rev)...deci vom mai slabi usor si repede, doar dupa Revelion;;)...deci mai avem ceve de asteptat pana atunci.

nu ma pricep in chestii din asta!:)
sper sa nu ajung la 100 kg!:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:52:53.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO