View Single Post
  #103 (permalink)  
Vechi 13 sep 2010, 22:51:04
mailin's Avatar
mailin mailin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 ian 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 44
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 97.1kg
Mesaje: 1.516
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: O noua viata - jurnal de sarcina Mailin

Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul
Salutare!
Iubita mea daca organismul tau are nevoie de vitamine ,trebuie sa le iei!!!
Eu si in timpul primei sarcini am luat Elevit !!! Pe toeta perioada sarcinii!!! Si in anumite saptamani am luat Calciu!!! tin minte ca de 2 ori am luat calciu!!! Si am facut 2 vaccine!!!
Te pup si astept vesti!! Doar bune!!!!
Nu te-ai ingrasat de la Elevit? Sunt foarte discutate vitaminele astea pe net. Multe fete s-au ingrasat foarte mult dupa ce le-au luat. Doctorita mea nu este adepta vitaminelor, stiu sigur. Si nasei mele i-a spus sa ia cate una la cateva zile. Am si citit pe undeva ca un surplus de vitamine face mai rau decat un deficit de vitamine. Sunt curioasa ce imi va spune joi.
Ce vaccine ai facut?
te pup, o saptamana frumoasa

Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul

Buna!!
Desi in urma cu 2 saptamani am facut eco si mi s-a spus ca e baietel, intr-adevar, abia astept sa merg din nou, sa imi spuna cu siguranta, deoarece atunci era totusi prea devreme. Urmeaza sa ma info cand anume e perioada propice pentrui aflarea sexului bebelului
Nici eu nu pap corect, insa ... poate pe viitor voi fi mai constiincioasa
Bafta la analize si tine-ne la curent

Simonet tu ai primit ceva vitamine? Sau iei ceva?

Fetelor azi dimineata am avut o surpriza neplacuta. Cantarul meu a aratat cu 2.8 kg mai mult. Nu e bine, trebuie sa am mai multa grija, de abia astept sa vina 1 oct sa merg mai mult pe jos. Pana atunci nu prea pot pt ca am de carat zilnic laptopul si alte materiale grele si am de mers f mult pana la firma unde am cursurile.

Simonet tu cum stai cu greutatea? Daca tin bine minte si tu ai spus prin sapt 10 ca ai pus 2 kg, nu?

Incerc sa nu ma disper, dar stiu ca nu am voie sa pun mai mult de 7 kg si e asa greu ....si tiroida a luat-o iar razna
__________________
Planul meu
dimensiunile mele
Jurnal de sarcina
Răspuns cu citat