View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 25 nov 2016, 20:48:54
roxy04's Avatar
roxy04 roxy04 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 ian 2010
Locaţie: Campulung-Arges, Germania
Vârsta: 31
Dieta: un stil de viata sanatos...
Date: 160cm, 101kg
Mesaje: 3.823
Aprecieri acordate: 94
Am fost apreciat(a) de 274 ori in 200 mesaje
Implicit Re: Casuta slabutelor

Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul
Persoanele care stiu mai putine despre diete slabesc mai usor. Si eu cand nu imi bateam atata capul cu dietele slabeam usor. Era simplu - mancam mai putin. Acum imediat ma ingrijorez - daca sunt prea putine calorii, daca-s prea putine proteine, Daca mi se incetineste metabolismul, etc, etc.
Aia e sanatoasa - o mananc - chiar daca nu mi-e foame si nu-mi rebuie etc.

Eu cred ca trebuie sa simplificam si mancatul. In acest secol e aproape imposibil sa nu obtinem tot ce ne trebuie din mancare. Ideea e sa evitam alimentele concentrate. Volum mic - calorii multe si gust cae stimuleaza apetitul.

Mancam mai putin dulce, mai putin sarat si apetitul scade automat. Incercati diferenta dintre un ou fiert tare care nu e sarat deloc si unul pe care pui sare - cel de-al doilea aluneca mai usor si mai poti manca. La fel - daca mananci tarate de ovaz cu iaurt - de indata ce adaugi ceva dulce - chiar si un fruct dulce creste apetitul.
Iti cam dau dreptate! tare faza cu oul nu ma gandeam la asa ceva dar sincer nu prea imi place asa nesarat de tot
Apropo mancatul ca mancatul, dar cu bautura aceea neagra cu acid care o vezi peste tot unde mergi si care se agata ca scaiul de tine, cum scapam? Eu am o mare problema reusesc cateva saptamani, max o luna sa nu beau deloc si dupa iara cedez tentatiei si parca as vrea sa fie un pahar asa la sarbatoare, dar eu cand scap 1l + cel putin/zi termin
__________________
Jurnal roxy04



Pentru mai multa vorbarie va invit aici: CASUTA SLABUTELOR



Jurnal roxy04~casuta mea (arhivat)



Vreau sa fiu slabuta!

Vreau un stil de viata sanatos, nu vreau diete!

,,Fi frumoasa oricand si oriunde pentru ca nu sti cine te priveste!,,
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui roxy04:
Michelina (26 nov 2016)