View Single Post
  #1009 (permalink)  
Vechi 07 mar 2011, 12:58:31
allanah's Avatar
allanah allanah este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: L, Germania
Dieta: Montignac, faza 1
Date: 162cm, 52.3kg
Mesaje: 1.972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VIII

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Alla, ce ma bucur ca ai scapat de tratament!
E numai de bine!
Merci, Ame! îți dai seama eu cât sunt de bucuroasă, dar mi se pare puțintel suspect. Acum două săptămâni am fost, mi-a făcut eco și mi-a spus că am și un nodul+ mi-a prelungit tratamentul tot cu doza de 50mg, acum, după o săptămână merg și îmi spune că sunt ok, să nu mai iau. Plus mi-a spus că sunt SLABĂ!!!! ieeei. Nah! în fine, ideea principală e că nu am nimic la inimă.
Sper să scap în curând și de petele de pe față.
Te pup cu drag!

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna dimineata,fete dragi!
Alla,ma bucur ca a mers bine la doctor si ca rezultatele sunt bune,de multe ori ne facem ganduri negre si realitatea e mai buna decat ne-o imaginam noi..
O sa fie totul bine!Azi a cata e zi la sot fara tutun?Cum se mai simte,mai e nervos?Multa bafta in continuare!
Și eu mă bucur, Emi, îți dai seama!
Astăzi numărăm a 16-a zi fără tutun. Mulțumim de întrebare! nervos să știi că nu este, chiar defel, dar de vrut să fumeze tot vrea. Îl mai întreb și îmi spune așa: „Nu vreau să te mint sau să mă mint, simt nevoia să fumez”. Ba uneori se ridică de la birou instinctiv și merge la bucătărie să... fumeze. Eu i-am spus ca să-l încurajez astfel: ”Nimeni nu te împiedică să fumezi dacă vrei, nu îți este interzis... tu ești cel care a luat decizia de a nu mai fuma. Tu ai vrut să te lași” Asta ca să știe că o poate face oricând, dar că nu vrea cu adevărat.
Cred că toată viața o să ducă dorul, important e să știe să se controleze.
Sinceră, nu aș fi crezut vreodată că va rezista. Pentru că fuma cu adevărată plăcere.
Te-am amețit.
Te pup cu drag.
__________________