forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Ghidul slabutelor incepatoare (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=387)
-   -   am nevoie de ajutor (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12489)

lucia ely 10 feb 2014 14:25:03

Re: am nevoie de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de stelutza24 (Post 1327609)
multumesc, are 5 ani mananca cu mine

ai fetita mare deja:D
da poate manca cu tine :)
si eu vroiam sa iti zic ca dimineata mananci prea putin:D
incearca cu iaurt niste fulgi de cereale grau/ovaz cu seminte de in/canepa cu stafide de vrei poti pune daca nu putin fruct jumate de kiwi/sau jumate de banana imparti cu fetita ta :D poate manca si ea...
sau 2 oua fierte moi/tari sau omleta cu cu o felie de paine :)
dimineata trebuie sa ai cea mai bogata masa ea iti da energie pt intreaga zi

si da ar trebui sa mananci ce iti place sa fie sanatos ,sa ai din toate grupele cate putin ,nu diete luate de pe net

stelutza24 10 feb 2014 14:30:14

Re: am nevoie de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 1327613)


ai fetita mare deja:D
da poate manca cu tine :)
si eu vroiam sa iti zic ca dimineata mananci prea putin:D
incearca cu iaurt niste fulgi de cereale grau/ovaz cu seminte de in/canepa cu stafide de vrei poti pune daca nu putin fruct jumate de kiwi/sau jumate de banana imparti cu fetita ta :D poate manca si ea...
sau 2 oua fierte moi/tari sau omleta cu cu o felie de paine :)
dimineata trebuie sa ai cea mai bogata masa ea iti da energie pt intreaga zi

si da ar trebui sa mananci ce iti place sa fie sanatos ,sa ai din toate grupele cate putin ,nu diete luate de pe net


:D da e mare, ms, o sa incerc :D

lucia ely 10 feb 2014 14:43:36

Re: am nevoie de ajutor
 
asa si daca tot iti place zumba!:D poti sa faci linistita :D si poti face cu fetita :D poate ii place si ei:D
e bine si pt sanatatea ei:D
si e si distractiv!:D

loredana2200 10 feb 2014 17:47:20

Re: am nevoie de ajutor
 
Citat:

Anterior postat de stelutza24 (Post 1327533)
Buna, sunt mamica si ma chinui cu kg in plus, nu sunt hotarata ce fel de dieta sa adopt, ma gandisem la dieta Weight Watchers, dar nu sunt sigura, ma puteti ajuta cu vreun sfat? va multumesc!

buna Stelutza! Bine ai venit! Si eu sunt mamica si ma chinui pe aici cu kg-mele. Eu am adoptat o dieta personalizata, daca te pot ajuta sunt aici si sunt dispusa sa te ajut cu ce pot. Spor la treaba si impreuna o sa reusim.
Vad ca e si Lucia pe aici:D, si nu o sa ne lasam, o sa ne sustinem si o sa ne ajutam reciproc! >:D<

adryas 10 feb 2014 20:20:31

Re: am nevoie de ajutor
 
:)Eu ti.as recomanda dieta rina, e foarte lejera si da rezultate, eu am inceput acum o luna si am slabit aproape 5.5kg.
Poti gasi detalii aici
Dieta Rina’s 90 - Slabute.ro

stelutza24 10 feb 2014 22:22:03

Re: am nevoie de ajutor
 
multumesc!

stelutza24 11 feb 2014 09:14:23

Re: am nevoie de ajutor
 
la dieta rina ce mananc la pranz se mananca si seara? :D

adryas 11 feb 2014 21:05:15

Re: am nevoie de ajutor
 
Doar in zilele de proteine si amidonuri, eu asa fac

stelutza24 11 feb 2014 21:32:33

Re: am nevoie de ajutor
 
si in celelalte zile ce mananci seara? sincer sunt derutata, dar sper sa reusesc :D

Simmonne 18 feb 2014 20:04:22

Re: am nevoie de ajutor
 
Buna!
Ai cartea Mihaelei Bilic-Traiesc, deci ma abtin? Cartea asta pot sa spun ca mi-a schimbat viata :) Sunt descrise alimentele pe intelesul tuturor si te ajuta sa iti dai seama ce, cat, cand trebuie sa mananci. Daca o vrei, iti pot trimite pdf-ul. Incearca sa te incadrezi undeva la 1300-1400 de calorii, mai ales ca faci si sport. Iti recomand sa faci mai mult cardio pentru inceput. Deci zumba, tae bo, HIIT sunt binevenite. Sa ne tii la curent cu ce ai decis si sa pui meniuri ca sa te ajutam >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:38:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO