View Single Post
  #1094 (permalink)  
Vechi 13 dec 2012, 13:34:45
LOREDANA99's Avatar
LOREDANA99 LOREDANA99 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Panciu, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 59.3kg
Mesaje: 10.522
Aprecieri acordate: 10.801
Am fost apreciat(a) de 8.288 ori in 5.264 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan ( partea 3 )

Citat:
Anterior postat de erasmine Vezi mesajul
Neatza Lory! arata bine micul dejun eu inca sunt la tarate cu lapte.

Eu astazi n-am putut sa mai inghit taratele...mi-am luat unele care au gust amar
Citat:
Anterior postat de marinuta Vezi mesajul
bUna fetele...ce faceti? eu pe acasa am dus micuta ;la gradinita si am papat omleta din 2 oua cu o cremvusca mica si maioneza...nu mult......si acum savurez 3 in 1....cu o mica napolitana.....doamne ma doare burta de mor ...rusii isi fac de cap in aceasta luna...mai am pofteeeeeeeeeee mari....dar incerc sa le controlez....pe la 11 si ceva merg la sala...voi face ceva exercitii usoare...am o burta umflata zici cas gravida...oricum cind vor disparea rusii vedem noi cum stam cu cintarul...
Imi fac si eu omleta la pranz, cu branza si ceapa verde...desi nu prea am nici gust nici miros.
Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Neata!
Eu ieri am implinit 1 luna de cand tin Dukan si am dat jos -5.5 kgAsa ca ieri m-am premiat si am mancat 2 feliute de pizza, dintr-o pizza mica,mica,mica...cea mai mica..

Si de azi inapoi la iaurturi si pui.Mai am 1.5 kg si schimb prefixul...abia astept


Feicitari, tine-o tot asa!










Citat:
Anterior postat de rachy Vezi mesajul
Neataaa, eu am curatat vreo doua ore la niste peste, niste pastrav adus de nasi, era ft mic si vr 40 de bucati o sa imi fac azi fript cu legume , doar ca al meu sot vrea deseara parajit cu mamaliga si o sa fie greu sa ma abtin. referitor la cantar s-a mai dus doar 100 gr, in rest nimic palpitant nu am facut, la sala nu am mai ajuns, e prea frig, poate sapt viitoare.
Greu cu sotii astia mancaciosi...
Citat:
Anterior postat de eliza david Vezi mesajul
Felicitari Mirutza, ai dat foarte bine! Tine-o tot asa!
Salutare Eliza, ce mai faci cu dieta ?
__________________

„Pacea vine dinăuntrul tău, nu o căuta în afara ta.” Buddha
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...a99-11089.html
LOREDANA99, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
LOREDANA99, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1794 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1277 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 761 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui LOREDANA99:
rachy (13 dec 2012)