View Single Post
  #10370 (permalink)  
Vechi 16 feb 2014, 13:00:42
VAmedeea's Avatar
VAmedeea VAmedeea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Ame, Dumnezeu sa-l ierte pe batranelul tau, orice despartire e grea, mai ales ca e vorba de ani petrecuti impreuna. Asa cum bine spui, se chinuia mult daca mai traia.
Pt tine e intr-un fel un pas inainte, o sa ai noi experiente la un nou loc de munca. Vrei sa ai grija de cineva in continuare sau te gandesti sa iti schimbi domeniul de activitate?
O zi buna tututor!
Eu am mai dat jos...300 gr!
Lidiuta, asta a fost primul meu loc de munca in italia si l-am luat ca sa invat limba si sa stau max 2 ani. Intre timp nu m-a mai lasat inima sa-i las pe ultima suta de metri. De ceva timp tot vreau sa schimb ceea ce fac.
Asa ca voi cauta altceva, eventual schimb si orasul asta micut cu unul mai mare.
Voi vedea, nu mi-am facut planuri fixe.

Felicitari pt minusul tau. Poate nu pare mult, dar e o scadere. Si eu stiu cat de greu scazi tu, asa ca sa o tii tot asa!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui VAmedeea:
lidiuta (16 feb 2014)