View Single Post
  #111 (permalink)  
Vechi 19 iun 2012, 09:37:00
Khali's Avatar
Khali Khali este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mai 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 165cm, 61.7kg
Mesaje: 1.580
Aprecieri acordate: 364
Am fost apreciat(a) de 1.276 ori in 671 mesaje
Implicit Re: Aerobic - Fitness

Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul


Buna ziua fetelor



Provocarea mea personala este sa fac sport zilnic, aerobic in combinatie cu fitness.
Nu am deschis un subiect separat pentru ca denumirea acestuia suna exact asa cum trebuie AEROBIC-FITNESS.

Eu ma indrept spre Les Mills (programele lor sunt combinate, nu sunt orientate doar pe cardio), voi puteti sa va alegeti alte tipuri de activitati fizice, nu este nimic impus (alergat, bicicleta, inot, etc).

Cert este ca provocarea sta in felul urmator:

1. Ne masuram, nu ne cantarim
2. Ne notam datele de inceput (la semnatura) si monitorizam evolutia o data pe saptamana sau chiar la 2 saptamani.
3. Impartasim tipurile de activitati practicate si ne sustinem ca sa fim cat mai consecvente in ceea ce ne-am propus.
4. Bineinteles nu am uitat si de alimentatie, fara infometari! Provocarea este deschisa pentru oricine vrea sa obtina rezultate, dar NUMAI pe o cale CORECTA, ECHILIBRATA si SANATOASA!

Claudici frumos, chiar ca ne-am nimerit cu programul

Uite, a scris Marina mai sus, de fapt, in afara masuratorilor, fiecare isi poate alege o provocare personala, cred, a Marinei e cea de mai sus, a ta poate fi de sport minim 4 ori/saptamana etc.

Ideea e sa raportam aici ca sa ne mentinem motivatia sus si sa fim cat se poate de consecvente. In caz ca vom fi, vom avea rezultate, iar daca nu vom fi... macar asa vom sti de ce nu vor fi rezultate

Multumesc pentru programe, le voi incerca si eu, bine ca mi-ai amintit sa ma reapuc si de Brazil Butt Lift, ca imi place
__________________
"The six w's: working will win when wishing won't".
"I workout because I can. When I get tired, I remember those who can't and I am grateful".
"I'm a big believer in starting with high standards and raising them. We make progress only when we push ourselves to the highest level. If we don't progress, we backslide into bad habits, laziness and poor attitude."
Khali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1984 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1467 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat