View Single Post
  #10368 (permalink)  
Vechi 16 feb 2014, 12:26:35
VAmedeea's Avatar
VAmedeea VAmedeea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Fetelor, eu am fost mai ocupata zilele astea ca mi-a murit batranul si ieri l-am inmormantat.
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

Eu pe de o parte sunt trista ca totusi am stat cu el aproape 5 ani si parca ii simt lipsa in casa. Pe de alta parte mai bine pt el ca nu mai era viata ceea ce traia el, nu mai era lucid de ceva timp, il chinuia o raceala la plamani de mai bine de o luna si pur si simplu organismul lui nu mai putea. Era si batran, la 95 de ani ce sa mai vrei de la un om?
Asa ca de maine la mine incepe distractia cu documente, somaj, cautarea altui job. Si e ok, si asa vroiam sa schimb jobul de mai bine de un an, dar nici nu ma induram sa-l las la sfarsit singur.

Va pup si mai vb!

Cris, nu ti-am mai scris, sper ca e bine si sper sa imi dai vesti bune!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui VAmedeea:
Q88 (16 feb 2014)